Прескочи до съдържание

Саудитска Арабия - визи


Препоръчани мнения

10 minutes ago, funny said:

Ти да видиш :huh:

 

Саудитска Арабия залага на туризма, пуска е-визи !

 https://www.dnes.bg/notifikacii/2018/01/14/sauditska-arabiia-zalaga-na-turizma-puska-e-vizi.365043
 

Като гледам списъка България може да липсва от него, освен ако не влезем в Шенген скоро...

 

Дано с визите либерализират и въздушните превози и позволят на НТА от Европа да летят до Саудитска Арабия. Да се надяваме, че след време ще позволят и посещение на Мека.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Трябва да е по-лесно вече уж, като бяхме на Азиатския фестивал в София имаше шатра на КСА, посланникът беше там, каза: "Елате и ще Ви дадем виза, не е сложно вече". Повече инфо не знам, ама ако някой се е запътил - може да пробва.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 20.11.2017 г. в 13:49, Георги Матеев каза:

Транзитна виза не е нужна. Съответно обаче не можеш да напуснеш летището в Джеда, а то е едно от най-ужасните и неудобните в света и не го препоръчвам за престой над 3-4 часа.

Жоро, 

вчера букнах 2 билета Истанбул - Куала лумпур , с престой на

-Riad  на отиване 4 часа, и

на връщане  в Jedah 6 часа.

 

Чак след  резервацията реших да проверя за Визи и се притесних  да не би искат транзитни визи за престоя там?

Ти ме успокояваш... кога беше последно там?

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 5 часа, sava каза:

Жоро, 

вчера букнах 2 билета Истанбул - Куала лумпур , с престой на

-Riad  на отиване 4 часа, и

на връщане  в Jedah 6 часа.

 

Чак след  резервацията реших да проверя за Визи и се притесних  да не би искат транзитни визи за престоя там?

Ти ме успокояваш... кога беше последно там?

 

Минавах през Саудитска Арабия миналия октомври. Да те успокоя - със сигурност не трябват транзитни визи.

 

Добрата новина е, че летището в Jeddah има чисто нов терминал и престоят би трябвало да е доста по-удобен. Тъкмо ще споделиш после как е бил 🙂

Връзка към мнение
На 16.08.2018 г. в 16:43, Георги Матеев каза:

Минавах през Саудитска Арабия миналия октомври. Да те успокоя - със сигурност не трябват транзитни визи.

 

Добрата новина е, че летището в Jeddah има чисто нов терминал и престоят би трябвало да е доста по-удобен. Тъкмо ще споделиш после как е бил 🙂

Благодаря!

супер...ще споделя

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
преди 4 часа, Jane* каза:

Чакам с нетърпение да споделите информация, завърнахте ли се?

На 16.08.2018 г. в 16:43, Георги Матеев каза:

Минавах през Саудитска Арабия миналия октомври. Да те успокоя - със сигурност не трябват транзитни визи.

 

Добрата новина е, че летището в Jeddah има чисто нов терминал и престоят би трябвало да е доста по-удобен. Тъкмо ще споделиш после как е бил 🙂

Благодаря!

супер...ще сподел

преди 4 часа, Jane* каза:

Чакам с нетърпение да споделите информация, завърнахте ли се?

не. Сега глася програмата .През ноември ще ходим

Връзка към мнение

Лесен начин за получаване на виза за Саудитска Арабия + бонус Формула 1:

https://onemileatatime.com/saudi-arabia-visa-workaround/

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Няма и 4 барела,  какво му плащаш.  Включвай помпите!  😉

Редактирано от stanimir
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Не формула 1, а формула Е, ма за търсещите виза едва ли има значение 🙂 Ако беше Ф1 сигурно и аз бих се тествал. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм, очаквах, че все някой ще мине оттам преди нас тази година.

Георги Матеев, как стои въпросът с пушенето на летището? А с  iQOS?

Тук се писа, че вече се кацало на новото летище, но на сайта на летището не пише така 

"SAUDIA announces the transfer of all flights to/from Al Baha, Al Qaisumah, Dawadmi, Tabuk, and Yanbu to the New King Abdulaziz International Airport “Terminal 1” starting from 11 September.

