Прескочи до съдържание

Оставяте ли бакшиши?


Препоръчани мнения

Бихте ли споделили опит как стоят нещата с бакшиша в Хонг Конг, Куала Лумпур и Сингапур

 

Специално в Сингапур, не е особено прието. Връщат до стотинка. Не, че няма изключения :)

А банкнотите / кредитната карта пък е прието да се подават с двете ръце. Така ги и връщат.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Предполагам, че това за банкнотите/кредитната карта и в другите две е така или поне в Хонг Конг, нали навсякъде, където има китайци всичко се подава с две ръце в знак на чисти намерения :)

Редактирано от lisska99
Връзка към коментар

В Сингапур, дори, покрай бума на забраните и ограниченията бях чел интервю на губернатора им, който казваше нещо от рода нa какво зло са бакшишите и трябва да бъдат изкоренени. :D В Куала Лумпур, както всяка мюсюлманска страна се оставят и ги приемат охотно. :) За местата с китайци не очакват и връщат всичко, но няма да ти откажат и екстра. :)

 

Аз съм с нагласа да давам бакшиши ако обслужването е добро до средно. Ако много се постараят да ме ядосат, което е трудно, не. Ако по някакъв начин си просят бакшиша, не давам и стотинка/цент. :) 

 

Имах един случай в Камбоджа - нова мацка в кафене, незнаеща добре английски. Аз поръчвам фреш, тя ми носи специалитета на заведението. Едното е $1 , другото $5. Казах ѝ, че няма проблем. Знам, че работи за $100 на месец  и трябва да си плати от джоба. Отивам на другия ден, пак същата грешка направи. Казах, този път не, няма да платя. Щеше да се разреве. На третия ден вече всичко беше точно и ѝ оставих разликата от предишния ден като бакшиш + още отгоре. Вече не сбърка нито една поръчка този и следващите дни. Успях да я науча, че е важно да внимава с поръчките, без да я ощетявам. :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

И аз съм така, ако обслужването е ок давам иначе неполучават нищо, колкото и кръвожадно да гледат и да досаждат. Все пак нещо се получава срещу нещо, а не защото просто трябва да им се даде ...

 

Благодаря Ви cck и T.E.Lawrencе за инфото!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз съм свикнал да давам само когато съм доволен, за това много мразя като ми го допишат в сметката. За щастие вече в БГ няма такива изцепки, но преди 15-20г. имаше доста. Сега май само в САЩ го помня това. Всъщност как успявате да не дадете бакшиш там, ако решите? Като си го допишат в сметката и това е, няма да се карам сега, то това дори не е точно като бакшиш, ако като такса обслужване...

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За мен най-голям стимул да оставя бакшиш е отношението. Дори и храната в някое заведение да е била прекрасна, ако отношението е кофти, никак не ми се оставя и обикновено не го правя. С такситата е по-трудно, защото те почти никога нямат да върнат точно :-) "Задължителните" бакшиши не ги обичам, но се съобразявам със съответната политика. А понякога оставям бакшиш и без да се предполага, че трябва, 
В Дубай дадох по десет дирхама на двама младежи, които 5 минути след като се обадихме на рецепцията с молба някой да дойде да погледне хладилника, защото не изстудява добре, цъфнаха ухилени на вратата с чисто нов. Първоначално се изненадаха и се противяха, но като настоях приеха и изглеждаха много доволни. 
Пак там, дадох пет дирхама на едно момче, което след като напазарувах от  кварталното магазинче, ме придружи на 200 метра до хотела, за да ми носи торбата. Като тръгвах от магазина дори не ме попита дали искам, просто грабна торбата и попита кой е хотела. Бях наясно, че ще очаква да получи нещичко и добре, че ми останаха дребни от пазара, иначе не знам за кой от двамата щеше да е по-неловко :-)

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бакшишите са издигнати в култ в Канада и САЩ, което доста ме дразни. Приятел, капитан на А 380 си наема едномоторен самолет двуплощник край Бостън с табела "Thanks for the tip"  на таблото с инструментите. Поне някой да го возеше или някоя да му прави нещо докато пилотира... Аз пък напук на обичайните 20% давам винаги м-у 10 и 15% в зависимост доколко ми е харесало (става въпрос за ресторанти или барове).

