Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

 

 

Да, ама в Белград ..

Аз съм на обратното мнение.

В случая става дума за това как се представя една нискотарифна компания, която е най-големият превозвач, опериращ на едно нормално летище, като конкурентите и са нормални авиокомпании.

В резултат най-бързо растящ дял има компания, за която не се споменава да е неправомерно (държавно) субсидирана.

А представянето на лидера е такова, че за последните 2 години има открита една нова линия и отлив на пасажери.

Твърде много съвпадения без смислено обясненние защо даден пасажер предпочита да лети (примерно) с багаж за над 79Е (LH light fare)  отколкото без багаж за (примерно) 30Е.

Редактирано от bat.galin
Връзка към коментар

аз коментирам полети през август и октомври 

 

между другото какви са най-ниските цени до Айндховен - 39,99?

 

Летял съм за по 15лв на посока, но беше преди поне година и половина. Следи "маймунките" на macf1an в промоционалната тема за текущите :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

До сега купувах Дискаунт клуб на Уиз. Сега гледам Привилег пас, някой знае ли, ако го купя, после какво се случва? Купувам два билета за мен и за мъжа ми - важат  ли  разните предимства за двамата или си е само за титуляра? :unsure: Че не ми стана ясно, ако знае някой, да каже, моля! :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

До сега купувах Дискаунт клуб на Уиз. Сега гледам Привилег пас, някой знае ли, ако го купя, после какво се случва? Купувам два билета за мен и за мъжа ми - важат  ли  разните предимства за двамата или си е само за титуляра? :unsure: Че не ми стана ясно, ако знае някой, да каже, моля! :)

Само за притежателя са предимствата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди месец купих привилег пас за полет до Лондон като автоматично ми начисли два привилег паса за двата билета по 16 лв., сега се опитвам да купя пак за следващия полет, но ми дава възможност да купя само целогодишен за 194 лв.

Няма ли вече единични привилег пас само за определен полет?

ПС. Ооооо, аз съм бил закупил май само Wizz Priority Boarding, а не привилег пас :)

Редактирано от Roje
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,


От много време летя с Wizz, но изпаднах в ситуация, която не ми се беше случвала. Купих 3 билета за Бари, но в последствие се оказа, че и 4-ти човек иска да лети с компанията. Не виждам обаче някъде да мога да добавя билет към резервацията, т.е. единствено 4-тият човек може да си купи билет при това без намаление. Когато тръгна да купувам само 1 билет за същите дати, сайтът не отчита, че вече имам такъв и съответно си остава правилото, че само за себе си мога да купя билет с намаление.


Знаете ли дали има начин, или 4-тият трябва да си цака на редовната цена? (за 1 полет не си заслужава да си купува карта).


Поздрави.


Редактирано от thumper
Връзка към коментар

 

Здравейте,

От много време летя с Wizz, но изпаднах в ситуация, която не ми се беше случвала. Купих 3 билета за Бари, но в последствие се оказа, че и 4-ти човек иска да лети с компанията. Не виждам обаче някъде да мога да добавя билет към резервацията, т.е. единствено 4-тият човек може да си купи билет при това без намаление. Когато тръгна да купувам само 1 билет за същите дати, сайтът не отчита, че вече имам такъв и съответно си остава правилото, че само за себе си мога да купя билет с намаление.

Знаете ли дали има начин, или 4-тият трябва да си цака на редовната цена? (за 1 полет не си заслужава да си купува карта).

Поздрави.

 

За допълнителен пътник не можете да ползвате вашето членство.

Можете да му купите билет от вашия профил(слагате отметка, че не пътувате лично), но не и с намаление.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте,

След атентатите имам един полет до Ейндховен, който искам да анулирам. Проблемът ми е, че нещо не мога да се свържа с wizzair по телефона. Живея в Чехия и като се опитам да им набера номера не ми дава, пробвах и с немския, и с полския. Вероятно проблемът е при мен, но има ли друг начин за връзка с тях?

