Прескочи до съдържание

Карибски круиз през зимата на 2016


Препоръчани мнения

Аз си мечтая за един карибски круиз другата зима (ноември 2016 - февруари 2017) + няколко дни допълнително на сушата (евентуално от където тръгва круиза - напр. Доминиканската република). И започвам да се оглеждам - ако някой изскочи с добра оферта ще съм много благодарна :)

Връзка към мнение

 

Какви оферти си намерила до сега. Аз бях намерил за жълти стотинки от Венеция до Сао Пауло 22 дена в луксозна кабина с тераса .

Бях гледала с Pullmann cruises с включен полет от Мадрид до Доминиканската република, като имаше опция да се остане 7 дни в Доминикана и да се върнеш с другата група за Мадрид. Но не виждам подобна оферта за догодина... Излизаше около 1500 евро на човек и трябваше да се добави билета до Мадрид от България + хотел в Доминиканската република.

Връзка към мнение

Внимавай с Pullmantur.Корабите са стари,обслужването и храната са на добро ниво.Това е единствената круизна компания,която включва и алкохолен пакет в основната цена.Единственото гадно нещо е да пътуваш на кораб с 2-3 хиляди испанеца.Тези крещят като овчари и ядат като прасета-смесват по няколко яденета и ги ядат заедно.Един път не издържах и направих забележка на една двойка на около 50-55год.,защото стояха на 50см един от друг,а така викаха,като че ли бяха на 200м.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Внимавай с Pullmantur.Корабите са стари,обслужването и храната са на добро ниво.Това е единствената круизна компания,която включва и алкохолен пакет в основната цена.Единственото гадно нещо е да пътуваш на кораб с 2-3 хиляди испанеца.Тези крещят като овчари и ядат като прасета-смесват по няколко яденета и ги ядат заедно.Един път не издържах и направих забележка на една двойка на около 50-55год.,защото стояха на 50см един от друг,а така викаха,като че ли бяха на 200м.

Имаш право, така е!

Ще допълня обаче една подробност, това с говоренето на висок глас е присъщо за ниско интелигентните хора или казано тези с 9-10-11 клас най-много. Просто хората с 8 клас най-образно казано, също могат да ходят на почивки, като се добави, че не е малка държава е нормално да се видят такива хора по евтините им пакети. Да, мен също ме дразнят, но това е.

Вече съвсем друго е при по-скъпи места, хотели, ресторанти и др!

Англичани и други от подобен клас, не са по-различни, дори са по-зле

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ела тука виж американците... Особено така наречените афроамериканци, тия с баскетболните гащи и потници. Ужас. В Доминикана в хотелите и травел агенциите изпадат в ужас като дойде по-голяма група.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз си търся круиз по скоро за началото на 2016 - януари/февруари с тръгване от Доминикана/Барбадос или до където съответно има изгодни самолетни оферти, за да се съчетаят престой и обиколка из Карибските острови, за които не е нужно да имаш американска виза. Имаше изгоден вариант 7 нощувки в Барбадос и круиз до Сейн Лучиа, Сейт Китс, Сейнт Мартеен, Сан Хуан (но ето тук ми е проблемно,защото трябва американска виза) и подобни имаше до Каймански острови, Мексико, Куба и т.н

.

Връзка към мнение

Моя приятелка беше март на такъв круиз (Kaрибски басейн, без американски визи).

Знам, че го купиха от Томпсън в Англия и тръгнаха от Манчестър, ако не се лъжа. Цената въобще не е промоционална като тези от vacationstogo.com, но може да имат някой намаления, ако следиш сайта.

Аз получавам емайли от Contitrans България, които предлагат различни кораби и имат невероятни оферти доста често. Всяка година пускат около Април -2 на цената 1. Не ми е правело впечатление да предлагат точно от тях за Карибите, но може да се абонираш и да ги следиш :) 

 

И аз си търся круиз по скоро за началото на 2016 - януари/февруари с тръгване от Доминикана/Барбадос или до където съответно има изгодни самолетни оферти, за да се съчетаят престой и обиколка из Карибските острови, за които не е нужно да имаш американска виза. Имаше изгоден вариант 7 нощувки в Барбадос и круиз до Сейн Лучиа, Сейт Китс, Сейнт Мартеен, Сан Хуан (но ето тук ми е проблемно,защото трябва американска виза) и подобни имаше до Каймански острови, Мексико, Куба и т.н

.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Травеолани

Имаш право, така е!

Ще допълня обаче една подробност, това с говоренето на висок глас е присъщо за ниско интелигентните хора или казано тези с 9-10-11 клас най-много. Просто хората с 8 клас най-образно казано, също могат да ходят на почивки, като се добави, че не е малка държава е нормално да се видят такива хора по евтините им пакети. Да, мен също ме дразнят, но това е.