Друг приятел - небезивестния Веско Ешкенази, след вечеря за трима в баровски ресторант близо до Линкълн Център в Ню Йорк дава на сервитьора 100 долара бакшиш, при което той обиден го пита дали нещо не било както трябва, тоест какво не му е харесало :blink:  Каквато и да е сметката, 100 долара бакшиш са си много и това през 2001 г. ... Сега като се замисля, това може и да е било трик на сервитьора, сигурно на някои им става неудобно и дават още, ама знам ли...аз точно в такиква класове ресторанти не вечерям...

Най-ниския бакшиш през живота ми - отрицателен бакшиш в Делхи, Индия - още на входа на ресторантите се договаря от 10 до 15 % отстъпка от менюто с включен бакшиш. Това ако се ходи без шофьора, който ни разкарва из страната, иначе тези пари отиват за него като комисионна, че ни е завел точно в този ресторант.

Единствено неоставяне на бакшиш на частен тур гид беше на същото пътуване и пак в Делхи. Жената още с влизането си в минивана започна да се хвали колко добре живеела в хубава къща в тузарски квартал в Делхи, дъщеря и как била лекар в УК, колко много пари изкарвала и пр. В същото време като я попитах кога ще ходим до джамията Джама Масждиж, ми обясни, че днес имало религиозни церемонии и не пускали туристи. Откъде да знае жената, че сбъркала човека - обръщам се директно към шофьора и му казвам да кара към джамията, а на нея, че има 30 минутни интервали м-у службите през което време пускат туристи, което се оказа точно така. Накрая на деня и казах, че за пръв път срещам толкова сериозно богата екскурзоводка, която чак няма нужда от бакшиш.

Тоалетната на летището в Занзибар - отивам по малка нужда и забелязвам помощник, който стои до чешмата, къса парче тоалетна хартия от рулото на стената, подава го на който се е измил и си иска бакшиш. Направо ги кара човека като на поточна линия. На мен вече ми беше писнало да бакшишвам за деня, та за да няма каквито и да било претенции след като си свърших работата се запътвам директно към изхода (и без това за мъжете е по-важно да си мият ръцете преди, а не след уриниране), но пича ловко ми препречва пътя и си иска бакшиша, след което аз словесно го изпращам да ходи да се... обича (на английски глагола няма как да се сбърка), връщам се, измивам си ръцете, вземам си парче хартия от рулото, избърсвам се, хвърлям го в коша и си излизам...

 

На сафари никога не се стискам за бакшиши за наистина много добри гидове - ако сме само двама в джипа - от 40 до 50 долара на ден за гида, в зависимост колко дни сме били с него (става въпрос за 10-12 часа каране на ден из корита на реки, савани и трудни черни пътища + знанията и уменията му да намира животни + да знае как да застане за да се правят добри снимки). Ако сме повече хора в джипа - по 10 долара на човек на ден, ако освен гида в джипа има и следотърсач - по 5 долара на човек и на него. В лагера или лоджата - по 10 долара на човек на ден, те си ги делят помежду си.

