Прескочи до съдържание

1 година от създаването на Магеланци - в чужбина


Препоръчани мнения

Много хубава идея!  :) На мен би ми било интересно и в СК и на други места, но финансово едва ли ще мога да си позволя такова пътуване на този етап. Затова и аз като Жоро мисля, че е най-добре да издебнем някой гаф на някоя компания, или пък нещо принципно по-евтино (като Берлин сега). :) Пък и в Европа ми се струва доста подходящо за празнуване-ядене, пиене.... :)

А сетих се и друг вариант- може да хванем и да се изтресем на гости в Делфт! :d

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз викам дестинацията да я определим като изскочи поредната изцепка на авиокомпания тип Алиталия и Ерберлин. Пък каквото се падне :)

Това вече по-реалистично ми звучи  :) 

Иначе по-скоро си чешем езиците ;) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чернобил - евтинко с Wizz, екзотично, кой ще отрече :)

 

Ние се организираме за Припят, че както Георги пише спират Киев от зимното.

 

ПС. Явно със спирането на Киев и Ларнака ще пуснат Дубай. Едното за сметката на двете. Още малко Белград и  Скопие ще ни бият по дестинации с  W6 или каквото е там :D

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Пуснал съм отрано темата, т.к. до следващата година има достатъчно време, за да се отделят финанси и за по-интересна, по-екзотична и по-малко известна дестинация. Знаем, че всеки си гледа джоба, затова - можем да помислим съвсем сериозно...

Връзка към мнение

Ето няколко наистина реалистични дестинации (по азбучен ред) :

 

Berlin

Crimea

Kiev

Wien

 

 

И някои малко по-екзотични:

Havana

Shanghai

Taj Mahal

Zanzibar

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето няколко наистина реалистични дестинации (по азбучен ред) :

 

Berlin

Crimea

Kiev

Wien

 

 

И някои малко по-екзотични:

Havana

Shanghai

Taj Mahal

Zanzibar

:D докато се светна и аз, накъде сочат линковете

Връзка към мнение

На мен ми е най-лесно - с Ники някой ден отиваме в СК, но НЕ за рожден ден на форума, или друг повод, а когато достатъчно добре подготвим нещата; и с но нейм в Тринидад за карнавала :)

За останалите предложения из Европа мога само да пожелая късмет на организатора, и някъде към втората-третата година евентуално и аз да се присъединя. Преди това вече ми е трудно да си представя как ще се реализира. Извинявам се за скептицизма, който принципно не ми е присъщ. Иначе идеята става за чат, не мога да отрека. :)

Връзка към мнение

Сериозно да си говорим, толкова мащабно нещо като международна среща на форума ще е трудно да се организира. Мисля, че за такива срещи кворума е най-важен, а която и да е външна дестинация да изберем, независимо дали е Северна Корея или Сърбия ще има отпаднали по логистични причини. Пък и да ви кажа догодина броя на потребителите може да е с една 0 накрая на сегашните текущи, та ще стане още по-сложно :)

 

Но мини срещи, лишени от тежката организация като нищо ще има, само ентусиазъм да се намира :) Давам пример пак с бгспотърс, където се бяха намерили еднодневни билети за Уиз и ей така отидоха 7-8 човека, та няма нужда да правим сложни организации, възможности ще изскачат периодично, не всички ще могат да се възползват наведнъж, но който пропусне ще пробва пак следващия път :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Остава да проверим кога е карнавалът в Тринидад и Тобаго. :dancing:  :party:

 

Ама  ти съмняваше ли се, проверил съм го отдавна.  :)

 

По същото време, когато е карнавала в Рио - Fat Tuesday на английски или Mardi Gras на френски, съответно цялата седмица е карнавал. Всяка година е на различна дата, в зависимост от датата на Великден по католическия календар :)

 

Тук са датите до 2020 г. на които се пада карнавала

http://gocaribbean.about.com/od/trinidadeventsfestivals/qt/TriniCarndates.htm

 

Ще го мислим за 2015, защото за догодина вече съм си избрал друго подходящо място за празнуването му, а и вече е леко късно за организацията по пътуване и хотели.  ;)

Така че има време, ако реши да се включи още някой. Ако не - отиваме ние двамата от форума + който ще идва с теб, съответно с мен.

 

Еххх... допи ми се ром... :smoke:  :yahoo:

 

П.П. Ето, и бразилската връзка на форума е потвърдил същото, докато съм писал ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми е най-лесно - с Ники някой ден отиваме в СК, но НЕ за рожден ден на форума, или друг повод, а когато достатъчно добре подготвим нещата; и с но нейм в Тринидад за карнавала :)

 

@Niki - Докторе, не се отказвай, може да бъде много интересно. Аз също съм за, но както рече wilks трябва добра подготовка.

Аз си мисля, че анестезиолог с опит със сигурност добре е свикнал да подготвя, така че нямам никакви съмнения по темата с програмата. И Домосед е проправил пътя, така че има и съвет от къде да получим.

Navigare Necesse Est*. нали така

 

@ noname - И това за Тринидад важи и за Тобаго става. Колко му е един карнавал да врътнем

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде...

 

А за португало говорящите имаме и връзка в Ангола :)

---

*Трябва да се плава

Редактирано от cck
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Niki - Докторе, не се отказвай, може да бъде много интересно. Аз също съм за, но както рече wilks трябва добра подготовка.

Аз си мисля, че анестезиолог с опит със сигурност добре е свикнал да подготвя, така че нямам никакви съмнения по темата с програмата. И Домосед е проправил пътя, така че има и съвет от къде да получим.

Navigare Necesse Est*. нали така

 

---

*Трябва да се плава

 

cck, никак не съм се отказал, напротив, като типичен овен, реша ли да свърша нещо - то става  :) , не напразно отсега оглеждам и разпитвам, за да няма изненади и да има време за подготовката. щом и ти се навиваш, станахме почти 4ма, така че и по-лесно ще стане с организираните турове, вместо индивидуалните, които са доста по-скъпи.

аз пътувам много лесно и изобщо не мрънкам - мога по корем да се влача, заради другарчето, и после да си лижа плюските по краката, но щом другарчето ми е на върха на щастието - какво значение имат моите плюски?

освен това, тук в СК всичко ще ни бъде организирано при влизането в страната и изобщо няма да се чудим колко, кога и накъде. мисля, че си заслужава. а и има време до следващата година с организацията и финансирането, лесно е да летим до Москва и оттам с ЕрКорьо до Пхенян, ще звъннем и на фирмата, която ми предложиха, както и до посолството в София ще се отиде. Мисля си, че това ще е едно от най-лесните за организиране неща, които са ми се случвали до момента. Моля се само, да не пратят якоя ракета и да ни разрушат целта на екскурзията. После що снимки ще имаме, че и почетни граждани на СК може да станем ... айде, че много се размечтах в друга тема... :P

Връзка към мнение

А сега по другата тема - за рожденния ден на форума догодина - нека Жоро да каже, коя дата приемаме за рожденната на Магеланци? И да тръгнем оттам. Видяло се е, че трябва да запретна ръкави... иначе само си говорим. 

 

Добре, че не говоря ей така, че досега от БГ нямаше да мръдна... xD

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.