Прескочи до съдържание

От Дакар до Гамбия и други


Георги Матеев

Препоръчани мнения

И тук обаче вече дава само по-късния полет RAI 18:00 - SID 18:50

Да схванах вече.

 

Като натиснеш бутончето "mostra tutti voli di ritorno" ти дава втори вариант за връщане, което е с точно нашия полет. И можеш да букнеш него.

 

Хайде чакам да се похвалиш!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е супер се кефя,че ще срещна още Магеланци.След случайната среща с Фичо на водопадите Игуасу много ми се искаше да дойда на някоя сбирка,но все са петък или събота,а аз тогава ходя да се катеря и ако вляза в кръчма предишната вечер,става лошо.Сега сбирка в Сенегал.

Редактирано от malkia
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ще поумувам малко , но иначе всичко си излиза точно както си го описал с полетите  :)

Първоначално не намирах опцията.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще ме подкукуросате и мене, апък вече съм бил там хаха, другаде ми се ходи. Сенегал ще стане топ магеланска дестинация още малко!

 

Обещавам ако дойдеш да те гледаме като писано яйце - все пак ще си единственият френско-говорящ в групата :)

 

Виж каква приятна ценичка, че и Кабо Верде бонус... :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не мисля, че ще мога :-(( иначе бих се върнал с удоволствие на мен ми хареса сенегалския хаос и динамика. За момента нямам никаква идея къде ще съм през март и какво ще правя, така че нищо не мога да планирам сега. Ноо ако излезе нещо на по-късен етап може и да го обмисля сериозно.

Връзка към коментар

Нямам идея, но не мисля, че ситуацията е по-зле от останалата част на Африка. Можеш да се ваксинираш по желание, аз лично ще пропусна :)

Връзка към коментар

За малария? Че то има ли такава ваксина? :rolleyes:

 

То май не беше ваксина, а някакви хапчета Маларион, ако не се лъжа. Някъде из темите го четох...

Връзка към коментар

То май не беше ваксина, а някакви хапчета Маларион, ако не се лъжа. Някъде из темите го четох...

 

Оуу, Жоре ти обикаляш из Африка без защита срещу малария, ли? :(  Пази се бе, човек. Тази болест не е шега.

Връзка към коментар

Оуу, Жоре ти обикаляш из Африка без защита срещу малария, ли? :(  Пази се бе, човек. Тази болест не е шега.

 

Напълно ефективна защита срещу Малария няма :( Една моя позната беше само на гости при баща си в българско посолство в Нигерия, пиеше Маларон и не ходеше в джунглата и пак се разболя от малария :( Да не говорим, че като пиеш Маларон не е препоръчително да пиеш алкохол, а това може да ти докара хранителни натравяния.

Най-добрата защита срещу малария е да се пръскаш с препарати против комари.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Фичо, да си жив и здрав!

Много яка оферта извади :wub:

Ние се събрахме седем парчета и заминаваме на 21 февруари :) :) :)

Огромна признателност и за препоръките на Kaloyan89!!!

Благодарение на него сме подредили и маршрута-

2 дена в Дакар+ островите Горе и Нгор+ Розовото езеро

2 дена за Сен Луи

... другото е много летене :wub: Особено интересни са дългите полети, които и в двете посоки минават над Западна Сахара и Западен Атлас по светло.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Магеланска инвазия - Сенегал. Жалко, че се разминавате с другата група, но поне ще почерпят челен опит. Откъде и за колко взехте билетите?

 

TopFly, днес от най-висша инстанция ми казаха, че мога да си пия колкото искам с Маларона.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Другата защита е най-прост Доксициклин , но схемата е гадна - май беше седмица преди пътуването по една капусла дневно  , по време на пътуването и две седмици след това. Супер евтино ( около два лева е опаковка от шест капсули) , но ще рабие стомаха на човек  :(


Но излиза примерно 10 лева всичко за такова пътуване. Малорона е доста скъп и също има доста странични ефекти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има различни хапчета против малария. Маларон са най-разпространени, но са скъпи и ги няма в България. Има Лариам за части на света, където Маларон не действа. Аз пиех доксициклин , но има странични ефекти - склонност към изгаряне на слънце, чувствителност на кожата, нарушена флора на организма (антибиотик е все пак). И не предпазват хапчетата от малария, просто човек я изкарва по-леко. Съветвам да си вземете хапчета по избор+ефикасни репеленти. Да се пътува без профилактика не препоръчвам, но всеки си знае за себе си колко риск е готов да поеме.

 

Много се радвам, че толкова хора се възползваха от офертата за една различна и непопулярна държава. :-)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Имаме във форума някои размисли за профилактика срещу тези злини.

 

Тема за профилактиката против малария

http://www.magelanci.com/topic/2634-профилактика-против-малария/

 

Тема за профилактиката против жълта треска

http://magelanci.com/topic/1962-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D0%B6%D1%8A%D0%BB%D1%82%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B8-%D0%BC%D1%8F%D1%81%D1%82%D0%BE/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Една неприятна новина за всички с билети Милано - Дакар - Милано от Cabo Verde Airlines.

 

По неясна причина авиокомпанията е отменила всички полети между Милано и Сал след средата на януари. Така че всеки с билет след тази дата за съжаление гори.

 

Свържете се с посредника, от който сте купили билета. Аз вече писах на budgetair, да видим какво ще кажат. Предполагам просто ще върнат парите, тъй като алтернативни маршрути на практика май няма.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Една неприятна новина за всички с билети Милано - Дакар - Милано от Cabo Verde Airlines.

 

По неясна причина авиокомпанията е отменила всички полети между Милано и Сал след средата на януари. Така че всеки с билет след тази дата за съжаление гори.

 

Свържете се с посредника, от който сте купили билета. Аз вече писах на budgetair, да видим какво ще кажат. Предполагам просто ще върнат парите, тъй като алтернативни маршрути на практика май няма.

 

Георги, някакви новини при теб по този казус? От румбо все още никой не ме е търсил нито с преложения за рерутинг, нито за връщане на пари...

Връзка към коментар

Георги, някакви новини при теб по този казус? От румбо все още никой не ме е търсил нито с преложения за рерутинг, нито за връщане на пари...

 

Звъннах на budgetair преди 40 дни. Рерутинг въобще не се предложи като алтернатива, единствено cancel + full refund. Сега си чакам парите.

 

А Румбо няма да те потърсят по същата причина, поради която и мен budgetair не ме бяха потърсили - "невероятната" авиокомпания все още не е уведомила всички травъл агенти за отменените полети. Звънни им сам, не губи време.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Четири от билетите, тези които бяха издадени през Budgetair, вече са рерутнати от Париж. TACV си ги преиздадоха като пичове.

Продължава битката с Румбо... на испанците за подобно творчество не може да се разчита.

Вие получихте ли си парите по тези билети?

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.