П. П. Ако ходите на круиз и забравите да дадете бакшишите на камериерите, които ви почистват каютите последната вечер преди напускане на кораба - съветвам ви да пропуснете да си измиете зъбите сутринта, защото не искам да ви казвам в коя част на тялото на камериера/ката е била четката ви за зъби. Ако сте пушач и сте имали отворена кутия цигари, внимателно помиришете всяка от тях, преди да я сложите в устата си. :)

 

Също ако круизната компания директно ви взема багажа от коридора пред каютата и си го виждате чак на летището в къщи, преди да го предадете, го отворете и проверете за изпражнения - бил съм свидетел на такива случаи при недаден бакшиш след 14-дневен круиз... :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

 

 

Също ако круизната компания директно ви взема багажа от коридора пред каютата и си го виждате чак на летището в къщи, преди да го предадете, го отворете и проверете за изпражнения - бил съм свидетел на такива случаи при недаден бакшиш след 14-дневен круиз... :)

Това е доста грубичко :)

А круизните компании нали си прибират автоматично бакшиша по някаква формула? Например X $ на ден на човек.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз съм свикнал да давам само когато съм доволен, за това много мразя като ми го допишат в сметката. За щастие вече в БГ няма такива изцепки, но преди 15-20г. имаше доста. Сега май само в САЩ го помня това. Всъщност как успявате да не дадете бакшиш там, ако решите? Като си го допишат в сметката и това е, няма да се карам сега, то това дори не е точно като бакшиш, ако като такса обслужване...

В САЩ заплатите на сервитьорите са много ниски и аз лично винаги съм оставяла бакшиш: рядко там ми се е случвало обслужването да не е било добро, но дори и в такива случаи бих оставила 10%.

 

По принцип като правило, поне за Великобритания, ако в менюто пише, че има optional service charge може да поискаш да я махнат; ако не пише, че е optional обаче, а само ти съобщават, че ще я добавят нямаш избор.

Връзка към коментар

Това е доста грубичко :)

А круизните компании нали си прибират автоматично бакшиша по някаква формула? Например X $ на ден на човек.

 

Те започнаха сравнително скоро (от 10-12 години) да го прибират автоматично и предварително, предполагам, за да няма подобни случаи, а и не знам дали всички правят така, едно време оставяха едни пликчета с логото на компанията и всеки си даваше отделно на камериера, на сервирьора и на помощник сервритьора, а те вече разпределяха по веригата нагоре към Метро Ди-то и малко надолу към busboys. 

Връзка към коментар

За местата с китайци не очакват и връщат всичко

 

Много ясно. Те знаят, че „Бакшиш“ е град в Китай :)

 

 

 

Розовият се представя на ниво:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZKKxfeNl4uk

 

 

:biggrin:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И аз съм свикнал да давам само когато съм доволен, за това много мразя като ми го допишат в сметката. За щастие вече в БГ няма такива изцепки, но преди 15-20г. имаше доста. Сега май само в САЩ го помня това. Всъщност как успявате да не дадете бакшиш там, ако решите? Като си го допишат в сметката и това е, няма да се карам сега, то това дори не е точно като бакшиш, ако като такса обслужване...

 

В повечето случаи не го дописват в сметката автоматично, а питат колко бакшиш желаеш да оставиш и после го пишат допълнително. Имах ситуация с ужасна храна и отвратително обслужване в едно градче в Аризона. Накрая сервитьорката ултра нагло попита колко да допише към сметката и аз просто казах НУЛА. Щеше да й падне ченето от изненада, сигурно съм първия човек, който някога й беше отказвал бакшиш. После се овладя бързо и с фалшива усмивка ми донесе сметката, която беше само за консумираната храна.

 

А круизните компании нали си прибират автоматично бакшиша по някаква формула? Например X $ на ден на човек.

 

Януари като пътувах с Holland America имаше нещо като 'препоръчителен' бакшиш, по $22 на ден на каюта. Накрая на круиза обаче имаш право да коригираш сумата нагоре или надолу по твое усмотрение. При 11 дневен круиз $242 бакшиш ми се стори леко множко и го намалих на $100. Нямаше никакъв проблем.

 

В САЩ заплатите на сервитьорите са много ниски и аз лично винаги съм оставяла бакшиш: рядко там ми се е случвало обслужването да не е било добро, но дори и в такива случаи бих оставила 10%.

