Прескочи до съдържание

Новата версия на magelanci.com - нови екстри и какво да очакваме


Препоръчани мнения

Смяната на екранно име не е препоръчителна, точно по цитираната от теб причина. А какъв е проблема да се логваш с П.Кръстев?

 

Може и по твое желание, това се прави от Профил -> Настройки -> Общи настройки -> Потребителска титла. 

 

Екранно име и потребителска титла не са ли различни неща?

Потребителското име не може да се смени, нали?

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

Екранно име и потребителска титла не са ли различни неща?

Потребителското име не може да се смени, нали?

 

Как е ситуацията в момента:

 

1. Потребителско име: избрано по време на регистрацията и не може да се променя. Използва се за логване във форума в комбинация с парола

2. Екранно име: по подразбиране е еднакво с потребителското име, но е позволена еднократна промяна точно с цел, ако желаеш да излизаш във форума като Петър Петров, а не pesho123. Добре е с тази еднократна промяна да не се злоупотребява и да се използва точно с целта, за която е предвидена - смяна скоро след регистрацията. 

3. Потребителска титла: това, което излиза над снимката, в моя случай "Директор на водопад". Неограничена смяна (поне за момента).

 

В новата версия:

 

1. отпада, 2 и 3 остават. За логване ще се ползва 2.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това означава, че в момента имам скритата опция да си сменя потребителското име за новата версия, ако то не ми харесва, като си сменя екранното име. И в новата версия ще остана с него.

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

Това означава, че в момента имам опция да си сменя потребителското име, ако то не ми харесва, и в новата версия ще бъда с него.

 

Не, можеш да смениш екранното име (ако не си правил еднократната промяна до сега), което в новата версия ще покрие функционалността на текущото потребителско име. 

 

Препоръчително е да не го правиш, защото имаш доста мнения и ако смениш rik4o, повечето хора ще се чудят кой е тоя непознатия, който пише и няма да те асоциират с rik4o.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да обобщим: Ако някой иска да си смени екранното/потребителското име в бъдещата версия, да бърза да си смени екранното мнение тук до петък най-късно? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да обобщим: Ако някой иска да си смени екранното/потребителското име в бъдещата версия, да бърза да си смени екранното мнение тук до петък най-късно? 

 

Защо така ви обърках не знам :) Правилата за промени на екранното име си остават и в новата версия - ограничени до 1 на потребител. Това по никакъв начин не се променя. Единственото, което се променя, е че логването вече е с екранно име, а потребителското спира да съществува. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защо така ви обърках не знам :) Правилата за промени на екранното име си остават и в новата версия - ограничени до 1 на потребител. Това по никакъв начин не се променя. Единственото, което се променя, е че логването вече е с екранно име, а потребителското спира да съществува. 

 

Ако сега си сменя екранното име, в новата версия ще имам ли право на още една смяна, или я губя? :)

Връзка към мнение

Ако сега си сменя екранното име, в новата версия ще имам ли право на още една смяна, или я губя? :)

 

Честно казано, не знам дали тези ограничения се мигрират коректно или се нулират. Рискува ли ти се? :)

Връзка към мнение

Честно казано, не знам дали тези ограничения се мигрират коректно или се нулират. Рискува ли ти се? :)

 

В името на науката ще рискувам :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В името на науката ще рискувам :)

 

Естествено, силно вероятно след това да ти върна стария ник "насилствено" :) Както отбелязах и по-горе, опцията за промяна на ник е, ако трябва да внесеш корекции веднага след регистрацията, а не да сменяш имидж години по-късно. Такива бъзици човек с 1400 мнения изведнъж да почне да се бъзика с всички да ги нямаме :)

Връзка към мнение

Защо така ви обърках не знам  Единственото, което се променя, е че логването вече е с екранно име, а потребителското спира да съществува. 

 

Аз отдавна искам да си сменя екранното име с такова на латиница, но уви, не мога. Дали не мога да получа любезно "насилствено" съдействие от теб?

Намирам проблем тогава, когато на компютъра няма кирилица.

