Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

1 hour ago, aleksandrina said:

София - Виена -> 22.10€

09:05 - 09:50

Виена - Бирмингам -> 22.10€

17:05 - 18:30

 

Edit: писали сме заедно с @koliob

Забравила съм да пиша, че е през lastminute.de / weg.de

Връзка към коментар
На 15.10.2019 г. в 14:42, aleksandrina каза:

31.62€ + 39.62€ през lastminute.de човек по човек, посока по посока - т.е. 4 отделни билета. Плащане с Mastercard Debit.

Мерси за помощта 🙂 . Резултата е купени 4 билета (за двама души отиване и връщане ) с две различни карти Revolute Master и Curve спестени спрямо официалния сайт 37.84E. Благодаря за помощта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 25.09.2019 г. в 15:59, venceremos каза:

И аз се наиграх с eDreams май 🙄 

 

 

Върнаха ли ви парите?

 

При мен си признаха за грешката. Парите пътуват към картата :laugh:

 
We have completed the investigation on this case. There was a promotional campaign that we were running at the time of purchase that was not applied in your case due to external factors that affected the final price of the booking, and unfortunately this has resulted in a different charge than expected.

Reimbursement of............ has been requested to our financial department to be paid back to the same payment method used at the time of purchase
Връзка към коментар
преди 34 минути , Hollywood каза:

Върнаха ли ви парите?

Да, след чат с агент махнаха начислената застраховка.
Бях описала подробно хронологията на цялата операция 😁

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте! Имам следния проблем. Преди около 7-10 дни си купих билет през Jetcost.com.au  -Edreams с MC Debit на Райфайзен. Оттогава се опитвам да купя още един със същата карта, като сменям имейла, тел. ,и всичко е ок до момента в който натисна - плати - и тогава ми изписва отрицателна цена и ми казва да си избера друг начин на плащане. Каква е причината според вас ?

Връзка към коментар
1 hour ago, Дънди said:

Здравейте! Имам следния проблем. Преди около 7-10 дни си купих билет през Jetcost.com.au  -Edreams с MC Debit на Райфайзен. Оттогава се опитвам да купя още един със същата карта, като сменям имейла, тел. ,и всичко е ок до момента в който натисна - плати - и тогава ми изписва отрицателна цена и ми казва да си избера друг начин на плащане. Каква е причината според вас ?

Една карта може да се използва веднъж на 3 месеца. Най- вероятно това е причината. Обикновено я изписва. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@koliob, ако може едно рамо да удариш?! Купих билети през opodo.co.uk и с тях всичко е точно. Получих мейл за 25 GBP ей така- за мен си били, за следващ полет. Обаче пише невалиден код и да си прочета условията. Не намирам къде да ги видя, единствено валидността виждам.

Връзка към коментар
преди 4 минути , aleksandrina каза:

Получих мейл за 25 GBP ей така- за мен си били, за следващ полет. Обаче пише невалиден код и да си прочета условията.

Най-вероятно има условие за минимална сума.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 minutes ago, aleksandrina said:

@koliob, ако може едно рамо да удариш?! Купих билети през opodo.co.uk и с тях всичко е точно. Получих мейл за 25 GBP ей така- за мен си били, за следващ полет. Обаче пише невалиден код и да си прочета условията. Не намирам къде да ги видя, единствено валидността виждам.

От edreams получвам постоянно такива кодове, където със зведичка са отбелязани условията, някъде със ситен текст накрая на мейла. Обиконовено са от рода 25 отстълка при цена над 200 🙂 т.е. неизползваеми напрактика, за нещата които търсим. Затова може би ти дава невалиден код...

Връзка към коментар

Мерси, младежи. Гледах, гледах- не видях. Сега пак превъртях мейла и:  *Conditions of use of the promotion code 6711V84F. The promo code 6711V84F allows you to benefit from a discount of €25 on your flight booking with a minimum booking value of €250.

Аз за тия пари ще купя билети за половината форум. :)

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 14 минути , aleksandrina каза:

@koliob, ако може едно рамо да удариш?! Купих билети през opodo.co.uk и с тях всичко е точно. Получих мейл за 25 GBP ей така- за мен си били, за следващ полет. Обаче пише невалиден код и да си прочета условията. Не намирам къде да ги видя, единствено валидността виждам.

Казали са ти вече, че приятелите от Edreams и Opodo в последната поне една година раздават само неизползваеми кодове. Между другото от Opodo.co.uk нещо пак промениха политиката и включиха в играта проверка по IP адрес. Днес успявам да купя от най-евтините билети само през разни джингатайски IP адреси. Проработиха от Нова Каледония, Тайван, Виетнам, Ливан и някои други..