 

Да де, но съгласи се, че принципно това не е наш проблем. Ние просто сядаме да ядем. Работодателите да си оправят заплатите на сервитьорите и да не ни занимават с глупости. Честно казано мисля, че концепцията на обслужването в САЩ генерално е много сбъркана и мен лично много ме дразни.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

 

Да де, но съгласи се, че принципно това не е наш проблем. Ние просто сядаме да ядем. Работодателите да си оправят заплатите на сервитьорите и да не ни занимават с глупости. Честно казано мисля, че концепцията на обслужването в САЩ генерално е много сбъркана и мен лично много ме дразни.

 

Абсолютно би било добре да има living wage, който да е задължителен (или поне minimum wage), но докато това не стане аз ще продължавам да оставям бакшиш поради изброените причини. 

Връзка към коментар

Знам, че от днес, без значение къде ще отсядам по света и у нас, четката за зъби ми става сред задължителните неща, които нося ежедневно в туристическата чанта. Оставила или не оставила бакшиш, може просто да не съм достатъчно симпатична на камериерката.

Ааа...и преставам да чета темата с бакшишите... и камериерките ;)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да де, но съгласи се, че принципно това не е наш проблем. Ние просто сядаме да ядем. Работодателите да си оправят заплатите на сервитьорите и да не ни занимават с глупости. Честно казано мисля, че концепцията на обслужването в САЩ генерално е много сбъркана и мен лично много ме дразни.

Ама точно заради обърканата концепция в САЩ персоналът по цял свят се научи да чака бакшиш, именно подучен от американските туристи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз съм свикнал да давам само когато съм доволен, за това много мразя като ми го допишат в сметката. За щастие вече в БГ няма такива изцепки, но преди 15-20г. имаше доста. Сега май само в САЩ го помня това. Всъщност как успявате да не дадете бакшиш там, ако решите? Като си го допишат в сметката и това е, няма да се карам сега, то това дори не е точно като бакшиш, ако като такса обслужване...

 На мен не ми се е случвало някой автоматично да ми напише бакшиша. Единствено когато групата е над 6 или 8 човека (зависи от ресторанта) има включено гратюити и това се обявява предварително и се знае. Когато има гратюити не оставям бакшиш.

Аз до такава степен съм свикнала с бакшишите, че не ми прави впечатление. Приемам го като нещо нормално и не ми пречи. Все пак нали клиента си плаща за обслужванетол

Един път досега ми се случи да не оставя бакшиш в Уислър, заради изключително грубата сервитьорка, и просто натиснах на машинката, че няма да има бакшиш, нито й казах нещо, нито пък тя каза нещо след това.

 

При последното ни пътуване до Орегон, забелязах, че в САЩ са много по-назад от кандците с метода на плащането. Тук от 5-6 години е практика в ресторантите сервитьорът да носи на клиента една малка машинка и ти плащат на нея, без да си даваш картата.

Връзка към коментар

 

 

Януари като пътувах с Holland America имаше нещо като 'препоръчителен' бакшиш, по $22 на ден на каюта. Накрая на круиза обаче имаш право да коригираш сумата нагоре или надолу по твое усмотрение. При 11 дневен круиз $242 бакшиш ми се стори леко множко и го намалих на $100. Нямаше никакъв проблем.

 

Може ли тези, които са ходили по круизи да ми обяснят как стои въпросът с бакшишите. За пръв път чувам, че сумата може да се коригира. За круизите, които гледам пише, че бакшишът автоматично се начислява на сметката ти..

На кои линии може да търпи корекция и на кои бакшишът на ден на човек/каюта е фиксиран?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може ли тези, които са ходили по круизи да ми обяснят как стои въпросът с бакшишите. За пръв път чувам, че сумата може да се коригира. За круизите, които гледам пише, че бакшишът автоматично се начислява на сметката ти..

На кои линии може да търпи корекция и на кои бакшишът на ден на човек/каюта е фиксиран?

