Прескочи до съдържание

Куба - началото на февруари или началото на април, 2016 г.


Препоръчани мнения

Хайде помагайте, пък ще почерпя.....и с това последното.....въобще не се шегувам... :)

 

Търсят се: 2 бр. билета до Куба с включен багаж и кетъринг, без значение до кое летище на острова.

 

Период: Датите са фиксирани и не могат да се променят, но има възможност за избор между два варианта, както следва:

 

Вариант 1: заминаване от София на 30.01.2016 г. (може и на 29.01.2016 г. вечерта) и връщане в София на 07.02.2016 г.

 

Вариант 2: заминаване от София на 02.04.2016 г. (може и на 01.04.2016 г. вечерта) и връщане в София на 10.04.2016 г.

 

Важно условие: Бягаме от довеждащи полети на "България Ер", ясно защо. Склонен съм да приема довеждащ полет на "България Ер" до София на връщане, щото нали, като се връщам не ми пука и винаги мога да оправдая закъснението в офиса с "форсмажор", а и националния превозвач ми е "добър клиент" така да се каже... :P

 

Платежни инструменти: VISA и Debit MasterCard

 

Днес, изръчках де що ми е познато като интернет ресурс. Резултатите са отчайващи и могат да се разделят в две основни групи. Получава се нещо като "Аерофлот" срещу всички останали. Не ме разбирайте погрешно. Нямам нищо против авиокомпанията на братушките, но ме притеснява големия престои на "Шереметиево". Четох във форума за някакъв транзитен хотел. Разбрах, че е скъп, но ако в крайна сметка летим с руснаците, предпочитам да прекарам нощта в този хотел отколкото на терминала. Моля за мнения на очевидци! Ролята на "всички останали" се изпълнява най-вече от дуета KLM/Air France. Лошото при тях е, че ползват довеждащи полети на "България Ер" до Амстердам и Париж, а вече говорихме за довеждащите полети на отиване. След тях идват "Луфти". Общото е огромната разлика в цената. Докато руснаците ме оферират с крайна (или поне е такава на техния сайт и в различни търсачки) цена от около 775 евро, "всички останали" започват от 1000 евро нагоре, плюс проблемът с довеждащите полети. При руснаците поне на отиване от София има опция да се лети с техен самолет. Всъщност, не знам дали това е плюс или минус - нямам поглед върху това как се изпълняват полетите им по отсечката София - Москва - има ли закъснения, овърбукинг, отмяна и т.н. Проигравах и вариант през Истанбул. Излизат интересни оферти на Air Canada, но предполагам, че ще се изисква транзитна канадска виза, а ние нямаме и не си струва да вадим само за това пътуване. Не съм проверявал какво е положението през Букурещ или Белград. Cubana летят от Мадрид, но часовете са кофти за връзка със София и трябва да се загубят два дни, а времето и без това е символично за тази дестинация и не бива да го пилеем излишно. Не ми е ясно дали евентуално ще има някакви промоции и кога. Още по-неясно ми е дали в крайна сметка е възможно пътуване от София до Куба без загуба на излишно време в престой по летища. Като цяло се хванах за главата, затова помагайте...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Приятелю,погледни и другите европейски летища.

 

Ето ти един пример през Брюксел и то под твоята цена:

 

post-259-0-86378200-1439847964_thumb.jpg

Връзка към мнение

Не става през Брюксел. Първо, пиша, че в краен случай мога да тръгна от София на 29.01.2016 г., вечерта. При това условие трябва да ползвам полет на Iberia в събота сутринта, като преди това успея да се придвижа от Брюксел Шарлероа до националното летище, щото нали, "България Ер" сме ги изключили от уравнението. Тази врътка вече прави цената 820 евро с две прекачвания - Шарлероа и Мадрид и без довеждащ полет до/от Брюксел. По-лошото е, че на връщане връзките са куци и трябва да се върна в София чак на 09.02.2016 г., а това вече е неприемливо. Абе, мъка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност от Мадрид за 30.1 до 7.2 излиза 757 евро. Обаче връзките не знам как ще са, ако не искаш Бг Еър остават Уиз... Съседни дати има и за по-малко, но или съкращаваш престоя, или трябва да се приберете по-късно...

Може да провериш с връзки от някое друго летище, където летят Иберия.

Или Jetairfly и още някакви такива имаше, но пак ще са на отделни билети...

 

Мнения на очевидци за престоя в Москва във форума вече има, например тук или тази тема

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като гледам огромния престой в Москва, май се губи смисъла да се лети с тях..

Най-добре е през Мадрид, полетите са удобни и има две компании летящи към Куба. Пак добре, че Иберия пуснаха полетите до Куба  отново. Ако се избере друго летище, пак ще стане дълга и широка, с 2 прехвърления и се губи смисъла в случая.

