Прескочи до съдържание

Ски ваканции в Европа


zhivko8

Препоръчани мнения

Планирам last minute според ситуацията. Тук австрийците нещо са измъдрили. Аз не страдам по липса на apres-ski "баровете", даже напротив, по-малко пияндета по пистите.

Връзка към мнение

Ако не можем да отидем януари - февруари на топло, вероятно ще отидем някъде на ски в последния момент. С кола или с полет до Меминген например.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
39 minutes ago, JazzMaster said:

Планирам last minute според ситуацията. Тук австрийците нещо са измъдрили. Аз не страдам по липса на apres-ski "баровете", даже напротив, по-малко пияндета по пистите.

Това за пияндетата не е вярно, там ще бъдем. Само че сме с друга програма, пием от 10 и вечерта се прибираме.

А какви точно мерки ще спазваме гъз до гъз в гондолата 20 мин нагоре? Или пък в тия правостоящите, дето ни компресират на влизане? Абсурд!

  • Смея се 1
Връзка към мнение
31 minutes ago, JazzMaster said:

Ама аз писах "по-малко" бре 🤣, па като почнете от 10, надявам се да не сте по пистата дето съм и аз 😜

Честно казано в началото като гледах немците как в 10 са в баровете горе опънати на слънце с бира и си казвах, "Тия са луди, дали са толкова пара да дойдат да карат на майната си и седят и жулят бири" 🙂 После се научихме да се качваме първи горе и до 10-10:30 (докато дойде навалицата) сме направили достатъчно врътки по празните писти, сядаме в бара и се хилим как сме финтирали мързелите 🙂. Че веднъж се живее де, чета по-горе колегата станал акционер в диклофенак, всички това ни чака.  А преди 8:30 горе е така, който не се е качил рано все едно не е карал ски :) .

IMG_1167.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Без съмнение 8:30-10 е най-доброто време за пързалка, но това означава да съм с мускулатурата и тренинга на редовен спортист, колко такива има по пистите, всеки може да види. Аз не съм. Повече съм за целодневното удоволствие с почивки, вместо "юруш за 1 час". Алкохол и пързалка при мен са несъвместими, екпериментирал съм, разваля ми пърформънса 😜. Чаша вино с хранене не ми пречи, даже ми става... по-добре. Но бира.... след приключване на спортния ден. 🍻

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз ще изчакам до последно. Имах резервация за Италия в началото на март и изгорях с половината сума и затова не ми се рискува.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Ние изгоряхме този март с 10 дена в  alpe d huez.

 

Най драматично беше на 13.03. Тогава обявиха извънредното положение. А на нас на 14.03 ни беше самолета за Франция в 6 сутринта . Платен апартамент във Френските Алпи до самите  писти за 11 дни . Платен джип под наем в Ница за 12 дни . Както и една нощувка накрая в 4 зв.хотел. Платено ски оборудване под наем ........... 

 

 До 3.00 часа сутринта стояхме облечени , с готов багаж и поръчано такси .....

Не се чувствахме напълно здрави и в крайна сметка несвойствено , за първи път в живота се отказахме .

 

Имахме голям късмет  . След 2 дни затвориха ски зоната .

 

За хотела ни дадоха ваучери , но гадовете от уиз просто си прибраха парите за полета до Ница и обратно . Изгоря ни и платената кола под наем за 10 дена както и ските под наем . 

 

Отмениха и едно интересно събитие което трябваше да заварим  tomorrowland  

 

Не че не сме дърти за това  де ................ 🙂  .

 

 Естествено че ще караме ски  стига да отворят !

 Както и ще скитаме по света ! 

 Както и ще правим глупости !

 Който се чувства стар и грозен да си стои в къщи 🙂 . Живота продължава 🙂.

   

  • Харесвам 5
  • Шок 2
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

И ние ще поизчакаме, но като цяло се оглеждаме да отидем в епицентъра на събитията - Ишгл, но да видим...

 

Иначе франсетата обявиха мерките за техните ски зони - маски (шалчета) на лифтовете, засега без ограничения в капацитета. Разбира се без барове и струпване на хора.

 

https://www.france-montagnes.com/covid-19-quel-protocole-cet-hiver-dans-les-stations-de-ski

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

  Ей тоя клип си го търсих от изпуснатия Tomorrowland  .  