Явно зависи с коя компания пътуваш. Аз съм била само на един на MSC. При тях няма неискам - мисля по 7-8 евро/ден на човек беше. Ако искаш оставяш още. В случая на Г.Матеев е наистина много, та правилно е намалил.

По темата:

Аз оставям по принцип около 10%. Но обичам да ме обслужват добре. Ако не съм доволна - не оставям. Веднъж на морето някъде изтараших всички джобове на компанията, за да оставя точната сума до стотинка. Ама тогава бях бясна!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може ли тези, които са ходили по круизи да ми обяснят как стои въпросът с бакшишите. За пръв път чувам, че сумата може да се коригира. За круизите, които гледам пише, че бакшишът автоматично се начислява на сметката ти..

На кои линии може да търпи корекция и на кои бакшишът на ден на човек/каюта е фиксиран?

Здравейте

Таксите за обслужване/бакшишите/ винаги са били доста наболяла тема, но премълчавана. И за пасажери и за компании.

Условията са различни и често се променят.

Правилно сте разбрали, че е възможна промяна на сумата, в случай дори да се премахне.

Това, че се начислява всеки ден, не е фатално.

Ако имате сериозна причина/оплакване и не сте доволни от обслужването трябва задължително да реагирате преди круиза да е свършил. Тоест да отидете на рецепция и да изложите вашите искания.

Ако нямате причина/както често правят американците/ все ще намерите нещо нередно.

Повечето пасажери не го правят, или не знаят или няма за какво да се оплачат. Не сме го правили и ние, нямало е сериозна причина.

Темата не се коментира много и няма много информация по въпроса.

Коригиране не е възможно за всички компании, но ето как стои въпроса за някои от тях/ако няма промени/:

CarnivalКруизи без спиране, предплаща се. Може да се коригира.

Celebrity – Пасажери с Celebrity Select Dining, предплаща се. Може да се коригира.

Costa – Не се коригира.

Maritime Voyages – Може да се коригира.

Cunard - Може да се коригира.

Disney - Може да се коригира.

Fred Olsen- Бакшишите са по преценка на всеки пасажер.

Holland America - Може да се коригира.

MSC – Не се позволява корекция…Но при ясни причини от недоволство в дадено отношение, може да се преразгледа.

Norwegian – Възможна е корекция.

P & O - Може да се коригира.

Princess - Може да се коригира, дори да се премахне.

Royal Caribbean - Може да се коригира, дори да се премахне.

Saga – Няма такси.

Silversea , Regent , Crystal – Включват такса обслужване в цената.

Noble Caledonia, Thomson и Swan Hellenic – Също е включена предварително.

По принцип луксозните и скъпи компании не показват такава такса/но я има в цената/, а и там почти няма оплаквания.

Децата също подлежат различно на таксата, като за най-малките няма или е 50%.

Ако ви трябват точните такси за дадена компания, питайте.

Редактирано от Bled
  • Харесвам 11
Връзка към коментар

 

Коригиране не е възможно за всички компании, но ето как стои въпроса за някои от тях/ако няма промени/:

 

Страхотно обобщение! Благодаря! Ако се спра окончателно на круиз ще питам конкретно :)

Връзка към коментар

При нас с Royal Caribbean бакшишите бяха $12 на човек на ден. Тъй като искахме круиз с My time dining, трябваше да платим цялата сума на бакшишите предварително. И така и направихме, излязоха ужасно много за 4 човека...

 

 

Royal Caribbean - Може да се коригира, дори да се премахне.

 

 

После една приятелка ми каза това, което и Блед пише, че можело да се избегне това, и да се дадат бакшишите на място, на ръка и т.н., но не ни се занимаваше честно казано, вече бяхме платили така или иначе. 

 

За в бъдеще обаче няма да ги пращам предварително. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А как оставяте бакшиш при плащане с кредитна карта?

 

На повечето места като донесат разписката за подписване има поленце за бакшиш и отдолу пишеш колко е общата сметка. Чак след това таксуват картата. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.