Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 3 минути , yordanov каза:

Помогна момчето

А как се казва момчето?

И ако случайно някоя от отменените резервации е на Уиз - как процедират с тях.Има ли вариант да ти заредят 120% кредит ако си минал през посредник?

Връзка към коментар
преди 10 минути , Мари Николова каза:

А как се казва момчето?

И ако случайно някоя от отменените резервации е на Уиз - как процедират с тях.Има ли вариант да ти заредят 120% кредит ако си минал през посредник?

Името не запомних, но авиокомпаниите, за които звънях, бяха България Ер и Търкиш. 

Нямам представа как процедират с Уиз. Изглежда като да виждаше какви са правилата на авиокомпаниите и ми ги цитираше, заедно с опциите, които предлагат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Имах хотелска резервация, направена през Lastminute, която канцелирах преди повече от две седмици. След като не направиха рефънд по Paypal сметката ми повече от 10 дена, отворих диспут. На другия ден отговориха, че щели да пратят случая на техен агент да проверял. Това разбира се са глупости и веднага отговорих, че ако не пратят парите до 48 часа ще ескалирам случая, което и направих преди два дена. Преди малко ми се обадиха от Lastminute да ми кажат, че ако съм искал да си получа рефънд от тях трябвало да си затворя диспута през Paypal. Категорично им отказах, разбира се. През цялото време не ме напуска усещането, че си имам работа с някакви дребни мошеници. Става въпрос за сума, по-малка от 35 паунда. Внимавайте с този посредник.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 15 минути , IvanNavi каза:

Имах хотелска резервация, направена през Lastminute, която канцелирах преди повече от две седмици. След като не направиха рефънд по Paypal сметката ми повече от 10 дена, отворих диспут. На другия ден отговориха, че щели да пратят случая на техен агент да проверял. Това разбира се са глупости и веднага отговорих, че ако не пратят парите до 48 часа ще ескалирам случая, което и направих преди два дена. Преди малко ми се обадиха от Lastminute да ми кажат, че ако съм искал да си получа рефънд от тях трябвало да си затворя диспута през Paypal. Категорично им отказах, разбира се. През цялото време не ме напуска усещането, че си имам работа с някакви дребни мошеници. Става въпрос за сума, по-малка от 35 паунда. Внимавайте с този посредник.

Абсолютно си прав, с изключение само за едно - не са дребни, а мошеници на едро.

 

Между другото имах почти аналогична случка с Opodo (британското, не че има особено значение).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

След като почаках Lastminute да направят рефънд,за който ми изпратиха потвърдителен имейл на 1.04,но все още нямаше нищо върнато,оспорих транзакцията в Револют.От тях получих стандартният имейл,че за плащане Мастъркард отнема 48 дни и т.н и малко след това отново имейл от Револют,че предварително ми превеждат сумата от рефънда без да се налага да чакам.В два от два случая много коректна и бърза реакция от Револют.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
11 minutes ago, imarev said:

След като почаках Lastminute да направят рефънд,за който ми изпратиха потвърдителен имейл на 1.04,но все още нямаше нищо върнато,оспорих транзакцията в Револют.От тях получих стандартният имейл,че за плащане Мастъркард отнема 48 дни и т.н и малко след това отново имейл от Револют,че предварително ми превеждат сумата от рефънда без да се налага да чакам.В два от два случая много коректна и бърза реакция от Револют.

Да, при Револют и при мен се получи същото за оспорена транзакция. В този имейл обясняват, че ако оспорването пред Мастъркард завърши неуспешно ще си вземат сумата, което е съвсем нормално. 

Просто практиката е много различна с тази на банките. 

