Прескочи до съдържание

Инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

Някой може ли да ми разясни нещо за криптовалутите? Покрай целия шум реших да се разтърся малко какво се предлага като копачки (нищо не разбирам) и попаднах на една оферта от официален сайт, която твърди, че срещу ХХХХ лева за риг ще се изкарат ХХХХ лева месечно. Как точно е сметнато това? На база 'ако днес си продам изкопаното спрямо днешния рейт, ще спечеля толкова'?

 

 

Връзка към коментар
преди 22 минути , ACM каза:

Някой може ли да ми разясни нещо за криптовалутите? Покрай целия шум реших да се разтърся малко какво се предлага като копачки (нищо не разбирам) и попаднах на една оферта от официален сайт, която твърди, че срещу ХХХХ лева за риг ще се изкарат ХХХХ лева месечно. Как точно е сметнато това? На база 'ако днес си продам изкопаното спрямо днешния рейт, ще спечеля толкова'?

 

 

А защо не ги питаш направо тях, все пак те се опитват да продават продукт, трябва да могат добре да се аргуменират?

Иначе предполгам, че ще е някаква куца сметка тип: цената на биткойн в момента-разходите за ток= печалба

Връзка към коментар
преди 29 минути , ACM каза:

Някой може ли да ми разясни нещо за криптовалутите? Покрай целия шум реших да се разтърся малко какво се предлага като копачки (нищо не разбирам) и попаднах на една оферта от официален сайт, която твърди, че срещу ХХХХ лева за риг ще се изкарат ХХХХ лева месечно. Как точно е сметнато това? На база 'ако днес си продам изкопаното спрямо днешния рейт, ще спечеля толкова'?

 

 

 

С уговорката, че лично не съм се занимавал с копачки, а и нямам желание, знам следното по темата:

1. Със сигурност ще спечели този, който ти продаде копачката

2. Със сигурност ще спечели този, който ти доставя ток

3. Това, дали ти ще спечелиш е съвсем различна работа, може и да нямаш този късмет. Гледаш някаква реклама на сайта при идеални условия, ама тя не е актуална със сигурност. Зависи каква е копачката, какво ще копаеш и т.н., цената на криптото може да се изменя рязко за часове, т.е. това, което е валидно сега може да е безкрайно остаряло само след няколко часа. Не случайно най-големите ферми за копаене са там, където тока е много евтин.

4. Ако ти се рискува с крипто, по-смисления вариант е да си купуваш/продаваш през някоя борса. Обаче си прав, че сега шума е голям, т.е. цените са вече много фръкнали и играта е изключително рискова. Цените може още да растат, но още утре може да се сринат 20, 30, 50%. В момента ми се струва по-удачно да чакаш, четеш, следиш какво се случва и чак след неизбежния срив почваш да си пазаруваш по малко и то от водещите крипто валути. Най-лошия момент да се захващаш с нещо е когато вече много се е разшумяло за него.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, ACM каза:

Някой може ли да ми разясни нещо за криптовалутите? Покрай целия шум реших да се разтърся малко какво се предлага като копачки (нищо не разбирам) и попаднах на една оферта от официален сайт, която твърди, че срещу ХХХХ лева за риг ще се изкарат ХХХХ лева месечно. Как точно е сметнато това? На база 'ако днес си продам изкопаното спрямо днешния рейт, ще спечеля толкова'?

 

 

може да погледнеш този сайт:

https://whattomine.com/

има подробно инфо коя видеокарта колко копае и колко ток харчи на час.ден и т.н.

В момента всички видеокарти са на минимум двойна цена,което леко обезсмисля влагането на пари в майнинг.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Малко встрани от криптото

Откакто прогониха Черепа преди година гледам тото1 е почнало да възкръсва . Нормално , след като няма еврофутбол ,комарджиийте трябва накъде да си залагат ( имам впредвид тези които не ползват интернет защото в нета може да си залагаш от 20 години) . Та отварям вчера сайта на тотализатора ( който дори няма защитена сигурна връзка , ама това е друга тема) и виждам че в играта 10 от 10 има малко над 20000 лв джакпот!!!  10 -те мача са -  от Чемпиеншип(2-ро ниво в Англия ) и 4 от България! Цената на колонка е 0,20 лв. Набързо пуснах 729 колонки ( 6 тройни английски мача и 4 твърди Български) за 145,80 лв. За по смелите могат да пуснат и 10 тройни( винаги печели) на цена от 11 809,80 лв. Рискът е че не е ясно колко хора ще познаят и 10-те мача ( единственият вариант за печалба) . Българските мачове съм ги играл за фаворитите , ако излезнат първите 3 , може да помисля да "застраховам " последния!

  • Харесвам 4
  • Браво 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , ivan69 каза:

Малко встрани от криптото

Откакто прогониха Черепа преди година гледам тото1 е почнало да възкръсва . Нормално , след като няма еврофутбол ,комарджиийте трябва накъде да си залагат ( имам впредвид тези които не ползват интернет защото в нета може да си залагаш от 20 години) . Та отварям вчера сайта на тотализатора ( който дори няма защитена сигурна връзка , ама това е друга тема) и виждам че в играта 10 от 10 има малко над 20000 лв джакпот!!!  10 -те мача са -  от Чемпиеншип(2-ро ниво в Англия ) и 4 от България! Цената на колконка е 0,20 лв. Набързо пуснах 729 колонки ( 6 тройни английски мача и 4 твърди Български) за 145,80 лв. За по смелите могат да пуснат и 10 тройни( винаги печели) на цена от 11 809,80 лв. Рискът е че не е ясно колко хора ще познаят и 10-те мача ( единственият вариант за печалба) . Българските мачове съм ги играл за фаворитите , ако излезнат първите 3 , може да помисля да "застраховам " последния!

