Прескочи до съдържание

amoma.com - новини и въпроси


nataly_2003

Препоръчани мнения

Здравейте, драги! За да не отварям нова тема, реших тук да попитам какво ви е мнението за http://www.amoma.com/ , тъй като намирам доста изгодни цени в този сайт, чрез http://www.hotelscombined.com/ има сериозна разлика в сравнение с другите сайтове.

Редактирано от nataly_2003
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нормален сайт е, макар и относително нов. Ако не ти се налага да общуваш с тях (да канселираш резервации, да променяш дати и т.н.) едва ли ще имаш проблеми. 

 

Ключа е колко е тази "сериозна" разлика, защото ако е някакъв бъг в системата им може да се вкараш в разправии. Ако разликата е от типа 5-10%, мисля че ще си ок. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам две резервации през Амома. Първата вече е минала, втората предстояща. Заради първата стоя на тръни за втората :)

Първата бе през миналата година за Рим.

През Амома бяхме резервирали хотел в близост до Колизеума - хотел Амбра Палас, до метро станция Манцони.

Дълго време избирах хотела и се спрях на него заради местоположението и високия му рейтинг.

Платих го и очаквах да тръгнем за Италия. Два дни преди пътуването обаче ми се обадиха от сайта, за да ми кажат, че хотела е анулирал резервацията ни поради дублиране на места.

Предложиха ми или да ни върнат парите, или да ни дадат нов хотел, подобен на нашия.

Предложиха ни Бест уестърн хотел, до метро станция Виторио Емануел, в близост до Термини.

Не исках да сме до Термини, но нямах избор, на следващия ден летяхме и затова се съгласих. След това не съжалявахме, защото место положението не бе толкова хубаво както при първия хотел, но пък за сметка на това хотела надмина очакванията ни. Бе с реновирани стаи, отлична закуска и добро обслужване.

Сега имаме втора резервация през Амома за Милано.

Заради Експото цените в града са двойно и тройно по-високи отколкото миналата година. Искахме хотел в близост до гарата, за само 1 нощувка, на път за Ница и през Амома намерихме хотел Виргилио, на добра цена и само на стотина метра от Милано централе. Все още всичко е наред, ще видим дали няма да се случи същото като с предишната резервация и да ни сменят хотела в последния момент.

Натали,  ако питаш мен спокойно можеш да им се довериш :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ви за бързите отговори, момчета. Георги, "сериозната" разлика, не е драстична, но я има и е примамлива, вече не знам относно вида на стаята дали има разлика, защото в АМОМА няма снимки на стаята, както има в booking например. Roje, благодаря за примера, аз също търся за Рим и съм в голяма акция, искам нещо, което е с добра локация, приятно и с добра за нашия бюджет цена(около 500лв. за 5дни за 2ма, надявам се да го намеря :rolleyes: ). На мен също не ми се иска около Термини, оглеждам за Монти, по съвет на Spqr, или около Ватикана, но ако намеря добра цена за около Навона и Пантеона, ще е просто невероятно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Здравейте, драги! За да не отварям нова тема, реших тук да попитам какво ви е мнението за http://www.amoma.com/ , тъй като намирам доста изгодни цени в този сайт, чрез http://www.hotelscombined.com/ има сериозна разлика в сравнение с другите сайтове.

 

Amoma.com принципно са ОК, имам немалко резервации през тях и като цяло не е имало проблеми.

 

Опитай обаче да потърсиш твоя хотел в http://www.galahotels.com/ - почти винаги дават по-ниски цени от Amoma.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

 

За съжаление такава разлика е напълно възможна. В ценово отношение booking.com отдавна не е това, което беше. Много често цените им са доста завишени, като понякога са буквално двойни. Аз лично вече избягвам да резервирам от тях.

 

Имай предвид, че ако платиш с кредитна карта amoma.com ще ти начислят допълнително €7.62 и крайната цена ще стане €262.62.

 

Проверих същия хотел за твоите дати в http://www.galahotels.com/ - там крайната цена излиза €247 (включва и закуска). Отделно от това ще ти дадат 4% кешбек (€9.88), които можеш да ползваш за бъдеща резервация в техния сайт.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Георги, мнооого ти благодаря за това съкровище, до сега четох и темата за Galahotels, останах очарована. Явно доста хора са доволни от резервациите си. Притеснява ме, че този хотел явно е нов и има само 1 мнение за него в tripadvisor, а в Галахотелс няма и снимка.Ще потърся още малко, локацията и цената му са, както казва stenk фантастични. Много ми помагате, благодаря ви!

