Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 4 минути , Petinam каза:

А като попълвам бланката на Раян слагам мой си имейл ли или този от резервацията? 

Викам, че е най-добре твой мейл, понеже иначе ваучера ще иде при бравофлай. Въпреки че слагането на твой мейл не изключва този риск отново. При мен всичко на Раян беше взимано през сайта, че някои неща даже с пейпал и нямах тази драма.

Най-добре е да каже някой минал по пътя RYR+Bravofly

Връзка към коментар
преди 6 часа, Dreamm каза:

Коледния линк на vayama -$28 /ако скоро си ги ползвал и имаш discount $8 ще ти излезе $20/.

 

преди 1 час, Tani каза:

Сега като купиш  дава ли  8$?

 

преди 1 час, Dreamm каза:

Последно купувах януари и даваше, сега не знам.

 

преди 37 минути , stoyan.gotsev каза:

Не, вече не дава $8 и освен това за купон от $40 услугата, която се доплаща вече струва 30, вместо 23 както беше...

Моля вижте мнението на @stoyan.gotsev от 11 май т.г., а темата за резервации през сайтовете е видима горе високо в полето оцветено в червено.

 

преди 25 минути , Petinam каза:

Имам полет купен от bravofly с Раян, който е канселиран. Но в сайта на bravofly ми стои потвърден. Към кого да се обърна за рефънд - Раян или бравофлай? И къде? Телефон/мейл?

 

преди 19 минути , stoyan.gotsev каза:

 

Най-голям шанс за успех е да си попълниш формуляра за получаване на ваучер за Раян или направо им пиши в чата. От бравото нищо няма да видиш, така че ваучера е добра алтернатива в тоя случай.

 

преди 14 минути , Petinam каза:

А като попълвам бланката на Раян слагам мой си имейл ли или този от резервацията? 

 

преди 9 минути , stoyan.gotsev каза:

Викам, че е най-добре твой мейл, понеже иначе ваучера ще иде при бравофлай. Въпреки че слагането на твой мейл не изключва този риск отново. При мен всичко на Раян беше взимано през сайта, че някои неща даже с пейпал и нямах тази драма.

Най-добре е да каже някой минал по пътя RYR+Bravofly

Отговори на въпроса в последните десетина мнение в тази тема, като посочената тема е маркираната в червено горе на страницата:

Въпроса е разискван многократно последните две седмици и тук :

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обикновено дори не отварям спама от edreams с техните купони и ваучери.

Днес, обаче, получих мейл от edreams prime с предложение за удължаване с 6 месеца на членството или ваучер за 20 евро.

Май работят - получих ваучер за 20 евро. Нито в първия, нито във втория имейл има нещо със ситни букви от рода "Ваучера важи ако билета ви е над 900 евро", примерно.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , ven62 каза:

Обикновено дори не отварям спама от edreams с техните купони и ваучери.

Днес, обаче, получих мейл от edreams prime с предложение за удължаване с 6 месеца на членството или ваучер за 20 евро.

Май работят - получих ваучер за 20 евро. Нито в първия, нито във втория имейл има нещо със ситни букви от рода "Ваучера важи ако билета ви е над 900 евро", примерно.

 

В писмото най-отдолу има текст с дребен шрифт, в който фигурира минимална сума 100 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , ven62 каза:

Обикновено дори не отварям спама от edreams с техните купони и ваучери.

Днес, обаче, получих мейл от edreams prime с предложение за удължаване с 6 месеца на членството или ваучер за 20 евро.

Май работят - получих ваучер за 20 евро. Нито в първия, нито във втория имейл има нещо със ситни букви от рода "Ваучера важи ако билета ви е над 900 евро", примерно.

 

Има уловка. Повече информация.тук.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Таньо каза:

Има уловка. Повече информация.тук.

Ако е същото, не виждам  никаква уловка. @Фичо е пояснил, понеже вероятно е имало грешно тълкуване или гугъл превод.

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Alexander каза:

Ако е същото, не виждам  никаква уловка. @Фичо е пояснил, понеже вероятно е имало грешно тълкуване или гугъл превод.

 

 

Спамим успешно темата, защото даже ползването на 20 евро е при минимум 100 покупка. 

Уловката според @Мари Николова тук

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , ven62 каза:

Обикновено дори не отварям спама от edreams с техните купони и ваучери.

Днес, обаче, получих мейл от edreams prime с предложение за удължаване с 6 месеца на членството или ваучер за 20 евро.

Май работят - получих ваучер за 20 евро. Нито в първия, нито във втория имейл има нещо със ситни букви от рода "Ваучера важи ако билета ви е над 900 евро", примерно.

 

Лично мнение: В момента посредниците са силно непрепоръчителни, заради трудна комуникация при промяна на полет, бавна реакция и потенциално ниска ликвидност. Безусловно ще търсятначини да съберат кеш, но инвестиции в бъдещето им не бих правил. Ще фалират преди превозвачите и турагенциите. Може би си струва риска при голяма отстъпка и близък полет, но преди дни търсих такава при обичайните заподозрени и нищо не открих. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси на @Таньо и @Alexander, че се включиха.

Подозирах аз, че офертите на edreams не стават...