SAUDIA now operates flights from Jeddah to Qurayat, Arar, Wedjh, AL Ula, Al Hofuf, and Turaif from King Abdulaziz International Airport “Terminal 1”.

Знам ли, дано пък имаме късмет ?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Вече имам виза за Саудитска Арабия чрез https://www.sharek.sa/, като автоматизираният онлайн процес отне точно 3 минути. Ура! 🙂

 

Визата се вади едновременно с покупката на билет за Формула Е събитието на 15 декември.

 

Попълват се стандартни лични данни, системата ги проверява в реално време и веднага казва дали се дава виза или не. Хубавото е, че не взимат никакви пари (дори за билета за ивента) докато не се получи одобрение за виза, тоест рискът на практика е нулев.

 

Крайният тотал е 1035 SAR (€240 по днешен курс), като това включва:

 

- виза: 520 SAR (€120)

- застраховка за 1 месец: 100 SAR (€28)

- билет за Формула Е събитието + концерта на 15 декември: 395 SAR (€92)

 

Приемат Visa и Mastercard, като след плащането идват 2 отделни имейла - един с билета и един с готовата виза, която е single entry и е валидна 3 месеца от датата на издаване. Позволеният престой е максимум 30 дни. Издадена е от саудитското посолство в София, колкото и странно да звучи.

 

Сделката е меко казано фантастична по всички параграфи. Саудитска Арабия да се готви 😎

 

@macf1an изкара почерпка за страхотната идея 🙂 @Happy_Traveler идваш ли? @Jane* не съм пушач и не обръщам внимание, но като че ли нямаха smoking зони.

2018-10-07 (1).png

2018-10-07.png

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 16
  • Браво 13
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Знам че не е много по темата, но може ли да ме посъветвате как се вади работна виза за саудитска арабия? Нещо начина по който ми обясниха от Българската фирма не ми изглежда много правилен.

Редактирано от fxtrader
без имена на български тур агенции, моля
Връзка към мнение
На 27.10.2018 г. в 15:41, Гост каза:

Здравейте,

 

Знам че не е много по темата, но може ли да ме посъветвате как се вади работна виза за саудитска арабия? Нещо начина по който ми обясниха от Българската фирма не ми изглежда много правилен.

Здравей и добре дошъл.

 

Какво имаш предвид под работна виза?

Да влезеш в страната с правото да работиш по трудов договор или бизнес виза - за работно посещение по работа?

Връзка към мнение
На 27.10.2018 г. в 16:23, Гост каза:

Здравей и добре дошъл.

 

Какво имаш предвид под работна виза?

Да влезеш в страната с правото да работиш по трудов договор или бизнес виза - за работно посещение по работа?

Здравей,

Значи преди работих две години там но ми писна и си хванах дърмите и се прибрах в Канада. Сега пак се обадиха да ходя да работя и реших да ида за още две години. Парите са доста добри. Проблема е че за да ми издадат така наречената икама искат да ми атестират дипломата. Първия път я атестираха в Гърция и всичко беше ОК но сега искат да я атестирват в България понеже вече имало консулство там. В България обаче се свързах с една фирма и те ми казаха да си пратя оригинала на дипломата в посолството в Анкара да за ударили печат върху оригинала. На мен това ми се струва адски непрофесионално и несериозно по простата причина че печат се удря върху преведено копие с апостил не върху самия оригинал. Затова попитах дали някой е минавал по тая процедура с работни визи.

Редактирано от Георги
без имена на тур. агенции, моля
Връзка към мнение
преди 2 часа, fxtrader каза:

Здравей,

Значи преди работих две години там но ми писна и си хванах дърмите и се прибрах в Канада. Сега пак се обадиха да ходя да работя и реших да ида за още две години. Парите са доста добри. Проблема е че за да ми издадат така наречената икама искат да ми атестират дипломата. Първия път я атестираха в Гърция и всичко беше ОК но сега искат да я атестирват в България понеже вече имало консулство там. В България обаче се свързах с една фирма и те ми казаха да си пратя оригинала на дипломата в посолството в Анкара да за ударили печат върху оригинала. На мен това ми се струва адски непрофесионално и несериозно по простата причина че печат се удря върху преведено копие с апостил не върху самия оригинал. Затова попитах дали някой е минавал по тая процедура с работни визи.

