Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

На 28.08.2020 г. в 15:23, Мари Николова каза:

 

При edreams Prime, също има опция 30 дни безплатно, но там уловката беше, че ако се откажеш ще ти удържат общата сума на всички отстъпки, които си ползвал. Сигурно и тук е нещо такова.

Току що канселирах едномесечния период и няма проблем не връщаш намаления който са направени при резервация

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Julian999 каза:

Току що канселирах едномесечния период и няма проблем не връщаш намаления който са направени при резервация

Т.е. до сега не си бил Edreams Prime член, решил си да пробваш 30 дневният безплатен  период,накупил си билети и току-що си се отказал?

Възможно е да са променили условията, заради тежката ситуация на пазара. В условията им  до преди няколко месеца ясно пишеше, че откажеш ли се ти удържат отстъпките. Ако си прав, би било много хубаво - да си накупиш билети в този един месец с голямата отстъпка, без каквито и да било ангажименти. Все пак, познавайки ги, следи си картите с които си плащал при тях в следващият месец.

Връзка към коментар
преди 20 минути , Мари Николова каза:

Т.е. до сега не си бил Edreams Prime член, решил си да пробваш 30 дневният безплатен  период,накупил си билети и току-що си се отказал?

Възможно е да са променили условията, заради тежката ситуация на пазара. В условията им  до преди няколко месеца ясно пишеше, че откажеш ли се ти удържат отстъпките. Ако си прав, би било много хубаво - да си накупиш билети в този един месец с голямата отстъпка, без каквито и да било ангажименти. Все пак, познавайки ги, следи си картите с които си плащал при тях в следващият месец.

Точно така бях член една година отказах се през юли . Сега ми трябваха билети взех единия месец гратис ,отстъпката беше към 52  евро , и днес им се обадих едно много учтиво момиче каза че няма проблем и че автоматичното подновяване е прекратено . Изпрати ми и емаил с потвърждение

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар

Току що видях, че edreams са ми възстановили сумата и за втората резервация на Уиз. Първата я рифънднаха около 50 дни след като Уиз канселираха полетите. За втората се обадих и ми казаха, че рифънда ще се забави  с още 3-4 седмици, но реално минаха само 10 дни или общо около 60 дни след канселирането.Противно на всякаква логика и очаквания се оказа, че по-бързо получаваш парите си, ако резервираш през посредник, отколкото директно през АК.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ето една интересна рекламна кампания за Ryanair:

https://www.facebook.com/612861008745063/posts/3587163101314824/

Може да мине и за тема хумор 🙂

Ако модераторът сметне, че не е по-темата, нека търка смело ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няколко пъти писах за проблемите си да си получа парите за нощувки през април, анулирани от мен през март, във времето на безплатно анулиране. Ластминитс не проявиха желание да върнат парите. Дайнерс се пребориха до юли. А ОББ и МС се пребориха едва вчера. Получих информация, че са ми превели последните две нощувки.

С две думи - ходене по мъките е анулирането в тази платформа. Може би аз съм карък, но май и други са пострадали.

Препоръката ми: Имайте го предвид при резервации.

Връзка към коментар
преди 54 минути , Дани Магелани каза:

Няколко пъти писах за проблемите си да си получа парите за нощувки през април, анулирани от мен през март, във времето на безплатно анулиране. Ластминитс не проявиха желание да върнат парите. Дайнерс се пребориха до юли. А ОББ и МС се пребориха едва вчера. Получих информация, че са ми превели последните две нощувки.

С две думи - ходене по мъките е анулирането в тази платформа. Може би аз съм карък, но май и други са пострадали.

Препоръката ми: Имайте го предвид при резервации.

Как успяхте да си върнете средствата, аз още не мога да си върна парите за нощувките от ластминетс, анулирани през април заради Ковид. Моля, да ме извините, ако не е тук мястото да питам, но не мога да се свържа с ластминетс за анулирани нощувки от 01-04 май. Не вдигат телефона и т.н.

Връзка към коментар
преди 43 минути , iraJon каза:

Как успяхте да си върнете средствата, аз още не мога да си върна парите за нощувките от ластминетс, анулирани през април заради Ковид. Моля, да ме извините, ако не е тук мястото да питам, но не мога да се свържа с ластминетс за анулирани нощувки от 01-04 май. Не вдигат телефона и т.н.

На имейлите ми не отговаряха.

Анулирах, след разговор по телефона.

В мобилното приложение само , малко преди датите на нощувките ми, се появи възможност за всяка резервация да се кликне за анулиране.

След всяко анулиране получавах автоматичен имейл. Само това ми е доказателството кога точно съм анулирала. И на база тази информация, банките оспорваха.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Знаете ли с кои други платформи са в група?

