Прескочи до съдържание

Круизи - промоции, Last minute, новини...


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Stanislav Dimitrov каза:

Направо ме уби с тези 8 K . Аз не мога да го сметна така. По моите елементарни сметки, ако круиза е 650E , а полета, които гледам аз на прима Виста, без да пробвам разни трикове за сваляне е 369E, и дори да сложим такса по 10E на ден за круиз, и заедно с полетите от и до София, цената за двама не виждам как ще надхвърли 5000лв. 

Иначе аз не защитавам круиза, само казвам, че не е проблем полета от Доминикана. Аз лично съм правил доста по- интересен круиз, със семейството- жена и едно дете и след като изкарах с тях още една седмица, след круиза на един от островите и ги изпратих, останаха още три седмици, да обикалям сам по други Карибски острови. Целият трип тогава излез за всички между 7500-8000лв. Като аз бях 40 дни, а семейство само 16-17.

Та и за мен цена дори цена от 5000 за двама не е нещо уау, особено като гледам круиза, които основно е по море. Виж ако после се планува още месец там и/или се отпраши към Южна Америка, може и да се вържат нещата 😉

 

Не съм искал да убивам никого и да - възможно е и да не мога да смятам, но:

 

Два билета до Барселона - 200 евро, нощувка с трансфер и храна 200 евро минимум.

Круиз с таксите за двама 1800 евро, поне една нощувка в Домикана с храна и трансфери 200 евро

Полети към България  мин. 1000 евро за двама + нощувка и трансфери 300 евро в Брюксел, Мадрид или Амстердам.

Това са минимум 3700 евро. Оптимизиран маршрут с допълнителна почивка  предполага две ... три нощувки в Доминикана - станаха над 4000 евро.

 

П.П. След 11 години във форума продължавам да мисля, че идеята му е не търсене на негативи , а позитиви с информация за тях и споделяне за обща полза.

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , Doctor Who каза:

Не съм искал да убивам никого, предполагам двадесетина топ магеланци спряха да пишат във форума по същите причини: щадене на крехката психика на четящите.

 

Възможно е и да не мога да смятам, но:

Два билета до Барселона - 200 евро, нощувка с трансфер и храна 200 евро минимум.

Круиз с таксите за двама 1800 евро, поне една нощувка в Домикана с храна и трансфери 200 евро

Полети към България  мин. 1000 евро за двама + нощувка и трансфери 300 евро в Брюксел, Мадрид или Амстердам.

Това са минимум 3700 евро. Оптимизиран маршрут с допълнителна почивка  предполага две ... три нощувки в Доминикана - станаха 4000 евро.

 

П.П. След 11 години във форума продължавам да мисля, че идеята му е не търсене на негативи , а позитиви с информация за тях и споделяне за обща полза.

 

 

 

Явно с теб говорим на съвсем различни езици. Или аз не те разбирам или ти мен, а най- вероятно е двустранно. Аз започнах с това, че има евтини варианти, да се прибере човек от Доминикана и с идеята, ако някой иска да вземе круиза, да не се отказва само заради това. И аз също отдавна не пиша в този форум и влизам спорадично, но какво ми стана днес 🙂 . Не искам да влизам в никакви спорове и определено не мисля да пиша още по темата 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Докато круизните кораби не започнат да тръгват от Варна и Бургас винаги ще има разходи до / от трансферните портове. Те могат да варират според стила на пътуване , сезона и т.н. , но общо взето корабите тръгват от едва няколко европейски пристанища и нито едно не е без пари.Дали круизът ще е 600 или 1600€ допълнителните разходи ще са същите , затова по-добре да е 600 ,а останалото пак ще си е толкова.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Да, разходите са относително постоянни и ако беше споменато, че се лети към щатите коментарите щяха да са излишни.

Като цяло 40 евро на ден с включени такси /или 50 евор/ за тази дестинация и период е чудесна цена и който може да се възползва е сега момента, мисля.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, Doctor Who каза:

Не съм искал да убивам никого, предполагам двадесетина топ магеланци спряха да пишат във форума по същите причини: щадене на крехката психика на четящите.

