Прескочи до съдържание

Саудитска Арабия - визи


Препоръчани мнения

37 minutes ago, fxtrader said:

какво точно би те привлякло тук не знам?

List of World Heritage Sites in Saudi Arabia

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_World_Heritage_Sites_in_Saudi_Arabia

 

Затворените общества освен това винаги са интересни за пътешествениците, но човек бързо трябва да посети Саудитска Арабия, защото и там нещата явно бързо се променят...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
20 minutes ago, Goal & Boss said:

Петродоларите?

Е аз затова съм тук ама ако трябва да се върна за екскурзия, със сигурност бих намерил стотици по добри места да ида. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, fxtrader каза:

със сигурност бих намерил стотици по добри места да ида. 

Такъв е случаят, де - стотиците Георги Матеев вече ги е отметнал, останаха единични 😄

  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте, да не пускам нова тема ще изтегля малко тая напред. 

 

Местя се да работя в Рияд, ако има българи там ще се радвам да се видим за по кафе. Пишете на лични моля. 

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Някой може ли да сподели опит с летище Рияд? Намерих читави билети със Saudia - ZRH-RUH-BKK и се опитвам да разбера, дали дългото прекачване на връщане ще ми съкрати живота. 

И още нещо - полета е на един билет и не би трябвало да ни искат визи и т.н., но бидейки Саудитска Арабия... да очаквам ли някакви изненади?

Връзка към мнение
На 20.01.2023 г. в 22:40, S.Petrov каза:

Някой може ли да сподели опит с летище Рияд? Намерих читави билети със Saudia - ZRH-RUH-BKK и се опитвам да разбера, дали дългото прекачване на връщане ще ми съкрати живота. 

И още нещо - полета е на един билет и не би трябвало да ни искат визи и т.н., но бидейки Саудитска Арабия... да очаквам ли някакви изненади?

Не е най страшното летище на Сауди Арабия. Колко дълго е прекарването в Рияд? 

Връзка към мнение
преди 20 часа, S.Petrov каза:

Почти 12 часа.

Ще изкарате споко, няма много за правене, а за излизане летището е далеч от самия град и ако можете идете до Riyadh Front. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Георги Матеев

В края на януари Саудитска Арабия изглежда е пуснала опция за безплатна транзитна (стоповър) виза, която важи цели 4 дни. Чудесен вариант за нискобюджетно и кратко посещение на Кралството. Ето официално инфо от тяхното външно министерство, както и новина в медиите.

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

В края на януари Саудитска Арабия изглежда е пуснала опция за безплатна транзитна (стоповър) виза, която важи цели 4 дни. Чудесен вариант за нискобюджетно и кратко посещение на Кралството. Ето официално инфо от тяхното външно министерство, както и новина в медиите.

@Граф Вронски навит ли си? 😜

  • Шок 1
Връзка към мнение

 

Бързо се учат. Първи със stopover програма май бяха Qatar , после Etihad също с до 4 дни.

Вероятно няма да мине много време до минаване към безплатни визи/безвизов режим.

 

П.П.Скоро гледах интересно видео, че Саудитите съвсем скоро ще са сериозна заплаха за Дубай.Борят се за един и същ пазар, но ще могат да предложат доста повече за един турист.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Това с безплатните визи се допълва и с една безплатна нощувка в хотел, но май чалъмът е да се вземе визата и хотела в момента на купуване на билетите. Аз също пътувам със Саудиа и тъй като не го направих навреме сега не мога да стигна до тая страница с безплатните визи иначе щеше да ни дойде тамън да поспим преди дългия полет до Филипините след това 🤷‍♂️

Връзка към мнение

Само да вметна ако някой е толкова луд да дойде в Сауди за екскурзия и то в Рияд донесете си повече парички защото е станало брутално скъпо, иначе в началото на Декември се провежда Middle Beast огромен техно концерт.

 

В Рияд също може да идете на Riyadh Boulevard, Riyadh Front, Kingdom Tower и още малко в линковете долу. 

 

http://kingdomcentre.com.sa/

 

https://riyadhseason.sa/zones/boulevard-world/index-en.html

 

https://www.visitsaudi.com/en/see-do/destinations/riyadh/edge-of-the-world

الرياض: الصفحة الرئيسية

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Чакам от 1.8 за онлайн транзитна виза за Саудитска Арабия и още няма отговор. Ако ми откажат ще пробвам на самото летище. Дори и там да откажат,обратния ми полет  е след 20 часа и ще седя в летището. Писах,че не работя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Чакам от 1.8 за онлайн транзитна виза за Саудитска Арабия и още няма отговор. Ако ми откажат ще пробвам на самото летище. Дори и там да откажат,обратния ми полет  е след 20 часа и ще седя в летището. Писах,че не работя.

Ако полета ви е обратно до същата начална дестинация, няма как да получите транзитна виза.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Роми каза:

Ако полета ви е обратно до същата начална дестинация, няма как да получите транзитна виза.

До Букурещ е.А и те не знаят в онлайн молбата къде отивам.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 14.02.2023 г. в 8:20, Mary каза:

За визата при пристигане пише това: "US, UK or Schengen (business or tourist) visas holders are eligible for the visa on arrival; the visa must be used at least once and has an entry stamp from the issuing country."

Аз го разбирам,че държави които влизат в Шенген с визи трябва поне веднъж да са ползвани.

Иначе и аз си взех днес онлайн туристическа виза за 258 лева,а преди месец платих 44 лв за молба за транзитна виза,но нямам отговор и не знам дали ще ми върнат някой лев като видят,че имам друга виза.Опитах да канселирам заявката за транзитната,но не става.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Писах на в посолството на Саудитска Арабия в София(преди месец в сайта на Външно даваше само почетен консул) и ми дадоха телефон на фирма в България,ако се  интересувам от транзитна виза.

good faith.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 20 часа, dimitrov6 каза:

преди месец платих 44 лв за молба за транзитна виза,но нямам отговор и не знам дали ще ми върнат някой лев като видят,че имам друга виза

Пари не връщат ,ако се откажеш от транзитна виза.

Връзка към мнение

Е ти от много назлъндисване сега с двата крака.

Вярвам платеното ще ти се върне многократно с повечко обиколки през Рияд към Азия и региона 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Някой пробвал ли е да си извади безплатна транзитна виза и може ли да се получи, ако се пътува на отделни билети и не с държавните им компании например Уизз и после Гълг Еър на излизане?

Връзка към мнение
преди 12 часа, Jorro каза:

Някой пробвал ли е да си извади безплатна транзитна виза и може ли да се получи, ако се пътува на отделни билети и не с държавните им компании например Уизз и после Гълг Еър на излизане?

Ние пътувахме за Филипините през Джеда със Саудиа. Нещото, което, обаче, пропуснахме да направим е да си резервираме безплатните визи директно след купуването на самолетните билети, когато и системата ни го предложи. След това нямаше шанс за такива. Доколкото четох безплатните визи са само ако се пътува със Саудиа. За Гълф не съм сигурен, обаче. На място на летището в Джеда даже питах на едно гише дали все пак на място можем да ги изкараме като си показахме и билетите, но те казаха, че не може. Трябва всичко предварително да е изкарано. Знам, че не отговарям напълно на въпроса ти, но сметнах, че може някой друг да му е полезна тази информация. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Щом при пътуване със Саудия на един билет не може, с други компании на отделни билети съвсем не виждам да стане

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вчера доста изчетох и наистина май визата е само за купени билети за саудия и фалайнас от техните сайтове и заявка на виза при покупката. Ще сменя дестинацията 🙂 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.