Прескочи до съдържание

Саудитска Арабия - визи


Препоръчани мнения

3 hours ago, Happy_Traveler said:

А те вдигат ли си телефона тук, понеже на мен никой не ми отговаря...

На мен ми вдигнаха, не че свършиха много работа де.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да кажа за летището като върнала се преди два дни. Това дето някой беше писал, че се каца на новото им летище не е вярно. Транзитната зона е ужасна, мръсна, адски студена и пренаселена. Вярно е, че полетът ни Истанбул-Мавриций през Джеда беше на много, много приемлива цена, но сега разбрах защо. Не бих повторила. 

И тези молитвени стаи в самолета, и цялото това ходене до тази стая и обратно, и всичките тези джапанки заради които вратата на тоалетната се оказваше недостъпна и ........

Бих предпочела категорично друга компания.

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Jane* каза:

Да кажа за летището като върнала се преди два дни. Това дето някой беше писал, че се каца на новото им летище не е вярно. Транзитната зона е ужасна, мръсна, адски студена и пренаселена. Вярно е, че полетът ни Истанбул-Мавриций през Джеда беше на много, много приемлива цена, но сега разбрах защо. Не бих повторила. 

И тези молитвени стаи в самолета, и цялото това ходене до тази стая и обратно, и всичките тези джапанки заради които вратата на тоалетната се оказваше недостъпна и ........

Бих предпочела категорично друга компания.

Извинявам се за въпроса: каква е била цената на билетите? Може би е обсъждано, но съм пропуснала

Връзка към мнение

 

преди 4 минути , Роми каза:

Извинявам се за въпроса: каква е била цената на билетите? Може би е обсъждано, но съм пропуснала

На 17.08.2018 г. в 15:04, Jane* каза:

Ние ще пътуваме 24.10-10.11 на по-добра от тази цена:))
Много му се чудихме на това летище, но цената определено си струваше (316€)

🙂

Връзка към мнение

Наистина е много добра цената. 

Ние ще пътуваме до Мавриций за Великденските празници, но цената е почти двойна от София. С австрийците, които не са ме най-любими.

Редактирано от Роми
Връзка към мнение

Аз бях писала, мой братовчед летя от Истанбул до Филипините и продължава да твърди, че са били на нов терминал, не на ново летище. Та, не знам, но поне няма да съжалявам, че се отказах. От Копенхаген имаше за малко над 200€, както и от различни градове в Германия. Оферти се намират до там.

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 18.09.2018 г. в 16:48, sava каза:

Благодаря!

супер...ще сподел

не. Сега глася програмата .През ноември ще ходим

 

На 18.09.2018 г. в 16:48, sava каза:

Благодаря!

супер...ще сподел

не. Сега глася програмата .През ноември ще ходим

 

На 18.09.2018 г. в 12:31, Jane* каза:

Чакам с нетърпение да споделите информация, завърнахте ли се?

Завърнах се. Чакалните в летищата в Риад и Джеда не са чак толкова лоши, даже са с хубави седалки. Неприятното в Риад е че е много студено и 4 часа умряхме от студ. Дори и с връхна дреха пак е хладно и няма място което да не се обдухва от климатик.

В Джеда лошото е , както Жоро казва, че е много претъпкано...имаше стотици хора налягали по земята...и при дълъг престой нощем не е приятно- няма къде да седнеш, докато на някой не му дойде полета.

с две думи- преживява се.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Аз ще летя със саудитците от Истанбул за Мавриций с престой Джеда след 10 тина дни. В резервацията е отбелязан Терминал S . Дали това е новия терминал? Междувременно направих си Alfursan членство в техния сайт. Надявам се да има някакви привилегии особенно имайки се в предвид,че на обратния полет ще сме с половинката близо осем часа на летището.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 12/13/2018 at 6:58 PM, valpet said:

Аз ще летя със саудитците от Истанбул за Мавриций с престой Джеда след 10 тина дни. В резервацията е отбелязан Терминал S . Дали това е новия терминал? Междувременно направих си Alfursan членство в техния сайт. Надявам се да има някакви привилегии особенно имайки се в предвид,че на обратния полет ще сме с половинката близо осем часа на летището.

