Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Лоу кост компанията се разширява все повече и предлага много добри цени за Югоизточна Азия. Попадал съм съм и на лоши ревюта, но моите впечатления са 10/10 за 5 пъти летене. Полети без закъснение, нови самолети и усмихнати стюардеси. 

 

Сетих се за компанията след изпратен мейл от тях, че откриват директна нова линия Хо Ши Мин - Янгон. Цените им са много добри. Още една алтернатива за посещение на Мианмар, за който иска да обиколи няколко страни в ЮИ Азия, не само да се минава н-брой пъти през Банкок или да се чака убийствените 22 часа на летището с катарците на София -Янгон. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Здравейте. Скоро ми предстои пътуване до Виетнам и Камбоджа. Гледах, че с тази авиокомпания билетите излизат на доста сносна цена. Интересува ме някой пътувал ли е конкретно с нея и доволен ли е? Точни ли бяха в разписанията си, закъсняваха ли? От гледна точка на сигурност предполагам, че е както навсякъде в югоизточна Азия. :)

Връзка към мнение

Със закъсненията не знам как са, но купонът на борда е пълен ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=d1Ia1fLc8hw

 

https://www.youtube.com/watch?v=CiQtpxST6AQ

 

ht_vietair_bikini_show_ll_120809_wmain.j

 

Имаш ли още въпроси за закъсненията? :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Пак никой не я използва тази търсачка:)

 

Със закъсненията не знам как са, но купонът на борда е пълен ;)

 

 

 

За съжаление, само пи ар трикове са това. Няма нищо подобно . :( Иначе наскоро имаше новина как компанията купува нови самолети за няколко миларда и как се здрависват с Обама пред укорителния поглед на статуята на Хо Ши Мин.  :lol:  Очертават се много сериозен играч в близко бъдеще.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пак никой не я използва тази търсачка:)

 

 

За съжаление, само пи ар трикове са това. Няма нищо подобно . :( Иначе наскоро имаше новина как компанията купува нови самолети за няколко миларда и как се здрависват с Обама пред укорителния поглед на статуята на Хо Ши Мин.  :lol:  Очертават се много сериозен играч в близко бъдеще.  :)

 

Добре беше всеки полет да е така, но само при откриване на някои нови линии има подобни атракции ;)

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Някой имал ли е проблеми с плащане в сайта на Vietjet air? Пробвах да платя с 2 карти- 1 българска и 1 английска и на двете ми дава ерор. Да не би да искат само кредитна карта? Никъде не пише, че трябва да е кредитна.

Редактирано от t_petkov
Връзка към мнение

Абе, какви са тези твоите карти? :) Няколко човека си взеха покани за визи онлайн от cheapvietnamvisa, аз съм пазарувал от сайта на vietjet пет пъти поне с дебитна карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе, какви са тези твоите карти? :) Няколко човека си взеха покани за визи онлайн от cheapvietnamvisa, аз съм пазарувал от сайта на vietjet пет пъти поне с дебитна карта.

И аз това се чудя какви са тея моите карти :lol: Едната карта ми е на ОББ, Master card, другата е на Barclays (UK) и е виза. Дава ми unknown error, please try again later... :mad: :mad: :huh: :huh:

Връзка към мнение

Давам update за всички, които се интересуват от компанията. Не можах да платя билетите, постоянно ми дава грешки. Дори вкарах пари в master card карта на Пощенска банка и пак не стана. С Jet star намерих билети, които на пръв поглед излизаха по-евтини. Излезнаха ми всичките билети 8 500 000 VND. Това се равнява на около 360 USD. Прие плащане само с английската карта, от която ми изтеглиха £345. Така че и там греда с цената този път, но поне имаме билети най-накрая. Нямам представа защо валутните курсове на Jet Star са с огромна разлика от тези, които аз знам и проверих. Свързах се с представител на компанията и те ми обясниха, че работят само с донгове и долари, не могат да кажат нищо за британските паунди. Така, че поне сега имаме билети :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Те вероятно чарджват в долари, а банката превалутира в паунди. Английските банки почти винаги имат 3% за превалутиране.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз с дебитна карта на Райфайзен съм купувал няколко пъти без проблем на приличен курс.