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , aleksandrina каза:

minimum booking value of €250.

Аз за тия пари ще купя билети за половината форум. 🙂

Все пак - внимавай какво обещаваш  13337/2 = 6668.5 

:grin: 
 

image.png.42ac5c85b82a857b15fb49cb8cdc71b5.png
 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
52 minutes ago, Фичо said:

Все пак - внимавай какво обещаваш  13337/2 = 6668.5

На черния петък, когато са по 0,00005 AUD 🙂

@koliob, хванах някакво хубаво намаление- от 14.99€ на 4.56 GBP. Остана обратната посока. :) Но ще дебна там.

Благодаря на всички, които споделят!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И още нещо, което не знам дали е проблем. Купувам връщането човек по човек през  lastminute.de. Щерката ще е на 12, позволи ми да купя билет с попълнена рождена дата, но той стои в lastminute като необработен. Най- вероятно, защото не е за възрастен. Нашите 2 билета (моя и на мъжо) са с ОК статус, дори ги добавих в Ryanair. Парите естествено стоят на изчакване в Revolut. Платих 2 пъти с една и съща карта MC Debit (виртуална). 

Та дали ще откажат резервацията или все пак има шанс да я потвърдят...? 

И само по телефона ли има шанс да се свържа с тях? Някой да знае мейл? Благодаря! 

Връзка към коментар

Почти сигурно ще ти откажат резервацията за щерката. Аз 1-2 пъти пробвах и вече си знам, че или трябва общо с друг човек или отделно, но ако е отделно  след това следват разправии по чат и телфон за смяна на билет от възрасен на детси  и накрая не може да се чекира онлай и трябва да се чака на гише..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чудя се дали пиша в правилната тема, но не мога да се сетя за друго място.

Пробвах да сваля цената на един билет с Turkish по разни от познатите сайтове, но все ми искат карта, каквато или нямам или в момента нямам пари точно в нея. Билета си е на повече от нормална цена (от Истанбул отиване и връщане до Н'Джамена на сайта на Turkish e 777 евро и някакви центове). За да не съм съвсем капо, понеже съм много хитър, си го взех от JetCost.com.au за 1 126 австралийски долара, което даже и при 5% надценка при превалутиране ми идваше на 728 евро (49 евро по-малко от сайта на Turkish). Като си получих потвърждението по мейл с кода на резервацията обаче ми даде цена от 828.30 USD. Превалутирали са австралийските долари в щатски с надценка от 5% гадовете. И сега (ако изобщо е минало плащането) картата отново ще ми превалутира щатските долари в левове...

Вкарах дебитна Виза карта и се изненадах, че не ми поиска сайта да вкарам код, който да ми изпратят по SMS от банката, както обикновено. Директно ми излезе номер на резервация след като "помисли" малко браузера. Проверих си мейла, беше пристигнал маршрута с кода на резервацията - 6 знака, комбинация от букви и цифри. Няма PNR, с който да проверя билета на сайта на а/к обаче. Взех кода на резервацията и се опитах да я проверя на CheckMyTrip.com - не може да я разпознае. Успях да вляза на live chat с някой от компанията, написа ми, че PNR бил в състояние на processing още, да съм чакал 15-18 часа да го получа. Попитах защо не ми е поискан код, който ми се изпраща от банката на телефона при плащането, написа, че имали други начини за проверка на картата (??). Питах плащането ми дали е минало, каза ми, че още не било, не са ми били verify картата...

Някой имал ли е подобен опит с този или други сайтове за продажба на билети? Нормално ли е да чакам 15-18 часа за PNR (последните години от който и сайт да съм купувал билети, ми е идвал веднага на мейл)? Нормално ли е да не ми сработва 3G ли каква беше там защитата на картата при плащане и да не се налага да вкарвам код, получен на телефона от банката или от картата? Те явно не са си дърпали парите, като си вляза в онлайн банкирането, не виждам блокирана сума (не знам дали се показва това през нощта в извънработно време)...

Връзка към коментар
37 minutes ago, FlyTraveler said:

Чудя се дали пиша в правилната тема, но не мога да се сетя за друго място.

