Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Уф, тези от edreams пак заредиха едни отстъпки.С два билета до морето се избива таксата. Отново намаляват цените и на полети на Раян, бяха престанали. Много комично ще е, ако след толкова разправии да ми върнат таксата за Prime, взема че пак си купя членство 😂

Ако някой има все още активно членство може да се възползва от отстъпките 🙂

 

А дали сте срещали значителни отстъпки на полетите до морето - най-ниска цена видях в немският и австрийският джеткост? Ако някъде другате сте открили намаление?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не е мнооого комично... ок... може би малко, по-комично би било само, ако @Lindt реши да се върне в ония фитнес и те и предложат някакъв challenge като например да раздава флаери за зарибяване по улиците за 3 месеца, за да си докаже лоялността, както правят някои авиокомпании при status match примерно... :grin: 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Здравейте искам да попитам по-знаещите от мен има ли начин да сваля цената на софия-варна за сряда сутрешния полет на България Ер ми го дава 102 лв а през румбо 90 лв.

Мерси 🤑

Връзка към коментар

Както се коментира по- горе, полетите на БГ ер се свалят много добре на jetcost.de с немски IP, двупосочен или за двама с Дайнърс.

Jetcost.at също дава отстъпка с тази карта.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , lessa каза:

Здравейте искам да попитам по-знаещите от мен има ли начин да сваля цената на софия-варна за сряда сутрешния полет на България Ер ми го дава 102 лв а през румбо 90 лв.

Мерси 🤑

kayak.pt -> gotogate.pt

80 лв.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Vayama функционира ли още?

Имам 2 полета с тях за Delta Airlines и не мога да ги кансилирам. От Delta ми казаха, че само travel agent-a може да ги канселира, а когато се обадих по телефона на Vayana ми казаха, че имат много обаждания заради коронавируса и не могат да говорят с мен и разговора прекъсна. Сраницата им в Facebook не е обновявана от март.

Opodo се оказаха по-добрия изброр в същата ситуация. Полетите са канселирани и успях да поискам ваучер.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Stryper каза:

Vayama функционира ли още?

Имам 2 полета с тях за Delta Airlines и не мога да ги кансилирам. От Delta ми казаха, че само travel agent-a може да ги канселира, а когато се обадих по телефона на Vayana ми казаха, че имат много обаждания заради коронавируса и не могат да говорят с мен и разговора прекъсна. Сраницата им в Facebook не е обновявана от март.

Opodo се оказаха по-добрия изброр в същата ситуация. Полетите са канселирани и успях да поискам ваучер.

А Оподо изпратиха ли ваучер?

Връзка към коментар
преди 12 часа, Stryper каза:

Vayama функционира ли още?

Имам 2 полета с тях за Delta Airlines и не мога да ги кансилирам. От Delta ми казаха, че само travel agent-a може да ги канселира, а когато се обадих по телефона на Vayana ми казаха, че имат много обаждания заради коронавируса и не могат да говорят с мен и разговора прекъсна. Сраницата им в Facebook не е обновявана от март.

Opodo се оказаха по-добрия изброр в същата ситуация. Полетите са канселирани и успях да поискам ваучер.

Автоматично в профила през формата за промяна трябва да може..скоро не съм пробвала.  Също в страницата им във  Facebook имаше  в  някои коментари адрес на някаква организация до която пишат жалби и след това веднага им се обаждали и им връщали парите. Ако нищо не помага и при автоматичното слага недължима такса, оспорваш после нея. 

Връзка към коментар

Отговориха на имейла ми. Но написаха, че няма да получа никакви пари, тъй като билетите са non-refundable и им пратих линк от сайта на Delta, че има безплатна смяна на датите за билетите купени преди 30 септември.

Връзка към коментар
Мирослав Василев

Имам един въпрос, свързан с ваучер издаден от Lastminute.

 

Да речем, че ваучера е на стойност 50 евро, но аз реша да резервирам през jetcost.de -> lastminute.de и там цената е 30 евро (при намаление с Виза Дебит), което си стои до края, освен ако не смениш картата. 

Но, ако реша да въведа друга карта, цената ще бъде 60 евро.

 

Та въпросът ми е, ако си въведа номера на ваучера, трябва ли след това да си въвеждам и карта, при положение че ваучера е над самата крайна сума, без значение с каква карта е намалението?

 

Надявам се, да не го обясних прекалено завъртяно.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, имам проблем с lastminute.fr

Имам закупен билет от тях Милано - Париж /Alitalia/ на 26.02.2021, Париж - Сау Пауло /Airfrance/ на 26.02.2021 и Сау Пауло - Рио /Latam/ на 26.02.2021.

