Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия през дъждовния сезон


П.Кръстев

Препоръчани мнения

Така, чакането за Австралийска виза стана прекалено дълго. Затова започнах с планирането на Азиятското пътешествие за лятото, което ще е вместо Австралия. Общо взето ситуацията е win-win, така че не съм притеснен.
Знам, че станаха доста теми за тези държави, но искам да споделя какъв ми е плана и да чуя вашите мнения. Отворен съм към всякакъв вид промени с изключение на началната и крайната дестинация, защото билетите са купени. Искам да благодаря на ROJE, чиито пътепис ми беше много полезен!

И така, ето какво съм измислил:


Destination          Departs                      Arrives
SOF->SIN          18/07 (17:45) QA             19/07 (19:50)
SIN->KUL          22/07 (13:30) AirAsia       22/07 (14:30)
KUL->REP         24/07 (13:20) AirAsia         24/07 (14:20)
KUL<-REP         27/07 (15:05) AirAsia       27/07 (18:10)
KUL->JOG         29/07 (09:45) AirAsia       29/07 (11:20)
JOG->DPS         30/07 (следобяд)            30/07 Garuda Airlines
DPS->SIN          06/08 (12:55) AirAsia        06/08 (15:30)
SIN->SOF           08/08 (02:30) QA                08/08 (12:40)

3 нощувки в Сингапур - първите две в някой хотел с добра локация, удобен за разглеждане на града. Третата нощувка в Marina Bay Sands, т.е. последния ден (22.07) го отписваме - целия ден ще е в хотела.
2 нощувки в Куала Лумпур - общо взето един пълен ден и една половинка
3 нощувки в Сием Риеп - поради дъждовния сезон реших тук да сме 3 нощувки, вместо 2. Най-вероятно ще разглеждаме Ангкор от сутринта до ранния следобяд, след което ще вали. Затова ще са ни нужни 2 дни. Ако пък случайно времето ни е много (съмнявам се), четох че има доста други неща за правене. Пък и в 5-звезден хотел за 50 евро на на стая на вечер няма да ни е лошо.
2 нощувки в Куала Лумпур - общо взето като първото ни преминаване. Един пълен ден и една половинка.
Джокджакарта - нощувката ще е в хотела, препоръчан от Roje - Manohara Resort. Като от там ще уредя и транспорт от летището през Прамбанан (разглеждане) до хотела. На сутринта разглеждане на Борободур и трансфер до летището.
7 нощувки в Бали - още не съм сигурен как да ги разпределим тук. Дали изобщо да предвидим нощувки на някой от плажовете (2 или 3) или да прекараме и 7-те нощувки в Убуд, като си наемем шофьор който да ни кара до местата, които искаме.
Полет до Сингапур - последна нощувка, разглеждане на каквото е останало в Сингапур този ден + следващия ден. Полета за връщане ни е чак на 08.08 в 02:30, така че дори ще имаме и време да се порадваме на Changi Airport, като идем там към 20:00 :)

Ще се радвам да разбера какво мислите за плана, дали съм допуснал някакви грешки и ако има такива да ги коригирам докато е време :)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Здравко Ангел

Така, чакането за Австралийска виза стана прекалено дълго. Затова започнах с планирането на Азиятското пътешествие за лятото, което ще е вместо Австралия. Общо взето ситуацията е win-win, така че не съм притеснен.

Знам, че станаха доста теми за тези държави, но искам да споделя какъв ми е плана и да чуя вашите мнения. Отворен съм към всякакъв вид промени с изключение на началната и крайната дестинация, защото билетите са купени. Искам да благодаря на ROJE, чиито пътепис ми беше много полезен!

 

И така, ето какво съм измислил:

 

 

Destination          Departs                      Arrives

SOF->SIN          18/07 (17:45) QA             19/07 (19:50)

SIN->KUL          22/07 (13:30) AirAsia       22/07 (14:30)

KUL->REP         24/07 (13:20) AirAsia         24/07 (14:20)

KUL<-REP         27/07 (15:05) AirAsia       27/07 (18:10)

KUL->JOG         29/07 (09:45) AirAsia       29/07 (11:20)

JOG->DPS         30/07 (следобяд)            30/07 Garuda Airlines

DPS->SIN          06/08 (12:55) AirAsia        06/08 (15:30)

SIN->SOF           08/08 (02:30) QA                08/08 (12:40)

 

3 нощувки в Сингапур - първите две в някой хотел с добра локация, удобен за разглеждане на града. Третата нощувка в Marina Bay Sands, т.е. последния ден (22.07) го отписваме - целия ден ще е в хотела.