  

На 1.11.2018 г. в 10:41, stanimir каза:

Lastminute Group (Швейцария) :

Lastminute

Jetcost

Rumbo

Bravofly

Volagratis

Weg.de

Hotelscan

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не бързай толкова с черният списък, защото и алтернативите не са цвете за мирисане. Имам доста лош опит с Мариот , които имат претенция за най-голяма хотелска верига в света - добре, че Букинг ми съдействаха . Лош опит имам и с Europcar - вече повече от три седмици се боря с тях за рифанд по резервация, за която са изтеглили пълната сума преди 5месеца, без дори да имат правото за това...

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 1 час, stanislavpp каза:

Не бързай толкова с черният списък, защото и алтернативите не са цвете за мирисане.

Как мислиш, може ли да имаме доверие на тези сайтове?  Например на Bravofly за билет на България еър за 18.09  София-Бургас?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Как мислиш, може ли да имаме доверие на тези сайтове?  Например на Bravofly за билет на България еър за 18.09  София-Бургас?

Bg air са по- рискови в случая.Този полет не излизаше преди два дни, сложили са го заради празниците. Ако успеят да напълнят самолета ще летят, ако не - режат.Това са последните полети за сезона.

Иначе и аз купувах това лято от lastminute, но като чета какви перипетии имате с тях, вече ще се замисля, поне докато не мине пандемията.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Мари Николова каза:

Bg air са по- рискови в случая.Този полет не излизаше преди два дни, сложили са го заради празниците. Ако успеят да напълнят самолета ще летят, ако не - режат.Това са последните полети за сезона.

Иначе и аз купувах това лято от lastminute, но като чета какви перипетии имате с тях, вече ще се замисля, поне докато не мине пандемията.

Нямам опит с вътрешните полети. Как мислиш, да купувам сега или в последния момент на 17.09?

Връзка към коментар

Бих купила с ясното съзнание, че има риск да се разправям с БГ ер. Все пак тази година са особено отзивчиви и сменят полети без такса. Биха могли да ти предложат алтернативен полет София - Варна. Или да ти оставят възможност да резервираш за следващото лято.

Ако си готова за тези рискове, със сигурност е по-добре да купиш билетите възможно най-скоро, цената може да стане много висока в последният момент.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Тия от Edreams съвсем се бъгнаха. Днес получих мейл, по повод на резервация, за която ми върнаха парите преди няколко седмици. Та в мейла ме информират, че са отнесли искането ми за рифънд към АК и чакат отговор от нея за да ми върнат парите, извиняват се за забавянето :blink:

Сега, ако вземат, че повторно ми рифънднат сумата, ще станат любимият ми посредник. Като нищо, от радост ще си купя пак Edreams Prime 😆

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, Ivko каза:

Гледам в тази тема се е коментирал испанския сайт Destinia и искам да попитам читав ли е и някой имал ли е успешна резервация?

Да аз резервирах миналата година хотел в Тенерифе с тях и нямаше проблем

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

По обясними причини темата позамря, но искам да изкажа доброто си впечатление от норвежкия Gotogate. 

 

Не знам дали и кога ще видя реални пари , но все пак показват  отношение,  било то и в автоматизиран отговор :

 

Dear  ***** 

 

Due to the COVID-19 pandemic and the current circumstances, we are still awaiting a response from the airline regarding the refund of the order  ******

 

We do everything we can to speed up the process, but since the airline has many cases in line, we can unfortunately not give you an exact date for when the refund will be ready.

 

We will send you an email on the 1st and 15th of each month, with updates on how the refund is going until it is ready.

 

As soon as the refund is completed by the airline, we will send you an email confirming that it is ready.  Before receiving this email, you do not need to contact us regarding this.

 

We understand that the situation is frustrating, your case is important to us, and we ask for patience in these difficult times.

 

Sincerely, the customer service team at Gotogate

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Едно на ум да си имаме с билети от сайтовете, особено при билетите на Райън. 

Преди малко НЕ УСПЯХ СА СЕ ЧЕКИРАМ, а на летището искаха да си купя нов билет за София, защото резервацията била през неоторизиран сайт. Разправия голяма на БИЛЕТНОТО гише на Райън в Мадрид. Искаха мейлът, с който съм купил, личната карта, КК и пак не вярва. Добре, че имах фактурата, издадена от Райън, та я показах, ама пак не вярва-поиска мейла на изпращача, демек на Райън да види.

Дръпна ми една лекция как трябвало само от сайта им да купувам билет и ме прати на чекина. Там пък двама пазванти искат бордна карта, та беше мой ред пак да повиша тон. Щото нито от приложението, нито от линка, изпратен във фактурата не успях да се чекирам. 

Взех бордната на хартия от тях без такса, ама и мацката вика, другия път ще плащате за чекина на летището по тарифа. 

Кошмар.!!!

Тази простотия ми изяде 4 часа, предвидени за разходка в Мадрид. 

Screenshot_20201019_144845_com.ryanair.cheapflights.jpg

Screenshot_20201019_152759_com.android.chrome.jpg

  • Шок 8
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.