Прескочи до съдържание

Помощ!


Ники Петров

Препоръчани мнения

Здравейте,магеланци! Въпреки,че съм на 12 години съм се заел с тежката задача да организирам пътуванията на семейството ми. И ето,че поредното пътешествие приближава,но тъй като съм  в 7 клас и имах матури и още много други глупости :lol: , не успях да отделя достатъчно време за организацията на посещението ни в Белгия.

След около 15 дена ще летим с Ryanair от Букурещ до Брюксел-Летище Шарлероа.Престоят ни там ще е седмица + 3 дена за разлеждане на Букурещ и 2 дена за Русе.

Въпросът ми е,ако някои е ходил там и е кацал на това летище,кой е най-евтиния,бърз и удобен начин да стигнем до центъра на Брюксел.От къде се вземат билетите и т.н.Хотелът ни е Hotel Barry,който се намира на около 400м. от прочутия Манекен пийс или нещо подобно :lol: .Също така обмисляме посещение на Брюж и за това ме интерасуват цените и начина за предвижване и до там.
Поздрави!

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Здравей, Ники, добре дошъл! Имам две неща за теб.

 

1. Много хубава тема за Брюксел и околностите --> пропусни, ако обичаш, коментарите за бирата ;) Или по-добре си ги разпечатай и разменяй ценната информация с татко си срещу шоколад и сладолед :)

 

2. Матурите не са глупост. И със сигурност са много по-важни за теб от каквото и да било пътуване :) Залягането над учебниците сега ще ти даде възможност да си купуваш самолетни билети в бъдеще :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Здравей, Ники, добре дошъл! Имам две неща за теб.

 

1. Много хубава тема за Брюксел и околностите;

 

2. Матурите не са глупост. И със сигурност са много по-важни за теб от каквото и да било пътуване :) Залягането над учебниците сега ще ти даде възможност да си купуваш самолетни билети в бъдеще :)

Правилно,но под "глупости" имах предвид оформянето на годишните оценки на тъпанарите около мен. В смисъл с успеха съм на 6.00 ,а СОП децата,които ме заобикалят...За матурите наистина е много важно,но мисля,че съм се справил. БЕЛ-5.67 и МАТ-4.98. :)

Редактирано от nikolaypetrov
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

белгийците имат перфектен жп транспорт, тъй като държавата е с малка площ, горе долу в рамките на час и малко можеш да стигнеш където си поискаш - и до брюж и до гент и т.н. моето лично мнение, че за самия брюксел 6-7 дни са твърде, твърде много. 

ето сайта на железниците за да се ориентираш в цените, часовете и т.н.:

 

http://www.belgianrail.be/en/Default.aspx

 

имат една карта за 12 пътувания мисля че беше, аз с нея и при 2те ми ходения в белгия, я овършах практически цялата.

ценното при нея е че сам си попълваш, и с 1 карта пътуват неограничен броя хора, е ограничен де 6 човека за 1 двупосочно пътуване, или 12 за еднопослочно :) просто попълваш и се качваш. беше около 50-70 евро. аз и две мои приятелки, си купихме 2 такива карти и се почна обикаляне, но с нощувки! не сме се возили само :)

аз съм привърженик на кола под наем за да се обиколи наистина качествено, и да се видят места през които влака просто профучава, но едната ми приятелка не се качва в кола /има си основателни съображения за което/ затова влака беше план Б.

колкото за летището, не мога да съм ти полезна, понеже си поръчвам обокновено трансфери от-до, но други магеланци, или в темата за брюксел, имат предостатъчно инфо по въпроса!

успех! и поздравления за добрите резултати от матурите!

Редактирано от palia4i
Връзка към коментар

Ще имате достатъчно време в Брюксел, затова не пропускайте посещение на Паири Дайса. Ето линк http://www.pairidaiza.eu/en. Уникална открита зоологическа градина-парк: коали тичат между краката, много сладки марсупиалчета, 2 мързеливи панди и т.н. На 60 км е от Брюксел, има влак. До брюж е лесно - с влак. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

белгийците имат перфектен жп транспорт, тъй като държавата е с малка площ, горе долу в рамките на час и малко можеш да стигнеш където си поискаш - и до брюж и до гент и т.н. моето лично мнение, че за самия брюксел 6-7 дни са твърде, твърде много. 

