Прескочи до съдържание

дневник Нова Каледония и Вануату през Септември


Препоръчани мнения

Свързах се с консултативния център по тропически гадове и бацили. Потвърдиха, че е силно препоръчително да пия профилактично маларон, понеже във Вануату бил много гаден плазмодият, и хора без имунна подготовка мрат кат' гръцки надежди за опрощаване на кредит.

 

Отделно, след урагана Пам, за когото си мислех, че е отвял комарите, се оказа, че заради наводненията .. доста са се увеличили ..

Ама нали знаеш, че и Маларон не е панацея - около 70% е защитата, а описанието на страничните ефекти е къде метър дълго. :unsure:  Не си го причинявай, хвръкни на нейде, където е по- безопасно. :)

Връзка към мнение

Страничните ефекти, ако тръгне човек да ги чете, никога няма да пие каквото и да е лекарство.

Два пъти сме го пили Маларон-а и никакви странични ефекти не усетихме, вкл. и детето, но всичко си е строго индивидуално.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Дойде време за очакваната почивчица с тихоокеанско слънце и натрапчиво сини води :)

Ето го и маршрутът, към момента:

 

attachicon.gifmap.gif

 

Общо взето, след няколко ултра-героизми (award fuel dump, hell yeah :sungum: ), имам билетите, и дотам .. а тръгвам след 3 седмици...

 

На отиване трябва да уплътня почти цял ден в Токио, на връщане - следобед и вечер в Нагоя. Всякакви съвети са ценни, благодаря :)

 

Засега смятам да разгледам острова с боровете (емблематичен за Нова Каледония), както и най-светло синята лагуна (според Гугъл Мапс), както и северната част на острова. Малко са тези, които имат практически опит в района, но ще се радвам да бутнат едно рамо, било публично, или на лично.

 

Във Вануату се триумя. Вулканът на Тана е задължителен, о-в Еспиритус Сантос май също, но остават доста островчета и плажове за преброждане, та ще се изчистват нещата в движение.

Браво, само така, много ме кефиш ;) Ще следя с интерес твоите приключения, ще е незабравимо със сигурност ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама нали знаеш, че и Маларон не е панацея - около 70% е защитата, а описанието на страничните ефекти е къде метър дълго. :unsure:  Не си го причинявай, хвръкни на нейде, където е по- безопасно. :)

 

Александра, твоите коментари понякога могат да спрат хората да пътуват. Още помня историята за някакъв, който се разболял в Индия и умрял след една година. Знам че ги пишеш добронамерено и за добро, ама някои хора като прочетат и само за това си мислят и дори да са в най-голямата екзотика може да не забележат поради вниманието да не го ухапе комар :lol:

 

Иначе с нетърпение чакам пътеписа. И стискаме палци да няма много тежки ситуации, а само забавни случки  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Александра, твоите коментари понякога могат да спрат хората да пътуват. Още помня историята за някакъв, който се разболял в Индия и умрял след една година. Знам че ги пишеш добронамерено и за добро, ама някои хора като прочетат и само за това си мислят и дори да са в най-голямата екзотика може да не забележат поради вниманието да не го ухапе комар :lol:

 

Иначе с нетърпение чакам пътеписа. И стискаме палци да няма много тежки ситуации, а само забавни случки  :)

Ми какво да направя, професионална деформация, не мож избяга. :blush: Независимо от това, съм върл противник на лекарствата. ако може без тях, най-добре. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз понапреднах доста в плановете (поне с Нова Каледония), сега остава и да почна да пазарувам, че не остана :) Уви, съфорумците новокаледонци нещо не са фокусирали темата, а ми се щеше и те да се включат с личен опит.

 

Ако някой се чуди как изглежда кухнята , в която се приготвят такива многокомпонентни пътувания, ето част от подходите, които ми се налага да използвам:

 

longhaul.jpg

 

 

Като се опре до островни авиокомпании, няма по-голям помощник от Ексела!

 

ncaledonia.jpg

 

 

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

 

 

На отиване трябва да уплътня почти цял ден в Токио, на връщане - следобед и вечер в Нагоя. Всякакви съвети са ценни, благодаря :)

 

Ако си падаш по рибоци и си рано сутринта в Токио Tzujiki fish market е интерсно място наблизо има и хубав будистки храм...

