Прескочи до съдържание

Пътешествие до Тайланд, Камбоджа и Сингапур


Препоръчани мнения

Damnoen Saduak Tiger Zoo май е по-добрия избор в сравнение с Tiger temple понеже ги гледат при по-добри условия сякаш и си мисля да говоря с нашия шофьор да сменим ,но лошото е че затварят в 16.00 и няма да можем там.Той ще каже дали може да го променим.Сега като се замисля ,ако го накарам да тръгнем по-рано може и да ни се получи.[/font][/color]

Това е като кой концлагер е по-хуманен - Аушвиц или Бухенвалд. Ако това са ви съображенията, все е мъчение и за тигри, и за слонове. Тайгър темпълът е цял резерват с биволи, елени, глигани. С тигрите се снимате край скали. Другото място си е железа и клетка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е като кой концлагер е по-хуманен - Аушвиц или Бухенвалд. Ако това са ви съображенията, все е мъчение и за тигри, и за слонове. Тайгър темпълът е цял резерват с биволи, елени, глигани. С тигрите се снимате край скали. Другото място си е железа и клетка.

Ами сякаш по-живи и жизнени изглеждат тигрите в Damnoen Saduak Tiger Zoo,а че и двете са си затвор е ясно.

Връзка към мнение

Има някакво тенденциозно заяждане с Тайгър темпъла из форумите, а реално дори снимките там стават по-добри. Другите животни са пуснати свободно из резервата, усещането не е като в зоологическа градина.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честно казано ни го похвалиха, но може би е заради факта, че хората които питахме са си играли с малки тигърчета. Ние се свързахме с тях и когато сме там за съжаление няма да има малки. Друго което се надявам е да няма толкова много хора. Ще видим как ще се развият нещата.

 

 

christuff, аз имам мейла на шофьора ви от това което ми прати, дали има и други коли, за да го питам за нашият план?

    Редактирано от livfc
Връзка към мнение

 

Честно казано ни го похвалиха, но може би е заради факта, че хората които питахме са си играли с малки тигърчета. Ние се свързахме с тях и когато сме там за съжаление няма да има малки. Друго което се надявам е да няма толкова много хора. Ще видим как ще се развият нещата.

 

 

christuff, аз имам мейла на шофьора ви от това което ми прати, дали има и други коли, за да го питам за нашият план?

Кой шофьор съм ти пратил,че първия го смених. :) По принцип работи самостоятелно ,но все ще има някой познат като него.Ако искаш да го питам или направо му пиши?
Връзка към мнение

Използвам темата да попитам T.E.Lawrence дали е ходил на Phare Cambodian Circus и заслужава ли си цената от 18$?

Не съм, но изглежда много добре. Зимата ще го посетя. :) Ако ходите преди мен, ще се радвам да споделите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дано не бъркам нещата вече - sunait_bigtaxi@hotmail.com 

На този няма проблеми да му пишеш.Аз си харесах друг в последствие.Ако този не е свободен пиши да питам моя дали не може да измисли нещо.  :)

Връзка към мнение

christuff, а не е ли по-добре на място, както повечето хора тук казват, за да се договори по-добра цена?

Ами ти си преценяш.За Краби съм оставил там на място да си ги организирам.От гледна точка обаче ,че тази екскурзия е тежка и ми е важна,предпочетох да ми е сигурно въпреки възможността да дам малко повече.А и за новия ни шофьор четох доста добри коментари и затова предпочетох него.Между другото и двамата шофьори с които контактувах ми казаха една цена като първия не искаше да преговаря ,а втория аз не искам да го изтърва. :)

Връзка към мнение

Един бърз въпрос, някой пробвал ли е да си наеме колело и да обиколи Angkor wat с него (или поне част от него). Прочетох, че наема на колело на ден е 2$ и района бил равен. Разстоянието е около 8км + обиколка на храмовете + 8км на връщане. Но се чудех дали е сигурно, че няма да изчезне колелото, дали има места за заключване? На едно място пък пишеше, че се оставя като депозит 60$ или паспорт, защото много туристи не си връщат колелата.... Нека който е ходил, ако му е направило впечатление как стои въпроса с колелата, да сподели...ще ми бъде от полза :)

Връзка към мнение

Един бърз въпрос, някой пробвал ли е да си наеме колело и да обиколи Angkor wat с него (или поне част от него). Прочетох, че наема на колело на ден е 2$ и района бил равен. Разстоянието е около 8км + обиколка на храмовете + 8км на връщане. Но се чудех дали е сигурно, че няма да изчезне колелото, дали има места за заключване? На едно място пък пишеше, че се оставя като депозит 60$ или паспорт, защото много туристи не си връщат колелата.... Нека който е ходил, ако му е направило впечатление как стои въпроса с колелата, да сподели...ще ми бъде от полза :)

 

Проблемът е по-скоро в жегата и влагата. През януари миналата година никак не видях туристи колоездачи (имаше монаси и местни). Тези километри са до входа. Вътре отделните храмове са доста далеч един от друг. Една пълна разходка по краткия кръг е не по-малко от 50 км. а и във всеки храм си има ходене - и по вертикала :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Nati, аз четох на няколко места за обиколка с колело от туристи, но беше за ден. Познати които ходиха този януари ни казаха задължително да сме с такси заради климатика, та както казва cck жегата и влажността ще те затруднят сериозно.