 

Те вероятно чарджват в долари, а банката превалутира в паунди. Английските банки почти винаги имат 3% за превалутиране.

Не знам защо, но разликата от цялото това превалутиране ми костваше около £55...

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Петков, моля разясни как стоят нещата с багажа? Доколкото разбирам се плаща допълнително. В момента на купуването на билета, тряба да си платя избора на килограми ли?. До 15 кг - 130 000 VND, a 20 кг - 150к.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Vietjet се намесват на тайландския пазар. Тези дни пускат/са пуснали полети Банкок - Чианг Май, Банкок - Пукет и два по-интересни: Пукет - Чианг Рай ( досега нямаше такава връзка) и Банкок - Хайфонг ( градът, който е отправна точка за Халонг бей) от 9ти ноември.

 

От 9ти декември пускат и Хо Ши Мин - Хонконг, като 21-23 септември ще има и голяма промоция.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да понамаля оценката си за vietjet. Счупиха всички рекорди, промениха ми часа за един и същи полет за четвърти път. По принцип няма проблем от съпорта да се сменя полет безплатно в такъв случай, но уведомяват за промените само макс няколко дни предварително. Също сменят и от днес за утре. Трябва периодично да се проверява резервацията от сайта им, за да няма изненади.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Да понамаля оценката си за vietjet. Счупиха всички рекорди, промениха ми часа за един и същи полет за четвърти път. По принцип няма проблем от съпорта да се сменя полет безплатно в такъв случай, но уведомяват за промените само макс няколко дни предварително. Също сменят и от днес за утре. Трябва периодично да се проверява резервацията от сайта им, за да няма изненади.

 

Купих няколко полета и ми предстои пътуване с тях. Имам няколко въпроса и ще съм благодарен ако някой ми отговори:

 

1. Резервациите съм ги правил с Румбо и PNR номерата, които получих и после въведох в сайта на Vietjet не водят до никъде, т.е. резервациите не могат да бъдат открити. Аз ли не правя нещо както трябва? :blush:

2. Освен телефонните номера в сайта за връзка с тях има ли възможност за писмен контакт с тях? Не намирам имейл за контакт.

3. Онлайн чек-ина, /където е възможен/, отваря 24 часа преди полета. По това време ние ще сме в полет и няма как да го направим. Та въпроса ми е дали е задължителен и ако да, това ще ни коства ли нещо при чекиране на гишето на летището. 

Връзка към мнение

По повечето казуси не мога да ти помогна, след редица перипетии съм крайно негативно настроен към румбо за лоу кост полети в оня регион. Това ми е в категория никога повече резервация през румбо за Азия.

 

Ако сменят време на полет , изпращат мейл за корекции и възражения и се пише на него:  SKD@vietjetair.com 

Връзка към мнение

Трябват ми вътрешни полети за през месец април с тях, но последната дата за която имат обявено разписание е 25 март 2017 г.

Някой има ли наблюдения колко време напред пускат разписанието си, предполагам ще е лятното разписание за през април.

От септември месец ги следя и никакво движение напред.

Връзка към мнение

На промо имат дати за повече месеци напред. Vietnam Airlines провери ли ги? Те, освен промоции, имат по 1-2 промо места на полет на принципа който първи купи. В доста случаи са по изгодни от виетджет, да не говорим за по-голямата сигурност в разписанията. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Купих няколко полета и ми предстои пътуване с тях. Имам няколко въпроса и ще съм благодарен ако някой ми отговори:

 

1. Резервациите съм ги правил с Румбо и PNR номерата, които получих и после въведох в сайта на Vietjet не водят до никъде, т.е. резервациите не могат да бъдат открити. Аз ли не правя нещо както трябва? :blush:

2. Освен телефонните номера в сайта за връзка с тях има ли възможност за писмен контакт с тях? Не намирам имейл за контакт.

3. Онлайн чек-ина, /където е възможен/, отваря 24 часа преди полета. По това време ние ще сме в полет и няма как да го направим. Та въпроса ми е дали е задължителен и ако да, това ще ни коства ли нещо при чекиране на гишето на летището. 

