Прескочи до съдържание

Инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 11 минути , ivan69 каза:

Моите са по 0,8 , ама защо не писа тук , да купим по-тънко....

По-шано схема от това трудно може да се измисли. Да не говорим за безумната процедура по теглене и по-специално таксите. Не мога да съветват хората да харчат пари за такива неща. Аз тези пари тотално съм ги отписал. По-скоро си правя експерименти, отколкото реално да очаквам някаква доходност. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , ACM каза:

По-шано схема от това трудно може да се измисли. Да не говорим за безумната процедура по теглене и по-специално таксите. Не мога да съветват хората да харчат пари за такива неща. Аз тези пари тотално съм ги отписал. По-скоро си правя експерименти, отколкото реално да очаквам някаква доходност. 

Е то е ясно, аз тези пари съм ги прежалил , не бих теглил ако не умножа по 100 .Ако теглиш преди това сподели дали и при теглене те суровакат с 15-20% като при купуване....

Връзка към коментар
преди 31 минути , ivan69 каза:

Е то е ясно, аз тези пари съм ги прежалил , не бих теглил ако не умножа по 100 .Ако теглиш преди това сподели дали и при теглене те суровакат с 15-20% като при купуване....

Като го смятах, даже суровакат с 40%. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, oli_mali каза:

Safemoon е на същия принцип и още е в началото😉

Safemoon e доста по-напред в развитието си от Еlongate. Цената също e различна. Само преди няколко дни Safemoon беше с четири нули след запетаята, а Elongate беше с шест. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Верно живна криптото . За последната седмица успях два пъти да скъся DOGE (0.40-0.26)  затворена .-0.40 , като втората ми позиция е още отворена със стоп на 0,30 , но не мисля , че ще се стигне дотам. XRP имам скъсен на  na 1.80 , стоп на 1,50 , сега чакам ETH да се налудува и него да скъся. Интересно , че ETH e na All time high , а BTC на 15% 🙂 Оборотите са сравнително високи , около 50% по високи от предният връх.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Климент каза:

Третата по големина борса за крипто валути в Турция май е обрана от собственика и

https://www.coindesk.com/turkish-state-news-crypto-exchange-ceo-disappeared

За това се купува това: Ledger Nano S или подобно : https://shop.ledger.com/products/ledger-nano-s

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, ivan69 каза:

Добре вървят нещата при 50% по висок обем , очаквам след около час нов шурм.

Добре вървят нещата за тези, които скъсяват и за тези, които искат да донапълнят кошниците си на преференциални цени. Аз примерно си купих вичейн днес.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Очаквах да пробием трайно 49к , а сега се оказва , че ще тестваме 51к . Нищо сигурно няма при криптото , @VASILEV  ти през договори за разлика ли търгуваш или директно си купуваш крипто? 

Връзка към коментар
преди 8 минути , ivan69 каза:

Очаквах да пробием трайно 49к , а сега се оказва , че ще тестваме 51к . Нищо сигурно няма при криптото , @VASILEV  ти през договори за разлика ли търгуваш или директно си купуваш крипто? 

Директно през брокери, в зависимост от валутата и брокера. Повече са през Бинанс, но някои малки ги няма там и съответно ги купувам през други брокери.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , don каза:

Браво, Как го позна тоя щурм? 

Ще стигнем ли пак 60 к скоро 

Аз само скъсявам ( от 32к) , така че не мога да бъда полезен дали скоро ще стигнем 60к . Само ще добавя , че аз продавам на 64 , после на 61 , после на 54 и т.н , а не да купувам на 64 , да осреднявам ,  на 61 и после на 54....Ясно е че тренда е(беше) бичи , но ако палачинката се е обърнала( а тя рано или късно ще се обърне) ще видим 30к преди 60к. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Един въпрос, който може да се стори глупав на познавачите.

Цената на златото в България в левове свързана ли е с курса на щатския долар спрямо еврото (лева)? Знам, че по принцип си има международна спот цена, тя в долари ли е?

Примерно - златото се купува в левове от съответните дилъри. Ако евентуално курса на долара спрямо лева се качи, това качва ли автоматично и цената на златото в левове и обратно - ако долара спрямо лева падне, златото става ли по-евтино?  Сигурен съм, че корелацията между двете неща е доста по-сложна от това, но все пак, има ли някаква зависимост и ако да, каква е тя?

Благодаря предварително за отговорите.