Ако закъсам някой ден за 20 евро ще пиша на @Георги Матеевда ме светне за някоя актуална схема (от типа летене/нелетене с Wizz в момента)

 

 

-----

Моля някой модератор да изтрие мненията от предишното мое до тук. Оказаха се малко излишни.

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 40 минути , ven62 каза:

Подозирах аз, че офертите на edreams не стават...

Ако закъсам някой ден за 20 евро ще пиша на @Георги Матеевда ме светне за някоя актуална схема (от типа летене/нелетене с Wizz в момента)

За теб - винаги 😉 Иначе по въпроса ти не можах да взема отношение, тъй като така и не се самоубедих в ползата на Prime и никога не съм го ползвал, но офертите на eDreams по принцип рядко нямат уловка.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Някой успявал ли е да се свърже по мейл с Bravofly (ако да на кой), че България еър ме препращат към тях за промяна на един полет? Друг работещ вариант за връзка с тях също би ми бил полезен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , nazional каза:

Някой успявал ли е да се свърже по мейл с Bravofly (ако да на кой), че България еър ме препращат към тях за промяна на един полет? Друг работещ вариант за връзка с тях също би ми бил полезен.

customercare@lastminute.com

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Въпреки, че е за другата тема ( Искам да се похваля ) реших да пиша тук, понеже тук се дискутират доста такива случаи. 

 Днес Оподо ми възстанови сумата по канселирана от мен резервация за рент а кар.

Анулирах я на 15 март. Имах няколко контакта с тях през чата. Като последно на 28 април получих имейл от тях, в който ми писаха, че се надяват до 31 май да ми върнат парите. Това вече е факт. И въпреки че става въпрос само за 20 английски лири, понеже беше частично плащане , останах приятно изненадан.

Така ,че не губете надежда и успех на всички !

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, rik4o каза:

primeGratis.png.d218a5fbb5c8a47063c0c52b581ae9a3.png

 

pr2.png.ea08cddf8b934934b43f5ee3834043a4.png

 

Да не си бил член на eDreams Prime, но да ти имат адреса на пощата - предимство или недостатък?

 

 

 

Ха-ха.Забавни са.Значи 6 месеца безплатно членство, но само ако не направиш резервация.Все едно не може да гледаш цените с prime отстъпка и без да си член 🙂

Положителното е, че са намалили цената с 10 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За членовете на Prime - членството вече (уж)дава и отстъпки за хотели.Без да съм се задълбочавала в търсенето, тук-там излизат цени около и малко под Genius 2 на booking.Освен това може да се ползва и код за допълнителна отстъпка 10% - EDPRIME10.

Нищо особено засега, но пък ако действат с отстъпките периодично, както при полетите си заслужава да се следят.

Първо трябва да влезете в профила си и после да търсите хотели.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
On 6/6/2020 at 7:09 PM, Мари Николова said:

Ха-ха.Забавни са.Значи 6 месеца безплатно членство, но само ако не направиш резервация.Все едно не може да гледаш цените с prime отстъпка и без да си член 🙂

Положителното е, че са намалили цената с 10 евро.

не сте разбрала правилно ситния текст. според мен офертата е доста добра. Само за италианския edreams ли важи?

Връзка към коментар

Според мен ако направиш резервация пак си е безплатно, но ще се поднови автоматично след 6 месеца, а ако не направиш няма да се поднови

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , damyang каза:

не сте разбрала правилно ситния текст. според мен офертата е доста добра. Само за италианския edreams ли важи?

 

преди 6 минути , neuromancer каза:

Според мен ако направиш резервация пак си е безплатно, но ще се поднови автоматично след 6 месеца, а ако не направиш няма да се поднови

Аз също разбирам, че ако направиш една резервация в шестмесечния срок практически си се съгласил с членството и ще дръпнат 44.99 евро от картата, с която е направено плащането. Ако има друго тълкуване споделете!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
31 minutes ago, Таньо said:

 

Аз също разбирам, че ако направиш една резервация в шестмесечния срок практически си се съгласил с членството и ще дръпнат 44.99 евро от картата, с която е направено плащането. Ако има друго тълкуване споделете!

Моето разбиране е, че 6-те месеца са безплатни при всички положения. Просто, ако направиш резервация, се абонираш за още 12 и ще се наложи накрая на 6-те месеца да им пращаш имейл, че се отказваш. 

Връзка към коментар
преди 41 минути , dimitrov6 каза:

На мен ми предлагат 30-дневен пробен период

 

о.png

Винаги са предлагали 30 дневен пробен период.Там пък важи правилото, че ако на края се откажеш връщаш сумата на отстъпките.

Относно тълкуването на предложенията на идриймс, когато имам колебание винаги контактувам с тях. За съжаление, обикновено се оказва, че не е излишно да си подозрителен.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Въпреки, че ги уведомих два пъти по мейла, че не искам да продължавам членството си в Прайм(което е напълно достатъчно спрямо техните условия), днес в ранни зори са дръпнали пълната сума от 54,99 евро от Дайнърса.Понеже подозирах, че са склонни на мизерии, преди година платих членството с виртуална Револют, защото пише, че я запаметяват и дърпат сума за ново членство от там. Картата е изтрита вече, но явно пазят данните от последната покупка, която е направена с Мастъркард на Дайнърс.Тепърва ще се разправям с тях, но да имате едно наум 🙂

 

  • Харесвам 4
  • Шок 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.