С Jetairfly идва по-около 700е, но трябва да се стигне до Брюксел, а и датите не са точните.

И аз не виждам друг начин за достигане до европейско летище освен с Уиз и Бг, то просто няма други. Ако не, се отива на доста по-висока цена.

Връзка към мнение

мисля, че за посочения период няма смисъл да се изключват БгЕр (макар, че не съм им фен) особено ако полетите са сутрин; става дума за пътуване през ниския сезон и при тях тогава самолетите едва въртят и по два полета на ден; т.е. не трябва да се сравнява със ситуацията в момента и да се правят изводи от нея; БгЕр по традиция през летните месеци си тъпчат разписанието максимално и без никаква мисъл и луфтове, та затова стане ли нещо с някой самолет и се повличат после и следващите полети; обаче през зимата имат много самолети и малка програма, та риск от подобно нещо почти няма

Връзка към мнение

Виж София - Мюнхен с Луфтханза 

Мюнхен - Варадеро с Condor

Пак не вързва.Според мен най-изгодно ще е с Domenicanatours,но все още нямат публикувани цени за 2016год.

Май-юни тази година имаха оферти полет от Мадрид,3 нощувки със закуска в Хавана и 4 дена all inclusive във Варадеро за малко над 700евра.

Връзка към мнение

Виж София - Мюнхен с Луфтханза 

Мюнхен - Варадеро с Condor

 

Не става, Лили. Цената само на полетите на Condor са около 1 200 евро на човек. Освен това часовете не пасват и пак се завъртаме в кръг. Като казвам, че вчера съм проиграл де що може вариант, наистина го мисля и не случайно пускам тема с молба за помощ. Ситуацията е кофти и почвам да се замислям за офертата на "Аерофлот". Или пък да изчакам за по-добра цена, но пък логистиката няма как да се промени. Не знам, наистина не знам...

 

 

Май-юни тази година имаха оферти полет от Мадрид,3 нощувки със закуска в Хавана и 4 дена all inclusive във Варадеро за малко над 700евра.

 

По всяка вероятност това е била цена без таксите, а те са поне още толкова. На всичкото отгоре, както вече казах, Мадрид не пасва по логистични причини за полети до Куба в събота и връщане до София в понеделник...

 

Черпнята остава, ама някой трябва наистина да я заслужи... :P

Връзка към мнение

Ми вземи с Аерофлот. Провери колко струва хотела, да не излезе цената с него колкото "всички останали"...

Предполагам с въоръжената охрана и забраната за излизане няма да имаш проблем, щом си подготвен психически...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях проучвал и мисля съм давал някъде линкове към хотела , но не помня в коя тема вече.

Имаше и някакъв хотел от тия с почасовите кабинки на самото летище , но също излизаше доста скъпо.

Връзка към мнение

http://www.eng.v-exp.ru/ 

 

Това е хотела на Шереметиево. Не е необходимо да се напуска летището.

 

Двойна стая с прозорец за 12 часа (плаща се на час) излиза около 85 EUR.

Редактирано от Alenn
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях проучвал и мисля съм давал някъде линкове към хотела , но не помня в коя тема вече.

Имаше и някакъв хотел от тия с почасовите кабинки на самото летище , но също излизаше доста скъпо.

 

Проучвах. На първо четене има един капсулен хотел на транзитен терминал "Е". Тъй като е на самия терминал не се изисква виза и е идеален за целта. Не си падаме по малките помещения и затова евентуално ще избера опцията "Economy double with window", което е малка стая с две легла и санитарен възел или по-добрия вариант "Business triple with window", което е малко по-голяма стая с три легла и малко по-луксозно обзавеждане, но най-важното с голям витринен прозорец. Според обявения ценоразпис 12 ч. във вариант 1 излиза около 100 евро, а същото време във вариант 2 ще ни струва около 120 евро. Ясно е, че ще предпочета вариант 2, но в момента сайта не позволява онлайн букване на този тип стая. Добре дошли в Русия, както се казва...

