Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 27 минути , stanimir каза:

Все едно живеете на летището или ще започвате работа там. Какво толкова , поглеждате таблото , насочвате се към указания гейт и се качвате за полет.Разделено или не всеки ще си намери пътеката.

Ние ‘живеем’ с проблемите на летището😁

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , Oshko каза:

Ние ‘живеем’ с проблемите на летището😁

Важното е да не объркаме терминала,затова си чешем езиците

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди малко прочетох статия , че за пътуващи към Швейцария , Лихтенщайн ,Исландия , Норвегия  се минава митнически контрол  не е само чекиране на багаж и секюрити ? Какво ще рече точно , не съм пътувал със самолет за там , но мисля че ако нямаш нищо за деклариране минаваш през през врата “nothing to declare “ ? Или се бъркам?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, yordanov каза:

433869733_733357538909665_44270857156007

 

Аз се чудя дали Варна (и Бургас) на Т2 вече са преместени при останалите заминаващи или още са си на D1.

Вътрешните -  на D1 засега.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Matricata каза:

Преди малко прочетох статия , че за пътуващи към Швейцария , Лихтенщайн ,Исландия , Норвегия  се минава митнически контрол  не е само чекиране на багаж и секюрити ? Какво ще рече точно , не съм пътувал със самолет за там , но мисля че ако нямаш нищо за деклариране минаваш през през врата “nothing to declare “ ? Или се бъркам?

Къде го четете това? То в Лихтенщайн май няма летище...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Matricata каза:

Преди малко прочетох статия , че за пътуващи към Швейцария , Лихтенщайн

В интернет и пълно със стари статии.Трябва винаги да се гледа датата на публикацията. 

Връзка към мнение
11 minutes ago, epetkov said:

В интернет и пълно със стари статии.Трябва винаги да се гледа датата на публикацията. 

От днес е https://www.dnes.bg/obshtestvo/2024/03/31/bylgariia-e-v-shengen-po-vyzduh-i-voda-kakvo-triabva-da-znaem-pri-pytuvane.602920

 

 

Остава преминаването през митнически контрол за пътници, пристигащи от страни извън Европейския съюз – Швейцария, Норвегия, Исландия и Лихтенщайн, както и за пътници, пристигащи от трети страни през страна членка на Шенген.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Matricata каза:

ако нямаш нищо за деклариране минаваш през през врата “nothing to declare “ ?

По принцип си е така, да. Минаваш и може да те спрат за преглед на багажа, както си беше досега.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Matricata каза:

От днес е https://www.dnes.bg/obshtestvo/2024/03/31/bylgariia-e-v-shengen-po-vyzduh-i-voda-kakvo-triabva-da-znaem-pri-pytuvane.602920

 

 

Остава преминаването през митнически контрол за пътници, ппристигащи от трети страни през страна членка на Шенген.

Това е май,ако си на 1билет двата полета примерно от Исландия. Аз досега не съм пътувал така,а съм влизал в междинното летище и после пак съм минавал там секюрити и паспортен контрол към България

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, neuromancer said:

По принцип си е така, да. Минаваш и може да те спрат за преглед на багажа, както си беше досега.

 


Самоче ако си с чекиран багаж то това се пада след секюритито , значи при заминаване могат да ти проверят нещата в страната която кацаш Швейцария например , също и обратно ако кацаш от там тук могат да ти проверят багажа след като си го вземеш.

 

 

 

Връзка към мнение
Just now, dimitrov6 said:

Това е май,ако си на 1билет двата полета примерно от Исландия. Аз досега не съм пътувал така,а съм влизал в междинното летище и после пак съм минавал там секюрити и паспортен контрол към България

Е сега нали няма паспортен контрол по летището за ЕС? 
 

 

Дори Швейцария и Норвегия не трябва да има освен правото проверка багаж митническият контрол

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Matricata каза:


Самоче ако си с чекиран багаж то това се пада след секюритито , значи при заминаване могат да ти проверят нещата в страната която кацаш Швейцария например , също и обратно ако кацаш от там тук могат да ти проверят багажа след като си го вземеш.

Ааз не съм виждал някъде да проверяват на излизане от държавата, дори и в София, освен случайно за големи количества кеш. Както казваш има и чекиран багаж. На митница се проверява на влизане в държавата, след като си вземеш багажа.