Връзка към мнение

Абе що не си останем на старата версия, а?  :rolleyes:    :biggrin:  :lol:

Или поне искам бутонче в горния ляв ъгъл: "към старата версия на сайта"  :P  :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Абе що не си останем на старата версия, а?  :rolleyes:    :biggrin:  :lol:

 

Или поне искам бутонче в горния ляв ъгъл: "към старата версия на сайта"  :P  :biggrin:

 

Аз цял ден се въздържам да задам този въпрос, че съвсем ще му причернее от мен на началството... :lol:

 

Наистина не разбирам защо когато едно нещо функционира добре е нужно да се променя. Отговорът на този въпрос, за огромно съжаление, този път не е 42, а Иван Костов! Фичо, ти знаеш защо... ;)

Връзка към мнение

Абе що не си останем на старата версия, а?  :rolleyes:    :biggrin:  :lol:

 

Или поне искам бутонче в горния ляв ъгъл: "към старата версия на сайта"  :P  :biggrin:

 

Няма да е като сайта на Уиз, дето като ти липсва нещо пробваш със старата версия :)

 

Аз цял ден се въздържам да задам този въпрос, че съвсем ще му причернее от мен на началството... :lol:

 

Наистина не разбирам защо когато едно нещо функционира добре е нужно да се променя. Отговорът на този въпрос, за огромно съжаление, този път не е 42, а Иван Костов! Фичо, ти знаеш защо... ;)

 

Отговорът е, че трябва да се запознаеш малко с живота на софтуерните продукти и платформи :) Повечето ключови компоненти които ползваме, включително операционната система на сървъра и самата софтуерна платформа са end of life през април 2017. Което на най-просто език означава, че ако утре ни нафлудят 1000 китайски спамъра заради пробойна в сигурността, дори да я идентифицираме тази пробойна всички ще ни кажат - сори, продукта вече не се поддържа.

 

Това е основната причина и е извън всякакви луксозни и модерни джвъчки и цъкалки, които дискутираме тук и просто вървят в комплект с всички други неща оставащи извън фокуса. След блоговете, форумните системи сигурно са най-атакуваните от спамери търсещи пробойни в сигурността и битката с отблъскването им е постоянна. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Ясно, сега започвам да разбирам защо приложението към основната социална мрежа през последните няколко месеца не функционира нормално на телефона ми и след като пробвах различни версии реших генерално нещата като премахнах всички ъпдейти и останах на основната версия, която макар и с остаряла функционалност, върши чудесна работа... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Софтуерът е като законодателството - пишеш, кърпиш, кърпиш и в един момент е такова мазало, че трябва нещата да се пренапишат. Просто жизненият хоризонт им е различен :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Препоръчително е да не го правиш, защото имаш доста мнения и ако смениш rik4o, повечето хора ще се чудят кой е тоя непознатия, който пише и няма да те асоциират с rik4o.

Не е чак толкова драматично... Всеки, който се интересува от даден потребител, може да проследи историята на екранното му име и да разбере кой е бил преди, а в последствие ще свикнат и с новия ник... :)

 

post-2276-0-68625900-1490739198_thumb.png

 

Извинявам се, че ползвам профила на Сю, но той беше подходящ заради това, че има промяна, която да се види.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ясно, сега започвам да разбирам защо приложението към основната социална мрежа през последните няколко месеца не функционира нормално на телефона ми и след като пробвах различни версии реших генерално нещата като премахнах всички ъпдейти и останах на основната версия, която макар и с остаряла функционалност, върши чудесна работа... 

 

Нещо такова, да. С тази разлика, че ако на теб утре приложението ти спре, няма на кой да се оплачеш и никой няма да ти помогне, ще прецениш как да се справяш. А ако утре форума спре по подобна причина ще стане апокалипсис :) Тая миграция буквално я подготвям от...абе виж кога е отворена темата, не може толкова бързо да се реагира както например да си купиш нов, по-модерен телефон :)

 

Не е чак толкова драматично... Всеки, който се интересува от даден потребител, може да проследи историята на екранното му име и да разбере кой е бил преди, а в последствие ще свикнат и с новия ник... :)

 

attachicon.gifscreen_name.png

 

Извинявам се, че ползвам профила на Сю, но той беше подходящ заради това, че има промяна, която да се види.

