Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Абе хора, не си усложнявайте живота, пишете само едно собствено и едно фамилно и толкова. Жена ми има 5 имена, винаги слагам точно 2.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 13.07.2023 г. в 10:26, PolinaS каза:

При мен обаче се получава същото нещо с полет Варна - София. Австралийски джеткост/бравофлай, нов Дайнърс. Не виждам как може проблемът да не е в картата при условие че опитвам от толкова много различни устройства, а явно други хора успяват...

А успяват ли за същата дестинация? И как да е проблемът в картата, след като с една и съща карта си купих успешно 3 различни билета за вътрешни полети във Виетнам и не успях да си купя нито един за вътрешни полети в Индонезия? 🙂

Връзка към коментар
преди 20 минути , thomas каза:

А успяват ли за същата дестинация? И как да е проблемът в картата, след като с една и съща карта си купих успешно 3 различни билета за вътрешни полети във Виетнам и не успях да си купя нито един за вътрешни полети в Индонезия? 🙂

За същата дестинация, същите посредници, но други дати Георги Матеев е тествал, на по-предната страница, че получава работеща верификация... Не мога и да гадая какъв е проблемът, но когато ми се отдаде случай ще пробвам пак да купя билет с Diners, дано пък стане.

 

Друг въпрос, досега съм купувала само билети за бг ер през посредници, но сега търся варианти за Райън. Малко ме притеснява какво ще стане ако променят нещо с полетите, защото помня, че съм чела, че може да стане проблем. Още ли е така, или при въвеждане на резервацията в сайта  на Райън тя вече може да се управлява от там?

 

 

Връзка към коментар

ако си закупя билет който е на оферта през trip.com и е само за младежи,  ще имам ли проблем при чекирането...или да си плащам като за възрастен и да не хитрувам на дребно 😋

image.png.b9a33354415f1ae91a894eae6d8215ee.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , wiliko каза:

ако си закупя билет който е на оферта през trip.com и е само за младежи,  ще имам ли проблем при чекирането...или да си плащам като за възрастен и да не хитрувам на дребно 😋

image.png.b9a33354415f1ae91a894eae6d8215ee.png

Пробвал ли си да симулираш букинг? Може би системата ще иска да си вкараш някъде рождена дата и така няма да ти позволи да продължиш?

Връзка към коментар
преди 10 минути , t_petkov каза:

Пробвал ли си да симулираш букинг? Може би системата ще иска да си вкараш някъде рождена дата и така няма да ти позволи да продължиш?

Да, но мисълта ми беше да попълня грешна година и да се възполвам от офертата...но се чудя дали при чекинга някой ще сравнява тази дата...защото в страницата на авиокомпания изобщо няма такава оферта, явно търсачката на trip.com я генерира

Връзка към коментар
преди 5 минути , wiliko каза:

Да, но мисълта ми беше да попълня грешна година и да се възполвам от офертата...но се чудя дали при чекинга някой ще сравнява тази дата...защото в страницата на авиокомпания изобщо няма такава оферта, явно търсачката на trip.com я генерира

Аз се чудя дали няма тази дата на раждане да бъде прехвърлена и към билета. Защото няма логика да имаш 2 дати на раждане. 🤔

Връзка към коментар

Най-вероятно същата дата ще я пишат към билета. Аз не съм виждал да гледат дати на раждане при чек-ин (като изключим съвсем малки деца), но пък ако е специална оферта може и да гледат ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, PolinaS каза:

Друг въпрос, досега съм купувала само билети за бг ер през посредници, но сега търся варианти за Райън. Малко ме притеснява какво ще стане ако променят нещо с полетите, защото помня, че съм чела, че може да стане проблем. Още ли е така, или при въвеждане на резервацията в сайта  на Райън тя вече може да се управлява от там?

Не съм 100% сигурен, но дори да не можеш да си добавиш полета в профила, можеш да го управляваш пълноценно с номера на резервацията

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Не съм 100% сигурен, но дори да не можеш да си добавиш полета в профила, можеш да го управляваш пълноценно с номера на резервацията

@PolinaS Е вече за Раян не е точно така, преди да се верифицира резервацията нищо не може да се управлява.

При Уиз не може да се добави в профила, но няма проблем да се управлява с номера на резервацията и фамилия на пътника.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте по спешност купих 2 билета от Амстердам до София с прикачване на Истамбул. През Kiwi.com. платих ги и на мейла ми пращат, че все още работели по резервацията. Полета е рази вечер в 23 часа. Запазих в 12 на обяд...на какво може да се дължи забавянето? Има ли шанс да не получа билетите и въобще какво да направя?

Връзка към коментар
преди 28 минути , Denittta каза:

Здравейте по спешност купих 2 билета от Амстердам до София с прикачване на Истамбул. През Kiwi.com. платих ги и на мейла ми пращат, че все още работели по резервацията. Полета е рази вечер в 23 часа. Запазих в 12 на обяд...на какво може да се дължи забавянето? Има ли шанс да не получа билетите и въобще какво да направя?

В профила ви в сайта следете за информация. Свържете със съпорта през профила - има чат бот https://www.kiwi.com/bg/help/ 

Пишете на мейла на писмото, което сте получили и настоявайте за обратна връзка. В това писмо няма ли техен телефонен номер?

Връзка към коментар

Имаше Бг номер, звъннах - анлийски ...;) сега получих потвърждението на мейла. Пише, че чек ин се прави на лвтището на гише. Пробвах онлайн, но явно номера на резервацията в Kiwi не го разчита и ми иска 13 цифрен код. Ще чекираме на летището. Благодаря!

