Прескочи до съдържание

Има ли страна, в която никой от форума не е ходил?


Препоръчани мнения

Георги Матеев

...завалията!  :biggrin:

Капитане, ай да ме водиш на Питкерн. Много ще слушам, обещавам!

 

Няма да мирясам докато не се завлека дотам...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Капитане, ай да ме водиш на Питкерн. Много ще слушам, обещавам!

 

Няма да мирясам докато не се завлека дотам...

 

Ти откъде каза, че пишеш в момента? :)

 

(За острови на г*за на географията се обърни към Биг Мак - той им разбира ;) )

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Разбира се, всички сме точили лиги по тоя сайт. Ама проверявал ли си колко струва удоволствието? Тогава рязко ще ти се стори не чак толкова лесно :)

 

Ти откъде каза, че пишеш в момента? :)

 

(За острови на г*за на географията се обърни към Биг Мак - той им разбира ;) )

Ами от г*за на географията пиша, ама в случая няма нищо общо. В чест на истината точно в момента не съм особено далеч от Питкерн, ама... пуста логистика и липса на летище :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Разбира се, всички сме точили лиги по тоя сайт. Ама проверявал ли си колко струва удоволствието? Тогава рязко ще ти се стори не чак толкова лесно :)

 

 

Ами от г*за на географията пиша, ама в случая няма нищо общо. В чест на истината точно в момента не съм особено далеч от Питкерн, ама... пуста логистика и липса на летище :)

 

Великденският остров също е бил толкова недостъпен до 70-те години на 20-ти век. Единствената редовна линия е била един кораб от Чили, който е идвал веднъж годишно да доставя различни провизии. От както построиха летището обаче годишно има по 20-30 000 туристи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

. В чест на истината точно в момента не съм особено далеч от Питкерн, ама... пуста логистика и липса на летище :)

Не можа ли да спазариш някоя платноходка  :biggrin: ?

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Не можа ли да спазариш някоя платноходка  :biggrin: ?

Под 'близо' имах предвид, че е само на 4-5000 км от мен :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Под 'близо' имах предвид, че е само на 4-5000 км от мен :)

 

Абе, не че съм подстрекател, но дето вика Фичо, ей го на къде е, баш си е за някоя платноходка... :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Под 'близо' имах предвид, че е само на 4-5000 км от мен :)

 

Ей го къде е - полет с Air Tahiti до Мангарева, oт там се свързваш http://www.pitcairntravel.pn/ собственост на Jacqui Christian, пряк наследник на Fletcher Christian, който е заселил острова и срещу скромните $4000-5000 си там. :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Матеев въобще да не се връща без скалпа на Питкерн!

 

Звучи несериозно да е само на някакви си 5000 километра от острова и да не го посети. Омеквате, Матеев, омеквате!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Матеев въобще да не се връща без скалпа на Питкерн!

 

Звучи несериозно да е само на някакви си 5000 километра от острова и да не го посети. Омеквате, Матеев, омеквате!

 

Поля, моля те!

Вземи, та организирай, ако обичаш, една магеланска среща на Питкеърн, че да се стегне Матеев и да дойде!

Ама, какви сте подкокоросницииииии :) :) :)току-виж, Матейко след малко прати снимка с Jacqui Christian / или който е собственикът/ ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тогава вече ще го признаем и дори ще предложа да го наричаме занапред Матеев - Чъкнориса на пътешествията!

 

Но, това горното, ако и когато... :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Матеев, предлагам ти да напишеш на един плакат "О-в Питкерн" и да се снимаш с него на някой безлюден остров около Фиджи. Така набързо ще ги прекосиш тия 4000-5000 км.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Маршрута до Питкерн отдавна съм го измислил и проверил, определено не ми липсва желание. Някой хубав ден ще цъфна и там, ама да видим коя година ще е...

 

А Сиера Лионе, Либерия и Кот д'Ивоар великодушно ги оставям на друг. Капитане, щях на теб да ги предложа, но се носят слухове колко усилено се готвиш за следващата магеланска среща и реших да не те разсейвам с такива глупости :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

А Сиера Лионе, Либерия и Кот д'Ивоар великодушно ги оставям на друг. Капитане, щях на теб да ги предложа, но се носят слухове колко усилено се готвиш за следващата магеланска среща и реших да не те разсейвам с такива глупости :)

 

Именно! Веднага след срещата хващам пътя за Сиеб.... Сиера Леоне  :biggrin:

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тъй като Сиера Леоне, Либерия и Кот д'Ивоар, както и Чад и Екваториална Гвинея са в Африка, а тук има хора, за които континентална Африка не е от предпочитаните континенти, между които съм и аз (и Матеев, доколкото знам), докато му дойде реда на Питкерна, прдлагам да се вземете в ръце, концентрирате, и някой да вземе да цъфне на Сен Пиер и Микелон, Клипертон, Наваса, Уолис и Футуна - от списъка във форума :) Няма да споменавам норвежкия остров Буве (Bouvetоya) в Южния Атлантик, и атола Палмира в Северния Пасифик, само защото ги няма във форумния списък, а и не са самостоятелно обособени независими държави (сигурно щото нямат и постоянно население :D ).Не помня добре, но май някой вече беше ходил на Фолклендските (Малвински) острови.
 