Разбирам. Не мога да помогна за това, но мога да поровя. За едно си прав - предложената процедура е абсурдна. 

Връзка към мнение
преди 8 часа, fxtrader каза:

В България обаче се свързах с една фирма и те ми казаха да си пратя оригинала на дипломата в посолството в Анкара да за ударили печат върху оригинала. На мен това ми се струва адски непрофесионално и несериозно по простата причина че печат се удря върху преведено копие с апостил не върху самия оригинал. Затова попитах дали някой е минавал по тая процедура с работни визи.

А, в посолството в Анкара в момента им е само до твоята диплома.

Като има посолство в България, защо те пращат в Анкара? Според мен не се доверявай на някакви фирми, а се постарай сам да си свършиш работата.

 

Цитат

САУДИТСКА АРАБИЯ    ПОСОЛСТВО НА КРАЛСТВО САУДИТСКА АРАБИЯ В БЪЛГАРИЯ

гр. София, п.к. 1618,
ж.к."Манастирски ливади",
бул."Братя Бъкстон" № 35

канцелария: +359 2 8621087

Ако трябва, свържи се с МВнР, потърси референт за Близкия Изток и помоли за помощ. Те затова са сложени там тия - да помагат на хората.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, fxtrader каза:

Здравей,

Значи преди работих две години там но ми писна и си хванах дърмите и се прибрах в Канада. Сега пак се обадиха да ходя да работя и реших да ида за още две години. Парите са доста добри. Проблема е че за да ми издадат така наречената икама искат да ми атестират дипломата. Първия път я атестираха в Гърция и всичко беше ОК но сега искат да я атестирват в България понеже вече имало консулство там. В България обаче се свързах с една фирма и те ми казаха да си пратя оригинала на дипломата в посолството в Анкара да за ударили печат върху оригинала. На мен това ми се струва адски непрофесионално и несериозно по простата причина че печат се удря върху преведено копие с апостил не върху самия оригинал. Затова попитах дали някой е минавал по тая процедура с работни визи.

Какви са тия арабски чудесии отново - отговори им и ги питай дали може да надраскаш със спрей Само Етър върху вратата на посолството то е същото като да ти драскат по дипломата.

Редактирано от vinidj
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
16 hours ago, Goal & Boss said:

А, в посолството в Анкара в момента им е само до твоята диплома.

Като има посолство в България, защо те пращат в Анкара? Според мен не се доверявай на някакви фирми, а се постарай сам да си свършиш работата.

 

Ако трябва, свържи се с МВнР, потърси референт за Близкия Изток и помоли за помощ. Те затова са сложени там тия - да помагат на хората.

Това беше големия майтап. Нямали културно аташе и затова ме пращат в Анкара. Интересно защо не ме пратиха в Атина, където нещата се случват, поне се случваха де.

 

А може ли да ми кажеш къде да намеря подобен референт.

Редактирано от fxtrader
Връзка към мнение
преди 18 минути , fxtrader каза:

А може ли да ми кажеш къде да намеря подобен референт.

Дирекция „Близък изток и Африка“

Директор: Николай Николов

Тел.: +359 2 948 23 91; +359 2 870 21 37
Факс: +359 2 948 25 30
E-mail: BIA@mfa.bg

 

Звъниш, обясняваш им, че имаш въпрос, свързан със Саудитска Арабия и че очакваш помощ от тях. Дано не ти вдигне телефона някоя кисела лелка, с каквито МВнР преди години беше пълно.

 

Другият вариант - помоли арабите да пренасочат случая ти към Атина. Кажи им, че ти е по-удобно да пътуваш до Гърция (то си е така, къде е Анкара в Диарбекирско чак), обясни им, че в Атина вече си минавал и знаеш мястото и процедурата, един вид да те улеснят... Арабите са податливи на уговаряне, знаеш, че при тях всичко става с пазарлък.

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.