 

Вчера получих писмо от lastminute.fr, че полета ми е анулиран от Alitalia. Днес след проведени разговори с авиокомпаниите установих какво се е случило. Airfrance са анулирали полета на 26.02.2021 и са го преместили на 25.02.2021.

Така се получава, че отсечката Милано - Париж /26.02.2020/ става след Париж - Сау Пауло /25.02.2020/.

В профила ми в lastminute ми дава, че резервацията е анулирана и единствената опция е да ми възстановят сумата.

Пише за други промени да се свържа директно с авикомпанията.

Но от Alitalia казват,че имат полети и на 25.02.2020, но промяната трябва да бъде направена от lastminute.

Така съм в един омагьосан кръг.

Моля за съвети как да постъпя, за да се реализира пътуването.

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , vl_stamboliev каза:

Здравейте, имам проблем с lastminute.fr

Имам закупен билет от тях Милано - Париж /Alitalia/ на 26.02.2021, Париж - Сау Пауло /Airfrance/ на 26.02.2021 и Сау Пауло - Рио /Latam/ на 26.02.2021.

 

Вчера получих писмо от lastminute.fr, че полета ми е анулиран от Alitalia. Днес след проведени разговори с авиокомпаниите установих какво се е случило. Airfrance са анулирали полета на 26.02.2021 и са го преместили на 25.02.2021.

Така се получава, че отсечката Милано - Париж /26.02.2020/ става след Париж - Сау Пауло /25.02.2020/.

В профила ми в lastminute ми дава, че резервацията е анулирана и единствената опция е да ми възстановят сумата.

Пише за други промени да се свържа директно с авикомпанията.

Но от Alitalia казват,че имат полети и на 25.02.2020, но промяната трябва да бъде направена от lastminute.

Така съм в един омагьосан кръг.

Моля за съвети как да постъпя, за да се реализира пътуването.

 

Друг начин, освен да говорите по телефон,няма. 

Тези са големи мизерници.

Има няколко фейсбук групи на потърпевши,може да откриете повече инфо там. 

Пожелавам Ви късмет!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, vl_stamboliev said:

Здравейте, имам проблем с lastminute.fr

Имам закупен билет от тях Милано - Париж /Alitalia/ на 26.02.2021, Париж - Сау Пауло /Airfrance/ на 26.02.2021 и Сау Пауло - Рио /Latam/ на 26.02.2021.

 

Вчера получих писмо от lastminute.fr, че полета ми е анулиран от Alitalia. Днес след проведени разговори с авиокомпаниите установих какво се е случило. Airfrance са анулирали полета на 26.02.2021 и са го преместили на 25.02.2021.

Така се получава, че отсечката Милано - Париж /26.02.2020/ става след Париж - Сау Пауло /25.02.2020/.

В профила ми в lastminute ми дава, че резервацията е анулирана и единствената опция е да ми възстановят сумата.

Пише за други промени да се свържа директно с авикомпанията.

Но от Alitalia казват,че имат полети и на 25.02.2020, но промяната трябва да бъде направена от lastminute.

Така съм в един омагьосан кръг.

Моля за съвети как да постъпя, за да се реализира пътуването.

 

Аз имах такъв проблем с полет на Егейците. От Ластминет ги чаках 1 седмица за промяната, т.к Ейджън ме пренасочваха към тях, но така и нищо не стана, само казваха, че предават към отдел, който ще се свърже с компанията за да направи промяната. След 5-то ми обаждане без успех на ластминет се обадих пак на Егейците и супер любезно и чаровно 😉 обясних за проблема и че явно няма да го реша с тях и мацката ми обясни, че имали много проблеми с тази и с други такива агенции, че когато те промянат полета в последствие от агенцията го канселират и клиента страда....и всъщност затова не правят те промените. Посъветва ме да си пусна жалба/молба за промяна през формата на сайта им и да звънна след това за да могат да го оправят и като звъннах после и разказах за случая и номера на рикуеста ми го направиха. Та мисълта ми е, че може би ще имаш и ти някакъв по-голям успех, ако пуснеш към АК такъв рикуест през сайта им и се обадиш и обясниш казуса. Успех.