Успех и лек път

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам си ги , за заслуги ;)

Не ми беше удобно да те питам, но сега пък си викам, най-многото да кажеш, че е тайна :)

Подскажи нещо, за добиването на толкова мили, предполагам не са от летене..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не ми беше удобно да те питам, но сега пък си викам, най-многото да кажеш, че е тайна :)

Подскажи нещо, за добиването на толкова мили, предполагам не са от летене..

Moже човекът да е космонавт, астронавт, тайконавт или нещо такова :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Правилно си се ориентирал :)

Голяма дилема за Вануату, май ще се огранича само до Санто, Тана и Ефате, че на другите места ми е прекалено сламено. А тия от ЕърВануату не познават парите !

Все едно летят с гориво от консервиран дъх на 25 годишни девици ..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Не ми беше удобно да те питам, но сега пък си викам, най-многото да кажеш, че е тайна :)

Подскажи нещо, за добиването на толкова мили, предполагам не са от летене..

 

И на мен това ми беше въпроса, но интелигентното изсулване ме накара да млъкна като пукал  :blush:  :)

Връзка към мнение

Рейни, има много начини за безплатно сдобиване с мили, още повече от Англия (супермаркети, кредитни карти, анкети онлайн). Обаче се иска време за губене и проучване. Т.е. "Времето, което имаме, това са парите, които нямаме", и обратното. 

 

Много рядко се случва грешка на компанията, която позволява от нищо да получиш нещо, тогава е добре да не се говори публично, защото ще я затворят... Да не говорим, че когато съм попадал на такава и аз не съм я ползвал много за мен самия, за да не привличам внимание и проблеми.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Във Вануату уважихме основно вулакана на Тана

Я кажи, повече от 24 часа на Тана струва ли си ? Освен вулкана, нещо нищо не ми хваща окото .. да взема едно вечерно катерене да му направя и да си бягам на север?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я кажи, повече от 24 часа на Тана струва ли си ? Освен вулкана, нещо нищо не ми хваща окото .. да взема едно вечерно катерене да му направя и да си бягам на север?

Ами това си е атракцията, иначе е дивотия, черни пътища, има и местни селца за разглеждане:

Това ми е един цитат, който съм си маркирал от тогава, но не сме ходили:

Yakel village, Tanna 

In so far as custom villagers in Tanna, you cannot beat Yakel village for authencity and pre-western influence. Again, the website has hundreds of photos on Tannas custom villagers, see their "Toka" celebration section, its quite unbelievable.

Всъщност с един ден рискуваш и полетите, както се случи при мен(планирах 2, но остана 1)и времето също, защото ако е гадно, може цялата атракция да не е каквото трябва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Орел и Решка ги гледах тези туземци :)

Тъпото е, че трябва да седя или  20 часа, или 3 дена ... а там морските забавления нещо не са популярни, та май ще предпочета да имам повече време за "австралийското" Санто :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Остана ден преди заминаването, но планът най-накрая се изясни. Ще ви споделя и тарикатлъците по процеса на резервациите. Накратко,

 

map.gif

 

  • След разходката в Токио (която днес трябва да финализирам), излизанка в Оуклънд няма да успея да сътворя, понеже ще имам пряко сили 1 час в града.

 

  • Мятам се на Air Calin и пристигам на международното в Нумеа.

Билетът, заедно с връщане от Порт Вила, успях да отмъкна през италианския Каяк, с нормална Виза. Тоталът беше около 40 евра надолу.

  • Разходка, спанчевци, разходка, и следобеден полет до остров Лифу, от селското летище Магента, откъдето оперира  Air Caledonia.

Билети се продават само в сайта им, а за да уцеля поносима цена, трябваше да сътворя онези шарени таблици по-горе.

  • Там ме поемат от хотел Drehu Village, с много сериозни отзиви, които поне малко компенсират безподобните им цени. Екскурзийки. По-следващата сутрин потеглям с Air Loyaute към остров Увеа.