2 нощувки в Куала Лумпур - общо взето един пълен ден и една половинка

3 нощувки в Сием Риеп - поради дъждовния сезон реших тук да сме 3 нощувки, вместо 2. Най-вероятно ще разглеждаме Ангкор от сутринта до ранния следобяд, след което ще вали. Затова ще са ни нужни 2 дни. Ако пък случайно времето ни е много (съмнявам се), четох че има доста други неща за правене. Пък и в 5-звезден хотел за 50 евро на на стая на вечер няма да ни е лошо.

2 нощувки в Куала Лумпур - общо взето като първото ни преминаване. Един пълен ден и една половинка.

Джокджакарта - нощувката ще е в хотела, препоръчан от Roje - Manohara Resort. Като от там ще уредя и транспорт от летището през Прамбанан (разглеждане) до хотела. На сутринта разглеждане на Борободур и трансфер до летището.

7 нощувки в Бали - още не съм сигурен как да ги разпределим тук. Дали изобщо да предвидим нощувки на някой от плажовете (2 или 3) или да прекараме и 7-те нощувки в Убуд, като си наемем шофьор който да ни кара до местата, които искаме.

Полет до Сингапур - последна нощувка, разглеждане на каквото е останало в Сингапур този ден + следващия ден. Полета за връщане ни е чак на 08.08 в 02:30, така че дори ще имаме и време да се порадваме на Changi Airport, като идем там към 20:00 :)

 

Ще се радвам да разбера какво мислите за плана, дали съм допуснал някакви грешки и ако има такива да ги коригирам докато е време :)

Здравей, писах някъде за трите дни в Сием Риеп, че всъщност единият може да отидете да спите в Батамбанг, за да почувствате истинската Камбоджа. Тъкмо ще се качите и на местните раздрънкани бусове, което си е незабравимо изживяване. Сием Риеп вече е станал толкова туристически, че не виждаш нищо от живота на местните.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здрасти,

за Сингапур мога да препоръчам - Big Hotel. На доста централно място е, стаите са доста интересни, имаш и закуска включена. 

 Ето го хотела http://www.booking.com/hotel/sg/big.en-gb.html?aid=368032&sid=93eb6100b1026ef99c926843d1a74fe1;dcid=1;dist=0;group_adults=2;srfid=a3f72e5ea1327f9b7b130c41722849e82bc101e3X1;type=total;ucfs=1& 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

мисля, че добре си ги разпределил дните, горе долу и при мен така беше, относно Убуд - аз прекарах всички нощувки там  и ползвахме един шофьор всеки ден, според мен е добър вариант, защото градът е сравнително централен за обикаляне из острова, но нощувките бяха 5, твоите са 7 , така че спокойно може и да мръднеш до морето, ако ти омръзне.  За Сием Реп - два дни си има обикаляне минимум, за да видите и по-далечните храмове, септември месец валеше само вечер,  обилни и бързи валежи .

Каква цена искат сега за нощувка в Марина бей сандс? Това е нещото, което се зарекох да направя , когато се върна в Сингапур:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Правил съм го подобно, същият сезон, обаче и с Тайланд. Късмет с времето, нас ни валя много повече на Бали, отколкото в другите държави, въпреки, че на Бали точно тогава вече започва високият сезон, мисля от Септември, на практика всичко беше на обратно.

Плажовете на Бали не са нещо особено, но пък от друга страна 7дни в Убуд аз не бих стоял, ние разделихме седмицата на 2 места.

Напоследък чета доста хвалебствия за плажовете на Камбоджа, също е идея.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

мисля, че добре си ги разпределил дните, горе долу и при мен така беше, относно Убуд - аз прекарах всички нощувки там и ползвахме един шофьор всеки ден, според мен е добър вариант, защото градът е сравнително централен за обикаляне из острова, но нощувките бяха 5, твоите са 7 , така че спокойно може и да мръднеш до морето, ако ти омръзне. За Сием Реп - два дни си има обикаляне минимум, за да видите и по-далечните храмове, септември месец валеше само вечер, обилни и бързи валежи .

Каква цена искат сега за нощувка в Марина бей сандс? Това е нещото, което се зарекох да направя , когато се върна в Сингапур :)

 

Ами зависи кои дни точно. За края на Юли, когато съм се нацелил аз цените почват от SGD 509 (към 400 евро) с включен данък и service fee. За 6-ти срещу 7-ми Август, когато ми е последната нощувка са 50-60 евро по-ниски, но полета ми пристига в 15:30 (тези които пристигат по-рано са по-скъпи).

