Прескочи до съдържание

До Португалия през май 2016


Препоръчани мнения

По какъв маршрут с България Еър? Нали няма директни полети?

Има и директни след 28 април, само в четвъртък.

Връзка към мнение

БГ Еър минават през Брюксел, мисля.

 

Лисабон-Порто-Лисабон се намира на сравнително добри цени. Октомври си взех двупосочен за 1 евро през jetcost. 

 

Сравнително добре, да :lol:

 

Да, на Бг еър полетите вървят малко над 300 евро за този период.

 

Има 27 Април - 6/10 Май за 564 лв. (с прикачване) Като се добави багажа към 200-те евро на нискотарифните ще дойде на същите пари.

 

 

На мен обаче опцията София - Порто  Лисабон - София ми изглежда най-интересна. В момента е 170-180 евро, а сигурно ще падне и още в следващия месец.

Връзка към мнение

 

 

На мен обаче опцията София - Порто  Лисабон - София ми изглежда най-интересна. В момента е 170-180 евро, а сигурно ще падне и още в следващия месец.

Привет, къде я намираме тази опция, мен също много ме устройва. Е, ще има загуба от връщането на рентакара в Лисабон, но...

Връзка към мнение

Аз също се нареждам на опашката за майски Лисабон (отново) . Миналата година го правих с прикачване в Бергамо с Ryanair. Тази година има и още една опция - София-Пиза-Лисабон (oперира се само от Ryanair). Mисля, че е все още рано за билети, може би другия месец, когато Уиз пускат редовното си намаление, ще се намери нещо изгодно. Повече от 300лв с багаж ми изглежда повече от неизгодно :)

Има още една опция София-ЛЮБЕК с Wizz после малко влак до Хамбург и Ryan до Лисабон..

Връзка към мнение

Привет, къде я намираме тази опция, мен също много ме устройва. Е, ще има загуба от връщането на рентакара в Лисабон, но...

Тази опция е налична най-вече при използване на комбинация от по два полета в посока с нискотарифни - Wizz + Ryan.

С традиционнитe компании мултисити маршрут излиза по-скъпичко (в общия случай)

 

А за Португалия наистина (повтарям го за n-ти път в този форум ;) ) най-оптималния и логистично подреден вариант е кацане в Порто и отлитане от Лисабон (Фаро), или обратното,  плюс рентакар за придвижване между двете точки.

Страната освен това има хубави пътища и множество (голямата част нови) магистрали.

"Загубата" за връщане на рентакара на друго място в Португалия не е толкова страшна. Ако говорим за Порто и Лисабон, добавката в цената е около 30-40eur, а и по принцип цените за рентакар в Португалия са съвсем прилични.

Ето сравнение за наемане на автомобил за една седмица - А -  с взимане и връщане в Порто и B - с взимане от Порто и връщане в Лисабон.

 

post-139-0-14178200-1451927930_thumb.jpg

 

-----------------------------------

 

post-139-0-22753400-1451927971_thumb.jpg

 

P.S. Оф, пак ми се приходи в Португалия :biggrin: , ама кое по-напред  :rolleyes:

P.P.S. Оф, и пак ми се приядоха пащели :biggrin: :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Привет, къде я намираме тази опция, мен също много ме устройва. Е, ще има загуба от връщането на рентакара в Лисабон, но...

 

В пуснатият от Георги сайт - www.azair.eu Избирам Departure: Sofia и Arrival: Portugal  и малко игра с филтрите.

Връзка към мнение

Супер неизгодни, може би заради празниците тогава. Ще се окаже, че БГ Еър са най-добре по тази линия точно в този период. Няма да се купува нищо тази вечерот Уиз дискаунт-а :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И ние имаме интерес за тази дестинация по празниците.

Днес намерих за дати 28 април - 7 май - София - Порто - Лисабон - София - 270 евро със Swiss и Austrian. 

Струва ли ви се нормална цена? 

Редактирано от Redyred
Връзка към мнение

И ние имаме интерес за тази дестинация по празниците.

Днес намерих за дати 28 април - 7 май - София - Порто - Лисабон - Порто - 270 евро със Swiss и Austrian. 

Струва ли ви се нормална цена? 

За еднопосочен полет е много. Освен, ако не си сгрешил връщането... Иначе за двупосочен си е нормална цената. С нискотарифните  в момента излиза около 135Е без багажа. Смятай си натам колко идва крайната цена, ако имаш багаж.

Връзка към мнение

На този етап, това ти е най-изгодно.

 

Sofia (SOF)- Porto (OPO) 1 HHN + 1 BGY  Thu, 28 Apr 06:30  Wed, 4 May 06:25   137.75 EUR

С връщане на 06.05 - цената е с 147Е.

Багажа си го добавяш ти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние имаме интерес за тази дестинация по празниците.

Днес намерих за дати 28 април - 7 май - София - Порто - Лисабон - София - 270 евро със Swiss и Austrian. 

Струва ли ви се нормална цена? 

 

Струва, ако имате по един ден във Виена и Цюрих. :)

Връзка към мнение

На този етап, това ти е най-изгодно.

 

Sofia (SOF)- Porto (OPO) 1 HHN + 1 BGY  Thu, 28 Apr 06:30  Wed, 4 May 06:25   137.75 EUR

С връщане на 06.05 - цената е с 147Е.

Багажа си го добавяш ти.

 

Как получавате тази цена през Франкфурт и Бергамо? Маршрутът SOF-HHN-OPO-BGY-SOF ли е?

Връзка към мнение

Да споделя и моя опит:

Самолетни билети - Ryanair - Айндховен - Лисабон и обратно.

До Холандия с Wizzair.

Билетите за юни 2015 ги купих около нова година 2014-2015. Цените на Ryanair бяха смешни - 20-30-40 E. (Въпреки това 2-3 месеца по-късно бяха още по-ниски.)

Има евтини полети и от самия Амстердам на transavia. възможни са и комбинации и през някои от немските летища в които се засичат Ryanair и Wizzair. Ryanair лети и до Порто и Фаро.

По отношение на rent-a-car повечето компании не ти таксуват връщането на колата в друг град, ако си я наел за повече от няколко дни (по памет - няколко = 3)

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз миналата седмица купих билети София-Милано/Бергамо/-Лисабон и връщане Порто-Милано/Бергамо/-София. Използвах няколкочасовата промоция на Ryan за 20% отстъпка, за 1-10.03.2016

Излязоха около 230 лв. на човек четирите билета, но без багаж. Евентуално можем да вземем един за връщането - все пак порто трябва да си донесем :).

Ако имате идеи за маршрут, настаняване в Лисабон и агенции за коли под наем бих се радвала да ги споделите.

Връзка към мнение

може и така :
 

Outbound  

Bourgas - Oslo-Gardermoen Wednesday 1. Jun 2016 11:10 Flight DY1571 - LowFare  
Oslo-Gardermoen - Lisbon Wednesday 1. Jun 2016 14:20 Flight DY1786 - LowFare   1

Adult 133.00€  
Total price incl. all taxes and surcharges 133.00€

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.