Прескочи до съдържание

дневник Нова Каледония и Вануату през Септември


Препоръчани мнения

Дойде време за очакваната почивчица с тихоокеанско слънце и натрапчиво сини води :)

Ето го и маршрутът, към момента:

 

map.gif

 

Общо взето, след няколко ултра-героизми (award fuel dump, hell yeah :sungum: ), имам билетите, и дотам .. а тръгвам след 3 седмици...

 

На отиване трябва да уплътня почти цял ден в Токио, на връщане - следобед и вечер в Нагоя. Всякакви съвети са ценни, благодаря :)

 

Засега смятам да разгледам острова с боровете (емблематичен за Нова Каледония), както и най-светло синята лагуна (според Гугъл Мапс), както и северната част на острова. Малко са тези, които имат практически опит в района, но ще се радвам да бутнат едно рамо, било публично, или на лично.

 

Във Вануату се триумя. Вулканът на Тана е задължителен, о-в Еспиритус Сантос май също, но остават доста островчета и плажове за преброждане, та ще се изчистват нещата в движение.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 48
Връзка към мнение

Във Вануату уважихме основно вулакана на Тана, много е яко, за ориентир, мисля, че спахме за 6000(техни пари) на къщичка на дърво, близо до вулкана, но ни порязаха 10000 за транспорт до там от летището, пътищата са черни и си е над час. Еспиритус Сантос реших, че ще е прекалено цивилизовано, пълно с австралийци, пък и нямахме време, иначе бихме го включили.

Наложи се и една нощувка в Порт Вила, защото Еър Вануату ни скрои номер и си отмени полета. В Порт Вила не мога да кажа, че беше много интересно, малко градче-столица и мизерийка, но покрай австралийците всички цени са доста надути. Там ядох и най-вкусният рак през живота ми. Иначе като екзотичен специалитет им е някакъв прилеп, не мога да си спомня как се казваше, местните си ги папкат, и ние май ядохме, но 'май', защото те упорито твърдяха, че е 'chicken', въпреки, че разликата беше очевидна :)

post-64-0-03715800-1439965531_thumb.jpg

post-64-0-00481200-1439965530_thumb.jpg

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 27
Връзка към мнение

Как запазвахте, агенция или сами, или на място?

За Тана гледам някакви космологии от по 40000 с нощувката и самолетите, пакет..

Връзка към мнение

Аз, таковата.., да се включа съвсем скромно за уплътняването на деня в Токио. Качи се на Tokyo Sky Tree. Мега мания, мен! Самите японци още не могат да му се нарадват, опашката на касите долу върви много бързо с тая желязна дисциплина. 2000 йени е билета за ниво 350 метра, кеш, напълно заслужени. Асансьорът е от 25-ти век, космически кораб. 2011-та построиха кулата, моите впечатления са пресни сега от май 2015 г. - пълна лудница на 360 градуса, убийствени гледки, мултимедия - мечта. Ако е хубаво времето се вижда дори и Фуджи. Иначе джиткай из центъра в квартал Асакуса (сак'са - както му казват)- храма Сенсоджи и търговската главна Накамисе. Ако си фен на 47-те ронин - можеш да идеш до гробовете им в храма Сенгакуджи. Препоръчвам ти също и парка Уено - есента е приказка.

 

Нагоя на връщане има хубав замък на центъра, музей на Тойота, аквариум и екстремно влакче, много впечатляващи са и музеите на науката (с една огромна сфера), на Шинкансените и този на Токугава Арт. 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

За пътуването не мога да съм полезна, но с пожеланията ще се справя: Безпроблемно пътуване с много положителни емоции, срещи с интересни хора и места! Много забавления и веселба!

 

Разбира се, че очаквам с нетърпение и разказ, и снимки!

 

ПП Рожденния ден там ли ще е(запомнила съм миналогодишния)? :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хах, сега се сетих, че сме родени на една дата, ама с твоите "традиции" как ли да те хване човек да почерпиш, или пък да те почерпи... :rolleyes:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Как запазвахте, агенция или сами, или на място?

За Тана гледам някакви космологии от по 40000 с нощувката и самолетите, пакет..

Директно си резервирахме по мейл, ама от къде ми отговаряха и аз не знам, те хазяите ако имаха телевизор щях да се изненадам, а компютър абсурд :) Билетите ни бяха около 20000, имало 20% отстъпка, ако ползваш Air Vanuatu и за международен полет, но как става тази врътка, така и не успях да разбера. Имаше и една друга авиокомпания, с малко самолетче, която продаваше пакети и само билети, обаче излизаха по-скъпо - http://www.unity-airlines.com/

Там където спахме се казва Jungle Oasis, ама нещо не им работи сайта, който съм си записал, изглежда имат нов http://www.jungleoasisbungalow.com/По принцип има доста места за спане от тази категория, само са малко трудни за откриване, ако искаш по-добро, тогава май няма много изпор, или поне нямаше, само едно-две хотелчета близо до летището, това се пада в другият край на острова и според мен не е добре. Друго си е да си до вулкана, чува се как бумти и ако си ентусиаст може да го качиш и през нощта без да плащаш вход, който си е солен. И аз имах такова намерение, ама жената не се нави, че бяхме и с детето, тогава едно и си отидохме стандартно привечер, за да го видим и по светло и по тъмно. Интересно е по пътя нагоре, самата пръст по склона беше гореща.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Еха, супер си го измислил пак! Нареждам се на балкона в очакване на разкази и снимки!