Връзка към коментар

Здравейте,

След атентатите имам един полет до Ейндховен, който искам да анулирам. Проблемът ми е, че нещо не мога да се свържа с wizzair по телефона. Живея в Чехия и като се опитам да им набера номера не ми дава, пробвах и с немския, и с полския. Вероятно проблемът е при мен, но има ли друг начин за връзка с тях?

 

А Уиз от компаниите, които предложиха безплатно анулиране след атентатите ли е, че иначе защо въобще се занимаваш?

 

Може би номерата са локални, не можеш да избереш от друга страна. Българския с 0900 мисля, че може само от територията на България. Да не би да звъниш от българска сим карта и за това да не работи чешкия телефон?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За съществуващи резервации имат британски номер, който е на цена на фиксирана мрежа, обслужват на него, само ако имаш съществуваща резервация, но пък действат - на няколко пъти имах проблеми тази година и всичко оправиха - единият път не бяха потвърдили повече от седмица платени резервации, другият път ми излизаше номерът на старата л.к. при опит да чекирам, без да мога да го променя, но всичко оправиха, даже те ме търсиха по телефона, за да уточним нещата

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За съществуващи резервации имат британски номер, който е на цена на фиксирана мрежа, обслужват на него, само ако имаш съществуваща резервация, но пък действат - на няколко пъти имах проблеми тази година и всичко оправиха - единият път не бяха потвърдили повече от седмица платени резервации, другият път ми излизаше номерът на старата л.к. при опит да чекирам, без да мога да го променя, но всичко оправиха, даже те ме търсиха по телефона, за да уточним нещата

Бихте ли го написали този телефон?

Връзка към коментар

При положение, че е имало терористичен атентат във Франция, летят до Англия и Италия, където има информация, че може да се случи такова нещо реално ще е бая касапско ако нямат refund за такива неща, все пак е forcemajor-на ситуация.

Връзка към коментар

При положение, че е имало терористичен атентат във Франция, летят до Англия и Италия, където има информация, че може да се случи такова нещо реално ще е бая касапско ако нямат refund за такива неща, все пак е forcemajor-на ситуация.

 

С риск да те разочаровам, ситуацията не е форсмажорна и не вярвам нискоразходна компания като Уиз да се съгласи да възстанови разходи за билети. Което се отнася и за всяка друга традиционна компания, която е продала билет на пътник по тарифа, която не позволява възстановяване на цената. Изключения сигурно има по отношение на гъвкавост за промяна на дати, както постъпиха от "България Ер", но това е нещо съвсем различно...

Връзка към коментар

Жалко... доста ще остана разочарован, не че съм толкова за парите, но по-скоро политиката им е психопатска.

Редактирано от MARTiNSHO
Връзка към коментар

Здравейте,

След атентатите имам един полет до Ейндховен, който искам да анулирам. Проблемът ми е, че нещо не мога да се свържа с wizzair по телефона. Живея в Чехия и като се опитам да им набера номера не ми дава, пробвах и с немския, и с полския. Вероятно проблемът е при мен, но има ли друг начин за връзка с тях?

 

Можете да им пишете тук: https://wizzair.com/bg-BG/Claims

Ще получите отговор до няколко дни.

Връзка към коментар

Бихте ли го написали този телефон?

 

 

Във Великобритания е, набира се с +44 

 

Should your query be related to an existing booking, please contact our Call Centre in the United Kingdom: 0330 977 0444 (local rate cost - may be free if included in your call plan).

Please have your confirmation number, passenger details, route and date of your flight at hand as it might be needed to assist you faster.

Please note that on this number we will deal with queries regarding existing bookings only. For new bookings or to add further services to your booking, please call our reservation line or use the website. This policy will be strictly adhered to.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Отделих дискусията за проблемите с вятъра в отделна тема, че се коментираше в поне 2 други: Вятър в София - проблеми с полетите

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.