 

Ще видим, чуденката продължава...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето какво измислих аз и за сега покрива доста от предпочитанията ти освен багажа,но и върху това ще помисля:

 

1.полет София-Болоня на 29.01 в 19:25-вечерен с Уиз-30 лева

2.полет Болоня-Мадрид на 30.01 в 09:50 с Раян-37 евро

3.полет Мадрид-Хавана на 30.01 в 15:55 с Иберия-342 евро

Тук трябва да помислиш за нощувка в Болоня и кратка разходка на града  :)

Връщане на 07.02:

1.полет Хавана-Мадрид през Панама с 10 часов престой и разглеждане на един екзотичен град-тръгване в 05:30 с Panama Cuidad и кацане в 08:00 в Панама.Излитане в 18:30 за Мадрид с Иберия за 429 евро

2.полет до Болоня за 37 евро с Раян

3.полет Болоня-София с Уиз за 40 лева

часовете на 07.02.2016 година се напасват идеално.Гимнастиката е голяма,но е по-разнообразна от висенето на летище Шереметиево

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Забравих да кажа,че ако минем през известните Rumbo.es. ще свалим с по 22 евро цената на билетите на ниско бюджетните компании ако имаш необходимите платежни карти. 

Връзка към мнение

Красе, мерси, звучи екзотично, но ще го преценя внимателно. Притесняват ме нискотарифните и многото смени, а става дума за зимен период все пак...

 

Има и още един вариант, който елиминира 12 часов престой на "Шереметиево" и го замества с 12 часов престой, за съжаление отново нощен, в Богота, Колумбия. Това са полети на "Луфти" и "Авианка". Трябва да проуча как стои въпросът с Колумбия - визови ограничения, сигурност и въобще има ли смисъл да се прави вечерна разходка в Богота или просто ще заменим едно висене на едно летище с друго висене на друго летище. Единствено добро в този вариант е връщането, което е без съществени престои между полетите...

Връзка към мнение
Георги Матеев

Трябва да проуча как стои въпросът с Колумбия - визови ограничения, сигурност и въобще има ли смисъл да се прави вечерна разходка в Богота или просто ще заменим едно висене на едно летище с друго висене на друго летище. Единствено добро в този вариант е връщането, което е без съществени престои между полетите...

 

Не трябва виза за Колумбия. На път за Перу аз имах 10 часов престой в Богота и направих страхотна вечерна разходка из града (от 18:00 часа до към 02:00 през нощта). Красиво е и си заслужава, а и определено изглеждаше безопасно. Според мен това е много по-добър вариант от висенето на летището в Москва.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Предложих ти полета през Панама точно защото няма визи,а и града е като Дубай на Централна Америка.Знам,че ще обмислиш добре всичко и ще избереш най-оптималният вариант,дори и да е през Богота.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Красе, дай да видя къде го виждаш този полет на Иберия с престой в Панама, че нещо не мога да го видя в системите...


Не трябва виза за Колумбия. На път за Перу аз имах 10 часов престой в Богота и направих страхотна вечерна разходка из града (от 18:00 часа до към 02:00 през нощта). Красиво е и си заслужава, а и определено изглеждаше безопасно. Според мен това е много по-добър вариант от висенето на летището в Москва.

 

Жоре, казваш безопасно е, а с какво се придвижва - такси, транспорт, какви са цените?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Жоре, казваш безопасно е, а с какво се придвижва - такси, транспорт, какви са цените?

 

Всъщност бях си резервирал кола с шофьор + англоговорящ туристически гайд, които ме разведоха из целия град и ми показаха всички интересни места. Взеха ме директно от летището и после ме върнаха пак там. Цялата гимнастика излезна нещо от сорта на $100 тотал и определено си заслужаваше - дори и само заради удобството.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз не бих рискувал с полет на Wizz вечерта преди дългия полет.

Единствено ранен полет за да има време за придвижване до междинното летише с друга АК ...въпреки евентуалните огромни разходи.

 

П.С. За онлайн букване на хотела на летишето не четох , но пишеше , че много бързо се запълва и трудно се намират места за там.

Връзка към мнение

Красе, дай да видя къде го виждаш този полет на Иберия с престой в Панама, че нещо не мога да го видя в системите...

Извинявай за забавянето.Полета го гледах на сайта на Ибериа

 

post-259-0-50436000-1439920364_thumb.jpg

И аз не бих рискувал с полет на Wizz вечерта преди дългия полет.

Единствено ранен полет за да има време за придвижване до междинното летише с друга АК ...въпреки евентуалните огромни разходи.

 

П.С. За онлайн букване на хотела на летишето не четох , но пишеше , че много бързо се запълва и трудно се намират места за там.

Все пак полета с Уиз е предната вечер,а не в деня с презокеанският полет. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предната вечер е , но ако ти пропадне имаш време между 19.25 вечерта до 15.55 ( или всъщност два часа по-рано) на следващия ден да се добереш до Мадрид , което няма да е никак приятно :)

Бяхме наскоро пред сходна дилема и избрахме по-скъп полет с прекачване за сметка на Wizz.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

KLM/Air France досега имаха поне две промоции София-Хавана за 720 евро , но дали ще има пак и точно за тези дати не знаем :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.