Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

 Здравейте магеланци .

Купих си билет от сайта на  Wizz до Айндховен на цена 169.99 лв  .От картата ми ,Visa na DSK, бяха изтеглени 172,50 лв . Ще съм благодарен ,ако някой сподели откъде се получава разликата .

Благодаря Ви .

Да не би цената да е била в евро?

Прилича ми на курсова разлика.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте магеланци .

Купих си билет от сайта на  Wizz до Айндховен на цена 169.99 лв  .От картата ми ,Visa na DSK, бяха изтеглени 172,50 лв . Ще съм благодарен ,ако някой сподели откъде се получава разликата .

Благодаря Ви .

Преместих въпроса в по-подходящата тема
Връзка към коментар
WHY DO I SEE DIFFERENT AMOUNT CHARGED ON MY CREDIT/DEBIT CARD THAN THE FINAL PRICE ON MY BOOKING CONFIRMATION?

 

If you pay by credit or debit card, your payment will be processed through an international card payment processing system. Where the final price is quoted by us in a currency other than EUR or GBP, you may find that the amount charged to your debit or credit card is different to (and may be greater than) the final price in our booking confirmation as a result of currency conversion differences arising in the international card payment processing system.

Връзка към коментар

В мейла  с фактурата,цената е 169.99. Не ми се случвало преди,колкото  си пише ,толкова си теглят.

Мисля, че не сте първия такъв случай.

Пишете им на мейла и ще ви върнат разликата.

Връзка към коментар

Според моите скромни изчисления А321 ще са 2 от 18 март.  И те ще заместят две 320.  Без допълнителна машина.

 

сряда първа  А321:  SOF-LTN-SOF-FMM-SOF-CGN-SOF

сряда втора  А321:  SOF-BLQ-SOF-BGY-SOF-BRS-SOF

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Уау. Това 20 лева си е сериозна разлика. Ако е някаква банкова такса, на банковото извлечение би трябвало сумата да е в отделен ред. Но и каква ще е тази толкова висока такса? Да не би преди да сте завършил резервацията, да сте добавил някаква допълнителна услуга?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Уау. Това 20 лева си е сериозна разлика. Ако е някаква банкова такса, на банковото извлечение би трябвало сумата да е в отделен ред. Но и каква ще е тази толкова висока такса? Да не би преди да сте завършил резервацията, да сте добавил някаква допълнителна услуга?

Всички допълнителни услуги са включени в цената . Написах им имейл,приложих и фактурите. С интерес чакам отговор

Връзка към коментар

Всички допълнителни услуги са включени в цената . Написах им имейл,приложих и фактурите. С интерес чакам отговор

Моля, после да ни кажете какъв е резултата. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен, първо трябва да се види и прочете бюлетина с такси и комисионни на банката, действаща към момента и след това всичко останало.

Отскоро има промяна и в комисионните и таксите по банковите карти и на Първа инв.  банка, при теглене в чужбина от ПОС, - 0,25% върху сумата. И аз това го разбрах когато купих билети от Wizz и за трансфера Лутън-Лондон. При първия случай беше от карта в лева, а при втория от карта в паунди - изтеглени са по точно 0,25%, така както е в бюлетина на банката. Осчетоводени са на отделен ред в извлечението.

Връзка към коментар

Здравейте,

Аз купих  2 билета за връщане  от Рим за месец август до София по цена на WIZZ за 129,17 евро, но от картата са ми изтеглили 270.31 лв. Дали това е разлика в курса или някакви допълнителни такси.

Какво ще ме посъветвате, да пиша ли на WIZZ и да приложа фактурата, както е направил rayden?

Връзка към коментар

Здравейте,

Аз купих  2 билета за връщане  от Рим за месец август до София по цена на WIZZ за 129,17 евро, но от картата са ми изтеглили 270.31 лв. Дали това е разлика в курса или някакви допълнителни такси.

Какво ще ме посъветвате, да пиша ли на WIZZ и да приложа фактурата, както е направил rayden?

Аз ще ви посъветвам да звъннете в колцентъра на банката издател на картата. Ще стане най-бързо и ще обяснят дали е банкова такса/валутна разлика или нещо друго.

Връзка към коментар

Според мен, първо трябва да се види и прочете бюлетина с такси и комисионни на банката, действаща към момента и след това всичко останало.

Отскоро има промяна и в комисионните и таксите по банковите карти и на Първа инв.  банка, при теглене в чужбина от ПОС, - 0,25% върху сумата. И аз това го разбрах когато купих билети от Wizz и за трансфера Лутън-Лондон. При първия случай беше от карта в лева, а при втория от карта в паунди - изтеглени са по точно 0,25%, така както е в бюлетина на банката. Осчетоводени са на отделен ред в извлечението.

Таксите са отделна транзакция и сумите са доста по-ниски.

Когато получавам известие за транзакция там също не фигурират таксите.

Връзка към коментар

Здравейте,

Аз купих  2 билета за връщане  от Рим за месец август до София по цена на WIZZ за 129,17 евро, но от картата са ми изтеглили 270.31 лв. Дали това е разлика в курса или някакви допълнителни такси.

Какво ще ме посъветвате, да пиша ли на WIZZ и да приложа фактурата, както е направил rayden?

 

 

Направили сте грешката да изберете плащане в ЛВ, вместо в ЕВРО, няма допълнителни такси, просто е трябвало да изберете плащане в евро. На сайта на Уиз 129,17 евро са 270,31 лв, ако бяхте платили в евро, щяха да ви дръпнат съответната сума според обменния курс на банката 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Пишем го през няколко страници.

Хайде пак - винаги избирайте плащане във валутата за съоветната държава !

Ако летите от България навън нека е в лева , ако е Отвън към България нека е в евро , паунди , крони , форинти или каквато там валута ви посочва Wizz според държавата.

 

Проверете си курса в XE.com примерно и сумата която ще ви дръпне картовата компания ще е много близо до това което виждате там.

Със сигурност Wizz генерират нелоши приходи от тая шмекерия и са го заложили с много ясно съзнание :)

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

здравейте магеланци, имам следния казус по който надявам се някой има отговора :) утре ще закупувам билети с лилавите и с реинаер но на един от пътниците л.к. му изтича след няколко дена пусната е за преиздаване но още не е готова новата, има ли вариант да се закупят билетите и в последствие да се смени номера и валидността на документа с който ще пътува и ако има таксува ли се това ?

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.