Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Бях доста разочарован когато WizzAir  спряха полетите си до Пиза - вероятно поради това, че е международно летище таксите са били високи за  авиокомпания от мащаба на WizzAir (примерно с два полета седмично).
Сега , когато играчите са с еднин повече, интересен ще е отговорът.

Връзка към коментар

Чудесна новина, която със сигурност ще запази ниски цените на виолетовите до Болоня. Конкуренцията е най-доброто нещо във всяка една сфера...

 

За Болоня и сега са си ниски цените. По-скоро въздесъщата конкуренция да ги изхвърли от пазара и да останем без Болоня в близко бъдеще. 

 

Иначе, погледнато от моята магеланска камбанария, въобще не съм въодушевен от горната новина, да не кажа и че съм тотално разочарован от поредната "куха" дестинация. Сто полета до Италия се пръкнаха и продължават да изникват още. Да беше Испания, още по-добре Централна Европа или поне като ще е Италия, да е Италия - Триест, Тревизо, Сицилия - някое място със стратегическо разположение. А то Пиза! Аре немаше нужда... Все пак с една идея по-добро попадение от Неапол и Бари, определено. 

 

За Братислава чува ли се нещо?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Доста висока стартова цена за къс полет. За същата се намира Испания, освен ако не включва багаж. Уиз са завзели Италия.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Доста висока стартова цена за къс полет. За същата се намира Испания, освен ако не включва багаж. Уиз са завзели Италия.

 

Много Ви разглезиха тези НТА ;) 30 евро била висока цена до Италия? Аз като си спомням как се радвах, като маймуна преди 15 години, че съм си купил супер евтин билет за 200 евро до Италия ;)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

На първо четене - "куха" дестинация. Че и скъпа. До Болоня има маса полети по 10Е с дискаунт и за 9Е с Фречиросата след 30 мин си във Флоренция. Ако ще е Северна Италия, Венеция/Тревизо звучеше по-добре.  Но все пак е нещо за начало, ту би континуед...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не бързайте да сравнявате цените, със сигурност ще падат и под 30 евро на посока. Никой не е казал, че това е дъното на цената, завинаги, дайте малко време да видим как ще се развият нещата. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Под 39,99 не съм виждал Болоня с дискаунт клуб. А и се пак са с малък багаж

 

Има, има, и то доста редовно.

 

Не съм съгласен,че е куха дестинация - Ганьо може да не е чувал за Уфици, да мисли Микеланджело за костенурка, обаче за кулата в Пиза е "чувАл". Та покрай индивидуалните туристи ще има и доста масови. Според мен добре премислен ход на Райън. А за професионалистите, Пиза е последна спирка за Лисабон, Севиля, Единбург, Дъблин и т.н.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Все си мисля, че масово хората предпочитат да видят Италия... Това, че повечето от форума са обиколили по няколко пъти не означава, че масовия турист няма да отиде в Италия. Нека има. Ако тръгнат да разширяват после, още по-добре.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сега направих пробно, имаше 19 на отиване и над 50 връщане. Миналата пролет ми излезе по-евтино БГ ер през Рим + влак за ФЛОРЕНЦИЯ защото пътувах около празници.

... Което прави 35Е двупосочно. Да не влизаме в спорове, цената на Райън до Пиза в момента не е атрактивна, факт.  Надеждата е да падне с времето, все пак става  сериозна конкуренцията.

Връзка към коментар

От Пиза имаше доста error fare за интерконтинентални полети , така че си е супер дестинацията.
Малко съм изненадан , но пък явно ирландците са решили да се пробват и вярвам са направили по-сериозен анализ от нашите лакърдии тук.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
извинете ме, но да сте недоволни от подобна дестинация е направо възмутително! Пиза е изключително изгодна за всякакви връзки! Градът изобщо не е скъп, не разбирам откъде ви се е сторила "скъпа" дестинация? Били сме в Пиза, и отново ще отидем, благодарение на билетите. Купихме билети с вкл. багаж и запазени места на авар. изход и излязоха безплатно, т.к. с Райън - имаме два багажа от по 10 кг ръчен, като букнахме и един общ 15 кг голям такъв. Къде ви тоя лукс с лилавите Уиз? Молете се още дестинации да открият Райън.   А ако тръгнете с автобуса за 10 минути от Пиза се стига до крайбрежието, да си изкарате някой плаж. Летището е на 5 минути от Пиза, има автобуси на 10 минути от летището до центъра на Пиза, а таксито ви излиза 10 евро, което е направо безплатно. С влак може да стигнете за 20 минути до Ливорно примерно и т.н.

 

А колкото до останалите дестинации, само ще обърна внимание, че Сицилия - Катаня е достъпна с директен полет от България поне от 2 години с полетите на Мистрал, а самата Катаня е един камънак и нищо повече.

 

Много повече изгодни връзки има от Пиза, отколкото от някои други итал. дестинации.

 

В крайна сметка, вече летим докъде ли не из италия - Милано, Болоня, Рим, Неапол, Бари, Катаня, Пиза.

 

По-добре си купете билети, отколкото да сте само недоволни.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз не виждам някой да недоволства от това, че самият град е скъп. Става въпрос за цената на полетите. Това е кратък полет, приблизително 1000 км., а  за същата цена (че даже и по-евтино) примерно може да се стигне до Малмьо, което е два пъти по-голямо разстояние.
Но както моят адаш - Основателят е написал нека все пак изчакаме, може авиокомпанията да пусне и по-ниски цени до Пиза.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

напротив, прочети по-горе, какво мрънкане, какво нещо е, какво недоволство

не смятам, че Малмьо има по-големи предимства пред Пиза. освен това, ще са ниски цените до Малмьо като няма кой да лети дотам

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не виждам някой да недоволства от това, че самият град е скъп. Става въпрос за цената на полетите. Това е кратък полет, приблизително 1000 км., а  за същата цена (че даже и по-евтино) примерно може да се стигне до Малмьо, което е два пъти по-голямо разстояние.

Но както моят адаш - Основателят е написал нека все пак изчакаме, може авиокомпанията да пусне и по-ниски цени до Пиза.

 

Е, сега, сравняваме Лом и Лондон...

 

Ако си позволя малко размишления, като гледам как Райън влизат без предупреждение с маршрути до държави, които са сред най-силните на Уиз, имам едно (пожелателно) предположение, че следващата дестинация ще бъде испанска - направление, по което Уиз е почти монополист, а цените са традиционно солени.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.