Прескочи до съдържание

Malaysia Air - потвърждаване на полет - грешка


Препоръчани мнения

Greeting from Malaysia Airlines.

 

In regards to your email, please be informed we have cancelled your flight booking as per your request. We have forwarded to our respective team for the refund process in full. The refund will take approximately three(3) months or less and will be refunded back to the credit card used to purchase the ticket.

On behalf of Malaysia Airlines, please accept our apologies for all the inconvenience caused.

Thank you.

Warm Regards,

 

 

 

И сега, какво? Ще чакаш 3 месеца, за да ти върнат сумата? B) B) B)

Връзка към коментар

И сега, какво? Ще чакаш 3 месеца, за да ти върнат сумата? B) B) B)

Писах им , че съм в тежко финансово състояние  и нямам възможност да чакам 3 месеца. :)

А какво друго мога да напрвя? Да за заплаша?  Ще се моля да не се повече. :)

Чакам да ми отговорят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Писах им , че съм в тежко финансово състояние  и нямам възможност да чакам 3 месеца. :)

А какво друго мога да напрвя? Да за заплаша?  Ще се моля да не се повече. :)

Чакам да ми отговорят.

Смея се с глас и се чудя на кой финансовото състояние ще се окаже по-тежко: твоето или тяхното? :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Том, би ли дал мейла на който им пишеш? Че аз пиша на този с ъпгрейда

Писах още в петък, няма отговор.

Ще изчакам до утре.

 

Том, а на теб с коя АК ти предложиха полет до Дубай?

Връзка към коментар

 Въпреки първоначалните проблеми с потвърждението на полета за момнета всичко е нормално за нас и нямам "честитка" от тях, но това е вероятно, защото нашият полет е от Хонг Конг за Куала Лумпур, т.е в техния регион, и си мисля, че по-близките дестинации ще си ги обслужат като хората (стискам палци за това!!!).

 

Съжалявам, че сте получи неприятния имейл от тях и сега сте изправени пред избора - търсене на друг вариант или приемане на предложението им. Дано в крайна сметка резултата е възможно най-добрия за вас и да не ви се нарушат плановете!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Въпреки първоначалните проблеми с потвърждението на полета за момнета всичко е нормално за нас и нямам "честитка" от тях, но това е вероятно, защото нашият полет е от Хонг Конг за Куала Лумпур, т.е в техния регион, и си мисля, че по-близките дестинации ще си ги обслужат като хората (стискам палци за това!!!).

 

Съжалявам, че сте получи неприятния имейл от тях и сега сте изправени пред избора - търсене на друг вариант или приемане на предложението им. Дано в крайна сметка резултата е възможно най-добрия за вас и да не ви се нарушат плановете!

Благодаря ти, ама още нищо не са ми предложили. Ни вест, ни кост на мейлите :mad: ми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Благодаря ти, ама още нищо не са ми предложили. Ни вест, ни кост на мейлите :mad: ми.

 

Имам приятели в Малайзия и те ме успокоиха, че хората там не са от най-бързите по реакция и трябва малко търпение, ако не се свържат с теб до няколко дни се възползвай от възможността да им звънеш на телефона, посочен за контакт и може да има ефект. Моите хора се обадиха и още не бяха затворили телефона и онези ми върнаха отговор по имейла. Явно трябва по хард да се действа

 

А аз си чакам обратно парите. :)

 

 А резервен вариант имаш ли си вече за полет до КЛ? Наскоро гледах някъде (може би катарци или търкиш) имаха полети за по 450 евро в двете посоки мисля.

Редактирано от lisska99
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам приятели в Малайзия и те ме успокоиха, че хората там не са от най-бързите по реакция и трябва малко търпение, ако не се свържат с теб до няколко дни се възползвай от възможността да им звънеш на телефона, посочен за контакт и може да има ефект. Моите хора се обадиха и още не бяха затворили телефона и онези ми върнаха отговор по имейла. Явно трябва по хард да се действа

 

 

 А резервен вариант имаш ли си вече за полет до КЛ? Наскоро гледах някъде (може би катарци или търкиш) имаха полети за по 450 евро в двете посоки мисля.

Да,  гледах.

Etihad - 550USD

Emirates -580USD

Qatar - 600USD

ТHY - oколо 800USD.

Не знам дали да изчакам за  промоции или да купя веднага.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам дали да изчакам за  промоции или да купя веднага.

