Прескочи до съдържание

Валенсия през септември


palia4i

Препоръчани мнения

Здравейте ,  и на мен ми престои пътуване до Валенсия за една седмица края на октомври. След като ви изчетох оставам с впечатлението , че за този град съм отделила много време.Ще съм ви благодарна ако ми помогнете с идеи . Целта на пътуването е почивка , шляене по улиците, плаж – по скоро не , ние сме от морски град.Предвидила съм основните забележителности в града  и един ден за езерото Албуфера .

Връзка към коментар

Ljuba, Валенсия е разкошен град, на мен лично много ми хареса, направо се влюбих в него. Щом имате цяла седмица може би ще е добре да мръднете някъде извън града. Можете например да отидете до Palmera de Elche, една от двете палмови гори в Европа (другата е на остров Крит), но си преценете, все пак е на 170 километра от Валенсия:

post-47-0-18106000-1439108666_thumb.jpg

 

Иначе в самата Валенсия, освен стандартните забележителности, препоръчвам и посещение на ботаническата градина в града. Там е доста приятно:

post-47-0-29647900-1439108702_thumb.jpg

 

post-47-0-30385800-1439108710_thumb.jpg

 

Иначе си помислете пак за плажа. Плажът на Валенсия е един от от най-големите и хубви плажове, които съм виждал. Струва си посещението:

post-47-0-80504800-1439108883_thumb.jpg

 

post-47-0-63475100-1439108990_thumb.jpg

Редактирано от tonik
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря за съвета, Tonik.Ще ми се да видим тези палмови гори, трябва да проверя транспорта до там. На плажа ще отидем естествено за да го видим, но няма да отделяме много дни за него. Надявам се наистина да ни хареса всичко там. Можеш ли да препоръчаш хубави заведения за хапване.

Връзка към коментар

Освен до Аликанте и Елче,които са сравнително близо с влак/автобус може да идете и за ден, два-три към Галисия до Сантяго де Компостела. Доста далече от Валенсия, но Ryan имат удобни полети като часове почти всеки ден на цени от 20-22 евро в посока. Валенсия наистина е много хубава когато се иде за първи път, дори и за една седмица няма да е проблем :) 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, затруднявам се с намиране на автобус от Валенсия до Мадрид. На сайта на ALSA, няма маршрут между двата града, а влака е 128 евро за двама...

Заповядай: https://www.avanzabus.com/web/default.aspx. Сайтът дава възможност и за закупуване на билети онлайн. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Валенсия е чудесен град! На мен много ми хареса. :) Задължително посетете Биопарка (!!!), както и Градът на изкуствата и науката. 

Преди ден се изкуших и взех евтини билети до Валенсия за средата на ноември. Изчетох почти всичко свързано с града в темите за Испания :) Имам 4 нощувки, които още не съм резервирала и май ми се виждат множко за Валенсия. Приемам всякакви идеи и предложения.

Относно Биопарка дали може всичко да се види през този сезон? Е, там е по-топличко, но да питам все пак :)

Казаха ми, че в Аликанте няма кой знай какво за гледане, но как да уплътня се чудя програмата?! :unsure: Нещо за Бенидорм?...

Погледнах билетите за Майорка, че още са за 40 евро, на само за една нощувка и ден и половина дали ще видя нещо от там? Ако някой може да препоръча за Майорка нещо удобно за нощуване, в центъра или с удобен транспорт до летище и обиколка из града, ще бъда много благодарна :thankyou:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

a6olq, на 03сеп2015 - 1:27, написа: ...Нещо за Бенидорм?...
 
Според някои специалисти, Слънчев бряг е българското копие на Бенидорм. Ако харесваш българския курорт, испанския ще ти хареса също :)
На https://www.alsa.es/en   еднопосочните автобусни билети Валенсия-Бенидорм започват от 5 EURO, продължителност на пътуването 1:45.
Редактирано от VladimirK
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

a6olq, на 03сеп2015 - 1:27, написа: ...Нещо за Бенидорм?...
 
Според някои специалисти, Слънчев бряг е българското копие на Бенидорм. Ако харесваш българския курорт, испанския ще ти хареса също :)
На https://www.alsa.es/en   еднопосочните автобусни билети Валенсия-Бенидорм започват от 5 EURO, продължителност на пътуването 1:45.