 

Възможно е и да не мога да смятам, но:

Два билета до Барселона - 200 евро, нощувка с трансфер и храна 200 евро минимум.

Круиз с таксите за двама 1800 евро, поне една нощувка в Домикана с храна и трансфери 200 евро

Полети към България  мин. 1000 евро за двама + нощувка и трансфери 300 евро в Брюксел, Мадрид или Амстердам.

Това са минимум 3700 евро. Оптимизиран маршрут с допълнителна почивка  предполага две ... три нощувки в Доминикана - станаха над 4000 евро.

 

П.П. След 11 години във форума продължавам да мисля, че идеята му е не търсене на негативи , а позитиви с информация за тях и споделяне за обща полза.

 

 

 

Аз започнах да се страхувам да пиша за последните си пътувания, защото ще ме линчуват за немагеланско управление на разходите. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , Дани Магелани каза:

Аз започнах да се страхувам да пиша за последните си пътувания, защото ще ме линчуват за немагеланско управление на разходите. 

По-добре пиши, струва си - ще е е от полза и ще има кой да го оцени даже и да не го "лайкне".

На мене много ми липсват плановете и ценовите описания на @ruwenzogy !

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ей този моя круиз го направихте на нищо ☺️ 

Пуснах го защото някой може да си направи комбинация с Доминиканска република или друга държава примерно, знам, че не е много евтин самия круиз, но все пак може да му е от полза на някого 😉 

Аз примерно, ако имам време бих го направил, но по това време няма шанс просто (преди Коледа) 😄 

Ако знаех, че ще се разправяхте за билетите така, по-добре да не го бях пускал във форума.......

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 8 минути , Иван Попов каза:

Ей този моя круиз го направихте на нищо ☺️ 

Пуснах го защото някой може да си направи комбинация с Доминиканска република или друга държава примерно, знам, че не е много евтин самия круиз, но все пак може да му е от полза на някого 😉 

Аз примерно, ако имам време бих го направил, но по това време няма шанс просто (преди Коледа) 😄 

Ако знаех, че ще се разправяхте за билетите така, по-добре да не го бях пускал във форума.......

Круизът е евтин. Не ме устройва периодът, иначе бих го направила. Тепърва ще поскъпват, така че е добра възможност.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 minutes ago, Дани Магелани said:

Круизът е евтин. Не ме устройва периодът, иначе бих го направила. Тепърва ще поскъпват, така че е добра възможност.

Не го защитавай , виновен е. За наказание - цял месец да пише само шестици ! 

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 20 минути , Дани Магелани каза:

Круизът е евтин. Не ме устройва периодът, иначе бих го направила. Тепърва ще поскъпват, така че е добра възможност.

И аз си мисля, че ще поскъпват.

 

преди 14 минути , stanimir каза:

Не го защитавай , виновен е. За наказание - цял месец да пише само шестици ! 

Е няма, нали приключихме вече учебната година, живи и здрави септември.

Има и шестици ама има и двойки, може би по-добре ще е наказанието да ми важи от другата учебна година 😄

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , Travelling Guinea Pig каза:

От кой сайт е горната оферта? Не успявам да я открия никъде, за MSC World Europa виждам само опции с тръгване и пристигане в едно и също пристанище. 

Всички маршрути на кораба до ноемви 2025 г.

https://www.vacationstogo.com/ticker.cfm?r=11&incCT=y&s=1200&sm=202410&tm=202510&sort=v

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Doctor Who каза:

По телефона или се търси същия круиз в друг сайт. 