Вече съвсем друго е при по-скъпи места, хотели, ресторанти и др!

Англичани и други от подобен клас, не са по-различни, дори са по-зле

Ми не е вярно това. Не понасям генерализирането и поставянето на етикети на хората. Аз пък познавам "високоинтелигентни хора", които също говорят високо.

Аз си мечтая за един карибски круиз другата зима (ноември 2016 - февруари 2017) + няколко дни допълнително на сушата (евентуално от където тръгва круиза - напр. Доминиканската република). И започвам да се оглеждам - ако някой изскочи с добра оферта ще съм много благодарна :)

Виолета, чудесна идея. Аз обаче не мога да съм ти много полезна със съвети или идеи, защото ние запазвахме от Канада. Дори не знаех, че има круизи, тръгващи от Доминикана. Ще следя темата, мобе по нанатък да мога да дам информация :)

Връзка към мнение

На Кариби-те без американска виза означава да си отрежеш 80-90% от възможностите, добре е да се помисли и за вариант с виза. Естествено и останалите круизи не са толкова малко, пак може човек да си хареса, може и добра цена да излезне, просто наистина се ограничават много възможностите.

Аз съм бил само на 2 круиза на карибите, не съм кой знае какъв спец, просто аз лично си харесвам американските компании, а те най-често тръгват от Маями, Фор Лодърдейл, Сан Хуан и т.н.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Oshko, моля препоръчай някоя от американските компании. Аз зяпам Holland America (специални благодарности на Матеев) за Източни / Южни кариби за зимата (2015/2016). Тръгване от Форт Лодърдейл/Маями.

Връзка към мнение
Травеолани

Oshko, моля препоръчай някоя от американските компании. Аз зяпам Holland America (специални благодарности на Матеев) за Източни / Южни кариби за зимата (2015/2016). Тръгване от Форт Лодърдейл/Маями.

Аз не съм Oshko, но да напиша тези, за които се сещам: Royal Caribbean, Princess Cruises, Carnival Cruises, Celebrity Cruises, Norwegian Cruise Lines, Disney Cruise Lines. Тези компании със сигурност имат круизи на Карибите и голяма част тръгват от Флорида.

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние ходихме с MSC от Доминикана и съм много доволна. Края на ноември идват към Карибите и края на март обратно към Европа.  

Страхотно! А може ли да споделиш как си организирахте екскурзиите на брега? Купувахте ги на кораба или слизахте сами и се самоорганизирахте? Как е оптимално конкретно за островите? :)

Връзка към мнение

Страхотно! А може ли да споделиш как си организирахте екскурзиите на брега? Купувахте ги на кораба или слизахте сами и се самоорганизирахте? Как е оптимално конкретно за островите? :)

Aко под оптимално разбираш $$$, оптимално е сама да си ги организираш, ние така направихме, но по интернет, не на място, спестяват се близо 50% от цената. Ако искаш максимално безгрижно, тогава е най0лесно от круизната компания - проверени хора, маршрути, забележителности, дори да стане инцидент, кораба ще ви чака.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Oshko, моля препоръчай някоя от американските компании. Аз зяпам Holland America (специални благодарности на Матеев) за Източни / Южни кариби за зимата (2015/2016). Тръгване от Форт Лодърдейл/Маями.

Аз съм бил на Princess - 7 дни по 750$ на човек и на Carnival - 7дни по 369$ на човек. Тази разлика в цените, естествено ме притесняваше малко, не бях сигурен какво ще получим, но на практика нямаше разлика в качеството. От там предполагам, че вскички компании са добри, или поне изброените от Травелоани.

Естествено има и някои разлики, като например, на Norwegian няма дрес код, ако ти е досадно да носиш риза за една или две 'formal' вечери. Но и това не е болка за умиране, защото можеш точно тези вечери да отидеш да хапнеш на шведската маса, където няма такова изискване, освен това е до някъде забавно да се изтупаш един път.

Някои компании имат повече допълнителни тематични ресторанти, с допълнително плащане за тях. Изобщо много може да се напише, но съм позабравил. Princess минават за по-луксозната марка на Carnival. Celebrity също се водят по-луксозни. Royal са най-големите, с най-големите кораби- имат 2 по 220000 тона, не съм бил на тях. Мисля, че класа от около 100000 тона си е идеален, на по-малки също не съм бил, но предполагам, че повече би се усещало вълнението. Всички тези компании имат и по няколко старички кораба, произведени преди 2000г, предполагам, че са се погрижили да не им личи, но не бих си избрал от тях. и т.н.....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Violeta, за да получиш коректен отговор би било добре да зададеш по-точни параметри какво търсиш и с колко време разполагаш. Търсиш презокеански круиз съчетан с няколко нощувки на някой карибски остров и еднопосочно отиване/връщане от/до Европа или двупосочен самолетен билет съчетан на място с карибски круиз и няколкодневна почивка там?