 

Категорично отпада :)

Връзка към коментар

Ние като бяхме там беше сравнително топло и слънчево и всичко в Биопарка си работеше. Беше много готино, това си остава един от най-приятните ми спомени от пътуването :))) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря, bungle! :thankyou: И аз много се запалих, дори ми се струва по-интересно от аквариума :) Кой месец бяхте във Валенсия?

 

Бяхме в края на ноември. :) Видях, че по-горе препоръчват и Ботаническата градина - да, наистина е много приятна и може да отделите малко време и за нея. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам въпрос с повишена трудност:) Прочетох, че на летището  във Валенсия няма място за съхраняване на багаж :( Последният ден съм предвидила да е евентуалното връщане от Палма и един от полетите е около 9:30 така ще имам отново цял ден за града, защото връщането за БГ е вечерта.

Но въпросът е къде мога да си оставя багажа- гара, автогара? Знае ли някой къде във Валенсия се предлага възможност за съхранение на багаж?

Другият вариант е връщане надвечер, но има само по-малко от час между двата полета - единият с Air Europa по график каца в 18:45, а връщането ми  е за 19:55, което е много рисково и мога да си остана на летището:)

Моля за малко информация и помощ :)

Връзка към коментар

The rail station Estacion Nord at Calle Xàtiva, 24, has luggage storage.

 

Both Bus station and Joaquin Sorolla train station have luggage storage as well. Check wich one is best for you

 

От трипъдвайзъра.

Тони, благодарности за бързия и точен отговор! :giverose:

Връзка към коментар

завърнах се успешно. никакъв късмет с времето, за съжаление. почти без прекъсване порои валяха в 5 от 8те дни. темп. паднаха - м/у 15-18-20 С. Валенсия ми хареса - отделих и 2 лежерни дни, от 10 до към 18 часа и още 1 ден за Океанографик-чуден. Спахме в Бенидорм, невероятен плаж, препоръчвам го горещо. Бенидорм палас - шоуто заслужава да се гледа, най-скъпия куверт 59 евро. от 20 ч. до след полунощ. Елче - около 2-3 часа заради палмовата гора, заслужава си. Алтеа - стария град, половин ден+обяд, красива катедрала. Аликанте - няколко часа за центъра - 2 красиви площада, рибен пазар, пристанището и катедралата+обяд, без замъка на високото - нищо особено впечатляващо. два фестивала - във Villena и La Xara:

https://es.wikipedia.org/wiki/Moros_y_cristianos

http://laguiadelturista.es/evento.php?id=518&ev=fiаestas-en-la-xara

В La Xara отидохме за биковете по улиците. Ами, голямо изживяване си е! Заприщтват една дълга улица и пускат един по един биковете. има платформи нависоко за туристите, а местните са долу при биковете. има долу решетки да се крият ако бика се засили, което се случва, щото целта е да го дразнят, и после да бягат и да се крият...аз бях долу, бе емоция си е.

На Феста във Вилена отидохме заради швствието, което си must see-започва в 21 часа и продължава не знам до кога, ние към 01 часа тръгнахме, а не даваше вид да свършва.

на майорка имаше наводнения, прежалих едни 30тина евро и не летях до Палма....следващия път.

Мога да кажа едно, тази част на Испания определено бледнее пред всичко останало, което съм овършала до момента.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
........

Мога да кажа едно, тази част на Испания определено бледнее пред всичко останало, което съм овършала до момента.

Абсолютно съгласен съм с теб. Винаги съм го казвал и аз. Ясно е, че няма лоша част, но мога да кажа, че югоизточната част от Валенсия до Мурсия не блести много.

Връзка към коментар

Преди ден се изкуших и взех евтини билети до Валенсия за средата на ноември. Изчетох почти всичко свързано с града в темите за Испания :) Имам 4 нощувки, които още не съм резервирала и май ми се виждат множко за Валенсия. Приемам всякакви идеи и предложения.

Относно Биопарка дали може всичко да се види през този сезон? Е, там е по-топличко, но да питам все пак :)

Казаха ми, че в Аликанте няма кой знай какво за гледане, но как да уплътня се чудя програмата?! :unsure: Нещо за Бенидорм?...