 

Успех! Това следва да се приеме като предупреждение конкуренцията да не се пробва този път, нали 🙂

Връзка към коментар
преди 3 минути , logist13 каза:

 

Успех! Това следва да се приеме като предупреждение конкуренцията да не се пробва този път, нали 🙂

Благодаря! Напротив , това е апел да се пробва конкуренцията , за да се увеличава Джакпота!

 

p.s. Фиша ми е номер 55 , но предполагам 95% си пускат фишовете в тото пунктовете , а не онлайн...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Наиграхме се! От 4 "твърди" мача , 3 "изгърмяха" 🙂  Което в крайна сметка е по-добре , отколкото да беше "гръмнал" 1....Явно е трябвало да пусна 10 тройни за 11 800 лв ,за да взема 30000+ ( ако съм само аз) . Естествено вместо да обновят информацията 5 минути след като свърши последният мач ( преди 2 часа) , сигурно ще има инфо утре по обяд.....Държавна работа. Сега ако никой не е познал 10-те мача според мен на 90% , за другият тираж Джакпота ще е над 30000 , което ще рече ефективни 50000 за другата седмица , става интересно!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Излезе програмата за следващият тираж 5 мача от Германия - Бундеслига и 5 мача от България , но забележете , още няма печалби от текущият тираж?!? Направо ме изумява държавното тото . @bobole4e  Да Българските мачове не излязоха , мислех , че са по лесни за прогнозирани от чемпиъншип но явно съм се объркал...

Връзка към коментар

Бих искал да се посъветвам, с хората с повече опит, относно попълването на годишните данъчни декларации.

През 2020 за първи път купувах акции, като все още не съм продавал от тях. Използвах Revolut, където statement-ите се издават на всеки месец. Всичките ми покупки бяха в периода март-май.

По принцип работя на трудов договор и от въпросната ми работа/заплата, където ми се удържат данъци и осигуровки ми е единствения доход.

Въпросите ми са:

1) Предвид факта, че за покупките на акциите ще попълня приложение 8, нужно ли е да попълвам и приложение 1 за доходи от трудови правоотношения, при положение, че за тях вече всичко би трябвало да ми е удържано преди превода на заплатите ми? Дасега никога не съм попълвал това приложение (1), защото не ми се е налагало да попълвам друго;

2) Нужно ли е да прилагам statement-и за всичките 12 месеца поотделно (защото Revolut така ги издава), при положение, че цялата ми активност е била само през периода март-май?

3) Забелязах, че за една от акциите съм получил на два пъти по 1 цент дивидент😀. Предвид размера, нужно ли е той да се декларира и ако да, има ли вероятност данъка върху него и таксите за превод на данъка да го надвишат🤨?

Връзка към коментар

Според мен след като не си продавал , не си реализирал доход , следователно не дължиш данък. Моят съвет е да не се занимаваш с глупости след като си само на трудов договор , няма как да да проследят какви доходи имаш от от търговия с Revolut. Нека все пак и колежката @antea си каже мнението ако иска.....

Връзка към коментар
преди 11 часа, SPQR89 каза:

1) Предвид факта, че за покупките на акциите ще попълня приложение 8, нужно ли е да попълвам и приложение 1 за доходи от трудови правоотношения, при положение, че за тях вече всичко би трябвало да ми е удържано преди превода на заплатите ми? Дасега никога не съм попълвал това приложение (1), защото не ми се е налагало да попълвам друго;

Да, трябва. Аз също съм на трудов договор, а имам доходи от наем, така че попълвам приложения 1 и 4. Всяка година си вземам удостоверение за доходите от работодателя, попълвам данните от там в декларацията и прилагам удостоверението при прикачените документи.

 

преди 11 часа, SPQR89 каза:

3) Забелязах, че за една от акциите съм получил на два пъти по 1 цент дивидент😀. Предвид размера, нужно ли е той да се декларира и ако да, има ли вероятност данъка върху него и таксите за превод на данъка да го надвишат🤨?

Не знам каква е ставката за данъците от получен дивидент, но няма как данъкът ти да е повече от получения дивидент. За наема, който получавам дължа 9% данък... Реално е 10%, но имам 10% необходимо присъщи разходи и като ги сваля от дължимото, се получават 9%. Плащам ги с карта на виртуалния ПОС на сайта на НАП без никакви такси.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Затворих Биткойна на 51000  , явно само аз и "група съветски учени" както се казваше на времето мислим , че цената трябва да е отрицателна тъй като няма никаква стойност , а само разходи по добиването......

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Писах в темата за уиски за един вид "уискистиция" сега и тук да спомена. 

Някой с мнение по въпроса. 

https://www.spiritfilled.co.uk/pages/investment-guide?gclid=Cj0KCQiA-OeBBhDiARIsADyBcE4nRrmzNT7E1ios8cYpapiXCM-47t84-MTzt9qWnisbmHLQ_9gYpugaAujqEALw_wcB

Връзка към коментар

Един въпрос. След направата на портфейл в Trust Wallet, при копаене на определена валута (например ETH), в копачката трябва да се зададе адресът, който излиза в меню "receive" на приложението? И след като се изкопае нещо, то ще бъде отразено в приложението предполагам?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.