Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 6 часа, Lyubina каза:

АЗ съм от тези, които редовно ги проверяват, къде ли не. 

Чудя се с какво толкова провокирам скенерите, а когато те са ок, все на някой му хрумва на случаен принцип да провери точно мен (или багажа ми). При условие че от над 20 години се мотая по летищата на Европа (и не само) и съм усъвършенствала събиране на багаж и дрехи за пътуване, очевидно физиономията ми (едва ли е парфюма) предизвиква подозрения 🙂 

Особено на нашето летище не минава пътуване без проверка. 

Детето ми е нарочено от скенерите от около 2-годишна възраст. Специално внимавам да няма нищичко метално по себе си, копче даже да няма, и пак им светва. Да им имам случайните принципи... Като се замисля, може би само на софийското летище понякога минава метър...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Zaro каза:

На сина ми на 90% от летищата му взимат натривка от ръцете.

Е точно, след като им светне, правят натривки. В началото ми беше смешно, но е вече повече от досадно...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 22.09.2024 г. в 3:15, GlobeRider каза:

В сряда на обяд, имаше много сериозна опашка (сериозна, защото съм свикнал да минавам много бързо на Т2), но проблемът не беше от легенчетата, а от това, че скенерите бяха по-чувствителни и почти всички жени минаваха на допълнителна проверка. 
 

Пътувам непрекъснато и пищя само на софийското летище - всеки път. В чужбина почти никога. А да речем съм с едни и същи панталони или обувки/маратонки. Да си сменят "чувствителните" скенери, че се излагат. Всеки път натривки, всеки път "изчакайте, не пипайте нищо"...

 

преди 22 часа, horus92 каза:

GoldAir, които обслужват Уиз, имали само 4 автобуса и доста липсващи хора.

Ми тогава Уиз да си паркират самолетите по-близо от сградата, та хората да ходят пеша до тях (както много европейски летища, и то не само тези с малко полети... например Айндховен), щом толкова не им достигат автобуси. То на Т1 май и ръкави няма, пълен мизерлък.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Летището изключително задобря откакто скриха пияното и детето ми не може да го намери вече. И сложиха джагата, нищо че няма топче. За нея обикновено нося едно малко гумено. Не е специално за пътуване всъщност, диспенсърите с топче по левче ме дебнат навсякъде в този живот последните години и в която и чанта да си бръкна, винаги имам.

  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Четвъртък , обеден полет - 10 минути от входа до фрий шопа.  Неделя следобед , 2-3 минути на влизане от Шенген.

Търговската зона на Т2 вече е съвсем като на повечето ЕС големи летища. Развитието в положителна посока за последната година е огромно.

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Zaro каза:

На сина ми на 90% от летищата му взимат натривка от ръцете.

И моя, вече не обръщам внимание, явно имат спуснати някакви правила. Но е тъпо, щом ние сме усетили шаблона, едва ли трафикантите не знаят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Hakkâri Spor said:

Ми тогава Уиз да си паркират самолетите по-близо от сградата, та хората да ходят пеша до тях (както много европейски летища, и то не само тези с малко полети... например Айндховен), щом толкова не им достигат автобуси. То на Т1 май и ръкави няма, пълен мизерлък.

Ти да не мислиш, че това си го решават просто ей така. Нашето летище въобще не е мислено за подобно нещо. Както въобще не е мислено да има ресторанти с топла храна или повече място за скенери. И няма как всичко да се промени изведнъж. Направиха един експеримент с ходене до самолета но на Т2 с Раян и то само на един гейт. Това не е паркингът пред блока да си паркираш, където има място. Това да излети един самолет има толкова много фактори и все може да се сбози нещо. Летище, наземни оператори, слотове по летища, въздушни коридори и т.н, но хората винаги обвиняват авио компанията и летището.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 52 минути , horus92 каза:

Това не е паркингът пред блока да си паркираш, където има място. 