На влизане в България предполагам ще си остане както досега със случайни проверки според откъдето идваш.

То и преди голяма част от идващите извън ЕС се прекачваха в Европа и идваха в България с полет от ЕС, и всички минаваха през една порта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
6 minutes ago, neuromancer said:

Ааз не съм виждал някъде да проверяват на излизане, дори и в София, освен случайно за големи количества кеш. Както казваш има и чекиран багаж. На митница се проверява на влизане, след като си вземеш багажа.

На влизане в България предполагам ще си остане както досега със случайни проверки според откъдето идваш.

То и преди голяма част от идващите извън ЕС се прекачваха в Европа и идваха в България с полет от ЕС, и всички минаваха през една порта.

Това ми беше мисълта на влизане в България могат да ти го проверят , когато летиш към Швейцария , Норвегия Исландия могат да ти го проверят там .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Matricata каза:

Е сега нали няма паспортен контрол по летището за ЕС? 
 

 

Дори Швейцария и Норвегия не трябва да има освен правото проверка багаж митническият контрол

Прави си,обърках се .Това било за проверка на декларирани средства ,а не за паспорти.Наистина как ще разберат кой от къде идва

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи ако летиш към Шенген от Т1, за да се спестят 2-3 минути от паспортна проверка, ще трябва да се чака доста повече на секюрити, а зоната преди гейтовете ще е още по-претъпкана. Еми честит Шенген.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , neuromancer каза:

защо пък да се чака повече на секюрити?

Защото са заделили половината гейтове на терминала за 30% от полетите (нешенгенските). Т.е. шенгенските полети ще се изпълняват от по-малко гейтове, което ще повиши натоварването, включително при проверка сигурност. Доста неадекватен концесионер на летището...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Ааз не съм виждал някъде да проверяват на излизане, дори и в София, освен случайно за големи количества кеш....

два пъти са ме спирали в София на излизане. Веднъж за кеш и веднъж за багажа. Но с багажа бях с един сак на прибиране от Иран през Истанбул и приличах малко на трафикант 😄 Та минах през скенера, разровиха ми малко мръсните дрехи и ме пуснаха 🙂 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

те и мене са ме спирали веднъж, ама аз казах, че е случайно 🙂

преди 14 минути , tonik каза:

Защото са заделили половината гейтове на терминала за 30% от полетите (нешенгенските). Т.е. шенгенските полети ще се изпълняват от по-малко гейтове, което ще повиши натоварването, включително при проверка сигурност. Доста неадекватен концесионер на летището...

секюритито не е ли общо, преди да се разделят на Шенген и извън? В смисъл площта за чакане ако е еднаква може да е малко по-пълно за шенгенските полети

 

Т1 уж беше временно, ама дето има една приказка временните решения са най-послтоянни

Връзка към мнение
преди 22 минути , neuromancer каза:

те и мене са ме спирали веднъж, ама аз казах, че е случайно 🙂

секюритито не е ли общо, преди да се разделят на Шенген и извън? В смисъл площта за чакане ако е еднаква може да е малко по-пълно за шенгенските полети

 

Т1 уж беше временно, ама дето има една приказка временните решения са най-послтоянни

На тази селска гара наречена летище (терминал 1) има 2 секюрити чека с по 2 скенера, от които обикновено работи само единия така или иначе. Сега вероятно ще ползват и двата. Дори така да е на който не му харесва (като на мен) не лети с уизз и си решава проблема. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
52 minutes ago, boogy83 said:

два пъти са ме спирали в София на излизане. Веднъж за кеш и веднъж за багажа. Но с багажа бях с един сак на прибиране от Иран през Истанбул и приличах малко на трафикант 😄 Та минах през скенера, разровиха ми малко мръсните дрехи и ме пуснаха 🙂 

За кеш 10 000 евро ли беше това което не е нужно да декларираш за ЕС

Връзка към мнение
преди 24 минути , Matricata каза:

За кеш 10 000 евро ли беше това което не е нужно да декларираш за ЕС

За ЕС се декларира само при поискване. За извън ЕС се декларира задължително. Но да - 10к евро е сумата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 часа, stanimir каза:

Все едно живеете на летището или ще започвате работа там.

...или пък разполагаме с летище с четири терминала по двадесет гейта всеки...

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.