Прескочи до съдържание

Валенсия през септември


palia4i

Препоръчани мнения

предстои ми пътуване до Испания 3-10.09, полета е до Валенсия. аз нищо не организирам, други се занимават - аз съм "куфар" :) знам че ще се спи в някакви вили около аликанте, и че има наети 2 коли от летището, ама аз от тях няма да се възползвм, защото основната група има за цел да опознава Андалусия, а аз това съм го правила през 2014та. За мен остава придвижване с влак/бус. За Валенсия изчетох всички препоръки в темите, и разбрах че е must see, проверих вече разписанието и цените на влаковете от/до. Моля ви, дайте идеи какво друго още мога да видя?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Валенсия е от надценените градове в Испания. След като ще си куфар, каквото видиш се файда ще е. Особено след Андалусия няма да си очарована.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Валенсия е от надценените градове в Испания. След като ще си куфар, каквото видиш се файда ще е. Особено след Андалусия няма да си очарована.

 

"куфар" ама до пристигането и настаняването. после сама ще си обикалям, та накъде настрани да мръдна, нещо интерсно за опознаване в близост? 

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

В близост няма нищо интересно. Ако ще е с преспиване и надалеч, веднага ще ти кажа.

Валенсия се изчерпва доста бързо, не знам какво ще правиш там една седмица.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Валенсия за седмица е много, но съвсем не съм съгласна, че е надценена. За мен лично това е един от най-хубавите градове в Испания, в които съм била. Но по мое мнение е за около три дни, един от които ще отиде плътно за аквариум-комплекса и всичко около него.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благородно завиждам! Това ми е един от най-любимите градове. Зелената река - така наричам парка там, защото някога е бил река, музеите (безплатни в неделя), центъра има и още но аз бях там само за 1 ден. 
 

И разбира се двете най-любими заведения са там:

 

Невероятно кафене и перакна. Само заради него бих живял там.

http://www.lapetitebrioche.es/

Тук пробвах много интересни неща на много ниски цени. 

http://www.refugiorestaurante.com/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В близост няма нищо интересно. Ако ще е с преспиване и надалеч, веднага ще ти кажа.

Валенсия се изчерпва доста бързо, не знам какво ще правиш там една седмица.

и аз не знам .....:) ох, дори и по-надалеч да е дай няква идея, че да стоя само на плаж в аликанте и да ходя до валенсия единствено....ще лудна :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Валенсия за седмица е много, но съвсем не съм съгласна, че е надценена. За мен лично това е един от най-хубавите градове в Испания, в които съм била. Но по мое мнение е за около три дни, един от които ще отиде плътно за аквариум-комплекса и всичко около него.

мерси тони, аквариума го включих за 1 цял ден! още 2 дни за Валенсия. Трябва да запълня още, да речем 2 дни, идеи?

Връзка към мнение
ох, дори и по-надалеч да е

 

Аз бих ти предложил да скокнеш до Майорка ;) и да си разпределиш дните 3 на 3 ;)

Полети от Валенсия до Палма има много, около 1 час път, летят и Райън и Вуелинг и ЕърБерлин, предполагам за около 40-50eur  ще се намерят билети.

А в Майорка има какво да правиш не 3 дни, а цяла седмица ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Защо темата е с име Октомври, когато говорим за Септември ? Валенсия е готина, но за 3-4 дни някъде, после доскучава малко или много. Иначе и аз мисля да ходя към Аликанте в средата на Септември, та ще следя темата за интересни предложения. Засега съм си харесал градината El Palmeral в Елче, която исках да посетя от много време

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бих ти предложил да скокнеш до Майорка ;) и да си разпределиш дните 3 на 3 ;)

Полети от Валенсия до Палма има много, около 1 час път, летят и Райън и Вуелинг и ЕърБерлин, предполагам за около 40-50eur  ще се намерят билети.

А в Майорка има какво да правиш не 3 дни, а цяла седмица ;)

Съгласен, но за там си трябва кола под наем, иначе няма особен смисъл

Връзка към мнение

Ако е само града не ти трябва разбира се. Като се замисля, ако е една нощ, няма смисъл да се изсилваш с коли и обиколки, ще ти дойде доста.

Отначало се говореше за разделяне на дните на 3+3 дни и затова написах за колата.

Иначе бих дал съвети за извън града, но явно няма как да стане

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

абе, обмислям все още вариант 5-7.09, 2 нощ, намерих под 40 евро 2посочен с удобни обедно-следобедни полети на аър берлин, че все пак трябва да се замъкна с влака до валенсия от аликанте - и така ми се връзват ден и половина за града да го разгладам, ще ли ми е достатъчно?

Връзка към мнение

edbloom, през Мурсия и Албасете съм минавал само, но не спирах да ги оглеждам. Не считам, че си заслужава пътя специално  до тях. Никога не сами били в полезрението. Тази част на Испания (югоизточната), е малко по-скучна и няма толкова интересни и красиви места, както в останалата. 

Бил съм на плаж за по няколко дни, (за които не искам да се сещам), примерно около Orihuela, Torrevieja (тогава минах през Мурсия), това за мен e най-грозната част от тази държава, по-нагоре е малко по-добре, но пак си е кофти, визирам Gandia, Cullera. Там се спира за 1-2 час и повече нямаш желание да видиш това място никога.

