Прескочи до съдържание

Чинкуе Тере и Френската ривиера - оптимални локации за нощувка


Ерика

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

В края на август планирам пътуване с кола с основни цели Чинкуе Тере, Венеция и Френската ривиера. Поизчетох доста теми от форума и съм много благодарна за съветите. Извадих си ценна информация и предварителния ми план за 10-дневно пътуване в момента изглежда горе долу така:

 

Първи ден: Видин - Чинкуе Тере

Втори ден: цял ден в Чинкуе Тере

Трети ден: Чинкуе Тере - Ница, тръгване привечер и настаняване в Ница

Четвърти ден: Ница и Монако

Пети ден: Мантон, Ез, Вилфранш сюр Мер (ще приоритизирам, ако не успеем и трите)

Шести ден: Антиб, Сен Пол дьо Ванс и пътуване към Сен Тропе

Седми ден: Сен Тропе и някой град в околността (тепърва набелязвам кой)

Осми ден: още някой град и връщане към Венеция привечер

Девети ден: Венеция

Десети ден: връщане към България

 

В първоначалния план присъстваше и Марсилия, но ми се струва непосилно да стигнем и до там и да се върнем за нощувка във Венеция, която ми е задължителна в плана.

 

Тъй като до скоро не ми бяха сигурни датите едва сега почвам да резервирам нощувки. Дайте съвет моля кое би било оптимално място около Чинкуе Тере където да се нощува, на нормална цена? Също и по Ривиерата? Прочетох в друга тема, че е препоръчително в Ница и смятам да търся в airbnb или abritel.fr за там. Но за градчетата около Сен Тропе май ще ми е далечко ако останем в Ница?

 

Благодаря предварително!

 

 

Връзка към коментар

Интересен първи ден от 1500км почти преход посред лято и сериозен трафик. Не знам дали сте го обмислили добре, но това са поне 14 часа каране, без да бройм граници, зареждане на гориво, тоалет и т.н. или казано спокойно ще станат 18 поне.

Връзка към коментар

Интересен първи ден от 1500км почти преход посред лято и сериозен трафик. Не знам дали сте го обмислили добре, но това са поне 14 часа каране, без да бройм граници, зареждане на гориво, тоалет и т.н. или казано спокойно ще станат 18 поне.

 Така е, съгласна. Това подлежи на промяна - както казах плана не е довършен. При всички положения обаче ще целим нощуване около Чинкуе Тере, та затова и въпроса ми.

Връзка към коментар

 

 

Четвърти ден: Ница и Монако

 

Moже да се направи Ница - Ез - Монако. Ез е по горния път Ница-Монако ( на около 6 км. от Монако).

За Ез ви трябват не повече от два часа , за Монако да кажем  максимум 4-5 ако раглеждате двореца ,  океанериума , ботаническата градина ...

 

Ментон , Ез и Вилфранш + Кап Фера ( не пропускайте вила Ротшилд! )  са напълно постижими за ден. То са гледки няма кой знае какво друго.

 

Не видях Кан в плана ? Удачно е Ница- Антиб - Кан

 

Около Сен Тропе може спане във Frejus ( Saint Raphael) .

Moже да разгледате и Port Grimaud (https://www.google.bg/search?q=port+grimaud&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CD4QsARqFQoTCK6cx6Df-8YCFcSKLAodE14AEg&biw=1280&bih=909)

 

Втория ден за Чинкуе Тере бих разменил с Генуа и оттам за Ница ...

В края на август и французите се завръщат от ваканция , та може да се очаква сериозен трафик в региона.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, ще го помисля това. А около Чинкуе Тере къде е най-изгодно да се спи?

Миналата година ние спахме в едно градче Biassa, което се намира на около 30 мин до Риомаджоре. То даже е по-скоро селце, много е малко. Избрахме го заради цената. Не беше лошо, защото се намира в планината, но пък не е нещо особенно. Хотелите в самите градчета на Чинкуе Тере са си скъпи, а и вероятно да са заети вече. Тези 5 градчета са малки и се обикалят за около 1 час всяко, айде с ядене и почивка - по около 3 часа (но пък няма във всяко да се яде) :) Има няколко пътя до Чинкуе терре, не знам вие от къде ще минавате, но ние примерно изпуснахме магистралата (в посока от Генуа към Чинкуе тере) и минахме по стария път - гледките бяха невероятни, виждаше се крайбрежието, красиви селца и курорти, нямаш такса за магистралата, но пък толкова завои не съм виждала през живота си :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ви!

Не бях проверила за Сен Рафаел, а като разгледах цените явно там ще се спи.

 

За Чинкуе Тере, така както си ме посъветвала, Nati, май просто ще търся най-изгодната цена около градчетата и ще запазя там. По план сме решили по живописния път да минем, дано не съжалявам с тези завои. Благодаря и за ориентира, че се разглеждат бързо градчетата. Може би ще си спестим един ден в полза на Франция. Определено бих включила по-дълга разходка в Кан веднага.

 

А какво мислите за Марсилия? Има ли смисъл да се опитаме да стигнем и до там?

Връзка към коментар

Не , остави Марсилия - гетото на Франция !!!

То наоколо има много по-интересни места , но нямате време...

 

Съгласен. Прескочете Марсилия. От доста посетени френски градове това е единствения, за който смятам, че си загубих времето.