 

Да, и в новата версия го има това... Ама като цяло, не ми се дава толкова свобода за смяна на самоличностите, ако някой има обективна причина, естествено няма да има проблем (както със Sju), но предпочитам да минават смените през мен, от колкото да позволя свободна смяна на името и да стане анархия :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Жоре, желая колкото се може по-леко и безпроблемно мигриране в петък.

 

Искрено се надявам всички да проявят разбиране и търпение с новата визия и всички функционалности на новия форум. Със сигурност ще са необходими здрави нерви, така че нека да пощадим Георги и да сведем до минимум емоциите си. Казвам го от позицията на човек, който имаше възможността да се докосне до новата версия (макар и за кратко) и видях, че има своите разлики. Все пак всичко се прави за по-добро и на всички да ни е приятно.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Първоначално идеята ми беше за новата версия на софтуера да ползваме и новата версия на текущия облик - така преходът щеше да е максимално плавен и поне да се опитаме да редуцираме задължителния първоначално негативен отзвук от сблъсъка с всичко различно. 

 

За съжаление темата, макар и подновена уж за новата версия се оказа с некачествен съпорт, неизчистени непреодолими за мен бъгове и други неща, което ме насочи да търсим в посока доста различен облик от сегашния. С много свито сърце го казвам това, защото тази тема ми харесва и искрено ми се искаше да я поосвежим и запазим и за напред, за съжаление се оказа невъзможно. 

 

Насочих се към друг дизайнер, който за разлика от първия, поддържа всичките си продукти качествено и на ниво, а и след много кратко време с нея, лично на мен, темата ми харесва много повече. Един скриншот:

 

theme1.png

 

Най-характерната черта на новата тема ще е снимката, която може да се сменя. В случая съм сложил една от моите от "Долината на смъртта" просто за демонстрация. Снимката прелива и в заглавията на форумните категории, както и по други части на сайта. Ето още един пример с "Гранд Каньон".

 

theme2.png

 

Една от първите ни задачи ще е да наберем и изберем подходящи снимки, изискванията са малко специфични, но се надявам да намерим перфектните кадри. Повече подробности за изискванията като му дойде времето. 

 

Ето един скрийн от четене на тема:

 

theme3.png

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Новата тема не изглежда идеално лоша. Може би първата снимка може да бъде модифицирана версия на сегашния хедър - малко повече синьо под забележителностите, за да не се окажат менютата с бели букви на бял фон трябва да е ок. Но предполагам сте се сетили за този вариант де :)

Връзка към мнение

Новата тема не изглежда идеално лоша. Може би първата снимка може да бъде модифицирана версия на сегашния хедър - малко повече синьо под забележителностите, за да не се окажат менютата с бели букви на бял фон трябва да е ок. Но предполагам сте се сетили за този вариант де :)

 

"Не изглежда идеално лоша"...обнадежден съм :))) 

 

А иначе не става това, иска се всичко да е responsive, т.е. статичните изображения нямат много място, точно за това и логото е изместено във футър зоната. Най-подходящи за подобни снимки са пейзажните, без някакъв отличителен елемент (като двата примера) или когато този отличителен елемент е в центъра. Aspect ratio-то трябва да е доста голямо за да хваща от full hd, като в същото време не завзема височината на целия екран за тези с по-ниски резолюции, предизвикателно е, но има доста подходящи композиции. Например широкоъгълни панорами, северни сияния, залези/изгреви, снимки от самолети...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А с тези снимки каква ще е процедурата? Ще има някаква база данни от снимки, които ще се въртят през определен времеви интервал? Или пък при всеки refresh на страницата ще е нова снимка?

 

Вероятно ще имаме и темата за такива снимки, както имахме за календарите. Звучи интересно. :)

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.