Прескочи до съдържание

Кражба от кредитна карта


Препоръчани мнения

В сайтовете на повечето банки в Унгария се появияха официални съобщения за масови неототоризирани плащания през Apple pay. Всички банки твърдят, че са предприели мерки и са се свързали с Apple.

 

Скандалът почна да се появява и в международната преса.

 

Apple Pay Issues Seen in Hungary, Charges Users With Random Transactions

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, MayaS каза:

 

Ами ще им звъня пак на третия месец и после КЗП за неспазени срокове. Иначе сумата не е малка.

 

Случая беше следния. Звънят ми от секюритито на банката. Дъръдъръ.. Направени са няколко опита за плащане с кредитната ви карта от фейсбук. Вие ли сте?

- Ами не не съм аз направила плащане, моля блокирайте ми картата и ми издайте нова с друг номер, код нов пин.

- Ами все пак да ни ориентирате какво е плащането?

- Ъъъ, ами как да ви ориентирам като не е мое и нямам никаква идея кой и как е платил с моята карта, без SMS код и 3Д парола. Не съм получила и SMS за съответното плащане. 

- Ами добре, Дъръдъръ .....дочуване.

 

Отварям си аз банкирането след 4 часа (когато ми звъняха бях в движение) и виждам блокирана сума не малка и се облещих. Тя не ми каза, че има успешно плащане. Надявах се като е била блокирана картата да не се осчетоводи, но не би - дръпнаха я.

На следващия ден пуснах оспорване и те така....

Блокирането на картата не предпазва от осчетоводяване, ако вече е била направена авторизация с тази карта. То предпазва от правене на още транзакции.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 6 часа, Topfly каза:

Проблемът със сигурност е в Apple Pay, защото единствено клиенти на Apple Pay са засегнати от него, но най-вероятно не става дума за хакване, а за технически проблем.

На мен ми прилича на проблем в друга система на Епъл, но ще видим. 
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, Zlia каза:

На мен ми прилича на проблем в друга система на Епъл, но ще видим. 
 

Май се оказва, че всъщност проблемът идва от унгарската версия на App Store.

Връзка към коментар
На 27.06.2024 г. в 8:37, MayaS каза:

Да знам, че е така, но за 20лв. няма да се занимавам. Те да ми върнат откраднатата сума, пък ако и там откажат, тогава ще ги подкарам и за двете 🙂

Преди 3-4 години по същия начин искрено се възмутих на ДСК, че трябва аз да заплатя таксата за новата карта. Както и да е, разследването приключи, възстановиха ми сумата по КК и тогава ме уведоми служителка на каса, че в този случай мога да искам възстановяване на сумата от 20лв за преиздаване на новата КК. Пуска се молба, където посочваш защо си я сменил, това, че претенцията ти към банката е уважена и после пак чакаш отговор на молбата. Спомням си, че трябваше да се ходи два пъти до клона на банката и това ме отказа.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.