Авиокомпанията е получила лиценз за междуостровни полети преди има няма 2 месеца. Със зверски усилия успях да открия бета-версия на сайта им, през която успях да си купя билет, иначе не се продават онлайн. Този полет ми спестява 200 Евро за връщане до Нумеа и летене до Увеа оттам..дано съществува :)

  • Трансфер и настаняване (евентуално) в Hotel Beaupre. 2 дни обикаляне на страхотни красоти, и за късмет - ежегодният фестивал на островите се случва на крачки от хотела .. ще избират Мис ;)

Този хотел е може би най-големият късмет в пътуването, към момента. Места, за моите дати, нямаха. Алтернативата беше 270 Евро на вечер в единствения друг хотел на острова. Освен тях двата, другото са сламени колиби без ток и вода, за по 50-100 евра .. След като ме порязаха, почнах да пиша на разни агенции дали могат да намерят нещо друго. Представете си шока, когато Loyalty Tours ми написаха кратко и ясно: резервирахме ви стая в желания хотел, на обявената в сайта цена, обадете им се за потвърждение. Без да съм ги питал, без да съм го искал, на своя отговорност го направиха. Хотелът потвърди ... (островни гадове, излъгали ме бяха, че нямат места!)

  • Връщам се в Нумеа и се мятам на местния Боровец - Ил де Пaн (островът на боровете) - ужким черешката на Нова Каледония. На цени е по-скоро джанка .. Настаняване в бунгалата на Nataiwatch, където трябва да ме чака ipad2 в стаята (?!?) .. Турове, мурове.

Тези бунгала бяха сбъркали цените в собствената си страница.. Пишеха ниска, а искаха висока при резервация. Разбира се, дадоха ми ниската ;)

  • Връщане в Нумеа, турове, ранно тръгване с Air Vanutatu за остров Еспириту Санто, през Порт Вила. Там ме чакат в прехваления Deco Stop Lodge, с най-добрата гледка в Пасифика (ужким).

Всички билети с Air Vanuatu купих на прилично намалена цена, заради грешка на един австралийски сайт - helloworld.com.au. При търсене в техния Каяк, цените на Air Vanuatu излизат в щатски долари, като число, но плащането е в австралийски такива ;) Хотелът запазих през Агода, с прилична отстъпка за членове на сайта, и тлъстичък кешбек от topcashback.co.uk.

  • Три дни обикаляне на красоти и дивотии, последвани от потегляне в посока остров Тана, за посрещане на рождения ми ден :) За да избегна утра-рисково прекачване от 30 минути в ден, когато има само един полет натам, реших да тръгна по-рано, и да посрещна празника в Порт Вила. Ще разчитам на гостоприемство от Moorings Hotel.

За резервацията ползвах Експедия, с надежда да получа 50 долара компенсация, че съм намерил по-евтина цена от тяхната. Уви, измислиха си абсурдно правило, че не можело да се стига до по-евтината цена през мета-търсачка (http://room77.com)?! Яд ме е, при условие, че за същите пари можех да резервирам + да получа бонус от 2300 мили към Flying Blue, от настоящата промоция в pointshound.com. Алтернативно, можех да спестя 12% чрез промото тук. Сега намазвам само 6% от befrugal.com .. Е, не винаги печелим..

  • Рожденият ден ще се празнува на Тана, в топ-хотелчето White Grass Ocean Resort. Очакват ме от вратата, за да ме водят на вулкана Ясур, който дебна от години :yahoo:

Голям удар с този хотел. Успях да хвана промоция -30%, включваща 5000 вату (40 EUR) кредит за ядене и пиене, 15% купон за отстъпка + 10% кешбек за hotelclub.com, благодарение на topcashback.com. Общо взето, купих го една трета цена :) Можеше и повече, както ще прочетете след малко...

  • Последен островен полет към Порт Вила, където отново избрах Moorings Hotel. Принципно, харесвам разнообразието, но офертата беше много добра. Два дена интензивни турове и потеглям обратно към Оукланд.

Второто спане в Порт Вила запазих с 18 % купон за отстъпка в ratestogo.com, комбиниран с 12% кешбек, пак ot topcashback.com. На всичкото отгоре, докато ми минаваше плащането с картата, получих още 5% отстъпка, че съм се регистрирал в сайта им. B)

  • Няколко часа в Оуклънд смятам да прекарам в Дайнърс ложа, след което се отправям към Шанхай. Може да направя кратък тур, ако не съм дроб сърма. Следобед пристигам в Нагоя, където ще имам време за вечерна разходка. Също ще го организирам в движение.

 

Май пак ще се нуждая от почивка от почивката :lol:

 

Ето как изглеждат полетите и хотелите (без трансферите и туровете), в приложението на Каяк за организиране на пътувания:

 

kayak.png

 

7 страници, засега :rolleyes:

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 34
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.