Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Аз проверявам моите дати всяка нощ и досега са ги намалили само два пъти, и това ставаше няколко дни след 20% им намаление. Не помня обаче в кой точно ден от седмицата.

Връзка към коментар

Аз мога да хвана за проверка Дубай София- 30 март/ в момента 109,99евро с дискаунт клуб и 129,99евро нормална цена/ и Милано София - 15 юли /в момента 49,99евро с Дискаунт клуб, 59,99 нормална цена/. И без това ги проверявам всеки ден :)

Връзка към коментар

Я да преговоря пак - аз те разбрах , че във вторник цените падат за всички рзервации или трябва да разбирам , че конкретно за полетите за вторниците цените са най-ниски ?

 

И двете, дядо попе. 

 

Вторник традиционно са си най-ниски. Изключения винаги има, например ако вторник е последен почивен ден около 1 или 6 май да речем. 

 

Другото - ако приемем, че цените следват някаква синусоида, чиято най-ниска точка е около месец и половина преди датата на полетите, както повечето сте се уверили, "преместването" на тази синусоида напред, т.е. актуализирането на ценовия календар, става във вторник. Това може да доведе до падане на цената, ако най-ниската точка на синусоидата все още не е достигната, но и до увеличение, ако вече е подмината или цените следват някаква друга лилава последователност в по-дългосрочен план. 

 

Ако следите полет, който е след 3 месеца примерно и имате месец и половина до най-вероятната ниска цена, промяната в цената става понеделник срещу вторник. 

 

Ето табличка на моите наблюдения. Повечето промени са във вторник, с 1-2 изключения. 

 

Wizz prices Italy March 2014.doc

 

Смисъл има да се проверява в продължение на период от време, а не еднократно. 

Георги казва, че променят цените по-често. Възможно е, но промяната във вторник е задължителна, докато другите не са задължителни. 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз днес засякох цените за/от: Барселона, Болоня, Париж, Малмьо и Малта за месеците - 01,02,03 и 04.

През нощта или утре рано сутринта ще ги засеча отново и ще покажа данните.

 

Ако някой иска да добавя накоя дестинация - кажете. :)

Връзка към коментар

А такааааа, само аз ли в коледно-новогодишната еуфория съм пропуснал факта, че от юли 2015г Wizz започват  полети от Ниш до Базел? :rolleyes:

Струва ми се добра новина, предвид обстоятелството, че от София до Ниш са към 160км. - приблизително колкото София - Пловдив. Часовете също са прилични - полетът от Ниш е в 11:35, което значи, че ако се тръгне рано сутрин и като се има предвид аванса от 1час часова разлика, може де се стигне навреме.

И цените са прилични, бърз преглед показва, че (с дискаунт клуба) двупсочен билет започва от 25eur през октомври, до 45-50eur на някои дати през юли и септември.

 

Nis (‏INI) → Базел Мюлуз (‏MLH) W6 4263  5.10.2015 г. 11:35 ч. - 13:50 ч.

Базел Мюлуз (‏MLH) → Nis (‏INI) W6 4264  12.10.2015 г. 08:55 ч. - 11:05

Общо вEUR24,72 €

Nis (‏INI) → Базел Мюлуз (‏MLH) W6 4263  27.7.2015 г. 11:35 ч. - 13:50 ч.

Базел Мюлуз (‏MLH) → Nis (‏INI) W6 4264  3.8.2015 г. 08:55 ч. - 11:05 ч.

Общо вEUR45,04 €

Nis (‏INI) → Базел Мюлуз (‏MLH) W6 4263  17.7.2015 г. 11:35 ч. - 13:50 ч.

Базел Мюлуз (‏MLH) → Nis (‏INI) W6 4264  20.7.2015 г. 08:55 ч. - 11:05 ч.

Общо вEUR49,46 €

Nis (‏INI) → Базел Мюлуз (‏MLH) W6 4263  24.7.2015 г. 11:35 ч. - 13:50 ч.

Базел Мюлуз (‏MLH) → Nis (‏INI) W6 4264  27.7.2015 г. 08:55 ч. - 11:05 ч.

Общо вEUR49,46 €

Nis (‏INI) → Базел Мюлуз (‏MLH) W6 4263  7.9.2015 г. 11:35 ч. - 13:50 ч.

Базел Мюлуз (‏MLH) → Nis (‏INI) W6 4264  11.9.2015 г. 08:55 ч. - 11:05 ч.

