Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Незнам дали точно тук е мястото, но да споделя нещо от опит,което може да ви бъде полезно. Понеже виждам, че доста хора търсят полети до Барселона, и предимно се взимат такива, в които се заминава в Петък вечер, а най-близките варианти за връщане са или Неделя вечерта или следващото е Сряда вечер. Началото на Декември исках да ходя за уикенда в Барселона, но имах само два последни дни отпуск, затова се върнах през Валенсия. Оттам има връщане Вторник вечер, и в много от случаите цената до София е по-добра от тази в Сряда от Барселона насам. От Барселона до Валенсия тази година пътувах 2 пъти с автобус с най-голямата автобусна компания там - ALSA - www.alsa.es - пътуването е 4 часа, и струва 6 евро ( 5 евро билет + 1 евро такса),когато се вземе предварително и е на промоция и се купува онлайн оттук преди да заминете. В деня на пътуването вече е 29 евро. Така че, ако не ви се стои до сряда или връщането през Валенсия ви е, 20-30 евро по евтино, или искате да прекарате половин ден във Валенсия (Най-ранния рейс от BCN-VLC е 07:00 - 11:15 ч, самолета е в 20:55 ч ) е супер вариант :)

  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Незнам дали точно тук е мястото, но да споделя нещо от опит,което може да ви бъде полезно. Понеже виждам, че доста хора търсят полети до Барселона, и предимно се взимат такива, в които се заминава в Петък вечер, а най-близките варианти за връщане са или Неделя вечерта или следващото е Сряда вечер. Началото на Декември исках да ходя за уикенда в Барселона, но имах само два последни дни отпуск, затова се върнах през Валенсия. Оттам има връщане Вторник вечер, и в много от случаите цената до София е по-добра от тази в Сряда от Барселона насам. От Барселона до Валенсия тази година пътувах 2 пъти с автобус с най-голямата автобусна компания там - ALSA - www.alsa.es - пътуването е 4 часа, и струва 6 евро ( 5 евро билет + 1 евро такса),когато се вземе предварително и е на промоция и се купува онлайн оттук преди да заминете. В деня на пътуването вече е 29 евро. Така че, ако не ви се стои до сряда или връщането през Валенсия ви е, 20-30 евро по евтино, или искате да прекарате половин ден във Валенсия (Най-ранния рейс от BCN-VLC е 07:00 - 11:15 ч, самолета е в 20:55 ч ) е супер вариант :)

 

Ако щеш ми вярвай, но точно този вариант разработвам в момента.

След като го отработих в Италия, смятам занапред двупосочните билети да бъдат рядкост. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, вчера в намаленията запазих билети от Букурещ до Малага, но ги превръщах в лв. и оставих за плащане по банков път днес. И като поглеждам сега резервацията - в лей. Как се процедира в тоя случай? Трябваше да платя с карта, но правих всичко набързо и въобще не се замислих.

Връзка към коментар

т.е. трябва да направя плащането по сметката на WIZZ за Румъния, това ще рече валутен превод, който се таксува допълнително.

Редактирано от Силвия
Връзка към коментар

Здравейте, вчера в намаленията запазих билети от Букурещ до Малага, но ги превръщах в лв. и оставих за плащане по банков път днес. И като поглеждам сега резервацията - в лей. Как се процедира в тоя случай? Трябваше да платя с карта, но правих всичко набързо и въобще не се замислих.

Още едно предложение: Погледнете каква е днешната цена и ако е по-привлекателна можете да си направите нова резервация, да платите с карта, а старата ще бъде автоматично анулирана след няколко дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Още едно предложение: Погледнете каква е днешната цена и ако е по-привлекателна можете да си направите нова резервация, да платите с карта, а старата ще бъде автоматично анулирана след няколко дни.

Това първо видях - не е. И като не съм правила резервации за пътуване от друга държава сега се обърках.

Връзка към коментар

Това първо видях - не е. И като не съм правила резервации за пътуване от друга държава сега се обърках.

Това е отговорът на твоите проблеми ;)

https://transferwise.com/

http://magelanci.com/topic/3361-%D0%B5%D0%B2%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8-%D1%81-transferwisecom/

Правиш левов трансфер до Unicredit, останалото го правят Transferwise, вкл. и превалучирането и то изгодно и ресто връщат накрая, не се притеснявай, работи, само не знам дали ще имаш достатъчно време като срок за плащане, мисля, че да.

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

Силвия, доколкото си спомням търсехте билети за група от деца? За този случай ли са билетите?

