Прескочи до съдържание

Ще ходите ли из България в дългият уикенд?


Георги

Препоръчани мнения

По-скоро не, не съм го планувала. Но, ако пък някой излезе с предложение, хич няма да се замисля.

Скъпи ми Магеланци,

излезе предложение и се отправям в покрайнините на София, да ме поглезят малко. :D Желая и на Вас всички много весело изкарване на почивните дни, много запечатани моменти в апаратите, а на теб Илко, повечко настроение и готини съученички. И умната, ей! :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Взех, че се пибрах. Много скитня, много нещо. :rolleyes: От Искър-а се озовах на Сандански. Два индивида  имат голямо отношение към събитията от последните 48 маса. Възхитена съм от уикенда - природа, мирис на смокинови дървета, прясно окосена трева, а някъде в далечината се чуват чановете на стадо. Ту припръсква ситен дъждец, ту слънцето нежно гали лицата ни. Рахат! Няма прах, няма шум. Само девствената природа и ние. Като от разказите на Елин Пелин.

Сандански, неделя на обяд. Слънцето пари и напомня за себе си по особен начин. Температурата е вече 32 градуса. Няма и помен от вчерашния ден, от прохладата и рахата. Клаксони, форсиране на двигатели и пушещи ауспуси. Моторите пъплят наравно с колите по пътните артерии на страната. Екстремно шофиране, много дори. Доволна съм! Адреналинът е на макс. Доволна съм от изминалите почивни три дни.

Прибирам се, часът е пет и нещо. Разказ  с неочакван край, както в книгите на Агата Кристи. Намирам котката си умряла. Любимото същество вече го няма. Нищо не е както преди.

:(

 

ПС: имам няколко снимки. Утре ще ги постна, че сега нямам сили. :(

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към коментар

Goldeneyeful, съжалявам за котката ти :(

 

48 маса = 48 часа на маса ? Много ми хареса, въпреки че едва ли е нарочно изписано така :)

Да, Мрън, така е :) - маса = часа. :)  Ще го поправя! Благодаря за съболезнованията! Наистина е много гадно! Но, животът продължава. Отдадохме чест и почести на животинката. Сега напред!

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към коментар

goldeneyeful, съболезнования, жалко че такъв хубав уикенд е трябвало да завърши по тоя начин :(

 

Но гледай напред, чакаме с нетърпение снимките :)

 

akair, това предполагам ще съм аз, естествено няма ограничения, просто допуснах че много хора ще си направя мини излети през уикенда, ако някой е бил в чужбина може да разкаже, човек не сме върнали :)

Връзка към коментар

Жоре, благодаря много за съболезнованията! Страхотно животно беше! :( Но напред само и това е!



 

post-286-0-72856100-1369638234_thumb.jpg - от прозореца

post-286-0-39497700-1369638667_thumb.jpg- изглед от къщата, в която спахме

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Прибирам се, часът е пет и нещо. Разказ  с неочакван край, както в книгите на Агата Кристи. Намирам котката си умряла. Любимото същество вече го няма. Нищо не е както преди.

:(

 

ПС: имам няколко снимки. Утре ще ги постна, че сега нямам сили. :(

Съболезнования за котката :( Надявам се снимките да не са нейни :O

Връзка към коментар

Съболезнования за котката :( Надявам се снимките да не са нейни :O

Благодаря! Вече ги постнах снимките, нищо особено. Просто красива, девствена природа.

Връзка към коментар

Благодаря! Вече ги постнах снимките, нищо особено. Просто красива, девствена природа.

Да, видях ги, ама след като бях постнал вече сори :blush: Иначе снимките са готини наистина.

Връзка към коментар

Да, видях ги, ама след като бях постнал вече сори :blush: Иначе снимките са готини наистина.

Атмосферата, която витаеше не може да се опише с прости думи. Беше някакси шармантно и красиво, завладяващо. Не бях се замисляла, че може да има такива места. Това е точно под Резиденцията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

post-290-0-87342200-1370805979_thumb.jpg Мелник тази събота. Камъните пукат от жега.

post-290-0-87571100-1370805983_thumb.jpg Брат ми сочи с пръст живия експонат.
 

post-290-0-25322400-1370805985_thumb.jpg post-290-0-78272400-1370805986_thumb.jpg Кордопулова къща - inside view :D

post-290-0-21523600-1370805988_thumb.jpg Вид цъфнал кактус, много прити.

post-290-0-72793100-1370805989_thumb.jpg Гледка от входа на Роженски манастир.

post-290-0-95678300-1370805992_thumb.jpg Езерце на Рупите.

post-290-0-42883800-1370805994_thumb.jpg Един червенобузест обитател на езерцето. :)

Редактирано от ArtChameleon
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

attachicon.gifIMG_0009.JPG Мелник тази събота. Камъните пукат от жега.

 

attachicon.gifIMG_0031.JPG Брат ми сочи с пръст живия експонат.

 

attachicon.gifIMG_0039.JPG attachicon.gifIMG_0042.JPG Кордопулова къща - inside view :D

 

attachicon.gifIMG_0060.JPG Вид цъфнал кактус, много прити.

 

attachicon.gifIMG_0069.JPG Гледка от входа на Роженски манастир.

 

attachicon.gifIMG_0090.JPG Езерце на Рупите.

