Прескочи до съдържание

Трансфер от Бове до Париж


Vanko

Препоръчани мнения

На 8.12.2017 г. в 10:16, eloena каза:

Аз  купих такива билети за отиване на 22.01., но ми даде опция до южната гара и аз избрах нея. После като тръгнах да взимам връщането, установих, че е само от северната. Това проблем ли е? Също така, на тези билети няма час, това значи ли, че е все едно кой влак ще хванем?

От Париж до Бове разписанието къде може да се види, като за нормалните влакове ли е, а само цените са по-ниски? Купих билети по 5 евро за двама. Няма имена, няма места. Разпечатах го, никъде не пише за багажа - какъв е позволен. Някой, ако го е ползвал може ли малко инфо. и този автобус 6 от къде се хваща.

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение

Разписанието е за нормалните влакове. С тези билети се качваш на нормален влак. Аз ги купувах за приятели. Те ползваха отсечката Бове-Париж с ръчен багаж на Уиз. Стигнали са до гарата пеша, автобус трябвало да чакат 40 мин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, значи няма проблем, че на билета не пише имената на двамата пътника и няма места. И ние сме с ръчен багаж на уиз. Летището явно не е далеч?

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
преди 11 часа, EliDion каза:

за ТЕР-а до Буве - град

Навиго за ТЕР-а не важи, но пък се намират билети по 5€ Париж-Бове.

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Я да ме светнете, ако си изтървем шатъла  от Париж за конкретния полет (06.10) ще има ли проблем да хванем следващия. Полета е в 9.10часа

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение
преди 5 минути , EliDion каза:

Я да ме светнете, ако си изтървем шатъла  от Париж за конкретния полет (06.10) ще има ли проблем да хванем следващия. Полета е в 9.10часа

Билетите за совалката не са с определен час, даже не са и с определен ден.  
Нямаш проблем да се качиш на следващия автобус, въпросът е обаче кога ще има такъв и дали ще пристигне навреме за твоя полет. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искам да споделя моят опит от преди 2 години относно предвижването ни от летище Бове до апартамент във 2-ри район на Париж. Тъй-като пристигнахме на летището много късно вечерта и бяхме 4-ма души, аз се заех със задачата да намеря алтернативен и удобен транспорт. За щастие търсенето ми завърши с успех. Открих координатите на един мъж на име Костя, който е руснак, но живее от 15 години в Париж. Та той извършва таксиметрови превози по споразумение на цена 80 евро от летището до адрес. Беше супер удобно и на връщане отново се възползвахме от този транспорт. Тел. му номер е +33631754297. Ако някой реши да го ползва, може да му позвъни по Viber. Аз бях първата българка, открила го в интернет. По принцип работи с руснаци.Но е много учтив, интелигентен и точен.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
On 5/19/2015 at 8:47 PM, Kalina0109 said:

http://tickets.aeroportbeauvais.com/Information.aspx

 

Price:         ONE  WAY  per person   €17  At the BUS OFFICE      €15.90  ON LINE

Здравейте, за първи път купувам билети online от сайта на летище Бове, трябва ми еднопосочен до Париж. Трябва ли да имам регистрация в сайта? Опитах да се регистрирам, но ми дава "невалидна дата на раждане???"  Не виждам и опция Бове - Париж / излизат само като Париж - Бове/ - най-вероятно са еднакви и за двете посоки, но не съм съвсем сигурна. Благодаря предварително за вашите отговори.

Връзка към мнение
3 hours ago, Дидко said:

Давай смело! Това е цената за еднопосочен. Може и без регистрация! Горната цена е двупосочно, долната е само в едната посока!

 

Screenshot_1.jpg

ОК, благодаря!

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Твърде вероятно заради лятотното разписание - по-малко влакове, по-нарядко и често променят маршрутите (напр. спират на повече гари от обикновено).

Сега проверих - за вашите дати през август ще трябва да смените влака на Creil, няма директни. През септември вече има.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зависи колко ви е цената на билета с шатъла и с влака. Ако сменяте влака на Крей, няма да се наложи да купувате допълнително билети. Тоест, билетите ви ще са за отсечката Бове - Париж, но ще трябва да слезете на Крей и да смените влака. Няма да се налага да купувате билети Бове - Крей и после Крей - Париж.