 

Не знам дали бихме се включили в забавата или не , но миналата година можехме да избираме .  А сега ако има някъде такова нещо може би ще е с маски   . Малко тъжен , но все пак  поздрав за @Георги Матеев с пожелание по бързо да се върне за всички ни старото време .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ехе, като гледам възрастовата група или няма да ме пуснат на входа или ще ми искат два билета 🙂 Това дъщеря ми може да го хареса 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ски сезонът в Алпите е под голяма въпросителна като цяло, а сняг падна като за световно. На някои места по това време такъв сняг не са виждали от поколения (напр. Доломитите). А в повечето алпийски страни властите затвориха или хотелите или лифтовете до 10.01. 

Разбира се, Баце не налага ограничения, те лекарите лекуват... Надявам се да имаме готин сезон по нашите курорти без чужди туристи. Разбира се добър сезон за скиорчетата, но рязко приземяване за хотели, кръчми и т.н. Към днешна дата моя позната с малък хотел в Банско има цифром и словом една резервирана стая за Нова година. Възможно е нашите курорти да затворят в някакъв момент заради липса на туристи. Дай Боже да сме здрави и да има сняг! Иначе засега крепим една резервация в Ишгл ама да видим дали ще ни огрее... Хубав и здрав сезон на всички!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Знам, че тук има хора, които са скиори, затова да оставя един видео-материал от Швейцария. Предоставиха го в една от планинарските групи, в които членувам. За момента тук не се планира затваряне на ски курортите. Въвеждат се немалко ограничения, обаче - включително и забраната да се карат ски, ако не си "местен" - отседнал в хотел или собствен дом. Ограничава се трафика между кантоните... 

 

Сериозни ограничения ще има за ресторанти и кафетерии, но голям проблем биха били гондолите. Освен това границите не са затворени за околните държави и със сигурност ще има немално приходящи от съседните скиори - независимо от неприятните цени. 

 

Впрочем, много сходни дискусии - да не кажа разгорещени спорове -  има и в Швейцарските форуми по отношение на правилното поведение този скиорски сезон. Като цяло, обаче, и независимо от мерките, ето такава е обстановката... Ако ви интересува, ще ви давам сводки. 

 

https://www.watson.ch/videos/!31068?utm_medium=social-user&utm_campaign=watson-app-android&utm_source=jwplayer&jwsource=cl&fbclid=IwAR19_308lELFfCMRlfOHM3RRSK58-oSH-WUWWmMq9uYSopKN9EepNuzlIzU

Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

Знам, че тук има хора, които са скиори, затова да оставя един видео-материал от Швейцария. Предоставиха го в една от планинарските групи, в които членувам. За момента тук не се планира затваряне на ски курортите. Въвеждат се немалко ограничения, обаче - включително и забраната да се карат ски, ако не си "местен" - отседнал в хотел или собствен дом. Ограничава се трафика между кантоните... 

 

Сериозни ограничения ще има за ресторанти и кафетерии, но голям проблем биха били гондолите. Освен това границите не са затворени за околните държави и със сигурност ще има немално приходящи от съседните скиори - независимо от неприятните цени. 

 

Впрочем, много сходни дискусии - да не кажа разгорещени спорове -  има и в Швейцарските форуми по отношение на правилното поведение този скиорски сезон. Като цяло, обаче, и независимо от мерките, ето такава е обстановката... Ако ви интересува, ще ви давам сводки. 

 

https://www.watson.ch/videos/!31068?utm_medium=social-user&utm_campaign=watson-app-android&utm_source=jwplayer&jwsource=cl&fbclid=IwAR19_308lELFfCMRlfOHM3RRSK58-oSH-WUWWmMq9uYSopKN9EepNuzlIzU

Благодаря ти Рейни, скиорчетата не са толкова много във форума, но вярвам все качествени хора. Милите швейцарци са го закъсали по опашки като на Банско, но разбира се поне могат да се спускат за разлика от комшиите си. Аз поне ще се радвам за планински и скиорски сводки. Само в Швейцария не съм бил на ски ваканция заради мънгизите, но пък трафикантски съм влизал по швейцарските курорти от австрийско и италианско на ски.   

Връзка към мнение
преди 24 минути , sndos каза:

Благодаря ти Рейни, скиорчетата не са толкова много във форума, но вярвам все качествени хора. Милите швейцарци са го закъсали по опашки като на Банско, но разбира се поне могат да се спускат за разлика от комшиите си. Аз поне ще се радвам за планински и скиорски сводки. Само в Швейцария не съм бил на ски ваканция заради мънгизите, но пък трафикантски съм влизал по швейцарските курорти от австрийско и италианско на ски.   