Пробвах да сваля цената на един билет с Turkish по разни от познатите сайтове, но все ми искат карта, каквато или нямам или в момента нямам пари точно в нея. Билета си е на повече от нормална цена (от Истанбул отиване и връщане до Н'Джамена на сайта на Turkish e 777 евро и някакви центове). За да не съм съвсем капо, понеже съм много хитър, си го взех от JetCost.com.au за 1 126 австралийски долара, което даже и при 5% надценка при превалутиране ми идваше на 728 евро (49 евро по-малко от сайта на Turkish). Като си получих потвърждението по мейл с кода на резервацията обаче ми даде цена от 828.30 USD. Превалутирали са австралийските долари в щатски с надценка от 5% гадовете. И сега (ако изобщо е минало плащането) картата отново ще ми превалутира щатските долари в левове...

Вкарах дебитна Виза карта и се изненадах, че не ми поиска сайта да вкарам код, който да ми изпратят по SMS от банката, както обикновено. Директно ми излезе номер на резервация след като "помисли" малко браузера. Проверих си мейла, беше пристигнал маршрута с кода на резервацията - 6 знака, комбинация от букви и цифри. Няма PNR, с който да проверя билета на сайта на а/к обаче. Взех кода на резервацията и се опитах да я проверя на CheckMyTrip.com - не може да я разпознае. Успях да вляза на live chat с някой от компанията, написа ми, че PNR бил в състояние на processing още, да съм чакал 15-18 часа да го получа. Попитах защо не ми е поискан код, който ми се изпраща от банката на телефона при плащането, написа, че имали други начини за проверка на картата (??). Питах плащането ми дали е минало, каза ми, че още не било, не са ми били verify картата...

Някой имал ли е подобен опит с този или други сайтове за продажба на билети? Нормално ли е да чакам 15-18 часа за PNR (последните години от който и сайт да съм купувал билети, ми е идвал веднага на мейл)? Нормално ли е да не ми сработва 3G ли каква беше там защитата на картата при плащане и да не се налага да вкарвам код, получен на телефона от банката или от картата? Те явно не са си дърпали парите, като си вляза в онлайн банкирането, не виждам блокирана сума (не знам дали се показва това през нощта в извънработно време)...

Накратко - за SMS, 3D код както го наричат повечето банки, трябва и самия търговец/сайт към който плащаш, да я има внедрена тази функционалност. Засега, някой бългаски сайтове имат тази функционалност, даже в последно време забелязвам почти всчики на които плащам. Но външни, особено по-големите като Амазон и Алиекспрес си взимат парите без никакъв проблем ... и без 3D код ..

За това дали и как можеш да си видиш дали имаш или нямаш авторизация по картата, която може да стане и транзакция, си зависи изцчло от банката издател на картата ти, и от механизмите на известяване.

Има някой карти, като Дайнърс, ДСК, Пощенска, където можеш в банкирането да видиш веднага авторизацията, преди да е осчетоводена, като Дайнърс и Пощенска пращат и мейл, а ДСК Уиз - СМС за всяка авторизация в момента на извършването и.

Други, като ЦКБ например, ми пращат смс за всяка авторизация, но в банкирането не се вижда, докато не се осчетоводи.

Всички други като Револют,Bunq, Curve, Transferwise, Bitwala, Monese, Fidorbank може да се види в апликацията или сайта им авторизация веднага след извършването и, като имат и различни видове уведомления за това.

За PNR не мога да кажа колко е нормално да се чака, зависи от самите сайтове и билети за покупка, има някой които излиза в момента на покупка, има и такив а които се бавят по 24 часа...

 

Връзка към коментар
преди 4 часа, aleksandrina каза:

И само по телефона ли има шанс да се свържа с тях? Някой да знае мейл? Благодаря! 

Може да се обадиш и на UK-я им телефон без значение от кой сайт сте буквали. Аз също ползвах немската версия за резервация, но звънях в УК и съдействаха със всичко, като имах промяна на полетите. Даже ако се обадиш от телефона с който си резервирала директно ти правят съпорт с резервацията.

 

Call us on 0871 277 1070Mon - Sun 08am - 11pm | 13 pence/min
Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Чудя се дали пиша в правилната тема, но не мога да се сетя за друго място.

Пробвах да сваля цената на един билет с Turkish по разни от познатите сайтове, но все ми искат карта, каквато или нямам или в момента нямам пари точно в нея. Билета си е на повече от нормална цена (от Истанбул отиване и връщане до Н'Джамена на сайта на Turkish e 777 евро и някакви центове). За да не съм съвсем капо, понеже съм много хитър, си го взех от JetCost.com.au за 1 126 австралийски долара, което даже и при 5% надценка при превалутиране ми идваше на 728 евро (49 евро по-малко от сайта на Turkish). Като си получих потвърждението по мейл с кода на резервацията обаче ми даде цена от 828.30 USD. Превалутирали са австралийските долари в щатски с надценка от 5% гадовете. И сега (ако изобщо е минало плащането) картата отново ще ми превалутира щатските долари в левове...
...