Връзка към мнение

Аз не съм фен на колоезденето, но съм виждал много колоездачи. Просто си избираш по-постижима програма в малкия кръг, няма нужда да спираш на всеки пет тухли, както и храмове от различни типове и по-добре запазени. :) Има и организирани колоездачни трипове, не само около храмовете, но и в провинцията към оризища и селца. Според мен влагата не може да се сравнява с тази в Банкок, климатът в Камбоджа като цяло е доста по-добър ( изключвам джунглата). 

 

Все пак, по-добре тук-тук, движи се бавно, имаш пълна видимост, същевременно пестиш време за повече места, няма да мислиш къде да оставяш колелото. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за коментарите! Ще видя на място дали ми се занимава с колело, но май по-скоро ще си наема тук-тук именно заради времето и заради чуденето къде да оставя колелото.

Друго, което не мога да реша как да го направя - кой полет да взема за Банкок:

- ще бъде в Банкок от 13:00 часа на 22.11 до 20:00 часа на 23.11

след което ще ходя до Чанг Май, Краби.......

- и отивам в Сием Реп от 11:00 часа на 29.11 до ??????? тук е голямото чудене

Полетът ми обратно за България е на 03.12 вечерта, затова си мисля да бъда в Камбоджа на 29.11, 30.11 и 01.12 и след това в Банкок на 02.12 и 03.12. Но не знам дали да взема късния полет към 21:00 на 01.12 или сутрешния на 02.12 до Банкок.

Къде е по-добре да имам повече нощувки - в Сием Реп или в Банкок? Дали ще ми стане много времето за Банкок? Може 02.12 да го използвам и да отида до Ботаническата градина Nong Nooch или до Erawan Falls.

Стана много дълго... но приемам всякакви идеи и мнения :)

Връзка към мнение

Въпрос на предпочитания, аз в Сием Рип отивам за 6ти път зимата. :lol:  Много любимо място ми е, както и Erawan в Тайланд. Изкарах цяла седмица в Канчанабури и региона преди две години. Всякакви други неща в Банкок бих ги пропуснал заради тях. Но това съм аз, въпрос на предпочитания. Прецени си, все пак ти отиваш, знаеш какъв тип забележителности харесваш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

:lol:  6-ти път? явно много ти харесва там. Аз май клоня да хвана полета вечерта за Банкок и сутринта да отида за един ден до района около Канчанабури. Само не знам дали няма да ми хареса супер много в/около Сием Реп и дали няма да искам да прекарам поне още една вечер там..... трудно решение :)

Връзка към мнение

Nati, като ти хареса много просто ще се върнеш отново догодина :) Нашият план го има по-назад 3 дни в Сием Рип с 2 нощувки и 3 дни в Банкок с 2 нощувки, но една нощувка ще прекараме на летището в Банкок, а последната си заминаваме за София. До колкото всички тук казват, а и по други места, като за първи път 3 дни в Сием Рип е достатъчно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Nati, докато обикаляш колелото може да се пази от просещите дечица срещу някаква символична сума. Това стига да имаш намерение да подпомагаш индустрията :)

 

Иначе и аз препоръчвам тук-тука, таксито може да е климатизирано, но ще има постоянен термичен шок от вътре-вън...а тук-тука...нямам опит с кабриолети, но усещането да се движиш на открито е супер :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От това колело още не съм се отказала напълно (но може би жегата на място ще ме откаже) :) Може на 30.11-01.12 да направя обиколка цял ден с тук-тук, за да видя максимално много неща (такси няма да ползвам 100%). А първият ден, на 29.11, след като пристигна в 11:00 часа, да си наема колело и да отида да видя залеза и някой по-близък храм. Но пък тогава ще трябва да се прибирам по тъмно с колело, значи пак не е вариант...

А бе, като отида на място, ще го измисля :)

Връзка към мнение

Да си наемеш кола с климатик да обикаляш около Ангкор Ват е все едно да се разхождаш в градина с цветя със скафандър. Още повече повечето неща са наблизо и пътят е асфалт. Виж за някой далечен храм или за водопадите, където има и прахоляци по пътя, а и са далече, повече мога да го разбера. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да добавя, че нашият guesthouse - Motherhome guesthouse (препоръчан от Георги) дава безплатно колела на гостите си, стига да го заявят предварително. Това в случай, че още нямаш резервация за хотел в Сием Реп. Motherhome са цяла верига - имат още 2 хотела - Mothehome Inn (в който е резервирал livfc) и Motherhome Boutique. Предполагам, че това важи и за тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Потвърждавам това което казва tougherty, и в Motherhome Inn има колела при заявка. Май размислих за таксито аз :)

 

Да попитам и аз един въпрос, в Банкок по храмовете като не дават с къси гащи, цял ден с дълги ли обикаляте? Жените се увиват с шал, това е ясно.

Редактирано от livfc
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.