Спокойно, не ми се карай. Казах го хипотетично. То е ясно, че технически няма как. Не обясняваш на малко дете.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
1 hour ago, iMari said:

Сигурно си си носил легенче от вкъщи?:rolleyes:

Аз без легенче , ютия и сешоар не тръгвам никъде.Взех легенче , оставих лошото настроение 😛

  • Харесвам 4
  • Смея се 15
Връзка към коментар

В неделя 22.09.2024 в 14:30 часа ситуацията беше трагедия. Както всички казвате. Опашката се виеше от бившите гейтове за вътрешни полети до първото сканиране на бордни карти. Работеха половината машинки. Двама служителя спираха опашката като им кажеха от горе, а при скенерите всички работеха. За около час минах всичко. Имаше малко време, за да посетя Лоунджа, питах служителите там какво се случва, едната ми каза така е от 3-4 дена. 

Явно, обаче това е перманентно. 

Аз мисля да пиша на официалните мейли на Летище София една жалба и да опиша нещата, ако някой ме подкрепи може някой да забележи еднаквите проблеми. Надеждата умира последна! 😅

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В момента опашката е почти до метрото на Т2! Ужасна тъпотия! Разширили са  змейката, защото наистина няма къде да се дене тоз народ. Опашката на скенерите е до ескалаторите и долу спират.

  • Шок 6
Връзка към коментар

Има и доп. скенери, но са мнооого бавни. Едната мома извади на една жена цялата козметика от пликчето и ги разглежда едно по едно.  Имам бая багаж, когато съм в командировка, но обмислям как да се натъпквам в ръчен оттук насетне. Обикновено пътувам понеделниците и е по-рехаво, но този вторник е ад.

Двама израелци пък си бяха изоставили багажа до мен. Дойде една полицайка, пита ме. Викам: имаше движение, ама не знам подробности. Чака, чака, притесни се, извика колегата си с кучето… цирк.

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Опашките долу след змейката продължават до асансьора и пак се връщат до ескалатора (тоест удължили са змейката с едни въжета). Горе след ескалаторите е някакъв ад. На опашката хора около мен казваха, че имат полет след 20 мин го изпускат. Постоянно чувахме: последно повикване за тия, последно повикване за ония, хората масово се пререждаха и минаваха под въжетата. Скенерите работеха всички, но с по едно легенче, бавно. После почти всички скенери пищят (аз пак имах натривки), и такъв крос през фрийшопа не бях правил, с колан, часовник, телефон и очила в ръце. Няма време да слагам колани 😄 Паспортна проверка, пак опашка. И после пред гейта огромна опашка. Излетяхме само с половин час закъснение, като много след обявения час за излитане идваха нови автобуси с нови пътници. Полетът се забави, заради опашките на летището. 
Сеньор Кабайеро да дойде и да види. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Като чета послединте постове, да не се окаже сега, че на стария терминал, дето също го "хранихме" постшенгенско колко е зле, положението към момента е малко по-добро? :rolleyes:
Да избирам ли Wizz пред Ryan при сходни други условия?

Връзка към коментар
В момента, Фил каза:

Като чета послединте постове, да не се окаже сега, че на стария терминал, дето също го "хранихме" постшенгенско колко е зле, положението към момента е малко по-добро? :rolleyes:
Да избирам ли Wizz пред Ryan при сходни други условия?

 

Тихо и ти.... таман нагласих едно пътуване с Райън и ще се намери някой да дърпа дявола за опашката.

Връзка към коментар
преди 14 минути , Фил каза:

Като чета послединте постове, да не се окаже сега, че на стария терминал, дето също го "хранихме" постшенгенско колко е зле, положението към момента е малко по-добро? :rolleyes:
Да избирам ли Wizz пред Ryan при сходни други условия?

Като чета,май наистина се оказва така. Пътувах миналата седмица сутринта с Wizz - ранен полет до Мадрид и нямаше почти никакви опашки. Даже даваха по две легенчета😜!

  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.