Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 4 минути , nazional каза:

Мерси за отзивите, видях че нямам още потвърждение, ще трябва да почакам явно , с Ryan съм в случая.

 Аз имам 5 предстоящи резервации с тях и за всички ми дойде имейла до минута

Връзка към коментар
преди 7 минути , nazional каза:

Мерси за отзивите, видях че нямам още потвърждение, ще трябва да почакам явно , с Ryan съм в случая.

Аз имах 2 с Ryan, които дойдоха на другия ден през Viajar/Rumbo. Но дойдоха.

Връзка към коментар

Опитвам да намеря двупосочен билет на Bg air  (само в краен случай - на Луфтханза) София-Франкфурт за дати 02.08.- 26.08. Никъде не откривам по-добра цена от тази на официалния сайт.  Идеи?

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , obsession каза:

Опитвам да намеря двупосочен билет на Bg air  (само в краен случай - на Луфтханза) София-Франкфурт за дати 02.08.- 26.08. Никъде не откривам по-добра цена от тази на официалния сайт.  Идеи?

Много странно, обикновено хората искат да избягват през лятото да летят с бгер, а в твоя случай е обратното, хем с бгер е с 100лв по-скъпо отколкото с немците..

Иначе румбо.ес сваля с 20евро на бгер, но не знам какви карти имаш и дали ще ти минат.

Връзка към коментар

Благодаря! Ами притеснявам се да не започнат пак някакви стачки немците, понеже ще лети синът ми без придружител (на 13 години е) и ми се иска да избегна проблеми, доколото е възможно...Немците къде мога да ги намеря на добра цена? Карти - кредитна Виза ПИБ, дебитна Мастъркард на Булбанк и 2 Революта - Виза и Мастър...

Връзка към коментар

Наистина ме накара да се замисля...Но пък и Луфтханса са експерти по стачкуване за жалост...Май ще се рискува...Не знам дали има смисъл да изчаквам още с купуването на билети (все пак има още два месеца и половина), понеже лятото е рисков период и най-много да се наложи да ги купувам след месец на още -по-висока цена....Има ли къде да сваля билетите на немците още малко? 

Връзка към коментар
37 minutes ago, obsession said:

Наистина ме накара да се замисля...Но пък и Луфтханса са експерти по стачкуване за жалост...Май ще се рискува...Не знам дали има смисъл да изчаквам още с купуването на билети (все пак има още два месеца и половина), понеже лятото е рисков период и най-много да се наложи да ги купувам след месец на още -по-висока цена....Има ли къде да сваля билетите на немците още малко? 

Ами те в сайта на Луфти излизат 191 лв.  и трудно се открива по-добра, опитвал съм и с хиляда врътки и карти, съм успявал да сваля макс. 10 евро. 

Връзка към коментар

За първи път купувам билет през тези сайтове и ударих доста кофти греда. Или така ми се струва.

Билет от Меминген до София на 22.07 на цена 66€ от Раян, до последно на edreams.es ми излиза 42€ а при самото плащане се оказва че платих почти 11€ комисионна на edreams и 66€ на Раян, което ми оскъпи билета с 11€ и честно казано не разбрах как. И тази комисионна я платих за да мина през сайто от който не разбирам и дума, налагайки се да превеждам с google translate, което е доста разочароващо. На някой aко му се занимава да ми обясни как успях да платя цена 77€ вместо 42 или цели 35€ отгоре ще съм благодарен. 

Дали ще излезе резервацията в Ryan или трябва да направя чек-ина през edreams.es?  Как ще го направя тепърва ще му мисля, поне има доста време до тогава.

Връзка към коментар

При мен и първия и втория път имах успешни покупки, с реално намаление, защото преди да кривна от правия път четох два месеца форума.

Благодаря на споделящите опит, при това опитни магеланци. Дано да Ви четат повече, че иначе излиза подвеждане към капан, с който се понабутваш, а определено не е така.

Връзка към коментар
преди 21 минути , Shlosera каза:

За първи път купувам билет през тези сайтове и ударих доста кофти греда. Или така ми се струва.

