Прескочи до съдържание

Говорим си за Казахстан/Киргизстан/...стан


Meidj

Препоръчани мнения

преди 2 часа, master_of_germs каза:

В крайна сметка отидохте ли някак? 

 

Може ли и малко информация за наемането на колата и местата, които посетихте? Със сигурност видях на снимките ти долното езеро Колсай, но имаше и някакъв водопад, който не ми е известен...

 

Отидохме пеш разбира се, особено като е асфалт, 2,5 часа нагоре, а на връщане минахме по доста екстремна стръмна пътека, а бях с гладки кецове.

До Колсай не стигнахме, понеже е далеч. Там се кара бавно, 50-60км/ч максимум средна скорост.

До Колсай за дневна разходка не си струва, защото е поне 8 часа само шофирането, без да броя пеш, а добре да се видят и съседните. 

Със сигурност бих отишъл пак натам, за разлика от другите станове.

 

Взех кола за два дни, Лада Гранта! 26 евро на ден, това е най-евтиното което намерих с малък депозит.

Бензина е 80ст/л.

Първия ден ходихме до въпросното Голямо езеро.

Втория ден стигнахме с колата + 1,2км пеш в посока  до Мечешкия водопад, искаме да идем до втория по-голям водопад Кайракский водопад, но трябваше да се върви по 7км кофти терен в посока и нямаше време.

На връщане към Алмати посетихме езерото Иссык, най-много то ми хареса.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Ако плащате предимно с карти имайте под ръка минимум две различни.Някъде приемат единствено MasterCard, другаде само Visa , при трети български карти изобщо не минават , но пък Revolut минава. Дали обменяте евро или долари е все тая , маржът при доларите е съвсем леко по-нисък.

On 6/14/2024 at 6:25 PM, Alexander said:

С нормален!

В Киргизстан половината са с обратен волан, пише си изрично за всяка кола в сайтовете на агенциите с какъв волан е.  С обратен  са малко по-евтини .
 

Рентакарите ли са с обратен волан ? Защото доста малко от нормалните автомобили са с обратен волан.По-скоро са изключение , отколкото обичайна гледка.Ползвал съм автобуси , маршрутки , всеки ден в градовете Яндекс и само веднъж съм попадал на автомобил с обратен волан.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
1 hour ago, stanimir said:

Ако плащате предимно с карти имайте под ръка минимум две различни.Някъде приемат единствено MasterCard, другаде само Visa , при трети български карти изобщо не минават , но пък Revolut минава. Дали обменяте евро или долари е все тая , маржът при доларите е съвсем леко по-нисък.

Рентакарите ли са с обратен волан ? Защото доста малко от нормалните автомобили са с обратен волан.По-скоро са изключение , отколкото обичайна гледка.Ползвал съм автобуси , маршрутки , всеки ден в градовете Яндекс и само веднъж съм попадал на автомобил с обратен волан.

В Северен Киргистан наистина много автомобили и минивани са с десен волан, няколко пъти тръгвах към шофьорското място по тази причина :-).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.