Връзка към мнение

Притеснява ме, че този хотел явно е нов и има само 1 мнение за него в tripadvisor, а в Галахотелс няма и снимка.Ще потърся още малко, локацията и цената му са, както казва stenk фантастични. Много ми помагате, благодаря ви!

Обърна внимание на: "Mandatory city tax to be paid at the hotel is 78.2 BGN for the entire booking" нали?

Връзка към мнение

Обърна внимание на: "Mandatory city tax to be paid at the hotel is 78.2 BGN for the entire booking" нали?

Да,знам че трябва да платим сити такса, но тази цена за местоположението е супер според мен.Stenk смяташ ли, че това местоположение е по-добро от Монти, тъй като си по-опитен в местоположението. Според мен си е в топ центъра и е близо и до площадите Навона, Испанските стъпала, Ватикана и Вила Боргезе, до всичко.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 23.05.2015 г. в 21:31, Георги Матеев каза:

 

За съжаление такава разлика е напълно възможна. В ценово отношение booking.com отдавна не е това, което беше. Много често цените им са доста завишени, като понякога са буквално двойни. Аз лично вече избягвам да резервирам от тях.

 

Имай предвид, че ако платиш с кредитна карта amoma.com ще ти начислят допълнително €7.62 и крайната цена ще стане €262.62.

 

Проверих същия хотел за твоите дати в http://www.galahotels.com/ - там крайната цена излиза €247 (включва и закуска). Отделно от това ще ти дадат 4% кешбек (€9.88), които можеш да ползваш за бъдеща резервация в техния сайт.

Георги,сега попадам на Galahotels и ми е любопитно дали бонуса,който предлагат има реален смисъл.Използвал ли си? 

П.П.Опитвам се да открия какво е дружеството и виждам ,че имат HEAD OFFICE в Истанбул.Това не значи задължително ,че е турско,но като че ли са дъщерно дружество на LEONAR-DO REZERVASYON VE TURIZM SANAYI LTD.ST,което е турско.

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 5/4/2017 в 20:33, Georgie каза:

Георги,сега попадам на Galahotels и ми е любопитно дали бонуса,който предлагат има реален смисъл.Използвал ли си? 

П.П.Опитвам се да открия какво е дружеството и виждам ,че имат HEAD OFFICE в Истанбул.Това не значи задължително ,че е турско,но като че ли са дъщерно дружество на LEONAR-DO REZERVASYON VE TURIZM SANAYI LTD.ST,което е турско.

Бонусът има реален смисъл само, ако ползваш сравнително често сайта. Аз имам към 30 резервации там и с течение на времето натрупах бонус, чрез който един хотел ми излезна напълно безплатно.

 

Galahotels е турски сайт с главен офис в Истанбул. За съжаление в последната година снижиха качеството и доста хора се оплакват от безпричинно отменени резервации и голямо забавяне при връщане на парите. Отделно, че вече офертите им не са толкова добри. На фона на размазващия конкуренцията MakeMyTrip + настоящите проблеми на Galahotels определено не препоръчвам ползването на последните. Аз лично ги избягвам вече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

Бонусът има реален смисъл само, ако ползваш сравнително често сайта. Аз имам към 30 резервации там и с течение на времето натрупах бонус, чрез който един хотел ми излезна напълно безплатно.

 

Galahotels е турски сайт с главен офис в Истанбул. За съжаление в последната година снижиха качеството и доста хора се оплакват от безпричинно отменени резервации и голямо забавяне при връщане на парите. Отделно, че вече офертите им не са толкова добри. На фона на размазващия конкуренцията MakeMyTrip + настоящите проблеми на Galahotels определено не препоръчвам ползването на последните. Аз лично ги избягвам вече.

Благодаря ти много,аз също забелязах множеството оплаквания от сайта,главно заради забавено връщане на суми.Вече нямам колебания дали да резервирам там.:)

Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Имам следния казус: Бях резервирала преди два месеца 4 нощувки в един много хубав комплекс в Кипър, като хотела разполага с голям собствен Аквапарк и е на Ол Инклузив. Днес ( 2 седмици преди престоя ) от АМОМА ми се обаждат и казват, че хотела щял да бъде затворен точно до датата, на която ние би трябвало да се чекаукнем. Колко удобно...! 