Здравейте, правилно си спомняте. Не това е за лично пътуване със семейството. А за групата въпроса е в застой. Те са от София-Милано. Много тромава системата с тия училища. Имената не са събрали още. Сега гледах и за тях. Като дам групово с Промоция!!! 20% намаление за групи от студенти или възрастни ми иска заявка. И се чудя и там какво да правя. Да чакам ли? Едната дата са се качили цените.

Връзка към коментар

По първия въпрос - бих се обадила по телефона(за съжаление е импулсен), за да науча точната сума в лв. и да платя в лева.

 

По втория въпрос - не знам как стои въпроса с груповите резервации, но можете да пробвате групова или през няколко акаунта да купите билетите. Пробвайте как ще ви е по-изгодно.

Обаче ако няма достатъчно възрастни и децата са под 14 години, няма да стане с няколкото акаунта...

Връзка към коментар

Имате ли представа дали върху днешните 20% отстъпка, в случай , че се закупи Уиз Дискаунт Клуб членство ще има допълнителна отстъпка за полети над 39.99 лв?Не успях да открия в сайта.

Връзка към коментар

Имате ли представа дали върху днешните 20% отстъпка, в случай , че се закупи Уиз Дискаунт Клуб членство ще има допълнителна отстъпка за полети над 39.99 лв?Не успях да открия в сайта.

Да.

Връзка към коментар

Wizz Air май леко се попрестараха. "Постпромоционалните" им цени този път ми се виждат прекалено завишени - двойно, а някъде и тройно, поне в ниския ценови клас и за дати около края на януари и началото на февруари. Че даже до едно Малмьо не може да иде човек за 20-тина евро, да се постопли малко в тия студове тук ... :)

 

post-735-0-99240300-1420882814_thumb.png

 

Вярно е и това, че е актуална магеланска дестинация напоследък, ама чак пък толкова!? :-)

 

Ефектът на инерцията ли изпробват за пореден път лилавите - който не се е сдобил с бленувания билет през дните на намалението, да вземе, че да си купи днес. За бога, братя-магеланци, никак не е препоръчително да се пазарува точно сега от тях. :(

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Тази графика с помощта на какъв инструмент я извади? :rolleyes:

 

Това е от програмата Azuon. В нея има опция за всеки полет "See price history...". А за скрийншота аз ползвам Screenshot Captor, най-удобна ми е.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Wizz Air май леко се попрестараха. "Постпромоционалните" им цени този път ми се виждат прекалено завишени - двойно, а някъде и тройно, поне в ниския ценови клас и за дати около края на януари и началото на февруари. Че даже до едно Малмьо не може да иде човек за 20-тина евро, да се постопли малко в тия студове тук ... :)

 

attachicon.gifmalmo.png

 

Вярно е и това, че е актуална магеланска дестинация напоследък, ама чак пък толкова!? :-)

 

Ефектът на инерцията ли изпробват за пореден път лилавите - който не се е сдобил с бленувания билет през дните на намалението, да вземе, че да си купи днес. За бога, братя-магеланци, никак не е препоръчително да се пазарува точно сега от тях. :(

 

То винаги е така, за някои дестинации има намаление, за други не.(т.е. намалението е предшествано от увеличение)

Връзка към коментар

една новина - Wizzair са много зле :( Гледам сега билети за Лондон май месец и за някой дати като дам, че ще купувам билети за двама човека (или повече) и цената се качва с 20лв. За други дати няма значение колко са пътуващите. До сега не го бях забелязала :( 

post-1912-0-78652500-1421238742_thumb.jpg

Връзка към коментар

една новина - Wizzair са много зле :( Гледам сега билети за Лондон май месец и за някой дати като дам, че ще купувам билети за двама човека (или повече) и цената се качва с 20лв. За други дати няма значение колко са пътуващите. До сега не го бях забелязала :(

attachicon.gifUntitled.jpg

A, има си го, май винаги го е имало, аз нали все по 4 билета купувам и го знам отдавна, много често има под 4 билета на дадената цена. И при Ryan е пак така, но там си го пише отдоло на цената, за да не се мориш да цъкаш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Естествено, че винаги го е имало. Когато има останал само един билет на една цена, ако искаш два едновременно ще ти покаже по-високата и за двата билета, няма да ги вкара в средно аритметично :) За това и, ако сте по-голяма компания винаги първоначалното търсене само за един билет.

 

Освен това Тони писа по-рано, че ако резервираш почти едновременно от два профила номера минава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно, аз не съм го забелязала до сега. Ама нищо за друг път ще си знам :)

В този случай искам да купя 4 билета, така, че ще е малко сложно този номер с профилите. Ама нямам зор сега, ще изчакам до следващото намаление и ще видя тогава какви ще са цените.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.