Погледнах билетите за Майорка, че още са за 40 евро, на само за една нощувка и ден и половина дали ще видя нещо от там? Ако някой може да препоръча за Майорка нещо удобно за нощуване, в центъра или с удобен транспорт до летище и обиколка из града, ще бъда много благодарна :thankyou:

стойте си във валенсия според мен. града е красив, има за гледане достатъчно. мотане, хапване, пазар, лежерно...няма да усетиш кога са минали 3-4 дни....експресния бус от валенсия до бенидорм пътува 1.42 мин, бавния 4 часа!! от бенидорм до аликанте са още едни 40 км, така че тури поне още 30 мин и си направи сметката...ше пътуваш цял ден, заради едното нищо, и то през ноември...безсмислено според мен

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И ние сме си правили разходка до Валенсия през ноември с 3 нощувки. Времето през деня беше слънчево и топло, дори един се прибрахме  пеша от Океанографик през парка Турия до кметството, където беше хотелчето. Интересни за посещения са Копринената борса, Катедралата, площада Redonda, пазарите, уличките в стария град и разбира се Океанографик и сградите на Калатрава. Качвахме се и на кулите , част от крепостната стена за гледки. Разходка по плажа по това време също може да е много приятна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

стойте си във валенсия според мен. града е красив, има за гледане достатъчно. мотане, хапване, пазар, лежерно...няма да усетиш кога са минали 3-4 дни....експресния бус от валенсия до бенидорм пътува 1.42 мин, бавния 4 часа!! от бенидорм до аликанте са още едни 40 км, така че тури поне още 30 мин и си направи сметката...ше пътуваш цял ден, заради едното нищо, и то през ноември...безсмислено според мен

Малко май прибързах, но вече купих самолетни билети до Палма. Полетът е 50 минути и е в удобни часове.

Разпределих програмата на  2 нощувки във Валенсия и 2 в Палма и последният ден отново целия ден за Валенсия, защото полетът е в 19:55 за София. Само ще се моля да нямам твоя късмет с времето и да не вали :) Запазих и нощувки - апартамент в Палма през  Airbnb на центъра и хотел за Валенсия на много добро място откъм забележителности и транспортни връзки. Като се върна ще споделя впечатления и от двете места, може би ще е полезно :)

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

...но мога да кажа, че югоизточната част от Валенсия до Мурсия не блести много.

 

А от Валенсия на север как е? Има ли нещо, което си заслужава да се види/посети с кола през октомври? Чета за Пенискола, за пещерата с дългата подземна река, за Портокаловия бряг... Малко жокери? :)

Редактирано от rik4o
Връзка към коментар

Аз съм ходила в Пенискола през Септември и останах много доволна. Има една крепост за разглеждане и самото градче е симпатично. При нас имаше някакъв празник с парад. Чудесна морска храна и страхотна плажна ивица. Май наблизо имаше и някакъв природен резерват.

Не знам обаче как ще е през октомври.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А от Валенсия на север как е? Има ли нещо, което си заслужава да се види/посети с кола през октомври? Чета за Пенискола, за пещерата с дългата подземна река, за Портокаловия бряг... Малко жокери? :)

Не познавам тези места. На север съм ходил до Сагунто само.

Не е много близко, но е интерсно в Куенка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Запазихме хотел в Oporesa del mar, в хотел marina d' or за 5 нощувки, от 12.09 до 16.09. 2017.

Засега не сме взели билети и нямаме представа как ще се придвижим до хотела. Единия вариант е от Валенсия. Трябва ли да купуваме билети за Renfre предварително, било за регионални или други видове влакове? Другия вариант е със Ryan и някакъв трансфер до oporesa. Идея за това?

Бихме желали да отделим два или три дни на Валенсия. Планирано е Биопарка, Ботаническата градина и Аквариума. Останалото време за разходка из града и разглеждане на катедрали, пазара, паркове и т.н. Ще ползваме пътеписа на Ники Петров:http://magelanci.com/patepisi/article/274-%D0%B4%D0%BE-%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D1%81-%D0%B1%D0%B0%D0%B1%D0%B0/

Благодаря за отличния пътепис и насоки.

Това е плажна почивка в Oporesa del Mar съчетана с разглеждане на Валенсия. Приемат се всякакви предложения за дните във Валенсия и трансфери до Oporesa del Mar.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.