ето сайта на железниците за да се ориентираш в цените, часовете и т.н.:

 

http://www.belgianrail.be/en/Default.aspx

 

имат една карта за 12 пътувания мисля че беше, аз с нея и при 2те ми ходения в белгия, я овършах практически цялата.

ценното при нея е че сам си попълваш, и с 1 карта пътуват неограничен броя хора, е ограничен де 6 човека за 1 двупосочно пътуване, или 12 за еднопослочно :) просто попълваш и се качваш. беше около 50-70 евро. аз и две мои приятелки, си купихме 2 такива карти и се почна обикаляне, но с нощувки! не сме се возили само :)

аз съм привърженик на кола под наем за да се обиколи наистина качествено, и да се видят места през които влака просто профучава, но едната ми приятелка не се качва в кола /има си основателни съображения за което/ затова влака беше план Б.

колкото за летището, не мога да съм ти полезна, понеже си поръчвам обокновено трансфери от-до, но други магеланци, или в темата за брюксел, имат предостатъчно инфо по въпроса!

успех! и поздравления за добрите резултати от матурите!

 

белгийците имат перфектен жп транспорт, тъй като държавата е с малка площ, горе долу в рамките на час и малко можеш да стигнеш където си поискаш - и до брюж и до гент и т.н. моето лично мнение, че за самия брюксел 6-7 дни са твърде, твърде много. 

ето сайта на железниците за да се ориентираш в цените, часовете и т.н.:

 

http://www.belgianrail.be/en/Default.aspx

 

имат една карта за 12 пътувания мисля че беше, аз с нея и при 2те ми ходения в белгия, я овършах практически цялата.

ценното при нея е че сам си попълваш, и с 1 карта пътуват неограничен броя хора, е ограничен де 6 човека за 1 двупосочно пътуване, или 12 за еднопослочно :) просто попълваш и се качваш. беше около 50-70 евро. аз и две мои приятелки, си купихме 2 такива карти и се почна обикаляне, но с нощувки! не сме се возили само :)

аз съм привърженик на кола под наем за да се обиколи наистина качествено, и да се видят места през които влака просто профучава, но едната ми приятелка не се качва в кола /има си основателни съображения за което/ затова влака беше план Б.

колкото за летището, не мога да съм ти полезна, понеже си поръчвам обокновено трансфери от-до, но други магеланци, или в темата за брюксел, имат предостатъчно инфо по въпроса!

успех! и поздравления за добрите резултати от матурите!

Здравей! И ние мислим да си наемем кола,но тъй като до сега не сме се чудим дали в Белгия има някакви изисквания за шофирането и др. Цената от 186 евро за целия престой е направо изкушителна.Сравнително добра кола,но къде ще я паркираме?

П.С. Благодаря за поздравленията !

Ще имате достатъчно време в Брюксел, затова не пропускайте посещение на Паири Дайса. Ето линк http://www.pairidaiza.eu/en. Уникална открита зоологическа градина-парк: коали тичат между краката, много сладки марсупиалчета, 2 мързеливи панди и т.н. На 60 км е от Брюксел, има влак. До брюж е лесно - с влак. 

Това ми звучи уникално ! Ще проверя подробно всичко!

 

Поздрави! :)

Редактирано от nikolaypetrov
Връзка към коментар

провери дали хотела предлага безплатен паркинг за гостите си. от коя компания наемаш колата? защото можете да я вземете от летището и да я върнете пак там, така въпроса с транспорта до града отпада. сигурен ли си че цената 186 за седмица е в лева? 

Редактирано от palia4i
Връзка към коментар

 

провери дали хотела предлага безплатен паркинг за гостите си. от коя компания наемаш колата? защото можете да я вземете от летището и да я върнете пак там, така въпроса с транспорта до града отпада.

