Прескочи до съдържание

Перу - организационни въпроси


Препоръчани мнения

Мдаааааааа избързах и си купих билет Лима Куско . Тези дни трябва да си изясна кой ден къде и ще посна програмата за съвети и подобрения.

Я кажи колко дни имаш в Перу и кой ден от пътуването ти е полета до Куско?

 

Каньона може да се направи и за един ден при липса на време. Ще е натоварващо пътуване, но е възможно. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Я кажи колко дни имаш в Перу и кой ден от пътуването ти е полета до Куско?

Кацам на 9 юни в Лима и се връщам на 18 юни. 9 нощувки в Перу. Утре ще се постарая да пусна предлопагаемата ми програма. За да може да ми дадете съвет какво и как да попроменя.

 

Полета ми за Куско е на 12.06 сутринта, там ще съм 3 дни. Имам купен билет за автобус Куско до Пуно.

Редактирано от RumyGancheva
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

9 нощувки и ако трите са в Лима не остава много за останалите забележителности. според мен сама разгледай снимки и прецени кое за теб конкретно ще е по-интересно. с толкова малко дни бих отсвирила Пуно и Арекипа, но ти имаш билети и трябва да се съобразяваш с тях. съвет, първо си прави маршрута и после мисли за билетите.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

мдааа, купих ги вече. А трябваше първо да поискам съвет тук преди да купувам :(

 

Аз на кого опявах - пусни тема, пусни тема, пусни тема  :angry: Нищо де, пак ще ти помогнат, сигурна съм! :)

Връзка към коментар

Каньона Колка може за един ден без да се спи там и без да се слиза до дъното, никакъв проблем. Аз така правих. То иначе имаш нощувка, половин ден киснене в топли извори...

Иначе в Лима 3 дни са много, освен ако имаш сериозен интерес да ходиш по музеи. Може да махнеш един ден и да добавиш към Наска.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

9 нощувки и ако трите са в Лима не остава много за останалите забележителности. според мен сама разгледай снимки и прецени кое за теб конкретно ще е по-интересно. с толкова малко дни бих отсвирила Пуно и Арекипа, но ти имаш билети и трябва да се съобразяваш с тях. съвет, първо си прави маршрута и после мисли за билетите.

Теди аз разгледах твоите снимки днес в snimkata.bg май бяха. Тук в предишните страници на тази тема ги намерих.

Имам 3 нощувки в Лима, 3 в Куско и остават още 3 или за нощни автобуси за да се предвижвам и да имам да разглеждам през деня.

Не мога да си позволя повече дни.

Аз си купих билетите, но още не са ми разписали отпуската :( от работата.

Връзка към коментар

Тя, доколкото разбрах има три нощувки в Лима, но реално само два пълни дена. Пристига вечерта в Лима на 9-ти и пътува сутринта на 12 за Куско. Евентуално ако още на 10 рано сутринта тръгне за Ика и още същия ден направи полета за Наска, а вечерта в оазиса. Там да преспи и с организиран трип да отиде до Паракас и островите Байестас. След екскурзията, която ще приключи около 15 -15.30 ч. има автобуси за Лима, с които да се върне. Изкарва вечерта там и на другия ден Лети за Куско. Предполагам, че последния ден ще има някакво време за Лима и тогава да разгледа историческата част.

 

Руми, а кой ден ти е билета за Пуно. И с туристическия автобус ли е пътуването?

Не се притеснявай от нощни преходи. Автобусите с Вип места са супер удобни и ще можеш да се наспиш.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Каньона Колка може за един ден без да се спи там и без да се слиза до дъното, никакъв проблем. Аз така правих. То иначе имаш нощувка, половин ден киснене в топли извори...

Иначе в Лима 3 дни са много, освен ако имаш сериозен интерес да ходиш по музеи. Може да махнеш един ден и да добавиш към Наска.

И на мен нещо такова ми се върти единия ден и едната нощувка да я заменя например за Ика в оазиса и да направя Паракас или Наска. Ако направя Паракас и пустинята, на връщане от Арекипа ще направя Колка за един ден, ще пътувам през ноща и на сутринта може да правя Наска и после до лима със автобус.

 

Аз на кого опявах - пусни тема, пусни тема, пусни тема :angry: Нищо де, пак ще ти помогнат, сигурна съм! :)

Галка даже не знаех как да го направя. Днес се престраших да пиша тук и получих толкова много съвети, че ме е яд защо първо не писах преди да планирам.