Общо вEUR49,46 €

 

( Иначе отдавна не съм пътувал по маршрута и нямам представа какво е състоянието на пътя до Ниш, уж трябваше магистрала София-Ниш да имаме някъде 2015-2016г. ..., обаче в нашия участък финансирането май беше по оперативна програма "Транспорт", която пък беше спряна при предното правителство и процесът зацикли... За сръбския участък не съм чувал дали нещо се строи ...)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Другото - ако приемем, че цените следват някаква синусоида, чиято най-ниска точка е около месец и половина преди датата на полетите, както повечето сте се уверили, "преместването" на тази синусоида напред, т.е. актуализирането на ценовия календар става, във вторник.  

 

Страхотна идея с таблицата! Дали обаче най-ниската точка (1.5 / 2 месеца) важи целогодишно?  Същата закономерност ли и е през най-посещаваните месеци?

Връзка към коментар

( Иначе отдавна не съм пътувал по маршрута и нямам представа какво е състоянието на пътя до Ниш, уж трябваше магистрала София-Ниш да имаме някъде 2015-2016г. ..., обаче в нашия участък финансирането май беше по оперативна програма "Транспорт", която пък беше спряна при предното правителство и процесът зацикли... За сръбския участък не съм чувал дали нещо се строи ...)

Еми информацията ми е от събота :) пътят е хубав, няма дупки, но са си само две ленти. Има на много места знаци, които ние в началото си помислихме, че са за ремонт на пътя, но после осъзнахме, че е за разширение и евентуално магистрала някога. Дори и в зимни условия пътят е добре и се чисти постоянно. Първата дупка, на която попаднахме беше в София :(

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Дори и в зимни условия пътят е добре и се чисти постоянно. Първата дупка, на която попаднахме беше в София :(

 

 

Преди години от Прага до софийското околовръстно (1200 км) имаше по-малко дупки, отколкото от околовръстното до Люлин 4 (1800 м)

 

 

А знаците са за ремонт, те от година и половина правят участъци от пътя Ниш-Пирот и движението е еднопосочно със светофар. Просто сега е зима и са преустановили ремонтите. Иначе трасето на магистралата Ниш-Бг граница е отделно. На някои места минава успоредно на сегашния път - вероятно поради това ви се струва, че ще го разширяват.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Докладвам от вторнишкото бдение  :)

Гледах цените за Мадрид и Брюксел до 30.03:

Три дати /общо отиване и връщане/ за Мадрид са паднали, а шест дати за Брюксел са се покачили.

Половината от промените са за вторници. Изводът е, че аз не мога да си направя извод.  :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Аз не открих никакви намаления, стоях почти 2 часа будна до 3 сутринта. Гледах всякакви варианти, но основно бях си извадила дестинации като София - Малмьо, Бургас - Катовице,  Бургас - Будапеща, София - Валенсия и София - Дубай, цените принципно са доста високи по последните линии, и не паднаха с нито лев. Цените останаха високи, като някои вторници излязоха еднопосочни билети по 500 лева дори. 

Мисля, че няма никаква зависимост.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз така мисля, и аз стоях и следях, промяна не видях. Според моите няколкомесечни наблюдения, сега трябва да има 20% намаление и след това чак ще е поредната промяна на цените. Обаче си мисля, че не всички ще паднат, ще има и такива, които ще се покачат, можеби зависи за кои полети ще има и колко ще е продажбата по намалението.

Връзка към коментар

Хайде и аз да дам отчет. :)  Изводи няма да правя. :P

Уточнявам предварително, че показаните цени са без Дискаунт-клуб!

С червено съм отбелязала повишение на цените, а със зелено намаление!

Представям данни за месеците: януари, февруари, март и април. Пъврото засичане беше вчера сутрин, а повторното тази нощ между 1 и 2 часа.

Сега не съм гледала дали има промени!

Файловете са надписани и там можете да видите посоката и месеца!

 

Понеже се захванах с доста дестинации, моля да ме извините, ако някъде имам грешка.

 

Започвам с Париж:

София-Париж

София-Париж-Януари.jpg

София-Париж-Февруари.jpg

София-Париж-Март.jpg

София-Париж-Април.jpg

 

Париж-София

Париж-София-Януари.jpg

Париж-София-Февруари.jpg

Париж-София-Март.jpg

Париж-София-Април.jpg

 

 

Кажете дали е добре такъв вариант?

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Това, което ме натъжава е, че в България нямаме истинските лоу-кост авиокомпании като Райън и изиджет, чиито цени и условия са добри. Уиз и те вече не знаят какви са си мисля.  :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз не открих никакви намаления, стоях почти 2 часа будна до 3 сутринта.

 

 

И аз така мисля, и аз стоях и следях, промяна не видях. 

 

Аз неслучайно споменах, че съм следил месец и половина. Освен това има значение в коя част на синусоидата на цените се намира желаният от вас период. Ако е във фаза надолу, промяната става във вторник, ако все още не е достигната тази фаза, логично е, че няма да има промяна. Който и да е модел на ценообразуване няма как  да бъде засечен от един опит. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.