Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Не помня дали в темата до сега е обсъждано мобилното чекиране на Уиз. Вчера на прибиране от Айндховен го направих изцяло - чекиране, качване и всичко. Не, че си нямах разпечатка в джоба за всеки случай де :)

 

Като влезеш да се чекираш в мобилното приложение на Уиз, то те подканва да инсталираш едно друго Pass Wallet: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.attidomobile.passwallet Чрез него може бординг картата ти, и най-вече кода за сканиране да са видими директно на телефона. До колкото виждам Pass Wallet поддържа и други авиокомпании.

 

От там през предварителната проверка нямаше проблеми, на граничния контрол също подадох телефона на полицая, преди бординг, където обикновено минава една кака и драска по бординг картата като ти провери паспорта пак нямаше ядове (не ми драска по телефона с маркера де :)), при качване със стюардесата също. Така, че ако на някой не му се занимава с търсене на принтери и хвърчащи листчета и има съвременен мобилен телефон, да знае че работи :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не помня дали в темата до сега е обсъждано мобилното чекиране на Уиз. Вчера на прибиране от Айндховен го направих изцяло - чекиране, качване и всичко. Не, че си нямах разпечатка в джоба за всеки случай де :)

 

Като влезеш да се чекираш в мобилното приложение на Уиз, то те подканва да инсталираш едно друго Pass Wallet: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.attidomobile.passwallet Чрез него може бординг картата ти, и най-вече кода за сканиране да са видими директно на телефона. До колкото виждам Pass Wallet поддържа и други авиокомпании.

 

От там през предварителната проверка нямаше проблеми, на граничния контрол също подадох телефона на полицая, преди бординг, където обикновено минава една кака и драска по бординг картата като ти провери паспорта пак нямаше ядове (не ми драска по телефона с маркера де :)), при качване със стюардесата също. Така, че ако на някой не му се занимава с търсене на принтери и хвърчащи листчета и има съвременен мобилен телефон, да знае че работи :)

 

След две седмици ми предстои пътуване до Прага през Бергамо. Вчера опитах да се чекирам за двата полета през приложението, и за BGY - PRG стана, нямаше проблем, като си добавих boarding pass-a и в passbook-a, но за SOF - BGY ми излезе съобщение :

 

"The airport is not able to accept Passbook boarding cards yet. You can complete your check-in now but you have to go to check-in desk to pick-up your boarding card or go to wizzair.com to print your paper boarding card."

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

. Така, че ако на някой не му се занимава с търсене на принтери и хвърчащи листчета и има съвременен мобилен телефон, да знае че работи :)

И аз обаче се чудя - за кои летища работи ?

Връзка към коментар

Явно не се е. Интересното беше и че след като ми излезе това съобщение, всъщност нямаше никаква опция да продължа с чекирането, т.е. явно не става да се чекираш с приложението, а на летището просто да си вземеш бордната карта. В този ред на мисли е добра идея, човек предварително да провери може ли да се чекира през приложението или не, а не да направи това директно на летището, където може да се получи неприятна изненада (най-вече за портфейла), ако не може да се чекираш през приложението, а трябва да се плаща такса за чек-ин. :)

Връзка към коментар

Не помня дали в темата до сега е обсъждано мобилното чекиране на Уиз. Вчера на прибиране от Айндховен го направих изцяло - чекиране, качване и всичко. Не, че си нямах разпечатка в джоба за всеки случай де :)

 

Т.е. първо си се чекирал през нормалната версия на сайта и си разпечатал бордна карта и после си се чекирал втори път през мобилната версия, така ли? :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз обаче се чудя - за кои летища работи ?

 

Ето това са летищата от мрежата на Easyjet, за които мобилния бординг пас НЕ работи:

 

Antalya

Corsica (Bastia)

Bodrum

Casablanca (Mohammed V)

Dalaman

Fuerteventura

Grenoble

Hurghada

La Coruña

Gran Canaria (Las Palmas)

La Rochelle

Menorca (Mahon)

Malta

Pristina

Marrakech

Sofia

Sharm El Sheikh

Tel Aviv

Moscow

Bergen

Belgrade

 

Списък на Уиз не мога да намеря, но общите летища в списъка със сигурност няма да работят - София, Тел Авив, Малта са тези които ни засягат пряко.

 

Т.е. първо си се чекирал през нормалната версия на сайта и си разпечатал бордна карта и после си се чекирал през моблната версия, така ли? :rolleyes:

 

Точно така :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бордната генерирана на комп и после качена като пдф или снимка не се ли признава?

 

Не съм пробвал, може би това да ми е следващия опит. Но пак с принтирано копие в джоба :)

Връзка към коментар

Добре де, като си се чекирал първо през нормалната версия на сайта, после как ти позволява втори път да се чекираш за един и същи полет /втория път през мобилната версия/? :blush: И друг въпрос: бордната карта от мобилното приложение как се съхранява? В смисъл като pdf или jpeg в телефона, или стои в мобилното приложение? Идеята на въпроса ми е дали е необходим интернет, когато я показваш от телефона на полицаи, стюардеси и т.н.?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добре де, като си се чекирал първо през нормалната версия на сайта, после как ти позволява втори път да се чекираш за един и същи полет /втория път през мобилната версия/? :blush: И друг въпрос: бордната карта от мобилното приложение как се съхранява? В смисъл като pdf или jpeg в телефона, или стои в мобилното приложение? Идеята на въпроса ми е дали е необходим интернет, когато я показваш от телефона на полицаи, стюардеси и т.н.?