 

Понеже забелязвам, че едва ли не всяко едно селце и градче е интересно за някои, така е. Колко и да е малко и забутано, то е поддържано и все ще има 2-3 неща заслужаващи да се видят и снимат. Лично за мен, тези градчета не заслужават път специално за тях, за други може би да, зависи какво са виждали и какво не са, както и колко време и възможности имат.

Малко по-нагоре е Cuenca, едно по-различно градче с висящи къщи над пропастите, едно време специално ходих да го видя, интересно е, но ако някой има 5-6 дни в Испания, не бих му го препоръчал..

По доста тукашни  форуми на различна тематика, съм виждал теми от сорта, кои градове са най-грозните в Испания, такива има и в българските форуми за нашите градове.

Винаги има и хора, пишещи за бъзик  и отбелязват дори най-красивите градове, като грозни, но като цяло се вижда на къде клонят останалите.

Не го считам за абсолютно вярно, но ето един списък с грозните градове според много испанци

Ferrol, Torrelavega, Puertollano, Cartagena, Ponferrada, Algeciras, Gijón, Almeria, Murcia, Guadalajarа, Albacete, Ciudad Real

През половината от тези съм минавал и да, съгласен съм, че са по-грозни от останалите тук.


edbloom ти бил ли си в Мадрид? От картата с полетите ти, не виждам да си бил и за това питам. Чудя се, ако си бил във Валенсия, защо пак искаш в Аликанте, при толкова други места.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

абе, обмислям все още вариант 5-7.09, 2 нощ, намерих под 40 евро 2посочен с удобни обедно-следобедни полети на аър берлин, че все пак трябва да се замъкна с влака до валенсия от аликанте - и така ми се връзват ден и половина за града да го разгладам, ще ли ми е достатъчно?

За да не ми увисва предложението като недостатъчно обосновано, да го уплътня малко. ;)

 

Верно е, че за Майорка е най-добре да се обикаля с рент-а-кар, но на Острова има и обществен транспорт, така че ако все пак се решиш за Майорка  и отделиш два и половина дни (три нощувки), бих ти предложил един ден за Палма и един ден по следния маршрут:

Palma -> Valldemossa -> Soller -> Port de Soller -> Soller (Fornalutx) -> Palma

На отиване може да ползваш автобус 210, а на връщане - автобус 211. Добре е да се тръгне по-раничко сутринта и да се пристигне във Валдемоса към 8:30-9:00 когато е още спокойно и не са налазили туристите.

Мрашрутът може да се завърти и наобратно, като на отиване се ползва ретровлакчето от Палма до Сойер, недостатъкът обаче е, че първото влакче тръгва чак в 10.10 часа, което според мен е излишна загуба на ценно сутрешно време (8-10ч.) Друг вариант е влакът да се ползва навръщане, обаче пък последния влак е много рано - 18:30 и така пак се губят часове, а и се изпуска залеза, а Порт де Сойер е място,  от което могат да се наблюдават прекрасни залези, които по това време на годината трябва да са около 8 часа вечерта.

Иначе влакчето е много хубава атракция - за него, за ретротрамваят, за Валдемоса и Сойер съм споменал малко ето тук и тук.

Като цяло районът е много живописен и се разкриват много хубави гледки.

Форналуч (което съм поставил в скобки) се води за едно от най-красивите селца на Майорка, а съм го поставил в скоби, защото по спомен нямаше автобуси в удобни часове  и аз лично се качих до там на автостоп, а после слезнах до Сойер по една приятна планинска пътека, или, с други думи - може да не остане време за Форналуч в един такъв еднодневен тур.

.

Ако пък искаш да си направиш някакъв друг маршрут, или да видиш други неща - на сайта на транспорта може да потърсиш идеи в раздела Tourism by public transport.

 

P.S. Офф, пак ми се приходи на Балеарските острови :) , ама не знам кога ще имам възможност :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не в Мадрид досега не съм бил. Засега не ми се ходи там , ще ида някой ден живот и здраве. Във Валенсия бях два пъти, но в Аликанте не и затова искам да се разходя в тази част. А и периода в който ще бъда се надявам да става за плаж, и се оглеждам за подходящи места. В Мадрид и вътрешността на страната ще ходя в друго време на годината, Февруари, Март, Април, Октомври, Ноември - затова и пропускам Гранада отново за пореден път, а и за да има за какво да се връщам :)

Връзка към мнение

Не в Мадрид досега не съм бил. Засега не ми се ходи там , ще ида някой ден живот и здраве. Във Валенсия бях два пъти, но в Аликанте не и затова искам да се разходя в тази част. А и периода в който ще бъда се надявам да става за плаж, и се оглеждам за подходящи места. В Мадрид и вътрешността на страната ще ходя в друго време на годината, Февруари, Март, Април, Октомври, Ноември - затова и пропускам Гранада отново за пореден път, а и за да има за какво да се връщам :)

Като слушам, ще ти е перфектно да отидеш в Майорка през това време на годината.  Доста повече неща за гледане има от зоната около Валенсия, за плажовете да не говорим пък..те нямат прилика. Не знам дали си го обмислял.

Връзка към мнение

Дървеното влакче от Палма до Соиер, е много интересно и хубаво преживяване, но е леко скъпичко, 30 евро за двупосочен..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За да не ми увисва предложението като недостатъчно обосновано, да го уплътня малко. ;)

 

Фичо, благодарности, ей на тва му викам изчерпателен и уплътнен отговор :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.