Прескочи до съдържание

Трансфер от Бове до Париж


Vanko

Препоръчани мнения

Ахааа, мисля че разбрах.

 

Билетите не се купуват за конкретна дата, а просто го купуваш като двупосочен билет, т.е. при пътуването от Бове до Париж даваш едното билетче, а при връщане второто - нещо като в градския транспорт. Предполагам проверяват нещо по баркод или само вземат билета.

 

Започнах да ги купувам през сайта и никъде не ме попита за дати за пристигане/заминаване. Това нормално ли е?

 

Благодаря отново!

Редактирано от tamer4o
Връзка към мнение

Ахааа, мисля че разбрах.

 

Билетите не се купуват за конкретна дата, а просто го купуваш като двупосочен билет, т.е. при пътуването от Бове до Париж даваш едното билетче, а при връщане второто. Предполагам проверяват нещо по баркод или само вземат билета.

 

Започнах да ги купувам през сайта и никъде не ме попита за дати за пристигане/заминаване. Това нормално ли е?

 

Благодаря отново!

Сканират се билетите при влизането в автобуса.

Не е необходима дата, но важи за определен период - та не купувайте билети за далечно пътуване.

Връзка към мнение

Става въпрос за 05.10 Бове->Париж и 10.10 Париж->Бове. Не би трябвало да е проблем, нали? Дори и връщането е след по-малко от месец.

Аз купувам ден-два преди да пътувам.

Вие си преценете дали да купите сега или като наближи пътуването.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Щом са без дати, час и запазени места - може ли да няма място в шатъла? Тогава предполагам се чака следващия?

Никога не съм чакала повече от 15-20 минути.

При последното ми ходене(юли месец) видях, че има промяна в организацията на шатълите. Доста по-подредено е станало.

Изместили са малко спирката, но е по-добре така.

Не си спомням дали имаше написано разписание.

Ние бяхме едни от първите, които излезнаха от летището и съответно бяхме от първите на ред за автобуса.

 

Ето две снимки, които показват как е организацията сега.

Автобусите вече са заградени:

 

IMG_1011.JPG

 

На следващата снимка се вижда касата за билети и организацията на автобусите - в ляво са за Париж:

 

IMG_1012.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Тоест, ако пътувам почти безплатно до Бове, ще ми излезе по-скъпо и ненадеждно придвижването до града? Алтернатива?

Връзка към мнение

Тоест, ако пътувам почти безплатно до Бове, ще ми излезе по-скъпо и ненадеждно придвижването до града? Алтернатива?

Чакам и аз с нетърпение да прочета други мнения.

Докато чакам, ще взема да се изкажа.

 

Откъм пари - в голям процент от случаите, при предварително добро планиране - през Бове ще е по-евтино. Билета вероятно ще е с по-ниска цена. Трансфера се различава с 5-7 евро на посока(сравнявам с Шарл Де Гол).

Надеждност - случва се да променят час/ден на полета от/до Бове(Париж) - това обикновено се случва при преминаване от зимно към лятно разписание и обратното. Всичко останало, може да се случи с която и да е компания.

Време - тук печелят другите летища, защото са по-близо до града. При полет от Бове - трябва особено да се внимава кога се тръгва в посока на летището. Понякога има огромни задръствания и особено важно е, ако полета е вечерен.

 

И други подробности има, но ... сигурно съм ги писала на сто места. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

30 евро е return-a ако се вземе online, иначе е 35. Бая далечко е от Париж също така, и на фона на това. Редовно съм виждал как цената се различава с БългарияЕър долу-горе толкова и е по-оферта да се ходи с тях, но ако летиш за без пари... да, тогава има резон определено. Но ако ми е 10 евро по-скъпо с друга авиокомпания дори след добавянето на трансфера пак предпочитам да летя с друга компания. Това си е вече личен избора, разбира се. Само да кажа, че за трансфер може да се ползва и blablacar и тогава вече е бая оферта ;).

Връзка към мнение

Летял съм над 15 пъти и през Бове и през Шарл Де Гол.

И не съм съгласен, че връзката Бове - Париж и обратното е ненадеждна.

Винаги се спазва точно определеният час на тръгване и в двете посоки, а разликата в пристигането да е била +/- 5/6 до най-много 10 минути закъснение, естествено зависеща от трафика в Париж. Пристигането в Париж е на удобно място.

 

>Алтернатива

Като такава и то доста сигурна, препоръчвам следното от личен опит....

Знаехме от местните колеги, че има задръствания по изхода Париж-Бове и просто си хванахме влак от Gare du Nord до Бове, от там местният градски автобус /не си спомням номера, но спирката е в ляво от изхода на гарата на около 20 метра/ до летището на Бове. 

 

Да, наистина е малко летище, обикновено е претъпкано и може да се каже и задушно.

Но пък всичко става бързо.

Няма много магазини - 2/3 да са.