Аз не се считам за скиор, и не съм - ама се надявам да съм хубав човек! 😀, и оборудване нямам, но считам, че ще е грехота да не опитам, при положение, че живея тук (ако ми мине една травма на крака), нищо че съм на притеснителна възраст за такива опити :grin: 

Ама мерак... Никога не съм карала по хубави писти. Преди 80 години правих разни опити и се мъчих по едни измислени писти, с едни измислени ски, ама такива бяха времената - безпарични 🙂 

 

С удоволствие ще споделям информация, защото всичко е много динамично, а като програма минимум най-малкото ще гледам да опитам със снегоходки. Не съм била никога зимата тук. За лятото се надявам да съм в добра форма и пак да скитам. 

 

Бъди здрав! 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Днес прочетох, че Италия отваря ски курортите си на 18.01. и взеха да ми се въртят някакви идеи за ски. Някой знае ли в момента има ли карантина и изисква ли се PSR-тест? Мисля си да букна в последния момент нещо, защото миналата година ми върнаха само 50% от сумата на резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мда, дърво малко... , а щеше да е от 07.01.

За сега с изискванията е зле https://mfa.bg/bg/covid19map/Europe/Italy

В средата на януари пак ще разберем.... аз съм се наточил за 23-30 ян., "където може", ама като гледам.... може да се остана нещастен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , mitaka каза:

Днес прочетох, че Италия отваря ски курортите си на 18.01. и взеха да ми се въртят някакви идеи за ски. Някой знае ли в момента има ли карантина и изисква ли се PSR-тест? Мисля си да букна в последния момент нещо, защото миналата година ми върнаха само 50% от сумата на резервацията.

 

За момента се изисква PSR-тест, тоест след 7 януари- ние сме List C. В момента е пълна блокировка. Или поне аз чета така правилата.

 

http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=italiano&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=3

 

И аз наобикалям Италия като котка паница мляко, но няма нищо сигурно за момента.

 

Връзка към мнение

Малко да раздвижа темата, че сме баш в сезона, а си седи без нови мнения.

Чудейки се къде да мръдна тази зима, без да се налага да си правя пет пср теста на отиване и поне още толкова на връщане, попаднах на неизвестния за мен ски курорт Попова шапка в Македония. Сайтът им не се отваря, хотелите не могат да се резервират през букинг, има няколко останали лифта от югославко време - въобще пълна екзотика. Без майтап, на снимки изглежда много красиво, четох, че има и условия за фрийрайд, а лифтът качва на 2500 м., откъдето може да се качи един връх наблизо. Та сериозно се замислих... досега не съм бил в Македония, а ако по пътя видя още нещо (Каньона Матка, Осоговския манастир) и ще стане чудна екскурзийка. Някой от форума бил ли е на гореспоменатото място и има ли впечатления? Другият въпрос е изисква ли се още пср тест за връщане от Македония? Доколкото прочетох, те не ни искат. Поздрави!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Suunto каза:

Попова шапка в Македония. Сайтът им не се отваря

http://www.popovashapka.mk/ се отваря при мен. Не го бях чувал, като гледам май само за разходка става. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ски курортите в Швейцария остават отворени в най-скиорските кантони независимо от недоволството на заобикалящите ги скиорски съседи (със затворени ски курорти). Спазват се стриктни правила, обаче. Не разчитайте на ресторанти - само гостите на даден хотел могат да ползват неговите съоръжения и храна. Проверявайте кантон по кантон, ако имате конкретен интерес, защото понякога приходящите скиори не са желани. 

 

https://www.swissinfo.ch/eng/new-anti-corona-measures--restaurants-closed--ski-areas-open/46232960#:~:text=Ski resorts can stay open%2C the government says.&text=Ski areas will be closed,and Valais will remain open.

 

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Suunto каза:

 ски курорт Попова шапка в Македония. 

 

 Предполагам си погледнал тук   . И при мен сайта не се отваря , но имат фейсбук  . И  Разказ на нашенец от 2015  . 

 

Всеки повод е добър да се отбие човек в Македония ( тази година не знам как е )  на жълта ракия и  шопска салата 😀 . 

 

   Днес от Ястребците . 

 

 Много слънце и почти никакви хора . Пистите са позаледени , та който ходи да погледне кантовете 😀 . 

 

 IMG_20210105_123103.jpg.d0d60a5cffad8c7ad548e658359fc6bf.jpg

 

 

IMG_20210105_132526.jpg.56ce2070bec849e239888e693ed0b608.jpg

 

 

IMG_20210105_132532_2.jpg.c37528c3c125af1de52637cc04807b13.jpg

 

 

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.