 

Ако нямаш американска виза се ориентирай най-вече към италианските компании Costa и MSC. Те предлагат най-много възможности за подобни круизи, за които не се налага стъпване на американски бряг.

Връзка към мнение

Всички тези компании имат и по няколко старички кораба, произведени преди 2000г, предполагам, че са се погрижили да не им личи, но не бих си избрал от тях. и т.н.....

 

Oshko, това последното не е съвсем вярно. До края на миналия век круизните кораби са конструирани с идеята услугата да бъде продавана на по-отбран контингент хора. Сега ги правят за ширпотреба. Най-приятният круиз, на който съм бил е на кораба Costa Europa, сравнително малък кораб /мисля за около 1000 пасажера/, построен 1986 г. Такъв лукс и обслужване никъде повече не срещнах, а имам над 10 круиза зад гърба си.

Връзка към мнение

Oshko, това последното не е съвсем вярно. До края на миналия век круизните кораби са конструирани с идеята услугата да бъде продавана на по-отбран контингент хора. Сега ги правят за ширпотреба. Най-приятният круиз, на който съм бил е на кораба Costa Europa, сравнително малък кораб /мисля за около 1000 пасажера/, построен 1986 г. Такъв лукс и обслужване никъде повече не срещнах, а имам над 10 круиза зад гърба си.

Moже, аз просто предполагах, защото не съм бил на такъв. Малкият кораб си има и плюсове и минуси, въпрос на предпочитания. Много от най-луксозните круизни компании като Regent Seven Seas, Oceania Cruises, Silversea си ползвам предимно по-малки кораби, предполагам, че това е по причини, както в самолетите бизнес и първа класа са по-малки от икономична, просто толкова богаташи успяват да съберат. Мен най-много ме притеснява люлеенето, става ми лошо, а бях на един Hurtigruten 16000 тона и ми беше дота зле на него, естествено си зависи какво ще е вълнението в момента, но на двата 100000 тонни кораба, нищо не усещах.

Връзка към мнение

А как стои въпроса с loyality programs? Те май са на сходен принцип с авиокомпаниите, но има ли някоя отличителна? Могат ли да се прехвърлят точки, ако има алианси?

 

Petkan, ти записал ли си се към някоя програма?

Другият ми въпрос е как предпочитате да резервирате - директно през страниците на круизните компании или през дилър?

Връзка към мнение

Violeta, за да получиш коректен отговор би било добре да зададеш по-точни параметри какво търсиш и с колко време разполагаш. 

Нямам американска виза и за това тръгването от САЩ не ми е вариант. Не искам и презокеански круиз, а двупосочен билет до Карибите с престой 3-4-5 (до 7 макс) дни и круиз около 7 примерно... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямам американска виза и за това тръгването от САЩ не ми е вариант. Не искам и презокеански круиз, а двупосочен билет до Карибите с престой 3-4-5 (до 7 макс) дни и круиз около 7 примерно... :)

И аз точно такъв вариант търся ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както казах, като махнем 90% от круизите, остава само това: (не, че е лошо) източник cruise.com

post-64-0-62227300-1436185433_thumb.jpg

(ноември 2016 - февруари 2017) 

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Травеолани

Другият ми въпрос е как предпочитате да резервирате - директно през страниците на круизните компании или през дилър?

Ние резервирахме чрез агент, тъй като беше първи круиз за нас. Ако ходим пак обаче, ше резервирам директно през сайта на компанията. Промоцията, която ни предложи агента, я имаше и на сайта на Royal Caribbean.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Другият ми въпрос е как предпочитате да резервирате - директно през страниците на круизните компании или през дилър?

Аз лично предпочитам през дилър.Миналата година през VacantionToGo взехме цена 850USD,при положение,че същият круиз в сайта на Costa беше 1150 евро.На всичкото отгоре получихме Free upgrade-платихме каюти с прозорец,а ни настаниха в сюити с балкон.

Също така трябва да се внимава и с нивото на круизните компании.Бях намерил супер изгодни цени с Holland-America,но прочетох,че за две от вечерите има задължителен дрес код-мъжете с костюм и вратовръзка,жените с бални рокли.Приятели са ми казвали,че са влизали с дънки и кожени якета и не са ги спрели.Все пак не мисля,че е приятно всички около теб да са с костюми,а ти по дънки.Затова прецених,че това не е моя круиз.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.