 

Хотелът не предлага паркинг.Той е на някаква улица като Витошка. А офертата е именно от летището с някаква компания на Ryanair.


Ще имате достатъчно време в Брюксел, затова не пропускайте посещение на Паири Дайса. Ето линк http://www.pairidaiza.eu/en. Уникална открита зоологическа градина-парк: коали тичат между краката, много сладки марсупиалчета, 2 мързеливи панди и т.н. На 60 км е от Брюксел, има влак. До брюж е лесно - с влак. 

Аз отворих сайта,но не можах да намерия инфо за предвижването до там. Ако ще ходим искам предварително да купя билети,защото на място са двойно по-скъпи.Ако може някаква информация за транспорта до там ще бъда благодарен. :)


провери дали хотела предлага безплатен паркинг за гостите си. от коя компания наемаш колата? защото можете да я вземете от летището и да я върнете пак там, така въпроса с транспорта до града отпада. сигурен ли си че цената 186 за седмица е в лева? 

За цената-186 евро,но без застраховка. Възможно най-евтиния вариант.

Връзка към коментар

ако не сте платили хотела, ти препоръчвам да го смените, може да намерите спокойно хотел с паркинг. вашия предлага срещу резервация за 18 евро за 24 часа паркиране, твърде солено, мисля.

 

ето как се стига:

 

http://www.pairidaiza.eu/en/access

 

ето за онлайн билети:

 

http://www.pairidaiza.eu/en/individual-visitors

Редактирано от palia4i
Връзка към коментар

ако не сте платили хотела, ти препоръчвам да го смените, може да намерите спокойно хотел с паркинг. вашия предлага срещу резервация за 18 евро за 24 часа паркиране, твърде солено, мисля.

http://www.pairidaiza.eu/en/access

 

ето как се стига.

Вече всичко е платено.Бях подведен от съотношението цена-местонахождение. Но ще минем и без кола.

Връзка към коментар

За цената-186 евро,но без застраховка. Възможно най-евтиния вариант.

да, в евро определено звучи по-реално :) коя е компанията?

въпреки това те съветвам да провериш условията по анулацията на хотела, през booking ли го резервира? обмислете вариант да си разделите нощувки м/у брюксел и брюж, примерно.

Редактирано от palia4i
Връзка към коментар

Правилно,но под "глупости" имах предвид оформянето на годишните оценки на тъпанарите около мен. В смисъл с успеха съм на 6.00 ,а СОП децата,които ме заобикалят...За матурите наистина е много важно,но мисля,че съм се справил. БЕЛ-5.67 и МАТ-4.98. :)

 

За магеланците е важно колко имат и по география. Докладвай! Бързо!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не мисля, че имате нужда от кола. Железопътният транспорт е добър, а не се сещам белгийски град, в който да е необходима кола - по-скоро би била тежест, защото паркирането на повечето места е платено и то доста скъпо платено. Но пък сте цяло семейство и билетите за влака също няма да са евтини. При така очертаният маршрут сметката може да излезе и в двете посоки, в крайна сметка опира до това кое ще излезе по-евтино. 

 

Колкото за транспорта от Шарлероа до центъра на Брюксел, добре уреден е, виж този сайт: https://www.flibco.com/en . Спира на гара Midi/Zuid, т.е. Брюксел Юг. От там може да хванете влакче до Централна гара, а от там до хотела може да се каже, че ще е пеша. 

Алтернативно и това може да го свършите с влака, но ще е необходимо да хванете автобус от летище Шарлероа до гара Шарлероа (не си спомням дали не беше безплатен този автобус?) и от там да се прикачите на влака. 

Връзка към коментар

Здравейте,магеланци! Въпреки,че съм на 12 години съм се заел с тежката задача да организирам пътуванията на семейството ми. И ето,че поредното пътешествие приближава,но тъй като съм  в 7 клас и имах матури и още много други глупости :lol: , не успях да отделя достатъчно време за организацията на посещението ни в Белгия.