 

Та от АМОМА ми предлагат някакъв безличен хотел само с басейн на същата цена. А това, на което ние най-много държим е АКВАПАРКА. Другите хотели с Аквапарк са много по-скъпи, или вече заети.

 

Какво да правя? Много е нечестно, защото дори и да ми върнат парите, пак няма да мога да намеря съответстващо предложение на същата цена....

Редактирано от saved_
Връзка към мнение

Хотелът излиза ли на други места на твоите дати? Общо взето така ще разбереш дали наистина има ремонт или те мотаят. 

 

Но това ще е само за твое собствено успокоение, явно не искат да уважат резервацията и трудно ще ги убедиш да го направят. Все пак, ако е наличен по другите сайтове, може да опиташ да ги понатиснеш. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Гледам хотел в пунта кана и търся от раззлични сайтове за да го намеря по-евтино, та попаднах на този където цената е най-евтина, не с много но е по-евтина, та тръгнах да резервирам срещу 1 евро за гарантиран букинг и трябва да платя до юни или нещо такова....та минават няма и 5мин (още не бях букнал) и ми звъни телефона от хелзинки някакъв младеж и ми предложи с още 50 евро надолу от въпросния сайт ако платя сега цялата сума и ми пратиха имейл с confirmation та въпроса ми е имали ли сте подобни случки, да не е някаква измама, че ми е много съмнително как ми звъннаха още преди да съм букнал....имаха ми имейла а не бях резервирал...

Връзка към мнение

Аз също съм ги използвала. Фрийй канселейшейсъна не е толкова фрийй. Плаща се неустойка, ако решиш да канселираш, която е различна за различен период.Вместо скрийншот копи пейст.

 

В соответствии с Условиями и Положениями, отображаемыми во время процесса бронирования, 78.23 BGN за отмену бронирования взимается комиссия. Поэтому, если вы хотите отменить бронь, мы вернем вам сумму 364.57 BGN, которая будет соответствовать разнице между 442.80 BGN оплаченным сбором за бронь и комиссией за отмену брони.

Политика аннулирования бронирования
  • 78.23 BGN если вы отмените или измените свою бронь между 25 апреля 2018 и 18 июня 2018
  • 123 BGN если вы отмените или измените свою бронь, начиная с 19 июня 2018
 Пожалуйста, подтвердите, что вы желаете продолжить отмену брони*

  

Връзка към мнение
преди 2 часа, Grishkata каза:

Гледам хотел в пунта кана и търся от раззлични сайтове за да го намеря по-евтино, та попаднах на този където цената е най-евтина, не с много но е по-евтина, та тръгнах да резервирам срещу 1 евро за гарантиран букинг и трябва да платя до юни или нещо такова....та минават няма и 5мин (още не бях букнал) и ми звъни телефона от хелзинки някакъв младеж и ми предложи с още 50 евро надолу от въпросния сайт ако платя сега цялата сума и ми пратиха имейл с confirmation та въпроса ми е имали ли сте подобни случки, да не е някаква измама, че ми е много съмнително как ми звъннаха още преди да съм букнал....имаха ми имейла а не бях резервирал...

Никога не съм ползвал Амома. За първи път чувам за такова схема- започната резервация, но недовършена и ти се обаждат, за да ти дадат значително по-ниска цена. Това всеки път ли работи?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 27.04.2018 г. в 20:04, saved_ каза:

Имам следния казус: Бях резервирала преди два месеца 4 нощувки в един много хубав комплекс в Кипър, като хотела разполага с голям собствен Аквапарк и е на Ол Инклузив. Днес ( 2 седмици преди престоя ) от АМОМА ми се обаждат и казват, че хотела щял да бъде затворен точно до датата, на която ние би трябвало да се чекаукнем. Колко удобно...! 

 

Та от АМОМА ми предлагат някакъв безличен хотел само с басейн на същата цена. А това, на което ние най-много държим е АКВАПАРКА. Другите хотели с Аквапарк са много по-скъпи, или вече заети.

 

Какво да правя? Много е нечестно, защото дори и да ми върнат парите, пак няма да мога да намеря съответстващо предложение на същата цена....

Има ли развитие по случая?Имам резервация през същия сайт на подозрително ниска цена ,интересно ми е как процедират.И ако не е проблем,кой е тел.номер,от който ти се обадиха.

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.