 

Мислиш ли, че ще има нещо докато наближи полета ти, за да чакаш и кога трябва да летиш в тази посока?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мислиш ли, че ще има нещо докато наближи полета ти, за да чакаш и кога трябва да летиш в тази посока?

Aми доста време - около 6месеца, може да изскочи някоя промоция. Но лошото е, че аз не съм достатачно търпелив и винаги предпочитам сугурното, макар да е по скъпо. Някой ако знае колко често Qatar правят промоции, нека сподели.

Редактирано от tom777
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някъде в сайта видях, че някой беше направил някакъв екселски файл със статистика за промоциите, но къде беше ..... поразрови се малко и сигурно ще го намериш

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Оооох, лекинко почвам да се паникьосвам :blush: От малайзийците, / спестявам една друга дума, много съм ядосана/, на които от миналия петък съм пратила/препратила 100 имейла, ни вест, ни кост. :blush: :blush: :blush:Каква компенсация, какви 5 лева - няма дори предложение за полети Истанбул-Дубай-Истанбул. Някой има ли идейка какво мога да направя? :rolleyes: 

Притеснявам се, че трябва да си организирам пътуването до Дубай. Там също има няколко проблема:;

Ако все тпак, тези предложат полети Ист-Ду-Ист, това ще е съпроводено с много часове клечане по летищата - например, от Ист в Ду се пристига сутринта в 3,30, а полетът за КЛ е вечерта в 19,30.

Вместо хиляди часове клечане, вероятно ще отида на вариант да купя билети с Флайдубай. Но, понеже те не летят всеки ден / както и Уиз/, на отиване ще имам 3 нощувки в Дубай, на връщане - отново 3. Превръщаме неудобството в удобство и си организираме и програмка в Дубай / за пореден път/, ама там все има какво да се види. :)

писала съм им на малейша и за такъв вариант - да си купя сама билетите, пък те да ме ъпгрейдват безплатно в премиер клас кабин. Изобщо, заформил се е хубав диалог - аз питам, предлагам, пак питам и никой не ми отговаря. :mad:

Връзка към коментар

Оооох, лекинко почвам да се паникьосвам :blush: От малайзийците, / спестявам една друга дума, много съм ядосана/, на които от миналия петък съм пратила/препратила 100 имейла, ни вест, ни кост. :blush: :blush: :blush:Каква компенсация, какви 5 лева - няма дори предложение за полети Истанбул-Дубай-Истанбул. Някой има ли идейка какво мога да направя? :rolleyes:

Притеснявам се, че трябва да си организирам пътуването до Дубай. Там също има няколко проблема:;

Ако все тпак, тези предложат полети Ист-Ду-Ист, това ще е съпроводено с много часове клечане по летищата - например, от Ист в Ду се пристига сутринта в 3,30, а полетът за КЛ е вечерта в 19,30.

Вместо хиляди часове клечане, вероятно ще отида на вариант да купя билети с Флайдубай. Но, понеже те не летят всеки ден / както и Уиз/, на отиване ще имам 3 нощувки в Дубай, на връщане - отново 3. Превръщаме неудобството в удобство и си организираме и програмка в Дубай / за пореден път/, ама там все има какво да се види. :)

писала съм им на малейша и за такъв вариант - да си купя сама билетите, пък те да ме ъпгрейдват безплатно в премиер клас кабин. Изобщо, заформил се е хубав диалог - аз питам, предлагам, пак питам и никой не ми отговаря. :mad:

 

Значи по-скоро монолог :lol:

 

Шегата настрана, а с Уиз пак ли се получават по 3 нощувки в Дубай преди и след това? 

Според мен си вземи сама билетите до Дубай (които не би трябвало да са скъпи в момента) и след това настоявай да те ъпгрейднат на полета от Дубай. 

 

По принцип няма как да не уредят транспорт Ист - Дубай, но не става ли така цялото пътуване супер тегаво? Автобус до Истанбул,престой, после полет до Дубай, престой и едва тогава редовния полет.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Значи по-скоро монолог :lol:

 

Шегата настрана, а с Уиз пак ли се получават по 3 нощувки в Дубай преди и след това? 

Според мен си вземи сама билетите до Дубай (които не би трябвало да са скъпи в момента) и след това настоявай да те ъпгрейднат на полета от Дубай. 