След около 15 дена ще летим с Ryanair от Букурещ до Брюксел-Летище Шарлероа.Престоят ни там ще е седмица + 3 дена за разлеждане на Букурещ и 2 дена за Русе.

Въпросът ми е,ако някои е ходил там и е кацал на това летище,кой е най-евтиния,бърз и удобен начин да стигнем до центъра на Брюксел.От къде се вземат билетите и т.н.Хотелът ни е Hotel Barry,който се намира на около 400м. от прочутия Манекен пийс или нещо подобно :lol: .Също така обмисляме посещение на Брюж и за това ме интерасуват цените и начина за предвижване и до там.

Поздрави!

 

Ах, че ме усмихна :) Поздрави сърдечни, млади пътешественико. 

 

За летището не мога да съм ти полезна, но тук има много опитни. Тъкмо щях да препоръчам Брюж - защото седмица време за Брюксел е много (според мен) и ти си го предвидил. Чудесно просто! Ако ти се чете нещо и по темата, прегледай този пътепис. Цени в него няма, малко е отвлечен на моменти, но може и да се забавляваш.

 

http://magelanci.com/patepisi/article/163-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%BE-%D0%BF%D0%BE-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%BE-%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/

 

Цените са най-малкият проблем - да се намерят имам предвид. Аз лично пътувах от Brussels Midi, пътят е около час, Ако се затрудняваш с намиране на билети, само кажи. 

 

Магеланци, коментарите ви направо ме очароваха. Поздрави сърдечни :)

Връзка към коментар

Аз от Шарлероа до Брюксел предпочитам автобус до гарата в Шарлероа + влак. Билетът е общ, цената е 14.40 €. Удобството, за мен, пред flibco, е че ходи директно до централната им гара.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За магеланците е важно колко имат и по география. Докладвай! Бързо!

Естесвено-6.00!Без нито една грешка на матурата и 7 шестици за втори срок :) + класиране на национално ниво на олимпиадата по  география.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

И по български ли имаш 6? Защото заглавие "Помощ!" не подобава на човек с добра езикова култура. Да имаш знания и способности е важно, но да можеш да ги изразиш и демонстрираш е не по-малко важно.

Това не е заяждане, а съвет, какъвто често ми се налага да давам на по-младите от мен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И по български ли имаш 6? Защото заглавие "Помощ!" не подобава на човек с добра езикова култура. Да имаш знания и способности е важно, но да можеш да ги изразиш и демонстрираш е не по-малко важно.

Това не е заяждане, а съвет, какъвто често ми се налага да давам на по-младите от мен.

Като новобранец в този сайт,нямах идея какво да напиша.Благодаря за съвета!

Ах, че ме усмихна :) Поздрави сърдечни, млади пътешественико. 

 

За летището не мога да съм ти полезна, но тук има много опитни. Тъкмо щях да препоръчам Брюж - защото седмица време за Брюксел е много (според мен) и ти си го предвидил. Чудесно просто! Ако ти се чете нещо и по темата, прегледай този пътепис. Цени в него няма, малко е отвлечен на моменти, но може и да се забавляваш.

 

http://magelanci.com/patepisi/article/163-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%BE-%D0%BF%D0%BE-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%BE-%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/

 

Цените са най-малкият проблем - да се намерят имам предвид. Аз лично пътувах от Brussels Midi, пътят е около час, Ако се затрудняваш с намиране на билети, само кажи. 

 

Магеланци, коментарите ви направо ме очароваха. Поздрави сърдечни :)

За начало искам да кажа,че пътеписът е просто невероятен!За билетите,проблем няма!Може би ще ги купим от гарата.А от летището избрахме начина.Поздрави!

Връзка към коментар

Не знам кой ден от седмицата пътувате, но по мои спомени за уикенда има отстъпка на билета за влака, ако си вземете 2-посочен. Провери дали SNCB нямат някакви семейни/групови билети - може някое спестено евро да отиде за... шоколад, уафълс или онази напитка, от която белгийците имат над 800 вида ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.