Връзка към мнение

Да, да така е, билетите бяха по 10€ +1€ за автобуса, което спестява де факто 3.5, но сме с доста багаж и не ми се правят толкова смени. От друга страна днес излязоха оферти за bka bla car от летището за 10€ и момчето се съгласи да ни изчака докато излезем. Така че нещата се наредиха.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
On 1/4/2019 at 7:45 PM, svetla5 said:

Искам да споделя моят опит от преди 2 години относно предвижването ни от летище Бове до апартамент във 2-ри район на Париж. Тъй-като пристигнахме на летището много късно вечерта и бяхме 4-ма души, аз се заех със задачата да намеря алтернативен и удобен транспорт. За щастие търсенето ми завърши с успех. Открих координатите на един мъж на име Костя, който е руснак, но живее от 15 години в Париж. Та той извършва таксиметрови превози по споразумение на цена 80 евро от летището до адрес. Беше супер удобно и на връщане отново се възползвахме от този транспорт. Тел. му номер е +33631754297. Ако някой реши да го ползва, може да му позвъни по Viber. Аз бях първата българка, открила го в интернет. По принцип работи с руснаци.Но е много учтив, интелигентен и точен.

 

Здравейте Svetla5, много благодаря за информацията за Костя! Написах му на вайбър (+33631754297) и се разбрахме. Цената е толкова (80 евро) до хотела. Много удобно и човекът е точен. Има и ван за повече хора, така че може и да го ползвате, ако сте повече. Само трябва да се разберете за цената. Ние го ползвахме и в двете посоки. На връщане ни взе от хотела и даже мина през Шантили и ни показа красивия замък там ... Препоръчвам го и благодаря още веднъж за инфото!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 26.10.2017 г. в 20:51, Фил каза:

Нещо се разрових и изглежда, че има и по-евтин вариант за придвижване от Бове до Париж. 
От летището до ЖП-гарата в Бове - с автобус №6 - цена 1€ или 2€ 
После влак Бове >>> Париж-Северната гара (Gare du Nord) 
Нормално билетите са около 15€, но откривам  билети по някакви "тънки" тарифи - "PETITS PRIX" 
image.png.be21f9d5f41e90e7bf9bdb7aaa578698.png

За резервация - от сайта на TER PICARDIE - ТУК    (май само на френски)


Излизат две опции:
image.png.a723d8a25da26b15650739e2ccf3e9d9.png

PETIT PRIX - цена от 5€
  
image.png.467eb081dca16afd3e0f4dff28a709ad.png

и MINI GROUPE  за група от 5 и повече човека - за петима излиза цена 36.50€ или 7.30€ на калпак, което е леко странно, защото е повече, отколкото ако всеки си купи отделен билет от горната опция. :unsure:
image.png.dcd4fa8cf4bb0af67195a45a556dcbed.png

Изглежда също, че тия билети по 5€ излизат ако се купува по-отрано (или пък важат за определен сезон), защото в момента ако като симулирам покупка, ми дава възможни дати от 1-ви ноември до 26-ти декември.  
За груповия билет ми излизат дати  още от утре до 26-ти декември. 

С уговорката, че така е по-бавно, отколкото с шатъла на летището, понеже гледам, че влакът пътува около час и половина, плюс с автобуса от летището до гарата в Бове - общо ще стане минимум 2 часа.  От друга страна - влакът не се влияе от задръствания, а и за някого Северната гара може да е по-удобна от Порт Майо. 

Малко да актуализирам информацията за тази схема, която бях посочил преди време. 
Изгодната тарифа за влака вече не се казва "PETITS PRIX", а  "PRIX CASSÉS" , което, разбира се, няма особено значение, но това което има значение е, че, за съжаление, вече не се намира цена от 5€ , а цената за влака Бове - Париж (Северна гарa) е 10€.  (Ако се тръгне от главния сайт на френските железници ( sncf.com ) или от сайтовете като   thetrainline.com - цената е 14.50€ ) , затова резервацията трябва да се прави от сайта на регионалните влакове TER
Влакът пътува 1ч.15мин. 
Продължава да е налична тарифата за малка група "MINI GROUPE"  (5 и повече човека) , като в този случай цената  e 7.30€ на човек.  За закупуване на групов билет - ето тук.  Всъщност - даже и при 4 човека е по-изгодно да се ползва този билет, защото цената за билет "MINI GROUPE" за 5 човека е 36.50€ < 40€

От летище Бове до гара Бове (или обратно) може да се ползва градски автобус №6 (цена 1€) , или междуградския автобус от Амиен №42 (цена 2€)  . Разписанията на автобусите може да видите тук за №6 и тук за №42  Пътува се 15-20мин.

Както е известно, совалката от летище Бове до Париж - Порт Майо струва 15.90€  (или 14.50€ на посока ако се вземе ритърн). 
По посочената по-горе схема абтобус+влак, цената излиза от 8.30€ (ако сте група 5 и повече човека) до 11€., така че всеки може да си прецени кой вариант го устройва. 
Схемата с влака е по-подходяща ако се отива някъде в северната и североизточната част на Париж поради обстоятелството, че влакът пристига на Северна гара  (Gare du Nord).

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.