Прескочи до съдържание

Куба - началото на февруари или началото на април, 2016 г.


Препоръчани мнения

Но последния път в Б&A според мен мацката видя, че съм с билет-грешка - препположение само. Даже ми изтри точките за полета.

Ха, няма право да прави такива работи. Как разбра? Нещо каза ли? Може да си ги поискаш, все едно си забравила да въведеш номера. Ако не е лесно от Иберия, то през Бритиш Еъруейс.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Ето и моите 5 стотинки, въпреки че опитът ми от статистическа гледна точка клони към нула - имам два и половина полета с Iberia

Интересно ми е само половинката как точно я направи - летя до средата на маршрута и после се пусна с парашут?  :biggrin:

 

Да разбирам ли, че ти не си опитал предварителен онлайн чек-ин през сайта на "Iberia"? В противен случай, би следвало в процеса на чек-ин, системата да ти предостави възможност за избор на места срещу заплащане.

 

Когато летях от Мадрид до Сао Пауло опитах да се чекирам онлайн, но сайта на Iberia ми изкара съобщение, че за този полет е възможно да се чекирам само и единствено на гише на летището. Съответно нямаше и никаква опция за избор на места срещу заплащане. Дано имаш по-добър късмет от мен :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При мен по време на чекиране ми издадоха бордна карта след което служителят ме попита искам ли места до прозореца ?

Казах да , при което той скъса тези и ми издаде нови бордни карти.

Същото направи ипри мен пичът в Берлин. Аз имах прекачване в Мадрид и скъсаната бордова карта беше за полета Берлин - Мадрид. Запомних го как изглежда и за следващия път отидох пак при него.

 

 

Ха, няма право да прави такива работи. Как разбра? Нещо каза ли? Може да си ги поискаш, все едно си забравила да въведеш номера. Ако не е лесно от Иберия, то през Бритиш Еъруейс.

 

Ами в началото беше любезна, после стана малко груба. От сайта на Иберия виждам как ми е дала точките и после ги е отнела - с разлика секунди във времето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Интересно ми е само половинката как точно я направи - летя до средата на маршрута и после се пусна с парашут?  :biggrin:

Почти :biggrin:

Еми след дългите Мадрид-Рио-Мадрид, късия Мадрид-Берлин с IberiaExpres го броя половин, пък и така е думата  ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мадрид-Берлин си е съвсем ОК. Ти да видиш Франкфурт-Брюксел какво шоу е. Стюардесите разхвърлят (буквално подхвърлят по седалките) снаксовете още докато светлинната сигнализация не е изключила при издигане, а прибират боклуците малко преди допиране на колесниците до пистата при кацане... :lol:

Връзка към мнение

Аз за "Луфти" тази пролет говоря. Все още нямам нито един полет с "Иберия", но знам, че не са на особена почит сред активно пътуващите. Всъщност, има ли алкохол на презокеанските и как е храната?

Връзка към мнение

От скромния си опит, бих казала че храната им е напълно прилична. Мисля, че изборът беше между пиле и паста на единия от полетите и пиле и ориз на другия. В допълнение салата и нещо сладко. Докато се храниш непрекъснато предлагат хлебчета допълнително. Като количество е достатъчна. Има и сандвичи с риба тон, но трябва да си поискаш.

Закуската включваше сладко кисело мляко, кроасан, вафла и нещо дребно като сандвич. Кафето, не става за пиене като навсякъде по самолетите.

Фаворитът ми по отношение на храната е ТАР Роrtugal. Мисля, че и на теб, ако помня правилно.

Аз пих само вино. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Правилно помниш. Португалците са ми фаворити за европейски полети. За трансатлантически фаворити все още са ми чехите, но не знам дали поддържат онова високо ниво отпреди петнадесетина години...

 


Фаворитът ми по отношение на храната е ТАР Роrtugal. Мисля, че и на теб, ако помня правилно.

 


Пастата е отврат.

 

Логично! Испанци и паста... :P

Връзка към мнение

Има алкохол . Аз залагах на пиле. На отиване не разбрах добре и поръчах паста - гадост и за мен !

Закуската беше доста обилна.

Седалките са тънки и твърди , най-неприятните които съм срещал в традиционна АК.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Правилно помниш. Португалците са ми фаворити за европейски полети. За трансатлантически фаворити все още са ми чехите, но не знам дали поддържат онова високо ниво отпреди петнадесетина години...

 

Ами, моето сравнение между храната на Иберия и ТАР се отнася за храната на португалците на полет до Африка. По европейските им дестинации не съм впечатлена много. 

 

Има алкохол . Аз залагах на пиле. На отиване не разбрах добре и поръчах паста - гадост и за мен !

Закуската беше доста обилна.

Седалките са тънки и твърди , най-неприятните които съм срещал в традиционна АК.

 

И аз на отиване поръчах паста. Чак гадост не беше, но май пилето е за предпочитане. 

 

Аз нямах никакви забележки към седалки и т.н. Персонални екрани, място за краката, през цялото време си бях спуснала облегалката. Седящите пред мен също си бяха спуснали облегалката и не ми беше тясно.

Единственото впечатление, което ми направиха бяха стюардесите. Бяха около 50 год, възпълнички и ми приличаха доста на лелките от училищния стол. :)

Аз съм с много добро впечатление от Иберия. Само дето на вътрешния полет не пожелаха да ми приемат бразилските монети, които се "опитах да им пробутам" за евра :lol: .

Връзка към мнение

На връщане нямаше и персонални екрани при мен , ама така или иначе дремах цялото време легнал на четирите средни седалки.

Случих допотопна машина , относно стюардесите е точно така и явно ги добутват до пенсив в тия държавни АК

Спрямо катарците и Ер Франс , Iberia ми се видяха наистина много зле.

Връзка към мнение

Ами, моето сравнение между храната на Иберия и ТАР се отнася за храната на португалците на полет до Африка. По европейските им дестинации не съм впечатлена много. 

 

 

Зависи от европейската дестинация. За полети над три часа нещата стават различни. Имал съм два подобни полета с TAP по дестинация Виена-Лисабон-Виена, които са с времетраене от около три часа и половина всеки и съм много доволен - топла храна, метални прибори, салата, десерт, хлебчета, безалкохолни, бира, вино и т.н. Общо взето кетъринг за презокеански полет...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Все още нямам нито един полет с "Иберия", но знам, че не са на особена почит сред активно пътуващите. Всъщност, има ли алкохол на презокеанските и как е храната?

Алкохол има бира и вино, за друг вид не съм се интересувал.

Мисля няма някакво ограничение - колкото ти се пие докато има.

(Е, освен ако някой да не реши да се напива по повод, например, победата на любимият му тим с 3:0 над някое аматьорско отборче във "В" окръжна група :P:biggrin:  :P  )

 

По отнешение на храната:

- дневен полет

първо, основно хапване - салатка с риба тон, паста , масълце и десерт, пастата и на мен не ми хареса, другият вариант май беше пиле.

post-139-0-78468600-1440062410_thumb.jpg

.

второ хапване - сандвич (хубав беше), плодов йогурт, кексче

post-139-0-08612800-1440062409_thumb.jpg

.

.

 

-нощен полет

първо, основно хапване - пилешко с картофено пюре и зеленчуци, салатка с кус-кус и скариди, масълце, топено сирене, крекерче, шоколадов десерт (много хубав)

post-139-0-14152000-1440062415_thumb.jpg

.

второ хапване - сандвич, кексче, парченца плод и шоколадче

post-139-0-53491600-1440062417_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.