 

То го дискутирахме и преди, няма проблем да си правиш промени по чекирането до преди излитане на полета - добавяне на куфари, на приорити и т.н. То на практика не е ново чекиране, а само промяна на текущото, не ме караше да въвеждам отново паспортни данни и т.н. 

 

Виж за втория въпрос не знам, защото телефона ми беше свързан с интернет през цялото време. Мисля си, че е достатъчно по време на чекиране да си онлайн, така че бординг картата да влезе в приложението, от там вече може и офлайн да си. В момента телефона ми е със спрян интернет и все още мога да си видя бордната карта, която незнайно защо обаче е в категория Live, а не в категория Archive, където предполагам трябва да са изтеклите...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

... аз ползвам приложение на iPhone

 

Кое точно приложение ползваш ? Аз получавам бордната карта от web-site по iMessages и я запаметявам в Photos, но това е малко смешно. Правя го, защото не съм си намерила хубаво приложение. Всеки път минавам без проблем, скенерчето си казва "пиу", но ще се радвам, ако препоръчаш приложение.

Връзка към коментар

много им загубена резервационната с-ма. плащането висящо, а те ми пращат напомняне за полет. :)  остава и някой да го плати. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Предстои ми пътуване до Малмьо  (26.09-29.09), но спътника ми не може да пътува с мен. Има ли опция да си върне част от сумата или е non-refundable? Ако е второто и на някой му се пътува, може да му съдействам да сменим името на билета (чек-ин все още не е направен).

Връзка към коментар

Може да си върне част от сумата, ако си промени полета. Цената за смяна на полета до 7 дни преди полета, е 88 лв на посока, като се доплаща и разликата. Смяна на име е 88 лв също.

Общо взето ако билета до Малмьо е над 88 лв може да си върне разликата.

Връзка към коментар

 Х/ората правят авиация, ние трънци - Китай през макарон! :rofl:

 

WizzAir S15 Romania Service Expansions

WizzAir has announced planned service expansion in Romania for Summer 2015 season, with the launch of 5 new routes, as well as frequency increase on 22 routes. Planned operation as follow.

New Routes:
eff 31MAR15 Iasi – Milan Bergamo 3 weekly
eff 14JUN15 Iasi – London Luton 2 weekly
eff 20JUN15 Bucharest – Irakleion 1 weekly
eff 27JUL15 Bucharest – Pescara 2 weekly
eff 27JUL15 Bucharest – Stockholm Skavsta 2 weekly

Frequency Increase:
eff 24MAR15 Bucharest – Pisa Increase from 3 to 4 weekly
eff 26MAR15 Cluj – Rome Ciampino Increase from 3 to 4 weekly
eff 29MAR15 Cluj – London Luton Increase from 10 to 11 weekly
eff 29MAR15 Timisoara – Rome Ciampino Increase from 3 to 4 weekly (Increase in Winter will be maintained in Summer season from 29MAR15)
eff 30MAR15 Cluj – Barcelona Increase from 4 to 5 weekly
eff 30MAR15 Cluj – Milan Bergamo Increase from 5 to 7 weekly
eff 30MAR15 Cluj – Paris Beauvais Increase from 5 to 7 weekly
eff 31MAR15 Cluj – Dortmund Increase from 4 to 5 weekly
eff 31MAR15 Timisoara – Milan Bergamo Increase from 4 to 5 weekly
eff 31MAR15 Timisoara – Venice Treviso Increase from 2 to 3 weekly
eff 02APR15 Craiova – Rome Ciampino Increase from 2 to 3 weekly
eff 02APR15 Timisoara – Bologna Increase from 2 to 3 weekly
eff 19JUN15 Bucharest – Venice Treviso Increase from 7 to 11 weekly
eff 22JUN15 Bucharest – Bologna Increase from 4 to 5 weekly
eff 22JUN15 Bucharest – Perugia Increase from 2 to 3 weekly
eff 25JUN15 Bucharest – Turin Increase from 2 to 3 weekly
eff 25JUN15 Bucharest – Verona Increase from 2 to 3 weekly
eff 22JUL15 Bucharest – Barcelona Increase from 5 to 7 weekly
eff 25JUL15 Bucharest – Madrid Increase from 7 to 10 weekly
eff 26JUL15 Bucharest – Brussels Charleroi Increase from 7 to 11 weekly
eff 27JUL15 Bucharest – Milan Bergamo Increase from 7 to 11 weekly
eff 28JUL15 Bucharest – Malaga Increase from 2 to 3 weekly

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Kaкво значи "нестанало" ?

Ако парите не са стигнали до Wizz няма как те да ти ги върнат. Търсиш банката да се види какъв е проблема. Може да са пратени другаде.

 

 

П.С. Аз преди години имах случай при който Wizz  "не виждаха" превода от банката и им пратих по мейл сканираната вносна бележка с което  веднага проблема се разреши.

Връзка към коментар

Ако си се гъбаркал с унгарците и са ти отказали резервацията заради забавен превод ще разчиташ ня тяхното благоволение да ти върнат парите. Няма как ще трябва да им цакаш на телефона ...

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.