Връзка към коментар
преди 24 минути , Jorro каза:

Аз имах такъв проблем с полет на Егейците. От Ластминет ги чаках 1 седмица за промяната, т.к Ейджън ме пренасочваха към тях, но така и нищо не стана, само казваха, че предават към отдел, който ще се свърже с компанията за да направи промяната. След 5-то ми обаждане без успех на ластминет се обадих пак на Егейците и супер любезно и чаровно 😉 обясних за проблема и че явно няма да го реша с тях и мацката ми обясни, че имали много проблеми с тази и с други такива агенции, че когато те промянат полета в последствие от агенцията го канселират и клиента страда....и всъщност затова не правят те промените. Посъветва ме да си пусна жалба/молба за промяна през формата на сайта им и да звънна след това за да могат да го оправят и като звъннах после и разказах за случая и номера на рикуеста ми го направиха. Та мисълта ми е, че може би ще имаш и ти някакъв по-голям успех, ако пуснеш към АК такъв рикуест през сайта им и се обадиш и обясниш казуса. Успех.

Сега говорих отново с Alitalia, жената ми промени полета, стана на 25.02.2021, така има връзка с полета на Airfrance. 

Сега в момента в сайта на Airfrance всичко излиза точно, но в сайта на Alitalia си стои стария полет на Airfrance - със старите дата и час. 

Понеже тръгването ми е от Милано, жаната ми каза, че трябва да се свържа с lastminute.fr, за да ми синхронизират и преиздадат билета.

Сега започва отново въртенето в кръг..... има ли някой ел.поща на lastminute.fr? Защото английският номер когато въведа номера на резервацията ми казва да се свържа с френския, а на френския подръжката е само на френски и не мога да се оправя?

 

Връзка към коментар
21 minutes ago, vl_stamboliev said:

Сега говорих отново с Alitalia, жената ми промени полета, стана на 25.02.2021, така има връзка с полета на Airfrance. 

Сега в момента в сайта на Airfrance всичко излиза точно, но в сайта на Alitalia си стои стария полет на Airfrance - със старите дата и час. 

Понеже тръгването ми е от Милано, жаната ми каза, че трябва да се свържа с lastminute.fr, за да ми синхронизират и преиздадат билета.

Сега започва отново въртенето в кръг..... има ли някой ел.поща на lastminute.fr? Защото английският номер когато въведа номера на резервацията ми казва да се свържа с френския, а на френския подръжката е само на френски и не мога да се оправя?

 

Аз купих билети от lastminute.de, но през цялото време говорех с англичаните на lastimute.com а и резервацията си я закачих там в профила и я виждах. Не мисля, че имаш време да чакаш имейли. Звъни на английски номер и се свържи с оператор.

Връзка към коментар

Да похваля vayama. Имах 2 полета с Delta, които не можех да ползвам защото са в САЩ. И двата бяха с променени часове и можеха да се канселират, но те са потвърдили първия, тъй като не съм реагирала на имейлите им. В тези имейли единствената опция беше да потвърдиш смяната, а аз не исках и затова и не го направих. Както и да е. Писах им с молба да сменят датите на 2-та полета, но те ми върнаха имейл с такси от типа на 100 USD за услугата на тяхната фирма и още толкова за авиокомпанията. Пуснах оплакване към Better Business Bureau и след 2 имейла единият полет беше канселиран без такси, а другия ще може да се ползва до 2022, независимо, че мина и изгоря. Бяха изключително мили.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой успявал ли е да си използва травел ваучера от Bravofly/Lastminute?


Опитвам от 2 дни да букна самолетен билет, въвеждам кода, приема го, но след като натиска 'Book', изписва, че имало някакъв проблем и не иска да продължи. Опитах с вариант с доплащане (когато кредитът не покрива цялата сума) и без доплащане. Опитвам се да се свържа и по телефона с тях, но без успях - искат ми съществуващ букинг код, за да ме прехвърлят към оператор, а аз нямам и ми затварят. 

Връзка към коментар

Опитвам се да сваля цената на полет София- Варна за двама през jetcost -овете,но само с карти Diners или Viabuy дава отстъпка.

Картите с които разполагам са MasterCard и Visa.

Ще съм благодарен ако някой даде идея🤗

Връзка към коментар
преди 2 часа, valpet каза:

Опитвам се да сваля цената на полет София- Варна за двама през jetcost -овете,но само с карти Diners или Viabuy дава отстъпка.

Картите с които разполагам са MasterCard и Visa.

Ще съм благодарен ако някой даде идея🤗

kayak.pt -> gotogate.pt

еднопосочно един по един - няма ограничения за броя купени билети

плащане с всякакви карти, като с Visa Credit е една идея по-евтино

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.