Човек не искам да те плаша, но това не  новия терминал и S значи южен терминал. Не знам защо там кацате но ако трябва да преминавате от южен към северен е добре да имате поне три часа. Освен това не съм сигурен че 8 часа няма да ги прекарате в самолета. По принцип тия тук не са много дружелюбни към хора без визи за Сауди. Но опцията за самолета може да ти се струва ужасна обаче повярвай ми ако трябва да седиш 8 часа на южен терминал в Джеда аз бих ти препоръчал да си седиш в самолета. Не забравяй че летището е на второ място в класацията на най лошите летища за 2017 година. Успех! 

Връзка към мнение

Няма как да се стои в самолета,защото се сменя с друг от Джеда за Истанбул. Май ще има доста мрачно кибичене . Ама който е решил да магеланства трябва да е готов на такива ситуации.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
14 hours ago, valpet said:

Няма как да се стои в самолета,защото се сменя с друг от Джеда за Истанбул. Май ще има доста мрачно кибичене . Ама който е решил да магеланства трябва да е готов на такива ситуации.

Просто провери ако можеш дали трябва да се прехвърляш от южен към северен терминал. Още нещо. По някава причина како сменяш полети трябва да минеш секюрити отново. Честно не знам как е организирано това защото първото нещо което се минава като слезеш от самолета е имиграция където на чист арабски и нищо друго ти проверяват документите. Ако нямаш виза просто не знам как става, но явно е възможно. Писах ти на лични.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Само да направя малко ъпдейт на процеса ми с работната виза, заради който почнах да пиша в този форум. В крайна сметка след около 4 месеца ходене по мъките дипломата ми беше атестирана от посолството на Саудитска Арабия в Анкара и беше ударен печат върху оригинала, така че сега дипломата ми има два печата на арабски, с подписа на културното аташе на Саудитска Арабия в Анкара. Пиша това само с цел да предупредя други които идват насам да работят че може да им искат това нещо. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Дългоочакваните туристически визи за Саудитска Арабия ( вкл. VOA)  вече са факт, за всеки който ги е очаквал разбира се. Аз ще изчакам едни 50-100 години, но си е новина. 

 

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/saudi-arabia-introduces-tourist-visa/

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 10
  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Добре е да се оправи и заглавието, защото това няма да е Visa on arrival, а ще бъде eVisa, която трява да се иска предварително онлайн.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При мен се приемат залозите кой магеланец пръв ще се сдобие с туристическа виза за Саудистка Арабия. Аз още се чудя на @Георги Матеев или на @домосед да заложа, но може и да има изнанада извън фаворитите за първо място 😉

 

Някой има ли идея кой е най-бюдженият вариант за летене до Саудитска Арабия? Дано покрай визите либерализират малко и въздушното си пространство и пуснат Ryanair и Wizz air...

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Георги Матеев вече беше в Саудитска Арабия покрай старта на Formula E. Едва ли ще тръгне да повтаря. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 5 минути , chandni каза:

Георги Матеев вече беше в Саудитска Арабия покрай старта на Formula E. Едва ли ще тръгне да повтаря. 🙂

Напротив... вече се точа 🙂 Имам силно привличане към точно тази част на света.

преди 7 минути , Topfly каза:

Някой има ли идея кой е най-бюдженият вариант за летене до Саудитска Арабия? Дано покрай визите либерализират малко и въздушното си пространство и пуснат Ryanair и Wizz air...

От София най-евтино е с Wizz до Дубай и после Fly Dubai до Рияд (примерно) за около €150 двупосочен с промоция.

  • Харесвам 10
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 27.09.2019 г. в 14:11, Topfly каза:

Добре е да се оправи и заглавието, защото това няма да е Visa on arrival, а ще бъде eVisa, която трява да се иска предварително онлайн.

Привет.Да ,трябва да се корегира на е виза но незнам как точно.Моля ,кажи как да го направя.Благодаря

Връзка към мнение

Охооо, чудно. А някой да знае дали предлагат някой апетитен стоповър в Джедда -например 2-3 дни безплатен хотел, трансфер и всичко,както си му е редно по арабски. Вече обмислям ходене на път за Африка.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
On 9/27/2019 at 4:15 PM, Георги Матеев said:

Напротив... вече се точа 🙂 Имам силно привличане към точно тази част на света.

От София най-евтино е с Wizz до Дубай и после Fly Dubai до Рияд (примерно) за около €150 двупосочен с промоция.

какво точно би те привлякло тук не знам?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.