Като прибавим и трансфера до там ще се настаним чак към 17:00 - 18:00 часа сигурно. Ако пък има и закъснение на полета направо ще са пари на вятъра, затова реших да не рискувам и да си оползотворим престоя на макс, даже ще опитаме да се настаним преди официалния check-in time.

 

Club стаята идва доста скъпа - към 600+ евро за една вечер. Затова се спряхме на средния вариант - Deluxe Room with City View с включена закуска за двамата ~ 470 евро

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Може би бих останал още една нощувка на Бали за сметка на Сингапур. Хвани си ранен полет DPS-SIN на 7-ми и така. Оставяш багажа някъде на летището, пак цял ден Сингапур и вечерта се махаш. 4 дни Сингапур и 7 Бали ми се струва доста небалансирано. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е ли рисковано, ако по някаква причина полета закъснее много или го отменят? На теория има достатъчно време, но все пак...

 

Ами смятам, че има достатъчно полети между Денпасар и Сингапур, че да не е чак толкова критично. Имаш и поне 12 часа, ако допуснем, че кацнеш преди обяд в Сингапур. Естествено риск има, ти си преценяваш, но аз лично бих го поел :)

Връзка към коментар

Чудесна ти е програмата. За да не повтарям другите мнения ето това да отбележа

 

Destination          Departs                      Arrives
KUL->JOG         29/07 (09:45) AirAsia       29/07 (11:20)
JOG->DPS         30/07 (следобяд)            30/07 Garuda Airlines

Джокджакарта - нощувката ще е в хотела, препоръчан от Roje - Manohara Resort. Като от там ще уредя и транспорт от летището през Прамбанан (разглеждане) до хотела. На сутринта разглеждане на Борободур и трансфер до летището.

 

Аз бих ги разменил. Първо в Борободур - доста по-далеч е и отнема няколко часа (с трансфера особено).

Прамбанан е доста по-близо до града, дали не е на 10тина минути от летището даже.

Връзка към коментар

Чудесна ти е програмата. За да не повтарям другите мнения ето това да отбележа

 

 

Аз бих ги разменил. Първо в Борободур - доста по-далеч е и отнема няколко часа (с трансфера особено).

Прамбанан е доста по-близо до града, дали не е на 10тина минути от летището даже.

Според мен не трябва да се разменят, а да се видят точно в този ред :) . Пристига в Джогджа в 11,20. Докато мине митница и другите подробности ще стане 12ч. Тръгват с колата за Прамбанан. Той е на 20 км. от летището. Разглежда го спокойно и се отправят към Борободур. До там са 50 км., но си има задръствания, а и ще спрат по пътя за почивка и посещение на фабрика за батик. Районът на хотела е много красив и ще могат спокойно да го разгледат, а и ще  хванат залеза над Борободур, който е много впечатляващ на фона на храма. Спането в хотела му дава и безплатен билет за вход на Борободур по време на престоя му в хотела. Което ще рече, че може да го посети и в деня на пристигането следобед за кратко, тъй като в 6ч. той вече е затворен . И на другата сутрин или с първия тур, преди отварянето на храма или в 6 ч. с отварянето му, когато не са пристигнали още групите и там е спокойно. Тогава е и хладинка, иначе към 10 вече зверски напича и просто е ад по камъните.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Напоследък все повече започваме да се чудим дали си струва натоварването за единия ден до Ява. Още повече, че ще сме посетимли Ангкор Ват преди това. :/  Вие какво бихте ни посъветвали в тази ситуация? Дали да премахнем допълнителния полет и посещението на Джокджакарта и вместо това да добавим един допълнителен ден в Бали ?

 

Така ще можем да починем 3 дни на плажа и 5 дни да отделим на Убуд.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен, трябва ти да решиш. Ако избирам аз, бих останал повече в района на Джогджа  за сметка на прехваленото Бали, сигурен съм, че ще получиш и обратното като съвет, слушай себе си, това е твоята екскурзия, не нашата. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние в Убуд няма да сме и 5-те дни, просто ще го използваме като база за обикаляне на забележителностите. Това не ми е на мисъл и сме го решили, въпроса е за единия ден до Джокджакарта. 