Билет от Меминген до София на 22.07 на цена 66€ от Раян, до последно на edreams.es ми излиза 42€ а при самото плащане се оказва че платих почти 11€ комисионна на edreams и 66€ на Раян, което ми оскъпи билета с 11€ и честно казано не разбрах как. И тази комисионна я платих за да мина през сайто от който не разбирам и дума, налагайки се да превеждам с google translate, което е доста разочароващо. На някой aко му се занимава да ми обясни как успях да платя цена 77€ вместо 42 или цели 35€ отгоре ще съм благодарен. 

Дали ще излезе резервацията в Ryan или трябва да направя чек-ина през edreams.es?  Как ще го направя тепърва ще му мисля, поне има доста време до тогава.

Обикновено на тези сайтове има на предпоследен екран предложения за застраховка и други подобни. Най-вероятно е останало или си добавил нещо такова.  Опцията да не се приеме предложеното е в невзрачно сиво, а тази за приемане е в привличащ погледа цвят. Рекламни трикове. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 34 минути , Shlosera каза:

За първи път купувам билет през тези сайтове и ударих доста кофти греда. Или така ми се струва.

Билет от Меминген до София на 22.07 на цена 66€ от Раян, до последно на edreams.es ми излиза 42€ а при самото плащане се оказва че платих почти 11€ комисионна на edreams и 66€ на Раян, което ми оскъпи билета с 11€ и честно казано не разбрах как. И тази комисионна я платих за да мина през сайто от който не разбирам и дума, налагайки се да превеждам с google translate, което е доста разочароващо. На някой яко му се занимава да ми обясни как успях да платя цена 77€ вместо 42 или цели 35€ отгоре ще съм благодарен. 

Дали ще излезе резервацията в Ryan или трябва да направя чек-ина през edreams.es?  Как ще го направя тепърва ще му мисля, поне има доста време до тогава.

Виждам, че намалението е с карта Viabuy mastercard, ако въведеш различна карта цената се вдига с 28 евро и ако си имал някоя екстра сложена допълнително без да забележиш. Може би, това е проблемът.

Връзка към коментар
преди 36 минути , Shlosera каза:

За първи път купувам билет през тези сайтове и ударих доста кофти греда. Или така ми се струва.

Билет от Меминген до София на 22.07 на цена 66€ от Раян, до последно на edreams.es ми излиза 42€ а при самото плащане се оказва че платих почти 11€ комисионна на edreams и 66€ на Раян, което ми оскъпи билета с 11€ и честно казано не разбрах как. И тази комисионна я платих за да мина през сайто от който не разбирам и дума, налагайки се да превеждам с google translate, което е доста разочароващо. На някой aко му се занимава да ми обясни как успях да платя цена 77€ вместо 42 или цели 35€ отгоре ще съм благодарен. 

Дали ще излезе резервацията в Ryan или трябва да направя чек-ина през edreams.es?  Как ще го направя тепърва ще му мисля, поне има доста време до тогава.

Цената като на Раян възможно е станала поради това, че картата с която си платил не е разпозната като необходимата за ползване на отстъпка.

Връзка към коментар

Порових се малко по надълбоко за да разбера как се е получило това. По принцип ги гледам тези невзрачните екстри доста и при избрана такава при последна стъпка винаги дава крайната цена. Не е нормално да виждаш цената до края и като напишеш детайлите на кредитната карта, да разбереш колко си платил от бележката в мейла. Видях че цената с дискаунта е само когато си  edreams Prime, но до последно ми даваше цена 42€ и за това не се усъмних изобщо. Ако бях поръчал Prime щеше да ми излезе като крайна цена, която да платя, подобно на Wizz Discount Club. Помъчих се да мина по същите стъпки и по никакъв начин не можах да докарам 42€ ами ми докарва 77€ каквато цена реално платих. Нямам нищо против това ако, но на края над бутна плати ако  пише 42€ трябва от картата да ми изтеглят 42, а не 77. В другите версии на сайта и на rumbo имаше изисквания за специфична карта, но на edreams.es не можах да видя такова изискване.  

 

На двата скрийншота, там където съм отбелязал с жълто до последно пишеше 42€ (даже 41 и нещо, ама да не издребняваме).

Плащането стана на цената от скрийншотите. Както казах не можах да ги докарам пак до 42€ следвайки всички последователни стъпки. Дали не е някаква грешка в сайта?