 

По принцип няма как да не уредят транспорт Ист - Дубай, но не става ли така цялото пътуване супер тегаво? Автобус до Истанбул,престой, после полет до Дубай, престой и едва тогава редовния полет.

Ама точно монолог, че цяла седмица до този момент! :)

С Уиз на отиване се получават 2 нощувки, на връщане пак са 3. Но те кацат на другото летище, по-далече е, като платя за голям салонен и за чекиран багаж с Флайдубай излиза по- изгодно, а и си кацат на интернешъл летището.

С Уиз на отиване не е скъп, но на връщане е скъп, та излиза почти, колкото Флайдубай.

Да, да, аз също така смятам - да си летя деруктно, макар и за моя сметка. Аз не бях купила София-Ист-София, че ме дразнеше цената. Сега, като дам още 150 към онази, е ще ида до Дубай.

Връзка към коментар

Понеже не съм фен на Фейсбук, та много не ходя там и не съм наясно. Ако пиша на страницата на Малейша, дали ще и :rolleyes: ма резултат? Някой по едно време из темите беше споменал, че е писал там

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Аз си разреших проблема с Jetairfly там, писала съм и на Vivaaerobus, пак успешно, веднага ми отговаряха. Пробвай.

Много ти благодаря! А как го написа - като съобщение ли или направо като коментар? На английски, нали? :)

Връзка към коментар

Скоро няма да ти отговорят. Днес е най-големият мюсюлмански празник (поне по тия краища е така - нещо като Нова година). Снощи цяла нощ гърмяха фойерверки и пяха мюезини, аз съм малко по на юг, де, но и в Малайзия сигурно е същото.

Преди 24-25 число не очаквай да влязат в час.

 

http://www.holidaysia.com/events/hari-raya-idul-fitri/

 

Все пак пробвай да се свържеш с тях оттук (формата най-долу): http://www.malaysiaairlines.com/my/en/contact.html/

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ти. А някой да знае случайно защо резервацията при Малейша е 5-символен, вместо 6-символен PNR ?

И не мога да я проверя в никой от сайтовете, освен в техния. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Оооох, лекинко почвам да се паникьосвам :blush: От малайзийците, / спестявам една друга дума, много съм ядосана/, на които от миналия петък съм пратила/препратила 100 имейла, ни вест, ни кост. :blush: :blush: :blush:Каква компенсация, какви 5 лева - няма дори предложение за полети Истанбул-Дубай-Истанбул. Някой има ли идейка какво мога да направя? :rolleyes:

Притеснявам се, че трябва да си организирам пътуването до Дубай. Там също има няколко проблема:;

Ако все тпак, тези предложат полети Ист-Ду-Ист, това ще е съпроводено с много часове клечане по летищата - например, от Ист в Ду се пристига сутринта в 3,30, а полетът за КЛ е вечерта в 19,30.

Вместо хиляди часове клечане, вероятно ще отида на вариант да купя билети с Флайдубай. Но, понеже те не летят всеки ден / както и Уиз/, на отиване ще имам 3 нощувки в Дубай, на връщане - отново 3. Превръщаме неудобството в удобство и си организираме и програмка в Дубай / за пореден път/, ама там все има какво да се види. :)

писала съм им на малейша и за такъв вариант - да си купя сама билетите, пък те да ме ъпгрейдват безплатно в премиер клас кабин. Изобщо, заформил се е хубав диалог - аз питам, предлагам, пак питам и никой не ми отговаря. :mad:

Може да им звъннеш на офиса им в Истанбул. Ето ги номерата.

 

Ticketing

+0090 212 224 8500

 

Reservations

+0090 212 224 8500

Връзка към коментар

 

Може да им звъннеш на офиса им в Истанбул. Ето ги номерата.

 

Ticketing

+0090 212 224 8500

 

Reservations

+0090 212 224 8500

 

Том, офисът в Истанбул вече е затворен. Много ти благодаря, вече има някаква яснота по въпроса. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има отново казусче: на отиване за Австралия ще си летим от Истанбул, но с по-ранен полет. Ако взема вечерния самолет София Истанбул, пристигам в 22,45, а полетът за Куала Лумпур е в 1,15, тоест, между двата полета имам 2 часа. Дали ще сколасам да си взема багажа, че да се чекирам за дългия полет? Или да не рискувам и да си отида по-рано?Какво ще речекте? :rolleyes:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.