Връзка към коментар

Аз проведох 3 разговора с Lastminute (последния от които беше днес) и се опитват да ме убеждават, че парите са в хотела и те не ги връщат... затова и не правят рифънд. Свързах се с хотела и те ми казаха, че изобщо не са получавали нищо от тях и че по принцип парите се превеждат след края на престоя, а не преди това. Написах един дълъг имейл на Lastminute и завърших с изречението: Please, refund my reservation, or else I will be forced to involve the European Commission of Consumer Rights or take legal action. Върнаха ми, че е препратено към компетентния отдел и ще се свържат с мен като има резултат. Вече мина месец и половина от първата ми заявка за отказ, но не съм изгубил надежда, че ще си върна парите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Христиан каза:

Аз проведох 3 разговора с Lastminute (последния от които беше днес) и се опитват да ме убеждават, че парите са в хотела и те не ги връщат... затова и не правят рифънд. Свързах се с хотела и те ми казаха, че изобщо не са получавали нищо от тях и че по принцип парите се превеждат след края на престоя, а не преди това. Написах един дълъг имейл на Lastminute и завърших с изречението: Please, refund my reservation, or else I will be forced to involve the European Commission of Consumer Rights or take legal action. Върнаха ми, че е препратено към компетентния отдел и ще се свържат с мен като има резултат. Вече мина месец и половина от първата ми заявка за отказ, но не съм изгубил надежда, че ще си върна парите.

Докато не хлопнат кепенците, имаш надежда, че ще ти върнат парите. Но както и ти сам си написал - лъжат най-безочливо и нямат намерение да връщат нищо. В момента на повечето места в Европа съдилищата или не работят, или не придвижват нови дела, така че сигурно имат поне още няколко месеца да се развяват. Затова със сигурност е по-ефективно да си потърсиш парите като оспориш плащането.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , IvanNavi каза:

Докато не хлопнат кепенците имаш надежда, че ще ти върнат парите. Но както и ти сам си написал - лъжат най-безочливо и нямат намерение да връщат нещо. В момента на повечето места в Европа съдилищата или не работят или не придвижват нови дела, така че сигурно имат поне още няколко месеца да се развяват. Затова със сигурност е по-ефективно да си потърсиш парите като оспориш плащането.

Не мисля, че ще има ефект. Резервацията мина преди 1 месец, плащането е правено с Diners. Най-много да ме таксуват още 40 лв. 😄 

Връзка към коментар
преди 40 минути , Христиан каза:

Не мисля, че ще има ефект. Резервацията мина преди 1 месец, плащането е правено с Diners. Най-много да ме таксуват още 40 лв. 😄 

Аз също имам резервация с Lastminute, която канселирах преди месец, макар и трудно. Имам мейл, че ще ми върнат парите, но до сега нищо. Платила съм с Diners. Какъв е проблемът за оспорване пред тях (нощувката е след седмици)? Дайте идея как да действам, благодаря!

Връзка към коментар
преди 2 часа, Цвете каза:

Аз също имам резервация с Lastminute, която канселирах преди месец, макар и трудно. Имам мейл, че ще ми върнат парите, но до сега нищо. Платила съм с Diners. Какъв е проблемът за оспорване пред тях (нощувката е след седмици)? Дайте идея как да действам, благодаря!

Ами според по-опитните магеланци, нямам големи шансове, защото резервацията ми вече е минала. Но щом твоята предстои - оспорвай!

Връзка към коментар

На мен ми се събраха няколко ваучера вече в Lastminute, други уж ги потвърдиха, но още нищо не са пратили повече от 1 месец. Като дойдат по-добри времена и започнем да ги използваме тези ваучери, ще има ли значение дали са за хотел или полет -  или се приемат просто като платежно средство, независимо от услугата? Не за друго, просто съм сигурен, че цените на полетите ще са много надути при плащане с ваучер вместо с карта. А при хотелите като че ли разликите не са толкова драматични.

Връзка към коментар
преди 5 минути , lyubo21 каза:

На мен ми се събраха няколко ваучера вече в Lastminute, други уж ги потвърдиха, но още нищо не са пратили повече от 1 месец. Като дойдат по-добри времена и започнем да ги използваме тези ваучери, ще има ли значение дали са за хотел или полет -  или се приемат просто като платежно средство, независимо от услугата? Не за друго, просто съм сигурен, че цените на полетите ще са много надути при плащане с ваучер вместо с карта. А при хотелите като че ли разликите не са толкова драматични.