Връзка към коментар

Ами зависи кои дни точно. За края на Юли, когато съм се нацелил аз цените почват от SGD 509 (към 400 евро) с включен данък и service fee. За 6-ти срещу 7-ми Август, когато ми е последната нощувка са 50-60 евро по-ниски, но полета ми пристига в 15:30 (тези които пристигат по-рано са по-скъпи).

Като прибавим и трансфера до там ще се настаним чак към 17:00 - 18:00 часа сигурно. Ако пък има и закъснение на полета направо ще са пари на вятъра, затова реших да не рискувам и да си оползотворим престоя на макс, даже ще опитаме да се настаним преди официалния check-in time.

 

Club стаята идва доста скъпа - към 600+ евро за една вечер. Затова се спряхме на средния вариант - Deluxe Room with City View с включена закуска за двамата ~ 470 евро

Височка ми се струва тази цена за стая. Миналата година през май месец помня, че платих еквивалента на 500 лв. за цялата стая, закуската доплатих отделно на място. Когато се чекирахме, по незнайно каква причина ни ъпгрейднаха в стая с гледка, което си беше супер бонус. Само за инфо - стаята букнах директно през сайта на Марина Бей, а не през booking.com, където беше по-висока цената.

Връзка към коментар

Височка ми се струва тази цена за стая. Миналата година през май месец помня, че платих еквивалента на 500 лв. за цялата стая, закуската доплатих отделно на място. Когато се чекирахме, по незнайно каква причина ни ъпгрейднаха в стая с гледка, което си беше супер бонус. Само за инфо - стаята букнах директно през сайта на Марина Бей, а не през booking.com, където беше по-висока цената.

 

Тази цена, която казвам отново е през сайта на хотела. 500 лв са 250 евро, закуската, която се доплаща на място за двама е 2х32 евро, в цената трябва да се добавят данък и такса за обслужване общо 17%  и стават 370 евро. Ъпгрейда, който си получила наистина е бил голям бонус. А и все пак има значение за кои дни се запазва и колко време по-рано.

Връзка към коментар

500 лв. беше с вкл. такси. Закуска плащах само за 1 един човек т.е. себе си. Резервирах някъде месец по-рано, след като дебнах известно време да видя ще падне ли малко цената.

Нищо де, при всички случаи нощувката там си струва всеки лев.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

500 лв. беше с вкл. такси. Закуска плащах само за 1 един човек т.е. себе си. Резервирах някъде месец по-рано, след като дебнах известно време да видя ще падне ли малко цената.

Нищо де, при всички случаи нощувката там си струва всеки лев.

 

По препоръка на съфорумците се колебаем дали да си запазим нощувка в Марина бей. Имаме две нощувки в Сингапур като пристигаме около 10ч. и на третия ден полетът за България е в полунощ. Ако запазим една нощувка за нощта преди пътуването, до  колко часа може да останем в Скайпарка? Т.е. ако освободим стаята в 12 на обед, дали има възможност да си оставим багажа и да останем в Скайпарка и след този час? А първия ден от посещението не ми се стои на едно място, колкото и да е хубаво.

Връзка към коментар

Няма проблем да оставите багажа си в Марина бей след освобождаването на стаята. Имат стройна организация за това. Съмнявам се, обаче, да можете да останете в Скайпарка след освобождаването на стаята. Влизането там става през пропуск при който се чекират картите за влизане в стаите, така че след като се върнат картите, не може да се влезе горе.

Може и да се измисли някакъв вариант, но той ще е "твърде балкански" :) .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За съжаление и аз мисля, че работата е сложна. Преди пускането в Скайпарка е ставало с гривни, а аз когато бях с - картите от стаите и ако още е така, като ги върнете на рецепция, ще е сложно да се качите пак горе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз така предполагам, че е. Няма да правим номера. Ще помислим дали може да вмъкнем стоенето в хотела в престоя ни.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Oтсядането в хотела определено си заслужава! До колкото разбирам имате само един пълен ден в Сингапур? При това положение, за да разгледате всичко, ще трябва да обикаляте цял ден и вечерта да се качите на Скай Парка. Сутринта може да го ползвате от 06:00 до 11:00, така че ще имате достатъчно време.

Връзка към коментар

Имаме два дни и половина с две нощувки. Пристигаме в 10ч. на 26.11 и полетът ни е в 2.00 на 29.11. т.е. към 24 ч. на третия ден трябва да сме на летището.

И още един въпрос. Колко време ми е нужно за остров Сентоса? Няма да влизам в аквариума. Половин ден?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.