П. П. Как виждате курса на щатския долар спрямо еврото краткосрочно и средносрочно?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Един въпрос, който може да се стори глупав на познавачите.

Цената на златото в България в левове свързана ли е с курса на щатския долар спрямо еврото (лева)? Знам, че по принцип си има международна спот цена, тя в долари ли е?

Примерно - златото се купува в левове от съответните дилъри. Ако евентуално курса на долара спрямо лева се качи, това качва ли автоматично и цената на златото в левове и обратно - ако долара спрямо лева падне, златото става ли по-евтино?  Сигурен съм, че корелацията между двете неща е доста по-сложна от това, но все пак, има ли някаква зависимост и ако да, каква е тя?

Благодаря предварително за отговорите.

П. П. Как виждате курса на щатския долар спрямо еврото краткосрочно и средносрочно?

 

Златото , а и всички останали суровини се котират в долари , т.е ако курса на долара спрямо лв.( евро)  пада златото купувано в лв. поевтинява и обратното. Средносрочно и дългосрочно считам че EUR/USD ще се търгува в диапазон 1.05-1.15 . Америка се развива доста по-добре от Европа за последната година и мисля че сегашният курс 1,20 е доста надценен.

Криптото скочи с 10% за 7-8 часа при изключително нисък обем , аз лично съм затворил всичко , прилича ми на "фалшив" сигнал. Ще видим.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , ivan69 каза:

Златото , а и всички останали суровини се котират в долари , т.е ако курса на долара спрямо лв.( евро)  пада златото купувано в лв. поевтинява и обратното. Средносрочно и дългосрочно считам че EUR/USD ще се търгува в диапазон 1.05-1.15 . Америка се развива доста по-добре от Европа за последната година и мисля че сегашният курс 1,20 е доста надценен.


Благодаря за отговора! И аз си мислех, че спота на златото се котира в щатски долари, точно както варел петрол. Малко се учудих, когато един дилър
 на благородни метали ми каза, че курсът щатски долар - лев бил един от последните фактори, които оказват влияние на цената на златото в левове.

Иначе САЩ бяха много добре икономически при предното правителство (и преди пандемията), сега е доста по-различно всичко, но пак благодаря за прогнозата.
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Доларът започна да пада след началото на пандемията, при предишното правителство. Наблюдавам ги, защото тогава реших да наблегна на долари вместо евро и сбърках.

Сега ми изглежда като че ли Америка се справя по-добре с кризата отколкото Европа, но може пак да сбъркам 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 часа, ivan69 каза:

Златото , а и всички останали суровини се котират в долари , т.е ако курса на долара спрямо лв.( евро)  пада златото купувано в лв. поевтинява и обратното. Средносрочно и дългосрочно считам че EUR/USD ще се търгува в диапазон 1.05-1.15 . Америка се развива доста по-добре от Европа за последната година и мисля че сегашният курс 1,20 е доста надценен.

Криптото скочи с 10% за 7-8 часа при изключително нисък обем , аз лично съм затворил всичко , прилича ми на "фалшив" сигнал. Ще видим.


Говорих с разни специалисти. Наистина изобщо не е толкова просто като златото да се котира само в щатски долари и цената му в други валути да върви заедно с курса на долара спрямо тези валути. Може и двете да се качват спрямо лева, може и двете да слизат, може едното да стои, а другото да се качва или да слиза.
 

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , FlyTraveler каза:


Говорих с разни специалисти. Наистина изобщо не е толкова просто като златото да се котира само в щатски долари и цената му в други валути да върви заедно с курса на долара спрямо тези валути. Може и двете да се качват спрямо лева, може и двете да слизат, може едното да стои, а другото да се качва или да слиза.
 

Не ми звучи логично , но не съм търгувал никога злато , математически не трябва да е вярно , все едно във форекс  EUR/GBP  и GBP/USD да се качва а EUR/USD да пада  , математически не ми излиза формулата , интересно ми е тези специалисти да се позоват на математически модели.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , ivan69 каза:

Не ми звучи логично , но не съм търгувал никога злато , математически не трябва да е вярно , все едно във форекс  EUR/GBP  и GBP/USD да се качва а EUR/USD да пада  , математически не ми излиза формулата , интересно ми е тези специалисти да се позоват на математически модели.


Ами аз не знам, ако знаех, нямаше да питам. 🙂  Благодаря отново за мнението. Би ми било интересно, ако се изкажат и други хора по въпроса.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.