Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Мерси Ивайла за инфото.

 

Аз за мое вътрешно спокойствие намерих следното разрешение на проблема. Тъй като през сайта на wizz, след като си направите чекиране, не става издаването на бордна карта за полета София-Дубай, влезнах през мобилното им приложение за Android (предполагам същото става и за iOS). Там, за да си свалите бордните карти Ви трябва още едно приложение - PassWallet. Изтегляте бордните карти, отваряте програмата и там се намират всички бордни карти барабар с баркода. С тях може да се мине на летището (това го има и на сайта на Wizz).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Днес унгарските власти обявиха, че поради стартирането на линията на Уиз ер до София, отменят търга за субсидирането на софийската линия, като София ще бъде заменена със Сараево :(

 

Дано Уиз ер са си направили добре сметката и не спрат отново линията от Будапеща до София, поради слаб интерес :( Който си прави резервации за есента нека да е по внимателен с резервации на хотели и т.н.

 

Много странно е, че Уиз ер не изчакаха обявяването на търга за линията... Единственото рационално обяснение на това поведение е, че са се уплашили от експанзията на Ryanair и са искали да запазят стратегическа позиция в региона...

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

 

 

Дано Уиз ер са си направили добре сметката и не спрат отново линията от Будапеща до София, поради слаб интерес :( Който си прави резервации за есента нека да е по внимателен с резервации на хотели и т.н.

 

 

 

Супер!  Ще избираме други дестинации на 19.99лв., ако отменят БУД. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Влизам днес в профила си в Уиз и гледам, че сметката ми намаляла с около 35 евро :(

Това са суми натрупани от отстъпки от Букинга и им изтекъл срока.

 

Понеже имам още някое евро с оставащ срок около месец се чудя как да ги похарча.

 

Някой знае ли какво се случва ако при покупка на самолетни билети избереш да платиш със сума от сметката си, а реално нямаш толкова наличност? Сайта ще даде ли възможност да се доплати разликата по друг начин?

 

Въобще как си харчите малки суми от сметката си във Уиз?

Връзка към коментар

Супер!  Ще избираме други дестинации на 19.99лв., ако отменят БУД. :)

Хич, ама хич не ми се иска полетът да се провали.

Но /не дай Боже/ ако това се случи, може ли инфо какво следва?

Избор на каквато и да е дестинация? В какъв период?

Връзка към коментар

И аз потвърждавам, че миналата година на връщане от Дубай искаха да минем чек-ин на гише, въпреки че си го бяхме направили он-лайн и си имахме разпечатката в ръчичка. Никъде другаде до сега не ми се е случвало.  

 

Да допълня по темата:

От миналата година на летище Бургас за полетите на Wizz също се минава през чек-ин гишетата, независимо дали сте си направили онлайн чек-ин.

Питах приятел, работещ на летището, каква е идеята. Съгласи се, че идеята е абсурдна, но така проверявали багажа на пътниците. Лепват по раници и чанти лепки на Уиз. Явно ТИМ-амаджиите (понеже реално те са оператор, а Фрапорт е само марката) се опитват да се "докарат" пред Уиз, че са много изпълнителни и им носят допълнително приходи.

Но сигурно го има и това, че много от пътниците се опитват да минават с по-голям и тежък багаж...

Връзка към коментар

Може ли някой да ми каже, дали аз нещо съм сбъркала или всичко е наред, относно онлайн чекиране Wizz: при резервиране на полета Варна-Лондон, бях резервирала полет с малък самолетен багаж, а днес при чекирането закупих голям салонен багаж. От бордната карта разбирам, че вече имам право само на голям салонен багаж. Това означава ли, че няма да мога да нося и малък салонен багаж?

Връзка към коментар

Салонния багаж е само един, голям или малък. Ако искаш два - купуваш приорити бординг, там имаш право на една малка чанта в повече.

Връзка към коментар

Уиз ер са спечелили 160 000 евро субсидия от местната власт на Канарските острови за да открият директна линия между Будапеща и остров Фуертевентура. От зимния сезон 2016-2017 година ще има седмично по един полет.

 

Превод с Гугъл от Fuerteventura Digital:

 

 

Wizz Air ще предложи седмична връзка между Фуертевентура и Будапеща (Унгария) през зимата 2016/2017

Най-ниска - разходите унгарската Wizz Air ще предложи, за на първо време, на седмична полет между Летище Фуертевентура и град Будапеща (Унгария) през зимата 2016/2017. Полетът ще бъде извършван от Airbus 320 с 180 места.

 
Тази авиокомпания, считан за най-важно ниската цена Източна Европа, е спечелил конкурса, че правителството на на Канарските острови, чрез Promotur Canarias, в сътрудничество със Съвета на majorero туризъм свиква на фирми, заинтересовани от работа между летище Будапеща и majorero летище.
 
Wizz Air компания спечели наградата търг в размер на 160,891 евро. Тази награда е част от полетите на Фонда програма за развитие.
 
Министърът на туризма majorero Cabildo, Блас Акоста, беше доволна от "тази чудесна новина, че ще ни позволи да се отвори нов туристически пазар с нашата съдба чрез редовен полет също ще послужи да се позиционира себе си и в други дестинации в Източна Европа". По същия начин, вицепрезидент на Cabildo припомни също, че връзката с Будапеща "е стар претенция, в която ние сме работили в продължение на четири години."
 
Новата авиокомпания присъединява Будапеща интензивна рекламна кампания, че борд по туризъм, заедно с Turespaña, която се проведе тази година в Унгария и други пазари като Австрия и на Чешката република.
 

По време на последното издание на Международното туристическо изложение в Мадрид (FITUR), управител на на туристически борд, Мойсей Jorge, имаше договор с директора на Бюрото по туризма във Виена, Мария Тереза ​​Ортис, за да се оформи този важен промоционална кампания, която ще се възползват от новия маршрут, управлявана от Wizz Air.

 

http://www.fuerteventuradigital.net/2016/03/wizz-air-ofertara-una-conexion-semanal.html

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Моя до Болоня през май  вече го отмениха.Трябваше да пътувам в понеделник и в сряда да се върна. Предложиха ми невероятен вариант, който в началото помислих за грешка, но не беше, а се оказа съвсем реално предложение. Мнооого яко се напънах да не приема налудничавия им вариант да кацна в понеделник, да  слезна през предната врата, да притичам през паспортния и секюрити контрол и накарая през задната врата да се кача на същия самолет обратно за София. Обичам кратките пътувания и това щеше да е рекордьор. :rolleyes:

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Интересна линия :lol: Поради големият интерес поскат А321 :lol:

 

Добре, че полетите са subject to change :lol:Скоро ще минат и на А319 от СОфия. :lol:

 

 

Е, това е чак от 2017. Но е факт, че до Болоня самолетите са пълни до горе.

 

 

Пълнотата не е фактор.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Здравейте магеланци .

Купих си билет от сайта на  Wizz до Айндховен на цена 169.99 лв  .От картата ми ,Visa na DSK, бяха изтеглени 172,50 лв . Ще съм благодарен ,ако някой сподели откъде се получава разликата .

Благодаря Ви .

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.