Но имам добрият спомен как един закъснял полет го изчаквахме в едното барче около час и половина или две игри белот :)

За 7 човека храна, ядки, десерти, напитки и доста пастис рикард - цената беше повече от поносима.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм летял веднъж и ми беше достатъчно да видя целия блясък. Автобусът за летището закъсня с 50 минути и пътува малко над 2 часа. Пристигна около 10 минути преди часа на полета, който беше излетял 15 минути по-рано. Смущаващото за мен е, че трансферните автобуси са собственост на летището, но абсолютно на никой не му мигна окото, че десетки хора ще си изпуснат полета. Между шофьори, автобусни диспечери и летищен персонал няма никаква връзка и никакво желание да работят съвместно. От всички се получава или пренебрежително, или арогантно отношение.

 

Що се отнася до връзката с влак, тя също не е особено удобна. Влаковете са нарядко, автобусите от Бове до летището също. В неделя е абсолтната трагедия. Първият автобус е в 14:30ч., вторият около 17:00. До края на деня има още 2-3 курса около 20:00. Такситата в неделя не работят.  

 

В чакалнята на летището след security проверката температурата е около 30-35 градуса. Шишенце минерална вода там струва 4.20 евро. 

 

С две думи летище Бове е най-долнопробен low-cost, независимо с коя авиокомпания стигаш до там.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз не смятам, че Бове е чак толкова лошо летище. Летяла съм дотам и оттам веднъж, но всичко беше достатъчно добре уредено. Чекинът и секурити контролът минаха бързо, не се заяждаха служителите, шатълите до и от Париж тръгнаха навреме, нямаше задръствания. Цената спрямо Шарл де Гол не е фрапиращо по-висока /5-7 евро в посока в зависимост от това дали купуваш билетите онлайн или на място/. Отделен е въпросът, че полетът на Wizzair беше убийствено рано и трябваше да хванем шатъл в 5 ч. сутринта в Париж. Но в крайна сметка истината е, че всички го правим поради евтините самолетни билети.

От друга страна не мога да не призная, че Шарл де Гол е съвършено различна история. Когато за първи път отидох в Париж, кацнах там и още докато вървях с ескалаторите от изхода на летището към RER-а, звучащата прекрасна музика и картини с красотите на цяла Франция ме накараха да се влюбя в нея. После имаше музика и в метрото, и по улиците, и навсякъде и досега свързвам Париж именно с това си първо посещение и с музика. След това съм кацала отново на Шарл де Гол, както казах и на Бове, а и с автобус съм ходила от Германия, та мога смело да направя заключението, че първото впечатление определено е важно и с блясъка на Шарл де Гол то е различно.

Но пък всеки трябва да си прецени с какъв бюджет разполага и как иска да го изхарчи - дали да инвестира в самолетни билети с всички предимства от близкото летище или да изразходи тези средства в опознаване на Париж и околните градчета. За себе си аз имам отговор.

Редактирано от pamela
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Нещо се разрових и изглежда, че има и по-евтин вариант за придвижване от Бове до Париж. 
От летището до ЖП-гарата в Бове - с автобус №6 - цена 1€ или 2€ 
После влак Бове >>> Париж-Северната гара (Gare du Nord) 
Нормално билетите са около 15€, но откривам  билети по някакви "тънки" тарифи - "PETITS PRIX" 
image.png.be21f9d5f41e90e7bf9bdb7aaa578698.png

За резервация - от сайта на TER PICARDIE - ТУК    (май само на френски)


Излизат две опции:
image.png.a723d8a25da26b15650739e2ccf3e9d9.png

PETIT PRIX - цена от 5€
  
image.png.467eb081dca16afd3e0f4dff28a709ad.png

и MINI GROUPE  за група от 5 и повече човека - за петима излиза цена 36.50€ или 7.30€ на калпак, което е леко странно, защото е повече, отколкото ако всеки си купи отделен билет от горната опция. :unsure:
image.png.dcd4fa8cf4bb0af67195a45a556dcbed.png

Изглежда също, че тия билети по 5€ излизат ако се купува по-отрано (или пък важат за определен сезон), защото в момента ако като симулирам покупка, ми дава възможни дати от 1-ви ноември до 26-ти декември.  
За груповия билет ми излизат дати  още от утре до 26-ти декември. 

С уговорката, че така е по-бавно, отколкото с шатъла на летището, понеже гледам, че влакът пътува около час и половина, плюс с автобуса от летището до гарата в Бове - общо ще стане минимум 2 часа.  От друга страна - влакът не се влияе от задръствания, а и за някого Северната гара може да е по-удобна от Порт Майо. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Аз  купих такива билети за отиване на 22.01., но ми даде опция до южната гара и аз избрах нея. После като тръгнах да взимам връщането, установих, че е само от северната. Това проблем ли е? Също така, на тези билети няма час, това значи ли, че е все едно кой влак ще хванем?

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Някой да е ползвал такси за това разстояние?Ще сме 6 човека и се чудя, дали няма и друг вариант освен шатъла

Редактирано от Росина
Връзка към мнение
преди 25 минути , Росина каза:

Някой да е ползвал такси за това разстояние?Ще сме 6 човека и се чудя, дали няма и друг вариант освен шатъла

В нормално такси няма как да се поберете 6-мата.

Аз съм ползвала частен трансфер от RS TRANSPORT до Дисниленд, но погледнах, че стават и до Париж.

В магеланския пътеводител за Париж съм дала и други фирми, които може да ползвате.

 

Ползвала съм и още една фирма преди време, но от нея не останах очарована.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.