Пожелавам успешно завършване на планирането и да изкараш незабравимо!

 

ПП За рожден ден се черпи и на патерица... :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Забравих, че на Вануату има едно мисля 'езеро от лава', Valley го беше проучвал(къде се загуби този човек), но то е още по-трудно(скъпо) достижимо, мисля, че се падаше на север. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Видях го и него, ако за същото говорим. https://en.wikipedia.org/wiki/Ambrym

 

Намислям да се възползвам от 'лабавите правила на Еър Вануату за разрешените спирки между два града, и да обиколя 8 острова за няколкостотин долара. Уви, тарифата е заключена за купуване само оттам, а не мога да намеря агенция, която да е базирана на островите, и да продава онлайн билети ..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е, нарисувал съм я, ако нещо конкретно те интересува, питай :)

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Award fuel dump и т.н. по конкретните полети , точки ала-бала.

Самите полети до НЗ ясни. Тия на място последователност , условия ?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

До Токио стигам през Виена, с австрийците, там правя дълъг престой, който трябва да уплътнявам, после се мятам на новозеландците и новичката им 787-ца. 50000 Майлс & Мор мили и 480 кинта такси. Можеше и значително по-малко (миналата година беше 360 лв), но така спестявам една отсечка и пристигам навреме за следващите полети.

 

От Оукланд се мятам на Еър Калин, до Нумеа (дано не закъснея с повече от 4 часа дотам). Там щъкането не е уточнено още, но най-вероятно ще извъртя Лоялните острови + Островът на Боровете. Лошото е, че се лети от селското летище, което е на чука си път от "градското".

 

По средата на почивката хващам Еър Вануату и кацам в Порт Вила. Оттам, схемата е сложна, но почва да се нарежда бавно-славно..

 

Към края, хващам пак новозеландците (любимци са ми!), и след няколко часа в Оукланд - тръгвам за Шанхай-Нагоя, пак с тях, на 787. От Шанхай вкарвам отсечка с АНА. След нощувка в Нагоя, хващам Луфтханза, през Франкфурт, до София.

Поради специфика на новозеландците, в комбинация с държавните регулации в Япония, това ми излиза още 50000 мили + 190 кинта, само летищни такси ;) Догодина ще гоня 100 лв B)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 15
Връзка към мнение
 

До Токио стигам през Виена, с австрийците, там правя дълъг престой, който трябва да уплътнявам, после се мятам на новозеландците и новичката им 787-ца. 50000 Майлс & Мор мили и 480 кинта такси. Можеше и значително по-малко (миналата година беше 360 лв), но така спестявам една отсечка и пристигам навреме за следващите полети.

 

От Оукланд се мятам на Еър Калин, до Нумеа (дано не закъснея с повече от 4 часа дотам). Там щъкането не е уточнено още, но най-вероятно ще извъртя Лоялните острови + Островът на Боровете. Лошото е, че се лети от селското летище, което е на чука си път от "градското".

 

По средата на почивката хващам Еър Вануату и кацам в Порт Вила. Оттам, схемата е сложна, но почва да се нарежда бавно-славно..

 

Към края, хващам пак новозеландците (любимци са ми!), и след няколко часа в Оукланд - тръгвам за Шанхай-Нагоя, пак с тях, на 787. От Шанхай вкарвам отсечка с АНА. След нощувка в Нагоя, хващам Луфтханза, през Франкфурт, до София.

Поради специфика на новозеландците, в комбинация с държавните регулации в Япония, това ми излиза още 50000 мили + 190 кинта, само летищни такси  ;) Догодина ще гоня 100 лв  B)

 

Аз мълча яко тъпо... Като знам че един полет с частично компенсиране до Нова Зеландия ми е непосилен. Ама да питам, ако може :)

 

Откъде ги ровиш тези хиляди мили? Щото 50 000 мили бонус знам на какво е равно, нищо че съм зальохана. Още миналия път бях впечатлена...

 

Благодаря :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Явно нищо не ми е било ясно. Трябваше да предположа , че ще е възможно най-завъртяно  :lol:

Благодаря ти , точно това исках да разбера !!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам си ги , за заслуги ;)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Имам си ги , за заслуги ;)

 

Баси заслугите... И като се сетя за предишните стотици хиляди мили, направо живееш във въздуха. Евала :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Свързах се с консултативния център по тропически гадове и бацили. Потвърдиха, че е силно препоръчително да пия профилактично маларон, понеже във Вануату бил много гаден плазмодият, и хора без имунна подготовка мрат кат' гръцки надежди за опрощаване на кредит.

 

Отделно, след урагана Пам, за когото си мислех, че е отвял комарите, се оказа, че заради наводненията .. доста са се увеличили ..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.