 

Tristan da Cunha може да конкурира Питкерн. Чета, че едно време е имало транспорт от Южна Африка, но вече няма, само deep sea рибарски лодки стигат до там, та предполагам трябва да се пазариш с разни рибари :)

 

С новите полети до Света Елена, отпреди буквално седмици, това може и да се промени скоро. На тези места това си е революция и огромна възможност за икономиката.

 
Преди близо 3 месеца в едни поредни почивни дни, отново се бях заровил да чета за по-откъснатите кътчета по света, и тогава попаднах на въпросната информация за предстоящите (тогава) комерсиални полети до о-в Света Елена, към който аз определено имам интерес.
И първото кацане на граждански самолет преди месец https://www.youtube.com/watch?v=MQiQtdq1C3g

сериозни ветрове, но на мен няма да ми е първото летище със свирепи side/cross winds :)

 

Та, в списъка е, на изчакване засега, докато Поли се сети да направи сбирка и там  :lol:

За Tristan da Cunha обаче, като гледам нещата си остават сложни  :rolleyes: Май само с онзи пощенския кораб от РЮА.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Напротив, имаме си ходил в Екваториална Гвинея. 

Що се отнася до Сиера Леоне, чувал съм от колеги, че има страшно красива природа, а също и Гвинея-Бисау. 

За Кот д'Ивоар отдавна мечтая, заедно с Буркина Фасо, Гана, Того и Бенин... Много ми се иска да пробвам да организирам нещо подобно в обозримо бъдеще. След Сенегал, съм решил да пообиколя останалата част от Западна Африка. А повече от година не съм стъпвал на Черния континент, липсва ми вече. А дано скоро да се разпиша тук от Абиджан, а за сега малко снимки, че ми се струва малко подценен Кот д'Ивоар тук. 

Имали и разни национални паркове. ще разуча по-подробно. Лошото е само, че започвам да пътувам отзад напред - хората отиват по тези места, след като преди това са били навсякъде, а аз започвам от там, а Тайланд, Бразилия, Танзания - като им дойде времето. 




 

post-1318-0-72973300-1464348940.jpg

post-1318-0-92978700-1464348941.jpg

post-1318-0-66995000-1464348942.jpg

post-1318-0-13021800-1464348943_thumb.jpg

post-1318-0-97219200-1464348943_thumb.jpg

post-1318-0-70111700-1464348944_thumb.jpg

post-1318-0-59454500-1464348946_thumb.jpg

post-1318-0-24601500-1464348947_thumb.jpg

post-1318-0-71737900-1464348947_thumb.jpg

post-1318-0-55267900-1464349030_thumb.jpg

post-1318-0-81639000-1464349031_thumb.jpg

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Разбира се, всички сме точили лиги по тоя сайт. Ама проверявал ли си колко струва удоволствието? Тогава рязко ще ти се стори не чак толкова лесно :)

 

 

..........................................

 

ееми ,толкова е

като се има впредвид ,че това е дет се казва междуселския им рейс

по ефтинко нема

 

:huh:   :O

Връзка към мнение

 

Преди близо 3 месеца в едни поредни почивни дни, отново се бях заровил да чета за по-откъснатите кътчета по света, и тогава попаднах на въпросната информация за предстоящите (тогава) комерсиални полети до о-в Света Елена, към който аз определено имам интерес.

И аз, и аз, и аааааз! :)

И нямам против да се клатушкам и по вода до там. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

.......................................................................................................................................................................................................................................................................

За Tristan da Cunha обаче, като гледам нещата си остават сложни  :rolleyes: Май само с онзи пощенския кораб от РЮА.

 

Така е -сложно ,т.е. скъпо ...  :huh:

 

RMS St Helena   отдавна не ходи до там ,a  последния  ,,символичен,, курс беше предния месец

щото го спират заради летището на о. Св. Елена

:(

 

пп

Дет се казва ,ще си мечтаем за островите Кергелен ,Питкерн , Фату Хива и прочеее ....

:) :) :)

Редактирано от theo
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.