Ти сигурен ли си, че купи билета от jetcost.com.au или този сайт те пренасочи към друг.

В крайна сметка възможно е този PNR код да не е към авиокомпанията, а към сайта, който ти е продал билета. Т.е. искам да кажа, че може да опиташ да провериш транзакцията си/резервацията си там с този PNR и фамилия .... Ако успееш, там вероятно те чака "истинския" PNR към Turkish.

Май не го обясних много ясно - дано ме разбра.

Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Чудя се дали пиша в правилната тема, но не мога да се сетя за друго място.

Пробвах да сваля цената на един билет с Turkish по разни от познатите сайтове, но все ми искат карта, каквато или нямам или в момента нямам пари точно в нея. Билета си е на повече от нормална цена (от Истанбул отиване и връщане до Н'Джамена на сайта на Turkish e 777 евро и някакви центове). За да не съм съвсем капо, понеже съм много хитър, си го взех от JetCost.com.au за 1 126 австралийски долара, което даже и при 5% надценка при превалутиране ми идваше на 728 евро (49 евро по-малко от сайта на Turkish). Като си получих потвърждението по мейл с кода на резервацията обаче ми даде цена от 828.30 USD. Превалутирали са австралийските долари в щатски с надценка от 5% гадовете. И сега (ако изобщо е минало плащането) картата отново ще ми превалутира щатските долари в левове...

Вкарах дебитна Виза карта и се изненадах, че не ми поиска сайта да вкарам код, който да ми изпратят по SMS от банката, както обикновено. Директно ми излезе номер на резервация след като "помисли" малко браузера. Проверих си мейла, беше пристигнал маршрута с кода на резервацията - 6 знака, комбинация от букви и цифри. Няма PNR, с който да проверя билета на сайта на а/к обаче. Взех кода на резервацията и се опитах да я проверя на CheckMyTrip.com - не може да я разпознае. Успях да вляза на live chat с някой от компанията, написа ми, че PNR бил в състояние на processing още, да съм чакал 15-18 часа да го получа. Попитах защо не ми е поискан код, който ми се изпраща от банката на телефона при плащането, написа, че имали други начини за проверка на картата (??). Питах плащането ми дали е минало, каза ми, че още не било, не са ми били verify картата...

Някой имал ли е подобен опит с този или други сайтове за продажба на билети? Нормално ли е да чакам 15-18 часа за PNR (последните години от който и сайт да съм купувал билети, ми е идвал веднага на мейл)? Нормално ли е да не ми сработва 3G ли каква беше там защитата на картата при плащане и да не се налага да вкарвам код, получен на телефона от банката или от картата? Те явно не са си дърпали парите, като си вляза в онлайн банкирането, не виждам блокирана сума (не знам дали се показва това през нощта в извънработно време)...

Предполагам си попаднал на CheapFaresNow, които са супер измамници. По-напред в темата съм писал за същата схема. Обади им се веднага или пак в чата им - и кажи, че или искаш да те таксуват в AUD (което те няма да пожелаят) или веднага да си ти върнат парите, защото са те измамили в курса AUD->USD. Ако настояваш повече - ще се съгласят, но ако изчакаш потвърждението - след това няма да може да ти върнат парите. Дано да е само вторизация все още, за да не те таксува банката и за "връщане на пари по карта". Успех!

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, cybersimo каза:

Предполагам си попаднал на CheapFaresNow, които са супер измамници. По-напред в темата съм писал за същата схема. Обади им се веднага или пак в чата им - и кажи, че или искаш да те таксуват в AUD (което те няма да пожелаят) или веднага да си ти върнат парите, защото са те измамили в курса AUD->USD. Ако настояваш повече - ще се съгласят, но ако изчакаш потвърждението - след това няма да може да ти върнат парите. Дано да е само вторизация все още, за да не те таксува банката и за "връщане на пари по карта". Успех!

 

 

 

Ами не е лоялна политиката им на превалутиране на плащането към трета валута, която не е нито тази, която пише като се плаща, нито тази, в която ми е картата, но предполагам са си вързали гащите с някакво условие, с което съм се съгласил при купуването. 

Аз в момента да си получа PNR и да ми е валиден билета ми е зора, което най-вероятно ще стане. От снощи до сега това не се е получило. То е ясно, че ако не стане, ще им се обаждам и пр. но не искам да протаквам, защото бързам да взема билет (летим 6 или 8 човека), ако не е станало с тях, ще бързам да взема от сайта на Turkish.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.