Връзка към коментар
преди 28 минути , Denittta каза:

Имаше Бг номер, звъннах - анлийски ...;) сега получих потвърждението на мейла. Пише, че чек ин се прави на лвтището на гише. Пробвах онлайн, но явно номера на резервацията в Kiwi не го разчита и ми иска 13 цифрен код. Ще чекираме на летището. Благодаря!

Киви не са много стока ... със сигурност същия полет е излизал през добрите търсачки - каyak, momondo с т.н. В сайта на компаниите също е по-сигурно.

Лек път и късмет!

 

П.П. Напиши телефонния номер - може да е от полза някому.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Чекирах  онлайн през Сайта на Тюркиш.

Номера, който дават от Kiwi за България е 02 906 6419.

Погледнах и през opodo билети, но цената беше същата, а наистина трябваше да се купят билетите. Благодаря на всички за бързите отговори!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Denittta каза:

Здравейте по спешност купих 2 билета от Амстердам до София с прикачване на Истамбул. През Kiwi.com. платих ги и на мейла ми пращат, че все още работели по резервацията. Полета е рази вечер в 23 часа. Запазих в 12 на обяд...на какво може да се дължи забавянето? Има ли шанс да не получа билетите и въобще какво да направя?

Мога ли да попитам кое налага точно в деня на полета да се спестят 20 евро(или колкото там евро) и да се мине през посредник? И как точно преценявате риска от спестените 20 евро съпоставен с купуването на нов билет и разправии?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , PolinaS каза:

Дали през някой от посредниците може да се закупи билет с приорити за Ryan или да не очаквам да намеря? Досега виждам само варианти за чекиран багаж.

Аз съм купувала тази година, през оподо. Беше към 14-15€.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 27.07.2023 г. в 23:40, PolinaS каза:

За същата дестинация, същите посредници, но други дати Георги Матеев е тествал, на по-предната страница, че получава работеща верификация... Не мога и да гадая какъв е проблемът, но когато ми се отдаде случай ще пробвам пак да купя билет с Diners, дано пък стане.

 

Друг въпрос, досега съм купувала само билети за бг ер през посредници, но сега търся варианти за Райън. Малко ме притеснява какво ще стане ако променят нещо с полетите, защото помня, че съм чела, че може да стане проблем. Още ли е така, или при въвеждане на резервацията в сайта  на Райън тя вече може да се управлява от там?

 

 

В общия случай се управлява, но от някои агенти не става, защото не ти дават данните, нужни за да си го импортнеш (примерно техния мейл, с който са направили резервацията). Но ако има някаква промяна, агенцията си е отговорна да ти я съобщи и да ти предложи смяната или възстановяването на сумата. Иначе казано, няма проблем. За мен проблем е само автоматичното чекиране от Kiwi, от което не можеш да се откажеш, защото те чекират в първия възможен момент и получаваш гарантирано някое от най-гадните места. Та затова тях ги избягвам за Ryan, но с останалите проблем не съм имал.

На 31.07.2023 г. в 13:43, PolinaS каза:

Дали през някой от посредниците може да се закупи билет с приорити за Ryan или да не очаквам да намеря? Досега виждам само варианти за чекиран багаж.

Даже и да го предлага някой, ще е с тежка надценка. Както и чекираният багаж. Все пак те тия ниски цени нали от нещо трябва да ги избиват... 🙂 Като цяло нискотарифните гледам да си ги купувам директно, ако ще ползвам каквато и да е екстра. Никога досега не ми е излязла сметката да взема евентуални допълнителни услуги през агенция.

Връзка към коментар
преди 14 минути , IvanNavi каза:

Румънската версия на Jetcost намалява двупосочните билети на Swiss с около 40 евро. Плащането е с VISA Credit

Някъде четох,че Револют  минавал за кредитна Виза.  Питам ,защото  нямам кредитна карта,а Револют. 

Връзка към коментар
преди 18 минути , dimitrov6 каза:

Някъде четох,че Револют  минавал за кредитна Виза.  Питам ,защото  нямам кредитна карта,а Револют. 

Някъде може и да минава, но не и на lastminute.com (поне тези, започващи с 41659806 ги разпознава като дебитни). Иначе много лесно можеш да провериш как приема картите, с които разполагаш. Симулираш нова резервация и като стигнеш до последния екран и въведеш първите 8 цифри на картата - системата автоматично ти променя вида й, без значениие какво си избрал от падащото меню (без значение дали си избрал нещо или си оставил тази, която е по подразбиране).

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , dimitrov6 каза:

Някъде четох,че Револют  минавал за кредитна Виза.  Питам ,защото  нямам кредитна карта,а Револют. 

Така купувахме от грешката на австрийското оподо. Някои от виртуалните на Револют се разпознаваха като кредитни. Пробвай.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , IvanNavi каза:

Някъде може и да минава, но не и на lastminute.com. Иначе много лесно можеш да провериш как приема картите, с които разполагаш. Симулираш нова резервация и като стигнеш до последния екран и въведеш първите 8 цифри на картата - системата автоматично ти променя вида й, без значениие какво си избрал от падащото меню (без значение дали си избрал нещо или си оставил тази, която е по подразбиране).

Даже не е необходимо да стигаш до вкарване на картата. Още като избереш маршрута и отстрани (вдясно) се показват кратки данни, където с + има и условията на плащане. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, aleksandrina каза:

Даже не е необходимо да стигаш до вкарване на картата. Още като избереш маршрута и отстрани (вдясно) се показват кратки данни, където с + има и условията на плащане. 

Видът на картата е ясен - отстъпката е с VISA Credit. Въпросът беше дали дебитните карти на Revolut се разпознават като кредитни.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.