Не съм  резервирала през сайта, но правих 2 пъти запитване и ми пращаха оферта по мейл, която можех да потвърдя и да платя, ако искам  през тяхна платформа. Отговориха ми много бързо, като ми писаха след 1-2 дни  дали съм доволна от офертата и ако искам да ми предложат други варианти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Taliana каза:

Не съм  резервирала през сайта, но правих 2 пъти запитване и ми пращаха оферта по мейл, която можех да потвърдя и да платя, ако искам  през тяхна платформа. Отговориха ми много бързо, като ми писаха след 1-2 дни  дали съм доволна от офертата и ако искам да ми предложат други варианти.

Не съм резервирал, но зная че за промоции и оферти в последната минута се звъни по телефон, следва уточняване и договаряне и пращат оферта. Така мои близки процедираха и бяха доволни. 

Твоето запитване по телефон или по електронната поща беше. Дай повече подробности, моля. 

Връзка към коментар
преди 31 минути , Doctor Who каза:

Не съм резервирах, но зная че за промоции и оферти в последната минута се звъни по телефон, следва уточняване и договаряне и пращат оферта. Така мои близки процедираха и бяха доволни. 

Твоето запитване по телефон или по електронната поща беше. Дай повече подробности, моля. 

Писах на мейла и ми отговориха след няколко часа. На следващия ден  ми писаха дали съм доволна от офертата и ако искам някаква промяна или друга оферта да им пиша.  В крайна сметка резервирах от друг сайт, тъй като процеса ми се видя по-систематизиран и мога да си контролирам всичко по резервацията като избор на каюта, допълнителни услуги, а и ми дадоха борден кредит като нов клиент за тях.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 29.06.2024 г. в 19:31, Роми каза:

аз по-рядко пиша, защото не успявам да съм икономична достатъчно.

Понякога не е възможно да си икономичен. А и все пак търсим някакво ниво на комфорт по време на пътуването/почивката си, не просто да го постигнем на ниска цена. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 29.06.2024 г. в 19:31, Роми каза:

И аз по-рядко пиша, защото не успявам да съм икономична достатъчно. Но пък възприемаме форума по-скоро за споделяне на маршрути и възможни билети.

 

 

Те твоите интереси не са икономични и толкова. Но от никой друг в този форум не мога да науча повече.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Гледам 1 круиз за 2025 март-април. Искам да го направим през пролетната ваканция на децата, за това не мога да разчитам на lastminute - вързана съм с датите.

Някой запазвал ли е през щастския сайт на MSC или през Немския сайт примерно? Има ли някакви подводни камъни, какво трябва да се отбележи и въобще възможно ли е аз да си запазя през техния сайт сама без агенция? Всички от резервацията сме БГ граждани.
През немския сайт на  MSC,  през www.e-hoi.de и www.seereisedienst.de  ми дава една и съща цена за конкретен круиз. През BG сайт за круизи ми дава точно с 1000лв отгоре и за това искам да запазя от някъде другаде, но от къде е най-сигурно? Къде  е по-лесна комуникацията?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Denittta каза:

Гледам 1 круиз за 2025 март-април. Искам да го направим през пролетната ваканция на децата, за това не мога да разчитам на lastminute - вързана съм с датите.

Някой запазвал ли е през щастския сайт на MSC или през Немския сайт примерно? Има ли някакви подводни камъни, какво трябва да се отбележи и въобще възможно ли е аз да си запазя през техния сайт сама без агенция? Всички от резервацията сме БГ граждани.
През немския сайт на  MSC,  през www.e-hoi.de и www.seereisedienst.de  ми дава една и съща цена за конкретен круиз. През BG сайт за круизи ми дава точно с 1000лв отгоре и за това искам да запазя от някъде другаде, но от къде е най-сигурно? Къде  е по-лесна комуникацията?

Аз не съм сигурна, че може да се купува директно от сайта на MSC. Преди година и половина, когато аз купувах не можеше.

Моят круиз го взех от https://www.seereisedienst.de/. Като цена излизаше колкото от бг агенция, но тук бяха включени и бакшишите. С бг агенцията се доплащаше и излизаше доста сериозна разлика в цената. Не ми се е налагало да комуникирам с тази агенция, платих, получих си билетите, чекиране и това беше. Всичко точно. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.