 

Ако питането е за травъл кредита (че те имаха и още една опция за кредит/ваучер), той става да се използва за всичко и важи за всичките сайтове от групата - lastminute, bravofly, rumbo. Аз също чакам да ми изпратят един.

Цитат
  • The Travel Credit may be redeemed to reserve a new flight/train ticket and/or

    hotel accommodation and/or a flight + hotel package, excludes those tickets offered and paid to third parties through the lastminute.com Group’s website. There will not be any limits placed on the date of travel/stay, route, airline, or hotel location.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , lyubo21 каза:

На мен ми се събраха няколко ваучера вече в Lastminute, други уж ги потвърдиха, но още нищо не са пратили повече от 1 месец. Като дойдат по-добри времена и започнем да ги използваме тези ваучери, ще има ли значение дали са за хотел или полет -  или се приемат просто като платежно средство, независимо от услугата? Не за друго, просто съм сигурен, че цените на полетите ще са много надути при плащане с ваучер вместо с карта. А при хотелите като че ли разликите не са толкова драматични.

Плащах хотел а ваучер преди време, за полети не става, цените са ужасни при плащане с ваучер.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 часа, neuromancer каза:

Не би трябвало да има значение, че е минала, ти нали си я отказал преди да мине? Оттам нататък е все едно.

Аз съм поискал да ми го откажат, но до последно резервацията си ми стоеше на "Confirmed" и по нищо не личеше, че е отказана. 🙂 

Връзка към коментар

Накой знае ли през кой сайт има намаление за билети на Уиз. В момента има много добри цени до Рейкявик от Лондон и съм решила да купувам. Разполагам с Dinner's, Visa Electron, Visa и Mastercard.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , saved_ каза:

Накой знае ли през кой сайт има намаление за билети на Уиз. В момента има много добри цени до Рейкявик от Лондон и съм решила да купувам. Разполагам с Dinner's, Visa Electron, Visa и Mastercard.

Аз не бих използвал посредници точно сега. Още си чакам парите от lastminute...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , saved_ каза:

Накой знае ли през кой сайт има намаление за билети на Уиз. В момента има много добри цени до Рейкявик от Лондон и съм решила да купувам. Разполагам с Dinner's, Visa Electron, Visa и Mastercard.

А аз още чакам са видя дали Великобритания няма да наложат карантина на всички влизащи, защото имам точно билети Лутън - Рейкявик, но е почти сигурно, че ще изгорят, ако това стане.

И аз повече от седмица чакам lastminutee за ваучер за друг полет.

Връзка към коментар
преди 12 минути , mary_shery каза:

А аз още чакам са видя дали Великобритания няма да наложат карантина на всички влизащи, защото имам точно билети Лутън - Рейкявик

За кога са ти билетите? Сестра ми трябваше да идва от Ванкувър през Лондон на 15 юни, но се чудя дали ще има карантина като кацне в Лондон и след това във Варна... Кой да знае какво ще стане до тогава

Връзка към коментар
преди 10 минути , Boo каза:

но се чудя дали ще има карантина като кацне в Лондон

Ако само се прекачва без да влиза в държавата не би трябвало да има карантина в Лондон. Ама ако е Лутън ще трябва да влезе...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , Boo каза:

За кога са ти билетите? Сестра ми трябваше да идва от Ванкувър през Лондон на 15 юни, но се чудя дали ще има карантина като кацне в Лондон и след това във Варна... Кой да знае какво ще стане до тогава

На 13 юни София - Лутън, на 23 юни - Гетуик - София. Дори не е ясно дали ще се състоят всички полети и дали на Лутън може са се смята за транзитна зона, ако прекараш там времето между полетите.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.