Прескочи до съдържание

Полет W6 4363 на Wizzair на 16.06.2015 отклонен от Болоня към Венеция


Bliss

Препоръчани мнения

Писах и в другата тема, но така май ще е по бързо:

 

Може ли да ми дадете мейл на Даниел от Ренталс. 

Имам позната, която беше в авариралия днес самолет на Wizz. И трябваше да вземе резервирана кола в определен час, но явно ще закъснеят. Телефоните на ренталс не отговарят. 

 

П.С. Пилота е управлявал с маска. Стъклото е било като паяжина. 

Редактирано от Bliss
Връзка към мнение

 

П.С. Пилота е управлявал с маска. Стъклото е било като паяжина. 

 

Слагането на маска е стандартна процедура в такива случаи, а стъклото се състои от няколко пласта и вероятно е пострадал само единият пласт. Относително често се случват подобни инциденти, но те не са особено опасни за летенето.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Василев

Слава Богу, всички са добре 

 

"Самолет на нискотарифната авиокомпания Wizz Air, извършващ полет от София за Болоня, е кацнал аварийно днес в 14.20 часа на столичното летище, съобщиха от пресслужбата на летището. Причината е пукнатина на едно от стъклата в пилотската кабината.

Проблемът се появил, когато машината била над Ниш, и екипажът поискал разрешение да се върне. Кацането е преминало нормално, като никой от 173-те пътници на борда не е пострадал.

Пътуващите ще бъдат извозени до Болоня с друг полет на Wizz Air, който излита в 18:20 часа."

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Така в друга тема писах, че имам позната на този полет. Обадиха се преди половин час, че самолета е кръжал над Италия и е кацнал във Венеция, а не в Болоня. Може ли да ми помогнете да установим причината. Те звъннаха за да помогна за резервираната кола и не беше удобно да ги разпитвам в какафонията. Дори един човек е колабирал и е получил гърч.

Връзка към мнение

Bliss, на сайта на  летище Марко Поло показва час на кацане 19,09 часа.

 

На сайта на летището във Болоня има очакван час 21 часа.

 

Предполагам, че ще ги извозят с автобус до там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От списъка с извънредни обстоятелства, заради които не се дължи компенсация:

 

17 Bird-strikes
Bird-strikes to the aircraft during a flight which might cause damage which requires immediate compulsory checks and possible repair.
Unexpected flight safety
shortcomings Any technical issues which cause the pilot to carry out an aircraft turnaround or diversion
 
Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Bliss, на сайта на  летище Марко Поло показва час на кацане 19,09 часа.

 

На сайта на летището във Болоня има очакван час 21 часа.

 

Предполагам, че ще ги извозят с автобус до там.

Не знам. В момента все още са на Марко Поло. За 20-тина минути няма как да стигнат до Болоня. Голяма какафония е защото имаха и резервирана кола, която веднъж отложиха за по късен час. 

Връзка към мнение

Не знам. В момента все още са на Марко Поло. За 20-тина минути няма как да стигнат до Болоня. Голяма какафония е защото имаха и резервирана кола, която веднъж отложиха за по късен час. 

Изнервящ е бил този полет, но поне живи и здрави са кацнали. Всичко останало ще се нареди.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Изнервящ е бил този полет, но поне живи и здрави са кацнали. Всичко останало ще се нареди.

 Да това е най-важното. Не знам дали са сменили самолета или е бил същия със сменено стъкло. Нямаше време да кажат и защо са кацнали във Венеция. Един човек е колабирал... изобщо голям ужас. 

Връзка към мнение

А как ще ми разтълкувате инфото за полет Венеция - Болоня в сайта на wizz https://wizzair.com/bg-BG/FlightInformation

Полет W64363

 

Много странна е цялата ситуация. Дори да е имало извънредна ситуация на борда с колабирал човек не би трябвало да е по бързо да кацнат във Венеция, а не в Болоня освен ако временно не е било затворено летището в Болоня. Явно голям куцузлия е този полет днес...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Много странна е цялата ситуация. Дори да е имало извънредна ситуация на борда с колабирал човек не би трябвало да е по бързо да кацнат във Венеция, а не в Болоня освен ако временно не е било затворено летището в Болоня. Явно голям куцузлия е този полет днес...

Не, човекът е колабирал постфактум доколкото разбрах. Явно от стреса. Не е това причината заради, която са кацнали на Марко Поло.

Редактирано от Bliss
Връзка към мнение

Току що по новините казаха, че заради лошото време кацнали във Венеция.

Коригирах си предното мнение, защото няма общо с птици повредата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

WZZ4363 след малко кацат в Болоня.

Грешка

Възможно ли е пътниците да са ги свалили на Марко Поло, а самолета да отива да вземе летящите от Болоня за София?

Изобщо вече не излиза полета на сайта на летището в Болона. Допреди половин час даваше час на пристигане 21, но сега го няма при пристигащи/пристигнали...Излиза само при заминаващи.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.