 

attachicon.gifIMG_0093.JPG Един червенобузест обитател на езерцето. :)

 

Рапорт даден, рапорт приет. Ако го поразтеглиш малко, може и за пътепис да стане :)

Връзка към коментар

А къде са снимките на големите бъчви в избата долу? :P

Митко "Шестака" там ли си е? :)
Единствената "улица" пак ли си е такъв пепелак или са направили нещо по въпроса? :rolleyes:

attachicon.gifIMG_0039.JPG attachicon.gifIMG_0042.JPG Кордопулова къща - inside view :D
 

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Рапорт даден, рапорт приет. Ако го поразтеглиш малко, може и за пътепис да стане :)

Трагедията на писателския ми гений: прекалено ме мързи. :)

 

Фичо, улицата си е все същата, предполагам. За пръв път я виждам :D

На бъчвите също имам снимка, но не искам да подтиквам към алкохолизъм. :D

Колкото до "Шестака" - там си е, да! Жив и здрав :D

Връзка към коментар

Разказахме за дългия уикенд, сега да Ви разкажа и за късия: (иди доказвай после кое има значение :P)

Местоността е язовир Копринка, гр. Казанлък, соцхотел Златна Котва.

Традиционно тръгнахме сравнително рано от София, пристигнахме за два часа и денят започна сравнително динамично. Пихме кафета, ядоха се закуски, а после цялата тарапана се премести на огромна дълга маса, за която любезно ни обясниха, че принадлежи не на кафене, а на изискан рибен ресторант. :D Мразя софрите и мезенето, но обичам ведрото настроение, хумора и звънливият смях на хората, участващи в бурни събития. Включая и аз. След като порядъчно се освиниха, казвам освиниха ( тъй като аз не ядох нищо ),  се запътихме към казанлъшките забележителности. Посетихме и Казанлъшка гробница. Удивително малка и тясна, но пък с много интересна история. Всеки владетел има ЕДНА любима съпруга и множество други, моногамието е съпътстващ белег. Интересното тук е, че при смъртта на владетеля ЛЮБИМАТА съпруга е длъжна да последва съпруга си в отвъдното, докато НЕлюбимите  - не са. Да си пожелаем да не сме ЛЮБИМИ съпруги, а?! :D Другото, което ме впечатли е това, че при поява на бял свят на ново отроче се леели кофи сълзи, а  при смърт на възрастен се пирувало с дни и се бележило, че душата и тялото отиват на по-добро място. На Земята видиш ли, всичко е мъка ...  :D И така денят се търкули в движение от едно място в Казанлък, на друго. Нищо особено освен атмосферата, която ухае на благовонни рози. Градът определно не ме впечатли.

Вечерта, естествено имаше отново пиршества и запои, викове, глъчка, смях, закачки и т.н. Радвах се през цялото време на комапнията на Тони Зетова, с която установихме, че е трябвало да дойдем до Казанлък за да се видим, понеже София ни е малка и тясна. Не се бяхме виждали две години. Побъбрихме си добре, забавленията бяха на ниво и така усъмнахме по масите. :D   Аман от софиянци. Дълго ще им държи влага тази вечер. :D

Следващият ден започна с приготовление за напускане на лобното място и отправяне към София. Да, обаче някой подхвърли идея за аквапарк и ето ни, не след дълго се озовахме в с. Овощник, на въпросното място. Не ми трябваше дълго да го мисля ....  :D Изкарах си чудесно, премятайки морни кълки от един шезлонг на друг, от един басейн на друг, от една ролба на друга. Чудничко! Аз изтощена и схваната до мозъка на костите си (ми то не бяха скокове, премятания, викове и т.н.), доволна от живота и  ....  не ми се тръгва. Но деня преваляше, слънцето се отправяше в постелите си и ние трябваше най-после да се озовем на пътя за София. Часът бе 19.11 минути, когато напуснахме пределите на аквапарка. Два часа по-късно, часовникът отброяваше последните пет минути преди 21, а пред очите ми се белееше табелата за вход в София. И така - 1.45 минути, 215 км. Това есктремно, стръвнишко каране и напредвара със скъпи возила,тотално ме изцеди и ме зареди с нови сили за цялата идваща седмица за ... работа. Какво да ме прави човек, бурна кръв имам ...  и буен нрав! :D

Ето и малко снимки:

 

аквапарк - изглед

post-286-0-73567200-1371451889_thumb.jpg

 

отново

post-286-0-71650800-1371451937_thumb.jpg

 

вход гробница

post-286-0-19767100-1371452055_thumb.jpg

 

указателна табела

post-286-0-21762800-1371452330_thumb.jpg

 

отново аквапрак

post-286-0-40368400-1371452535_thumb.jpg

 

стенопис в гробницата

post-286-0-38036000-1371452938_thumb.jpg

 

 

аква отново

post-286-0-33703000-1371453113_thumb.jpg

 

от хотелския апартамент, всичко отпред беше гъста растителност

post-286-0-03096500-1371453220_thumb.jpg

ПС: Стига толкова, трябва и да се поработи, че ме чака цяла група 80 човека нови служители за обучение и едва ли ще им е интересно, аджеба, какво правят спасителите по аквапарковете в неделя късен следобед. :D

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.