 

1. Аз също правих резервация през Rumbo. Без да искам да те притеснявам, но с номера пратен от Rumbo след това без проблем отварях резервацията си на http://www.vietjetair.com. Задължително се свържи с авиокомпанията за препотвърждение на полетите ти.

 

2. 19001886@vietjetair.com

 

3. Не е задължителен или платен, но е силно препоръчителен, ако искате да си спестите 50 метрови опашки. Може да се чекирате онлайн дори и 3-4 часа преди полета и на летището да минете с електронна бордна карта, която пращат по имейла и е достатъчна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На промо имат дати за повече месеци напред. Vietnam Airlines провери ли ги? Те, освен промоции, имат по 1-2 промо места на полет на принципа който първи купи. В доста случаи са по изгодни от виетджет, да не говорим за по-голямата сигурност в разписанията. 

Проверявам и Vietnam Airlines, но цените им са ненормално високи за моите дати (над 100 долара за билет). Направи ми впечатление при тях, че цените на билетите за близки дати напр. ноември и декември са доста по ниски от цените на билетите за края на април.

Иначе следя за промоции, но за момента няма такива за моите дати (то въобще разписание няма при нискотарифните).

Отделно да попитам, как стои въпроса с промените по вече закупен билет. Променят часа с близък такъв или от сутрешен полета може да стане вечерен? Има ли шанс да поискаш друг полет и да се съгласят?

Два от полетите ще са сутрешни и най-много да ми се намали времето за разглеждане на другото място.

Последният ми полет трябва да е от Да нанг до Хошимин и заради тези промени не мога да реша как да го направя. Полета ми за България е в 19 ч. на 3 май и се чудя дали да летя на 2 май вечерта или 3 май сутринта? Има ли вероятност да има толкова големи промени в разписанието, че да си изпусна полета за връщане?

Редактирано от mililia
Връзка към мнение
Георги Матеев

Полета ми за България е в 19 ч. на 3 май и се чудя дали да летя на 2 май вечерта или 3 май сутринта? Има ли вероятност да има толкова големи промени в разписанието, че да си изпусна полета за връщане?

 

Да, има такава вероятност. На мен единия полет ми го променяха 5 (!) пъти, при това последната промяна беше в деня преди излитането, като в крайна сметка след всички размествания вместо в 14:00 следобед (както беше по най-първоначален план) излетях в 07:20 сутринта. Отделно, че полета имаше и 1 час закъснение  :)

 

Та не разчитай много на разписанията. На твое място не бих рискувал излишно и бих летял на 2 Май вечерта.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Купих няколко полета и ми предстои пътуване с тях. Имам няколко въпроса и ще съм благодарен ако някой ми отговори:

 

1. Резервациите съм ги правил с Румбо и PNR номерата, които получих и после въведох в сайта на Vietjet не водят до никъде, т.е. резервациите не могат да бъдат открити. Аз ли не правя нещо както трябва? :blush:

2. Освен телефонните номера в сайта за връзка с тях има ли възможност за писмен контакт с тях? Не намирам имейл за контакт.

3. Онлайн чек-ина, /където е възможен/, отваря 24 часа преди полета. По това време ние ще сме в полет и няма как да го направим. Та въпроса ми е дали е задължителен и ако да, това ще ни коства ли нещо при чекиране на гишето на летището.

 

1. Не мисля, че има значение откъде сте направили резервацията. При мен също беше така, постоянно ми даваше, че няма такава резервация. Мъчих през приложението им за телефон и все не ставаше. Пробвах през сайта, след 2-3 опита се получи. Даже им писах, но не мога да видя мейла (изтрил съм го), върнаха ми след като беше минал полета.

 

3. Онлайн чек ин-а може да го направите до час преди полета.

 

Между другото, и на мен ми смениха 4 пъти полета миналата седмица. Първият мейл беше ден преди самия полет. За следващите три пъти бяха в деня на полета. Даже бяха ни качили на по-късния полет от ХШМ до Фукуок, а не на този, който бяхме си купили. в крайна сметка, летяхме на този, който си купихме, но закъсня с около час.

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.