Annotation 2019-05-20 233301.jpg

Annotation 2019-05-20 233130.jpg

Връзка към коментар

Точно ниските цените, който изкарва испанската версия на edreams са само за прайм членове и струва 55 евро на година нещо като дискаунта на Уиз. В процеса на резервация цената си остава ниска, но след това преди плащането ти казва,че ако искаш да се възползваш от тази цена трябва да закупиш членсто и не го ли направиш цената се променя.

преди 17 минути , Shlosera каза:

В другите версии на сайта и на rumbo имаше изисквания за специфична карта, но на edreams.es не можах да видя такова изискване.  

 Точно в този сайт си има ограничение с каква карта ти е тази цена и ако я имаш ти остава тази цена ако не цената скача,като ако си прайм член няма значение от картата.

 

 

FB101977-9040-4198-92FC-B9DF6A5022F7.jpeg

Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

Точно ниските цените, който изкарва испанската версия на edreams са само за прайм членове и струва 55 евро на година нещо като дискаунта на Уиз. В процеса на резервация цената си остава ниска, но след това преди плащането ти казва,че ако искаш да се възползваш от тази цена трябва да закупиш членсто и не го ли направиш цената се променя.

 Точно в този сайт си има ограничение с каква карта ти е тази цена и ако я имаш ти остава тази цена ако не цената скача,като ако си прайм член няма значение от картата.

 

 

FB101977-9040-4198-92FC-B9DF6A5022F7.jpeg

Тц. Цената не се промени въпреки че предлагаше членство, което не пожелах. До края на бутона стоеше 42€, но при повторен опит с всички стъпки не можах да докарам цена от 42€ отново - показва ми на края цената която си платих. Не ми дойде на ум да направя скрийншоти на цена 42€, за да питам съпорта на сайта. 
Може ли да ме ориентираш къде точно при полет Меминген - София показва с каква карта е цената с отстъпка? Няколко пъти рових и не можах да го намеря, защото на другите сайтове се вижда доста ясно с каква карта е отстъпката и за това се насочих точно към edreams.es. 

Станалото станало, за мен е по важно сега да знам за в бъдеще дали мога да се възползвам от тези сайтове и дали си струва изобщо защото честно казано за няколко евро не бих правил подобни усилия с такова чесане по главата отново. Сега се полакомих, защото разликата беше 25€, заради което определено си струваше. 

Връзка към коментар

Няма значение от полета, картата с която важи отсъпката винаги се вижда. На страницата с данните на картата и по-точно над полето за номер на картата /ако си през телефон на мен така ми го дава/ или се намира от страни на полето /през компа/ има активен надпис: más información sobre medios de pago aceptados и там ти се показва горния скриин шот.

Не знам при мен в процеса на резервация ми казва,че тази цена е ако закупя членство

 

0B76F706-D2B3-4169-8EE9-DFB749DF625F.jpeg

 

И ако не закупя цената на края се вдига точно около 20 евро:

 

 

3F41E06A-8EB4-42C2-AD50-96367F572105.jpeg

 

И ако в случая, като нямаш правилната карта цената скача още.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Рязко всички платени преди повече от месец и половина резервации с Раян - София - Кастелион, София-Стокхолм бяха анулирани.

Въпроса ми е, дали някой може да насочи къде да гледам за Лисабон-Порто-Лисабон (2 дни в Порто обмислям), за Август?

Връзка към коментар
преди 3 минути , iampetko каза:

Рязко всички платени преди повече от месец и половина резервации с Раян - София - Кастелион, София-Стокхолм бяха анулирани.

Въпроса ми е, дали някой може да насочи къде да гледам за Лисабон-Порто-Лисабон (2 дни в Порто обмислям), за Август?

Анулирани защо? от посредника или..?

Ако питаш за авиокомпания направо TAP Air Portugal, но нещо не мога да им свалям цените по сайтовете.

Връзка към коментар
преди 6 минути , iampetko каза:

Рязко всички платени преди повече от месец и половина резервации с Раян - София - Кастелион, София-Стокхолм бяха анулирани.

Въпроса ми е, дали някой може да насочи къде да гледам за Лисабон-Порто-Лисабон (2 дни в Порто обмислям), за Август?

Директно при Раян са по 13-14 евро на посока-....

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.