 

Тя, доколкото разбрах има три нощувки в Лима, но реално само два пълни дена. Пристига вечерта в Лима на 9-ти и пътува сутринта на 12 за Куско. Евентуално ако още на 10 рано сутринта тръгне за Ика и още същия ден направи полета за Наска, а вечерта в оазиса. Там да преспи и с организиран трип да отиде до Паракас и островите Байестас. След екскурзията, която ще приключи около 15 -15.30 ч. има автобуси за Лима, с които да се върне. Изкарва вечерта там и на другия ден Лети за Куско. Предполагам, че последния ден ще има някакво време за Лима и тогава да разгледа историческата част.

Нещо такова май ми се очертава за сега за да мога да покрия всичко каквото ми се върти в главата. Редактирано от Пожето
Сливане на няколко поредни поста - моля използвайте опция "Мултицитат"
Връзка към коментар

То хубаво, но няма да има никакво време за климатизация, да не забравяме умората от полета и часовата разлика. Ако си ок с всичко това тогава направи за 2 дена Паракас, Хуакачина, Наска, вместо Лима. Или си остави 1 ден да си починеш в Лима и разгледай само Паракас, но тогава става много път само за едно място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То хубаво, но няма да има никакво време за климатизация, да не забравяме умората от полета и часовата разлика. Ако си ок с всичко това тогава направи за 2 дена Паракас, Хуакачина, Наска, вместо Лима. Или си остави 1 ден да си починеш в Лима и разгледай само Паракас, но тогава става много път само за едно място.

Не знам дали ще се справя с цялата тази умора и часова разлика.

Мерси Теди.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Лима един пълен ден е достатъчем ако пътуваш от толкова далеч. Иначе сигурно може и три дни да убиеш, но няма смисъл.

За мен пък Колка Каньона с вечерта там беше сред най-готините моменти.

От изворите не се възползвах , не мога да дам мнение , но отдалеч ми се видяха мизерни и туристически капан.

Иди в Хисаря ще е по-готино ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Препоръчвам ти да останеш 1 ден в Лима, има какво да се разгледа.

И при мен наделява тази идея, 1 ден в Лима, 1 дем може би ще отида до Паракас и пустинята и ще се върна защото имам купен билет за Куско от Лима със самолет.

И на връщане от Арекипа ако съумея да си направя програмата мога да мина през Наска и Ика на път за Лима.

Сега ме е яд защото имаше полед за връщане на 18 юни и на 24 юни, не знам защо избрах по краткя.

За Лима един пълен ден е достатъчем ако пътуваш от толкова далеч. Иначе сигурно може и три дни да убиеш, но няма смисъл.

За мен пък Колка Каньона с вечерта там беше сред най-готините моменти.

От изворите не се възползвах , не мога да дам мнение , но отдалеч ми се видяха мизерни и туристически капан.

Иди в Хисаря ще е по-готино ;)

Още се чудя как да отделя време за Колка даже за 1 ден

Връзка към коментар

Ами отрежи Пуно. Няма кой знае какво да се види там, с оглед на краткото време, което имаш. Ако си взела от скъпите билети на туристическите автобуси направи прехода, защото е красив и вечерта след пристигането вземи автобус за Арекипа. Така денят предвиден за Пуно ще използваш за Каньона.

Ако пък имаш билети за обикновен автобус, просто се откажи от него и виж как да направиш прехода от Куско до Арекипа пак с нощен автобус.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Наска ти трябва една сутрин, ако си там много рано, което се препоръчва, заради маранята по-късно. Но пък може да има мъгла рано сутринта, та да се проточи до около обяд. Абе ако не ти е важно, не го смятай. Иначе ако тръгнеш вечерта от Арекипа, рано сутринта баш навреме си в Наска, летиш над линиите, на обед хващаш автобуса за Лима и стигаш вечерта. Аз така правих.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според информацията те тук, лодки има до два след обед. Ама испанския ми е изключително чужд, та може и да не съм прав.
Ако все пак има, правиш го както си го замислила първоначално, хем ще оползотвориш тези дни вместо да обикаляш Лима 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, пише че лодките са от 8 сутрин до 2 часа след обяд. Турът е около 2 часа.

За първи път виждам тази информация, че са до 2 часа. Ние как ли не го мислихме, че да не изпуснем лодките сутринта. Или е нещо ново или просто не го дават като възможност. Не е лошо да се пише до хотела и да се пита дали ще потвърдят тази информация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз на кого опявах - пусни тема, пусни тема, пусни тема  :angry: Нищо де, пак ще ти помогнат, сигурна съм! :)

 

Ето я темата на Руми. Отделих мненията, да може да си дискутираме на воля :)

http://magelanci.com/topic/6693-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%83-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D1%8E%D0%BD%D0%B8-2016/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.