 

 

Няма време, да. Но е достатъчно да се зарибим пак да се върнем :)

 

За тогава можете да си оставите другата част от Ривиерата. Може би Монпелие / Авиньон...

 

Виждам, че прескачате Генуа. Били ли сте? Сан Ремо?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не сме били нито в Генуа, нито в Сан Ремо. Честно казано ги прескочих за сметка на Чинкуе тере и на няколко малки градчета по Ривиерата, за които прочетох тук и които ме впечатлиха като гледка и атмосфера. Все още се чудя дали да не ги включа - дайте съвет, ако сте били там.

Връзка към коментар

Генуа е страхотен град,и е близо до Чинкуе Тере,от марината има еднодневни екскурзии с корабче до  Чинкуе Тере,гледките към селцата от към морето са уникални,спира се във всички селца с изключение на едно което е на скала над морето.Ние спахме в Генуа в апартамент  за 4 човека на марината.

Редактирано от strelec72
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Сан Ремо на фона на френските градчета ще те разочарова , но Генуа е много интересен град. Препоръчвам една разходка дори за  2-3 часа. Впечатляващо място е и няма как да е другояче  !!!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Дали да не се изкажа и аз? :)

Които и градчета да изберете съм сигурна, че удоволствието ще е голямо!

Все пак гледайте да не прекалите в бройката на градчетата, че тогава можете да замените насладата с ... препускане. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не сме били нито в Генуа, нито в Сан Ремо. Честно казано ги прескочих за сметка на Чинкуе тере и на няколко малки градчета по Ривиерата, за които прочетох тук и които ме впечатлиха като гледка и атмосфера. Все още се чудя дали да не ги включа - дайте съвет, ако сте били там.

Непременно включете Генуа в плановете си. Красив град с неповторим дух и автентична атмосфера, с многобройни забележителности, пръснати навсякъде, с лабиринт от тесни живописни улички... Не го пропускайте, ако имате възможност :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Генуа е страхотен град,и е близо до Чинкуе Тере,от марината има еднодневни екскурзии с корабче до  Чинкуе Тере,гледките към селцата от към морето са уникални,спира се във всички селца с изключение на едно което е на скала над морето.Ние спахме в Генуа в апартамент  за 4 човека на марината.

Това звучи много интересно и определено бих искала да видя селцата от морето! А остава ли време за разходка, когато спира лодката или не? Сещаш ли се коя фирма организира тези екскурзии, за да потърся предварително или може направо на място в Генуа да търсим?

 

Дали да не се изкажа и аз? :)

Които и градчета да изберете съм сигурна, че удоволствието ще е голямо!

Все пак гледайте да не прекалите в бройката на градчетата, че тогава можете да замените насладата с ... препускане. :)

Да, опитвам се да избегна точно това, но при толкова красоти е трудна работа...

Връзка към коментар

и петте градчета на Чинкуе тере са уникално красиви, ние спахме в една къща Locanda Valeria във Вернаца , или по-скоро до Вернаца, гледката от там е уникална , но за да стигнем до градчето пеша си беше цяло приключение :)  из пътеките по баира...ама баир сериозен !!! А за придвижване с автомобил вече не исках и да чувам, пътят си е едно сериозно препятствие с всичките му завои, пропасти, затворени отсечки и обърквания, и то в силен дъжд...така че там на място се придвижвахме само пеша и с влака, много е удобен влака, за 5 мин. си в другото градче, само че чара на това място е да правиш трекове между петте градчета, има уникални гледки ( признавам, заслужава си въпреки целия зор и пуфтене по пътеките). Заради свличания понякога част от пътеките са затворени, но актуална информация можеш да намериш в нета, а и на място също могат да ти дадат инфо коя е отворена и коя не.

Редактирано от dealni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Минавахме по вашият път миналата година с децата, за спане избрахме Vernazza(Чинкуе Тере), според мен най-красивото от петте градчета, поне така по снимки го избрахме, след това пропуснахме Генуа и Сан Ремо и спахме в Монако, след това Кан и Ница ги видяхме само през деня без приспиване(не си падаме много по големите градове)и след това спахме до Сен Тропе в Port Grimaud. Oттам вече завихме към вътрешността и спахме в една много интересна ферма за кози, сградата беше много стара, на вид направо средновековна каменна и там се отядохме на различни сиренца и други домашни вкуснотийки.

Както казаха и преди мен:

'Които и градчета да изберете съм сигурна, че удоволствието ще е голямо!'

Връзка към коментар

Изпуснах да кажа, че има пътека, която свързва всичките 5 градчета на Чинкуе тере (както спомена и dealni и както вероятно си прочела в интернет). Много е дълга, така, че ако искате да се разходите малко по нея си носете удобни обувки. Тя ще ви отнеме много време. Ние я пропуснахме (е по 5-15 мин някъде минавахме, за да снимаме градчетата от по-далеко) и само градчетата разглеждахме. Ядохме и сладолед с босилек :) Доколкото знам пестото идва именно от Чинкуе тере. За влака знам, че е удобен. Но пък ние бяхме с кола, която оставяхме в началото на всяко градче - около 1.5 - 2 евро на час някъде беше цената.

Не е и лоша идеята да си носите хапчета против повръщане, защото завоите наистина са много в тази район :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.